WTA Elite Trophy 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
WTA Elite Trophy 2017
Miejsce  Chiny
Zhuhai
Obiekt Hengqin International Tennis Center
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 31.10–06.11.2017
WTA Tour
Kategoria WTA Elite Trophy
Pula nagród 2 280 935 $
Drabinka 12S/6D
Dyrektor Peter Johnston
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Niemcy Julia Görges
Gra podwójna
Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
2016 2018
Strona internetowa

WTA Elite Trophy 2017tenisowy turniej WTA z cyklu WTA Elite Trophy rozgrywany w dniach 31 października–6 listopada 2017 roku w Zhuhai na kortach twardych w hali o puli nagród wynoszącej 2 280 935 dolarów amerykańskich.

W zawodach singlowych udział bierze 12 tenisistek, które nie zakwalifikowały się do WTA Finals. Tenisistki rywalizują w czterech grupach po trzy osoby. Najlepsza zawodniczka z każdej grupy awansuje do półfinału, a ich zwyciężczynie zagrają o trofeum. W zawodach deblowych biorą udział 4 drużyny, które nie zakwalifikowały się do WTA Finals, oraz dwa zespoły z dzikimi kartami. Tenisistki rywalizują w dwóch grupach po trzy zespoły. Najlepsze drużyny z każdej grupy zagrają o trofeum.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaOsiągnięcie
01Francja Kristina Mladenovic faza grupowa
02Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe finał
03Stany Zjednoczone Sloane Stephens faza grupowa
04Rosja Anastasija Pawluczenkowa faza grupowa
05Łotwa Anastasija Sevastova półfinał
06Rosja Jelena Wiesnina faza grupowa

NumerTenisistkaOsiągnięcie
07Niemcy Julia Görges zwycięstwo
08Niemcy Angelique Kerber faza grupowa
09Australia Ashleigh Barty półfinał
10Słowacja Magdaléna Rybáriková faza grupowa
11Czechy Barbora Strýcová faza grupowa
12/WCChińska Republika Ludowa Peng Shuai faza grupowa

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Półfinały   Finał
2  Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe 6 6  
9  Australia Ashleigh Barty 3 3     2  Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe 5 1
7  Niemcy Julia Görges 6 6   7  Niemcy Julia Görges 7 6
5  Łotwa Anastasija Sevastova 3 3  

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa Azalea[edytuj | edytuj kod]

Francja Kristina Mladenovic Niemcy Julia Görges Słowacja Magdaléna Rybáriková Mecze
W–L
Sety
W–L
Gemy
W–L
Miejsce
1 Francja Kristina Mladenovic 2:6, 6:7(4) 5:7, 6:1, 6:7(5) 0–2 1–4 25–28 3.
7 Niemcy Julia Görges 6:2, 7:6(4) 6:1, 7:6(5) 2–0 4–0 26–15 1.
10 Słowacja Magdaléna Rybáriková 7:5, 1:6, 7:6(5) 1:6, 6:7(5) 1–1 2–3 22–30 2.


Grupa Bugenwilla[edytuj | edytuj kod]

Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe Rosja Jelena Wiesnina Chińska Republika Ludowa Peng Shuai Mecze
W–L
Sety
W–L
Gemy
W–L
Miejsce
2 Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe 6:3, 6:2 3:6, 6:3, 6:2 2–0 4–1 27–16 1.
6 Rosja Jelena Wiesnina 3:6, 2:6 2:6, 0:1 krecz 0–2 0–4 7–19 3.
12/WC Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 6:3, 3:6, 2:6 6:2, 1:0 krecz 1–1 3–2 18–17 2.


Grupa Kamelia[edytuj | edytuj kod]

Stany Zjednoczone Sloane Stephens Łotwa Anastasija Sevastova Czechy Barbora Strýcová Mecze
W–L
Sety
W–L
Gemy
W–L
Miejsce
3 Stany Zjednoczone Sloane Stephens 5:7, 3:6 0:5 krecz 0–2 0–2 8–13 3.
5 Łotwa Anastasija Sevastova 7:5, 6:3 6:3, 6:4 2–0 4–0 25–15 1.
11 Czechy Barbora Strýcová 5:0 krecz 3:6, 4:6 1–1 0–2 12–12 2.


Grupa Różana[edytuj | edytuj kod]

Rosja Anastasija Pawluczenkowa Niemcy Angelique Kerber Australia Ashleigh Barty Mecze
W–L
Sety
W–L
Gemy
W–L
Miejsce
4 Rosja Anastasija Pawluczenkowa 6:3, 3:6, 6:2 4:6, 1:6 1–1 2–3 20–23 2.
8 Niemcy Angelique Kerber 3:6, 6:3, 2:6 3:6, 4:6 0–2 1–4 18–27 3.
9 Australia Ashleigh Barty 6:4, 6:1 6:3, 6:4 2–0 4–0 24–12 1.


Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni +450 000 +460
Finalistka +150 000 +200
Półfinalistka +15 000
2 zwycięstwa w grupie 185 000 240
1 zwycięstwo w grupie 112 500 160
0 zwycięstw w grupie 40 000 80
Zawodniczka rezerwowa 10 000 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiOsiągnięcie
01Rumunia Raluca Olaru
Ukraina Olha Sawczuk
faza grupowa
02Polska Alicja Rosolska
Wielka Brytania Anna Smith
faza grupowa
3/WCChińska Republika Ludowa Liang Chen
Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
faza grupowa
04Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing
Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
finał
5/WCChińska Republika Ludowa Jiang Xinyu
Chińska Republika Ludowa Tang Qianhui
faza grupowa
06Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
zwycięstwo

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Finał
6  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
6 6
4  Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
2 1

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa Lotosowa[edytuj | edytuj kod]

Rumunia Raluca Olaru
Ukraina Olha Sawczuk
Chińska Republika Ludowa Liang Chen
Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
Mecze
W–L
Sety
W–L
Gemy
W–L
Miejsce
1 Rumunia Raluca Olaru
Ukraina Olha Sawczuk
6:3, 7:6(3) 3:6, 7:5, 7–10 1–1 3–2 23–21 2.
3/WC Chińska Republika Ludowa Liang Chen
Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
3:6, 6:7(3) 6:7(2), 4:6 0–2 0–4 19–26 3.
6 Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
6:3, 5:7, 10–7 7:6(2), 6:4 2–0 4–1 25–20 1.


Grupa Orchideowa[edytuj | edytuj kod]

Polska Alicja Rosolska
Wielka Brytania Anna Smith
Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing
Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
Chińska Republika Ludowa Jiang Xinyu
Chińska Republika Ludowa Tang Qianhui
Mecze
W–L
Sety
W–L
Gemy
W–L
Miejsce
2 Polska Alicja Rosolska
Wielka Brytania Anna Smith
3:6, 1:6 3:6, 6:4, 6–10 0–2 1–4 13–23 3.
4 Chińska Republika Ludowa Lu Jingjing
Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
6:3, 6:1 7:6(3), 6:3 2–0 4–0 25–13 1.
5/WC Chińska Republika Ludowa Jiang Xinyu
Chińska Republika Ludowa Tang Qianhui
6:3, 4:6, 10–6 6:7(3), 3:6 1–1 2–3 20–22 2.


Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczynie +20 000
Finalistki +10 000
2 zwycięstwa w grupie 25 000
1 zwycięstwo w grupie 20 000
0 zwycięstw w grupie 15 000

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]