Vytautas Strolia

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Vytautas Strolia
ilustracja
Data i miejsce urodzenia 28 listopada 1992
Onikszty, Litwa
Klub Sk Viesulas Anyksciai
Wzrost 194 cm
Debiut w PŚ 25 listopada 2011, Kuusamo
(118. miejsce – sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Litwa

Vytautas Strolia (ur. 28 listopada 1992 r.) – litewski biegacz narciarski i biathlonista, zawodnik klubu Sk Viesulas Anyksciai.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Vytautas Strolia pojawił się w 6 grudnia 2008 roku, podczas zawodów FIS Race w Särna (Szwecja), gdzie zajął 97. miejsce na dystansie 10 km stylem klasycznym.

W Pucharze Świata zadebiutował 25 listopada 2011 roku w Kuusamo, gdzie zajął 118. miejsce w sprincie techniką klasyczną. Pucharowych punktów jeszcze nie wywalczył.

Osiągnięcia sportowe[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
66. 9 lutego 2014 Rosja Soczi 30 km - bieg łączony 1:08:15,4 h +12:21,8 min Szwajcaria Dario Cologna
70. 11 lutego 2014 Rosja Soczi Sprint stylem dowolnym Norwegia Ola Vigen Hattestad
70. 14 lutego 2014 Rosja Soczi 15 km stylem klasycznym 38:29,7 min +6:38,3 min Szwajcaria Dario Cologna

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
98. 24 lutego 2011 Norwegia Oslo Sprint stylem dowolnym Szwecja Marcus Hellner
81. 21 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem dowolnym Rosja Nikita Kriukow
70. 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 30 km - bieg łączony 1:13:09,3 h +9:12,9 min Szwajcaria Dario Cologna
89. 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km stylem dowolnym 34:37,1 min +7:51,0 min Norwegia Petter Northug

Uniwersjada[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
52. 12 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km - bieg łączony 38:42,1 min +4:00,9 min Rosja Raul Szakirzianow
47. 14 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme sprint stylem klasycznym Rosja Maksim Kowalew
18. 15 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint drużynowy stylem dowolnym[a] 17:55,40 min półfinał Rosja Rosja II
23. 17 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem dowolnym 23:57,4 min +1:09,5 min Serbia Milanko Petrović

MŚ U-23[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
50. 22 stycznia 2013 Czechy Liberec sprint stylem klasycznym Włochy Federico Pellegrino
35. 24 stycznia 2013 Czechy Liberec 15 km stylem dowolnym 35:44,1 min +2:51,1 min Rosja Siergiej Ustiugow
43. 26 stycznia 2013 Czechy Liberec 30 km - bieg łączony 1:11:37,1 h +4:55,5 min Rosja Siergiej Ustiugow
57. 29 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme sprint stylem dowolnym Rosja Siergiej Ustiugow
59. 30 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme 15 km stylem klasycznym 38:26,6 min +4:36,4 min Finlandia Iivo Niskanen

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
94. 25 lutego 2010 Niemcy Hinterzarten sprint stylem dowolnym Norwegia Tomas Northug
71. 27 lutego 2010 Niemcy Hinterzarten 10 km stylem klasycznym 23:58,0 min +3:00,6 min Norwegia Pål Golberg
61. 29 lutego 2010 Niemcy Hinterzarten 10 km stylem klasycznym 56:54,1 min +6:55,9 min Rosja Piotr Siedow
80. 26 stycznia 2011 Estonia Otepää 10 km stylem dowolnym 24:05,2 min +3:19,2 min Norwegia Sindre Bjørnestad Skar
67. 28 stycznia 2011 Estonia Otepää sprint stylem klasycznym Rosja Siergiej Ustiugow
58. 30 stycznia 2011 Estonia Otepää 20 km - bieg łączony 53:31,1 min +5:41,3 min Niemcy Markus Weeger
50. 20 lutego 2012 Turcja Erzurum sprint stylem dowolnym Rosja Siergiej Ustiugow
56. 22 lutego 2012 Turcja Erzurum 10 km stylem klasycznym 25:24,7 min +3:01,2 min Rosja Siergiej Ustiugow
32. 24 lutego 2012 Turcja Erzurum 20 km - bieg łączony 50:28,8 min +3:05,5 min Rosja Siergiej Ustiugow

Olimpijski festiwal młodzieży Europy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
49. 17 lutego 2009 Polska Szczyrk 7,5 km stylem klasycznym 22:07,6 min +3:18,0 min Norwegia Sindre Bjørnestad Skar
50. 18 lutego 2009 Polska Szczyrk 10 km stylem dowolnym 26:50,2 min +3:50,3 min Finlandia Perttu Hyvärinen
52. 19 lutego 2009 Polska Szczyrk sprint stylem dowolnym Rosja Gleb Rietiwych

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2011/2012 niesklasyfikowany
2012/2013 niesklasyfikowany
2013/2014 niesklasyfikowany

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2013/2014

Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (15 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (10 km F) Kuusamo 27.11 (15 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (30 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (15 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2x10 km) Toblach 3.01 (5 km C) Toblach 4.01 (SP F) Cortina-Toblach 5.01 (35 km F) Val di Fiemme 7.01 (20 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (15 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (15 km F) Rybińsk 5.02 (2x15 km) Nové Město 11.02 (30 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (15 km C) Lahti 3.03 (2x15 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (3.3 km F) Falun 17.03 (2x10 km) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
- 118 116 - - - - - - - - - - - - - - - - - - 69 61 - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 Kuusamo 30.11 Kuusamo 1.12 Kuusamo 2.12 RT Quebec 8.12 Canmore 13.12 Canmore 15.12 Canmore 16.12 Oberhof 29.12 (3.75 km F) Oberhof 30.12 (15 km C) Münstertal 1.01 (SP F) Tobalch 3.01 (35 km F) Tobalch 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (20 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km C) TdS Liberec 12.01 Clusaz 19.01 Soczi 1.02 Soczi 2.02 Davos 16.02 Davos 17.02 Lahti 9.03 Lahti 10.03 Drammen 13.03 Oslo 17.03 Sztokholm 20.03 Falun 22.03 Falun 23.03 Falun 24.03 FPŚ punkty
- 112 86 dns - - - - - - - - - - - - - 66 - 82 dns - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Kuusamo 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (15 km C) Davos 14.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (4 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (15 km C) Cortina-Toblach 3.01 (35 km F) Val di Fiemme 4.01 (10 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (15 km C) Toblach 1.02 (15 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (50 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 15 km) FPŚ punkty
100 113 dns - - - - 80 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNS – Zawodnik został zgłoszony do biegu, ale w nim nie wystartował DNF – Zawodnik nie ukończył biegu LPD – Zawodnik został zdublowany

Biathlon[edytuj | edytuj kod]

Zimowe igrzyska olimpijskie[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2018 Pjongczang
82.
49.
43.
19.

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2015 Kontiolahti
66.
69.
nd.
nd.
23.
nd.
2016 Oslo
87.
87.
nd.
nd.
LPD.
nd.
2017 Hochfilzen
73.
54.
56.
nd.
25.
24.
2019 Östersund
61.
26.
DSQ

Mistrzostwa Europy[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2015 Otepää
66.
71.
nd.
nd.
nd.
nd.
2016 Tiumeń
nd.
55.
46.
nd.
nd.
nd.
2018 Ridnaun
nd.
73.
nd.
nd.
nd.
DNF

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2017/2018 97.

Miejsca w poszczególnych konkursach[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2014/2015
Östersund Bieg indywidualny (3.12.2014)
IN
Östersund Sprint (6.12.2014)
SP
Östersund Bieg pościgowy (7.12.2014)
PU
Hochfilzen Sprint (12.12.2014)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (14.12.2014)
PU
Pokljuka Sprint Sprint (19.12.2014)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (20.12.2014)
PU
Pokljuka Bieg masowy (21.12.2014)
MS
Oberhof Sprint (10.01.2015)
SP
Oberhof Bieg masowy (11.01.2015)
MS
Ruhpolding Sprint (17.01.2015)
SP
Ruhpolding Bieg masowy (18.01.2015)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (22.01.2015)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (24.01.2015)
PU
Nove Mesto na Morave Sprint (7.02.2015
SP
Nove Mesto na Morave Bieg pościgowy (8.02.2015
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg indywidualny (12.02.2015)
IN
Oslo/Holmenkollen Sprint (14.02.2015)
SP
Kontiolahti Sprint (7.03.2015)
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy (8.03.2015)
PU
Kontiolahti Bieg indywidualny (12.03.2015)
IN
Kontiolahti Bieg masowy (15.03.2015)
MS
Chanty-Mansyjsk Sprint (19.03.2015)
SP
Chanty-Mansyjsk Bieg pościgowy (21.03.2015)
PU
Chanty-Mansyjsk Bieg masowy (22.03.2015)
MS
punkty
- - - - - - - - 87 - 97 - - - - - - - 69 - 66 - - - - 0
Sezon 2015/2016
Östersund Bieg indywidualny (2.12.2015)
IN
Östersund Sprint (5.12.2015)
SP
Östersund Bieg pościgowy (6.12.2015)
PU
Hochfilzen Sprint (11.12.2015)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (12.12.2015)
PU
Pokljuka Sprint (17.12.2015)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (19.12.2015)
PU
Pokljuka Bieg masowy (20.12.2015)
MS
Ruhpolding Sprint (7.01.2016)
SP
Ruhpolding Bieg pościgowy (9.01.2016)
PU
Ruhpolding Bieg masowy (10.01.2016)
MS
Ruhpolding Bieg indywidualny (13.01.2016)
IN
Ruhpolding Bieg masowy (17.01.2016)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (22.01.2016)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (23.01.2016)
PU
Canmore Sprint (4.02.2016
SP
Canmore Bieg masowy (6.02.2016
MS
Presque Isle Sprint (11.02.2016)
SP
Presque Isle Bieg pościgowy (12.02.2016)
PU
Oslo/Holmenkollen Sprint (5.03.2016)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (6.03.2016)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg indywidualny (10.03.2016)
IN
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (13.03.2016)
MS
Chanty-Mansyjsk Sprint (18.03.2016)
SP
Chanty-Mansyjsk Bieg pościgowy (19.03.2016)
PU
punkty
71 103 - 97 - 100 - - 74 - - 64 - 79 - 74 - 64 - 87 - 87 - 83 - 0
Sezon 2016/2017
Östersund Bieg indywidualny (1.12.2016)
IN
Östersund Sprint (3.12.2016)
SP
Östersund Bieg pościgowy (4.12.2016)
PU
Pokljuka Sprint (9.12.2016)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (10.12.2016)
PU
Nove Mesto na Morave Sprint (15.12.2016
SP
Nove Mesto na Morave Bieg pościgowy (17.12.2016
PU
Nove Mesto na Morave Bieg masowy (18.12.2016
MS
Oberhof Sprint (5.01.2017)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (7.01.2017)
PU
Oberhof Bieg masowy (8.01.2017)
MS
Ruhpolding Sprint (13.01.2016)
SP
Ruhpolding Bieg pościgowy (15.01.2016)
PU
Antholz-Anterselva Bieg indywidualny (19.01.2017)
IN
Antholz-Anterselva Bieg masowy (22.01.2017)
MS
Hochfilzen Sprint (11.02.2017)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (12.02.2017)
PU
Hochfilzen Bieg indywidualny (16.02.2017)
IN
Hochfilzen Bieg masowy (19.02.2017)
MS
Pjongczang Sprint (3.03.2017)
SP
Pjongczang Bieg pościgowy (4.03.2017)
PU
Kontiolahti Sprint (10.03.2017)
SP
Kontiolahti Bieg pościgowy (11.03.2017)
PU
Oslo/Holmenkollen Sprint (17.03.2017)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (18.03.2017)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (19.03.2017)
MS
punkty
68 88 - 94 - 88 - - 63 - - 80 - 99 - 54 56 72 - 77 - 85 - 91 - - 0
Sezon 2017/2018
Östersund Bieg indywidualny (30.11.2017)
IN
Östersund Sprint (2.12.2017)
SP
Östersund Bieg pościgowy (3.12.2017)
PU
Hochfilzen Sprint (8.12.2017)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (9.12.2017)
PU
Le Grand-Bornand Sprint (15.12.2017)
SP
Le Grand-Bornand Bieg pościgowy (16.12.2017)
PU
Le Grand-Bornand Bieg masowy (17.12.2017)
MS
Oberhof Sprint (5.01.2018)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (6.01.2018)
PU
Ruhpolding Bieg indywidualny (10.01.2018)
IN
Ruhpolding Bieg masowy (14.01.2018)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (19.01.2018)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (20.01.2018)
PU
Antholz-Anterselva Bieg Masowy (21.01.2018)
MS
Kontiolahti Sprint (8.03.2018)
SP
Kontiolahti Bieg masowy (11.03.2018)
MS
Oslo/Holmenkollen Sprint (15.03.2018)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (17.03.2018)
PU
Tiumeń Sprint (22.03.2018)
SP
Tiumeń Bieg pościgowy (24.03.2018)
PU
Tiumeń Bieg masowy (25.03.2018)
MS
punkty
87 57 58 50 38 49 54 - 61 - 79 - 60 DNS - 60 - 47 56 74 - - 3
Sezon 2018/2019
Pokljuka Bieg indywidualny (6.12.2018)
IN
Pokljuka Sprint (7.12.2018)
SP
Pokljuka Bieg pościgowy (9.12.2018)
PU
Hochfilzen Sprint (14.12.2018)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (15.12.2018)
PU
Nove Mesto na Morave Sprint (20.12.2018)
SP
Nove Mesto na Morave Bieg pościgowy (22.12.2018)
PU
Nove Mesto na Morave Bieg masowy (23.12.2018)
MS
Oberhof Sprint (11.01.2019)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (12.01.2019)
PU
Ruhpolding Sprint (17.01.2019)
SP
Ruhpolding Bieg masowy (20.01.2019)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (25.01.2019)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (26.01.2019)
PU
Antholz-Anterselva Bieg Masowy (27.01.2019)
MS
Canmore Bieg indywidualny (7.02.2019)
IN
Salt Lake City Sprint (15.02.2019)
SP
Salt Lake City Bieg pościgowy (16.02.2019)
PU
Östersund Sprint (9.03.2019)
SP
Östersund Bieg pościgowy (10.03.2019)
PU
Östersund Bieg indywidualny (13.03.2019)
IN
Östersund Bieg masowy (17.03.2019)
MS
Oslo/Holmenkollen Sprint (22.03.2019)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (23.03.2019)
PU
Oslo/Holmenkollen Bieg masowy (24.03.2019)
MS
punkty
78 80 - 65 - 57 59 - 48 DNS 76 - 70 - - 79 47 51 26 DSQ 61 - 66 - - 15
Legenda
1 2 3 11-40 poniżej 40

– zawodnik nie wystartował

SP – sprint IN – bieg indywidualny PU – bieg pościgowy MS – bieg masowy

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Vytautas Strolia, Ingrida Ardišauskaitė

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]