Władysław Paluchowski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Władysław Paluchowski
Kraj działania  Polska
profesor nauk humanistycznych
Specjalność: diagnoza psychologiczna, komputerowe systemy diagnostyczno-interpretacyjne, psychologia zachowań konsumenckich[1]
Alma Mater Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Doktorat 6 marca 1978[1]
Habilitacja 1 stycznia 1991[1]
Profesura 23 grudnia 2010[1]

Władysław Jacek Paluchowskipolski psycholog, dr hab. nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny Instytutu Psychologii Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu[1].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 1970 ukończył studia psychologiczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza[1], 6 marca 1978 obronił pracę doktorską Psychologiczne determinanty struktury zachowania się w sytuacji konfliktu w świetle aktywistycznej koncepcji człowieka T. Tomaszewskiego, 1 stycznia 1991 habilitował się na podstawie pracy zatytułowanej Diagnozowanie osobowości. Testowanie - interpretacja - interwencja[1]. 23 grudnia 2010 nadano mu tytuł profesora w zakresie nauk humanistycznych[1]. Został zatrudniony na stanowisku profesora w Instytucie Psychologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w Katedrze Nauk Ekonomicznych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, oraz w Katedrze Promocji i Krytyki Sztuki na Wydziale Edukacji Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu[1].

Był profesorem nadzwyczajnym Instytutu Psychologii Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu[1].

Jest członkiem w Komitecie Psychologii na I Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Polskiej Akademii Nauk i Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Współpracy Naukowej z Zagranicą (Zespół Specjalistyczny, Interdyscyplinarny, Doradcze i Zadaniowe Ministra) Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f g h i j k Prof. dr hab. Władysław Jacek Paluchowski, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [online] [dostęp 2020-08-15].