WTA 125K series 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
WTA 125K series 2015
Okres trwania 27 lipca – 29 listopada 2015
Edycja 4
Liczba turniejów 6
Osiągnięcia
2014 2016

WTA 125K series 2015 – sezon profesjonalnych kobiecych turniejów tenisowych niższej kategorii organizowanych przez Women’s Tennis Association w 2015 roku, które obejmują cykl 6 turniejów z pulą nagród wynoszącą 125 000 dolarów amerykańskich. Zawody rozgrywane w ramach WTA 125K series nie są zaliczane do głównego cyklu rozgrywek WTA Tour.

Kalendarz turniejów[edytuj | edytuj kod]

Data Turniej Zwyciężczynie Wynik Finalistki Półfinalistki Ćwierćfinalistki
27 lipca Jiangxi Women’s Tennis Open
Chińska Republika Ludowa Nanchang
125 000 $ – Twarda – 32S/16Q/16D
Serbia Jelena Janković 6:3, 7:6(6) Chińskie Tajpej Chang Kai-chen Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
Chińska Republika Ludowa Lu Jiajing
Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou
Chińska Republika Ludowa Wang Yafan
Korea Południowa Han Na-lae
Chińskie Tajpej Chang Kai-chen
Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
6:3, 4:6, 10–3 Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
Chińska Republika Ludowa Wang Yafan
7 września Dalian Women's Tennis Open
Chińska Republika Ludowa Dalian
125 000 $ – Twarda – 32S/16Q/16D
Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 2:6, 6:1, 7:5 Izrael Julja Gluszko Chińska Republika Ludowa Wang Qiang
Chorwacja Petra Martić
Chińskie Tajpej Chang Kai-chen
Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou
Hiszpania Sara Sorribes Tormo
Chińska Republika Ludowa Wang Yafan
Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin
Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
6:3, 6:4 Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
Chorwacja Darija Jurak
9 listopada Open de Limoges
Francja Limoges
125 000 $ – Twarda (hala) – 32S/16Q/8D
Francja Caroline Garcia 6:1, 6:3 Stany Zjednoczone Louisa Chirico Czechy Kateřina Siniaková
Włochy Francesca Schiavone
Niemcy Anna-Lena Friedsam
Chorwacja Donna Vekić
Ukraina Kateryna Kozłowa
Rosja Margarita Gasparian
Czechy Barbora Krejčíková
Luksemburg Mandy Minella
1:6, 7:5, 10–6 Rosja Margarita Gasparian
Gruzja Oksana Kalasznikowa
Hua Hin Championships
Tajlandia Hua Hin
125 000 $ – Twarda – 32S/16Q/16D
Kazachstan Jarosława Szwiedowa 6:4, 6:7(8), 6:4 Japonia Naomi Ōsaka Japonia Nao Hibino
Chińska Republika Ludowa Wang Qiang
Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou
Tajlandia Luksika Kumkhum
Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
Chińska Republika Ludowa Liang Chen
Chińska Republika Ludowa Wang Yafan
6:3, 6:4 Tajlandia Varatchaya Wongteanchai
Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
16 listopada Taipei Open
Chińskie Tajpej Tajpej
125 000 $ – Dywanowa (hala) – 32S/8Q/16D
Węgry Tímea Babos 7:5, 6:3 Japonia Misaki Doi Rosja Jewgienija Rodina
Belgia Kirsten Flipkens
Tajlandia Luksika Kumkhum
Chińska Republika Ludowa Liu Chang
Szwajcaria Stefanie Vögele
Kazachstan Jarosława Szwiedowa
Japonia Kanae Hisami
Japonia Kotomi Takahata
6:1, 6:2 Rosja Marina Mielnikowa
Belgia Elise Mertens
23 listopada Carlsbad Classic
Stany Zjednoczone Carlsbad
125 000 $ – Twarda – 32S/8Q/8D
Belgia Yanina Wickmayer 6:3, 7:6(4) Stany Zjednoczone Nicole Gibbs Grecja Maria Sakari
Stany Zjednoczone Jennifer Brady
Stany Zjednoczone Catherine Bellis
Stany Zjednoczone Samantha Crawford
Rosja Marina Mielnikowa
Niemcy Tatjana Maria
Brazylia Gabriela Cé
Paragwaj Verónica Cepede Royg
1:6, 6:4, 10–8 Gruzja Oksana Kalasznikowa
Niemcy Tatjana Maria

Wygrane turnieje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja tenisistek[edytuj | edytuj kod]

Wygrane Zawodniczka S D S D
3 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai ● ● 1 2
1 Węgry Tímea Babos 1 0
1 Francja Caroline Garcia 1 0
1 Serbia Jelena Janković 1 0
1 Kazachstan Jarosława Szwiedowa 1 0
1 Belgia Yanina Wickmayer 1 0
1 Brazylia Gabriela Cé 0 1
1 Paragwaj Verónica Cepede Royg 0 1
1 Chińskie Tajpej Chang Kai-chen 0 1
1 Japonia Kanae Hisami 0 1
1 Czechy Barbora Krejčíková 0 1
1 Chińska Republika Ludowa Liang Chen 0 1
1 Luksemburg Mandy Minella 0 1
1 Japonia Kotomi Takahata 0 1
1 Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 0 1
1 Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin 0 1

Klasyfikacja państw[edytuj | edytuj kod]

Wygrane Kraj S D
5  Chiny 1 4
1  Belgia 1 0
1  Francja 1 0
1  Kazachstan 1 0
1  Serbia 1 0
1  Węgry 1 0
1  Brazylia 0 1
1  Chińskie Tajpej 0 1
1  Czechy 0 1
1  Japonia 0 1
1  Luksemburg 0 1
1  Paragwaj 0 1

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]