Włoska Formuła 3 Sezon 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sezon 2004 Mistrzostw Włoska Formuła 3
Inauguracja 4 kwietnia
Zakończenie 24 października
Liczba wyścigów 14
Mistrzowie
Kierowcy Matteo Cressoni
Poprzedni sezonNastępny sezon

40 sezon Włoskiej Formuły 3 – rozpoczął się 4 kwietnia i zakończył 24 października po czternastu rundach. Tytuł mistrzowski zdobył Luigi Ferrara.

Zespoły i kierowcy[edytuj | edytuj kod]

Źródło:Lista startowa[1]

Zespół Nr Kierowca Samochód Silnik Rundy
Target Racing 1 Włochy Andrea Tiso Dallara F304 Spiess-Opel Wszystkie
2 Włochy Alex Ciompi Dallara F304 Spiess-Opel 1–7
Corbetta Angelo 3 Włochy Stefano Gattuso Dallara F304 Mugen-Honda Wszystkie
4 Włochy Giovanni Faraonio Dallara F304 Mugen-Honda 3–10
Włochy Marco Bonanomi Dallara F304 Mugen-Honda 11–14
22 Włochy Francesco Dracone Dallara F303 Mugen-Honda 8–10
34 Włochy Davide Valsecchi Dallara F304 Mugen-Honda 11–12
Lucidi Motors 5 Włochy Michele Rugolo Dallara F302 Spiess-Opel Wszystkie
6 Włochy Omar Galeffi Dallara F302 Spiess-Opel 1–3
Włochy Paolo Maria Nocera Dallara F302 Spiess-Opel 8–14
W&D Racing 7 San Marino Paolo Meloni Dallara F303 Renault 1–2, 4–5
Passoli Racing 8 Włochy Maurizio Ceresoli Dallara F303 Spiess-Opel Wszystkie
Ombra Racing 11 Włochy Matteo Cressoni Dallara F304 Mugen-Honda Wszystkie
12 Włochy Davide Mazzoleni Dallara F304 Mugen-Honda 1–3, 9–10
W.R.C. 15 Włochy Davide Rigon Dallara F302 Spiess-Opel 1–7, 9–10
29 Włochy Franco Ghiotto Dallara F302 Spiess-Opel 1
31 Włochy Sergio Ghiotto Dallara F302 Spiess-Opel 9–10
Style Car Racing 19 Włochy Gianpiero Negrotti Dallara F303 Spiess-Opel 6–7
21 Włochy Giovanni Berton Dallara F303 Spiess-Opel 1
24 Włochy Imeiro Brigliadori Dallara F302 Spiess-Opel 6–7
28 Włochy Giovanni Rambelli Dallara F399 Spiess-Opel 6–7
Motivi Team 22 Włochy Francesco Dracone Dallara F302 Spiess-Opel 1
System Team 25 Włochy Alberto Morelli Dallara F302 Spiess-Opel 2
Coloni Motorsport 27 Finlandia Toni Vilander Lola-Dome F106 Spiess-Opel 4–14
28 Włochy Alex Ciompi Lola-Dome F106 Spiess-Opel 8–14
Team Ghinzani 32 Włochy Marco Bonanomi Dallara F302 Mugen-Honda 9–10
33 Niemcy Daniel la Rosa Dallara F302 Mugen-Honda 9–10
34 Hiszpania Álvaro Barba Dallara F302 Mugen-Honda 13–14

Kalendarz[edytuj | edytuj kod]

Runda Tor Data Pole position Najszybsze okrążenie Zwycięzcą (kierowca) Zwycięzcą (zespół)
1 Adria International Raceway 4 kwietnia Włochy Alex Ciompi Włochy Alex Ciompi Włochy Matteo Cressoni Ombra Racing
2 Autodromo dell'Umbria, Magione 2 maja Włochy Michele Rugolo Włochy Michele Rugolo Włochy Stefano Gattuso Corbetta Angelo
3 Autodromo di Pergusa, Enna 30 maja Włochy Stefano Gattuso Włochy Stefano Gattuso Włochy Matteo Cressoni Ombra Racing
4 Mugello Circuit, Scarperia 11 lipca Finlandia Toni Vilander Finlandia Toni Vilander Finlandia Toni Vilander Coloni Motorsport
5 Finlandia Toni Vilander Finlandia Toni Vilander Finlandia Toni Vilander Coloni Motorsport
6 Autodromo Enzo e Dino Ferrari, Imola 1 sierpnia Finlandia Toni Vilander Finlandia Toni Vilander Finlandia Toni Vilander Coloni Motorsport
7 Finlandia Toni Vilander Finlandia Toni Vilander Finlandia Toni Vilander Coloni Motorsport
8 Autodromo Riccardo Paletti, Varano 5 września Finlandia Toni Vilander Finlandia Toni Vilander Finlandia Toni Vilander Coloni Motorsport
9 Autodromo Nazionale di Monza 26 września Włochy Marco Bonanomi Włochy Michele Rugolo Włochy Marco Bonanomi Team Ghinzani
10 Włochy Marco Bonanomi Niemcy Daniel la Rosa Włochy Marco Bonanomi Team Ghinzani
11 ACI Vallelunga Circuit, Campagnano di Roma 10 października Finlandia Toni Vilander Włochy Alex Ciompi Włochy Marco Bonanomi Corbetta Angelo
12 Finlandia Toni Vilander Finlandia Toni Vilander Finlandia Toni Vilander Coloni Motorsport
13 Misano World Circuit 24 października Włochy Matteo Cressoni Włochy Michele Rugolo Włochy Michele Rugolo Lucidi Motors
14 Włochy Paolo Maria Nocera Włochy Alex Ciompi Włochy Alex Ciompi Coloni Motorsport

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 PP NO
20 15 12 10 8 6 4 3 2 1 1 1
Poz. Kierowca ADR MAG PER MUG MUG IMO IMO VAR MNZ MNZ VAL VAL MIS MIS Pkt
1 Włochy Matteo Cressoni 1 NU 1 3 2 2 2 2 NU 3 4 8 NU 5 146
2 Finlandia Toni Vilander 1 1 1 1 1 NU 4 NU 1 NU 8 146
3 Włochy Alex Ciompi 2 4 2 7 6 6 3 5 NU 8 2 6 2 1 139
4 Włochy Michele Rugolo 3 NU NU 2 7 3 5 3 3 NU 6 2 1 2 135
5 Włochy Stefano Gattuso NU 1 4 5 4 5 6 7 4 7 3 7 4 7 112
6 Włochy Marco Bonanomi 1 1 1 4 5 7 86
7 Włochy Andrea Tiso 4 3 5 8 8 9 8 4 NU 6 7 5 6 4 85
8 Włochy Davide di Benedetto NU 6 3 4 4 6 5 10 53
9 Włochy Maurizio Ceresoli 9 6 NU 9 9 8 9 8 6 9 8 9 7 3 49
10 Włochy Davide Mazzoleni 7 2 6 NU 5 33
11 Włochy Davide Rigon 6 NU NU 4 5 7 7 NU NU 32
12 Niemcy Daniel la Rosa 2 2 31
13 Włochy Paolo Maria Nocera NU 7 12 5 3 8 NU 28
14 Włochy Omar Galeffi 8 5 3 23
15 Hiszpania Álvaro Barba 3 NU 12
16 Włochy Giovanni Berton 5 8
17 San Marino Paolo Meloni 10 7 10 NW 6
18 Włochy Francesco Dracone 11 9 8 NU 5
19 Włochy Gianpiero Negrotti 10 10 2
20 Włochy Giovanni Rambelli 11 11 0
21 Włochy Sergio Ghiotto NU 11 0
Włochy Davide Valsecchi NU NU 0
Włochy Imeiro Brigliadori NU NW 0
Włochy Franco Ghiotto NU 0
Włochy Alberto Morelli NU 0
Poz. Kierowca ADR MAG PER MUG MUG IMO IMO VAR MNZ MNZ VAL VAL MIS MIS Pkt

Uwagi:

Paolo Meloni, Francesco Dracone i Gianpiero Negrotti niezaliczani w walce o tytuł mistrza serii.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Oficjalna lista startowa 2004. speedsport-magazine.com. [dostęp 2015-06-29].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]