WTA Elite Trophy 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
WTA Elite Trophy 2019
Miejsce  Chiny
Zhuhai
Obiekt Hengqin International Tennis Center
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 22.10–27.10.2019
WTA Tour
Kategoria WTA Elite Trophy
Pula nagród 2 419 844 $
Drabinka 12S/6D
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Białoruś Aryna Sabalenka
Gra podwójna
Ukraina Ludmyła Kiczenok
Słowenia Andreja Klepač
2018 2020
Strona internetowa

WTA Elite Trophy 2019, właśc. Hengqin Life WTA Elite Trophy Zhuhai 2019tenisowy turniej WTA z cyklu WTA Elite Trophy rozgrywany w dniach 22–27 października 2019 roku w Zhuhai na kortach twardych w hali o puli nagród wynoszącej 2 419 844 dolarów amerykańskich.

W zawodach singlowych udział brało 12 tenisistek, które nie zakwalifikowały się do WTA Finals. Tenisistki rywalizowały w czterech grupach po trzy osoby. Najlepsza zawodniczka z każdej grupy awansowała do półfinału, a ich zwyciężczynie zagrały o trofeum. W zawodach deblowych wzięły udział 4 drużyny, które zostały utworzone poprzez zaproszenia na podstawie rankingu, oraz dwa zespoły z dzikimi kartami. Tenisistki rywalizowały w dwóch grupach po trzy zespoły. Najlepsze drużyny z każdej grupy zagrały o trofeum.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Ranking Road to Shenzhen[edytuj | edytuj kod]

  • Tenisistki na złoto zakwalifikowane.
  • Tenisistki na ciemnozłoto otrzymały dziką kartę.
  • Tenisistki na brązowo wycofały się.
Ranking Zawodniczka Wielki Szlem Premier Mandatory Najlepsze Premier 5 Inne najlepsze Punkty Turnieje Tytuły
AUS FRA WIM USO INW MIA MAD PEK 1 2 1 2 3 4 5 6
9 Stany Zjednoczone Serena Williams QF
430
R32
130
F
1300
F
1300
R32
65
R32
65
A
0
A
0
F
585
R32
60
3,935 8 0
10 Holandia Kiki Bertens R64
70
R64
70
R32
130
R32
130
R16
120
R16
120
W
1000
SF
390
SF
350
R16
105
W
470
SF
185
SF
185
SF
185
F
180
F
180
3,870 25 2
11 Wielka Brytania Johanna Konta R64
70
SF
780
QF
430
QF
430
R32
65
R64
35
R32
65
A
0
F
585
R64
1
F
180
QF
60
R16
55
R16
55
R16
55
Q2
13
2,879 16 0
12 Stany Zjednoczone Sofia Kenin R64
70
R16
240
R64
70
R32
130
R64
35
R64
10
R64
10
R16
120
SF
350
SF
350
W
280
W
280
W
280
F
180
R16
105
R16
105
2,615 23 3
13 Stany Zjednoczone Madison Keys R16
240
QF
430
R64
70
R16
240
R64
10
R64
10
R64
10
R32
65
W
900
R32
60
W
470
QF
100
R64
1
R32
1
2,607 14 2
14 Białoruś Aryna Sabalenka R32
130
R64
70
R128
10
R64
70
R16
120
R64
10
R64
10
R32
10
W
900
R16
105
F
305
W
280
SF
185
SF
110
R16
105
QF
100
2,520 23 2
15 Chorwacja Petra Martić R32
130
QF
430
R16
240
R16
240
R128
10
R64
35
QF
215
R64
10
QF
190
R64
1
F
305
W
280
SF
185
SF
185
R64
1
R64
1
2,458 17 1
16 Czechy Markéta Vondroušová R64
70
F
1300
R128
10
A
0
QF
215
QF
215
A
0
A
0
QF
190
F
180
F
180
R32
30
2,390 9 0
17 Niemcy Angelique Kerber R16
240
R128
10
R64
70
R128
10
F
650
R32
65
R32
65
R32
65
R16
105
R64
1
F
305
SF
185
SF
185
SF
110
SF
110
QF
100
2,276 20 0
18 Belgia Elise Mertens R32
130
R32
130
R16
240
QF
430
R32
65
R32
65
R64
10
R32
65
R32
60
R32
60
W
470
SF
185
QF
100
R32
60
QF
60
QF
60
2,190 25 1
19 Stany Zjednoczone Alison Riske R128
10
R128
10
QF
430
R64
70
R128
10
R64
35
R64
10
R16
120
F
585
R16
105
W
280
F
180
W
140
R32
90
R16
55
R16
55
2,185 23 1
20 Chorwacja Donna Vekić R64
70
R16
240
R128
10
QF
430
R64
10
R32
65
R16
120
R64
10
R16
105
R32
60
F
305
SF
185
SF
185
F
180
SF
110
QF
100
2,185 22 0
21 Stany Zjednoczone Amanda Anisimova R16
240
SF
780
R64
70
A
0
R64
35
R64
35
Q1
2
R64
10
R32
60
R32
60
W
280
QF
100
QF
60
QF
60
R64
1
R32
1
1,794 15 1
22 Grecja Maria Sakari R32
130
R64
70
R32
130
R32
130
R128
10
R64
35
R64
10
A
0
SF
380
QF
190
W
280
SF
185
QF
100
QF
60
R32
30
R64
1
1,741 22 1
23 Stany Zjednoczone Sloane Stephens R16
240
QF
430
R32
130
R128
10
R64
10
R32
65
SF
390
R32
65
R16
105
R16
105
QF
100
R16
55
R16
30
R16
1
R32
1
R32
1
1,738 19 0
24 Ukraina Dajana Jastremśka R32
130
R128
10
R16
240
R32
130
R128
10
R64
35
R64
10
R32
65
QF
190
R16
105
W
280
W
280
QF
60
R32
60
QF
60
R16
55
1,720 23 2
25 Estonia Anett Kontaveit R64
70
R128
10
R32
130
R32
130
R16
120
SF
390
R64
10
A
0
R16
105
R16
105
F
305
QF
100
R32
60
R16
55
R16
55
R32
30
1,675 17 0
26 Czechy Karolína Muchová R128
40
R64
70
QF
430
R32
130
A
0
R64
65
A
0
R64
10
Q3
18
[a]
R32
1
W
280
SF
185
F
180
QF
125
QF
60
R16
30
1,624 14 1
Zawodniczki rezerwowe
27 Łotwa Anastasija Sevastova R16
240
R16
240
R64
70
R32
130
R32
65
R32
65
R16
120
R64
10
R64
1
R64
1
W
280
SF
110
QF
100
QF
100
R16
55
R16
30
1,617 24 1
28 Niemcy Julia Görges R128
10
R128
10
R32
130
R16
240
R32
65
R32
65
R64
10
R64
10
R32
60
R32
60
F
305
W
280
F
180
QF
100
R16
55
R16
30
1,610 21 1
29 Chińska Republika Ludowa Wang Qiang R32
130
R64
70
R32
130
QF
430
R16
120
QF
215
R64
10
R64
10
R16
105
R64
1
SF
110
QF
60
SF
57
R16
55
R16
30
R16
30
1,563 20 0
30 Rosja Anastasija Pawluczenkowa QF
430
R128
10
R128
10
R64
70
R64
10
R64
10
R64
10
R32
65
R32
60
R16
30
F
305
F
305
QF
100
QF
60
R16
55
R16
30
1,560 22 0
Dzika karta
40 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai R128
10
R128
10
R128
10
R128
10
R128
10
R128
10
R16
120
R16
120
R32
60
R32
60
W
470
W
160
QF
100
F
85
QF
60
QF
60
1,355 26 1

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaOsiągnięcie
01Holandia Kiki Bertens finał
02Stany Zjednoczone Sofia Kenin faza grupowa
03Stany Zjednoczone Madison Keys faza grupowa
04Białoruś Aryna Sabalenka zwycięstwo
05Chorwacja Petra Martić faza grupowa
06Belgia Elise Mertens faza grupowa

NumerTenisistkaOsiągnięcie
07Stany Zjednoczone Alison Riske faza grupowa
08Chorwacja Donna Vekić faza grupowa
09Grecja Maria Sakari faza grupowa
10Ukraina Dajana Jastremśka faza grupowa
11Czechy Karolína Muchová półfinał
12/WCChińska Republika Ludowa Zheng Saisai półfinał

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Półfinały   Finał
1  Holandia Kiki Bertens 2 6 6  
12/WC  Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 6 3 4     1  Holandia Kiki Bertens 4 2
11  Czechy Karolína Muchová 5 64   4  Białoruś Aryna Sabalenka 6 6
4  Białoruś Aryna Sabalenka 7 7  

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa Azalea[edytuj | edytuj kod]

Holandia Kiki Bertens Chorwacja Donna Vekić Ukraina Dajana Jastremśka Mecze
W–P
Sety
W–P
Gemy
W–P
Miejsce
1 Holandia Kiki Bertens 7:6(5), 6:2
(22 października 2019)
6:4, 6:3
(24 października 2019)
2–0 4–0 25–15 1.
8 Chorwacja Donna Vekić 6:7(5), 2:6
(22 października 2019)
6:7(6), 2:6
(23 października 2019)
0–2 0–4 16–26 3.
10 Ukraina Dajana Jastremśka 4:6, 3:6
(24 października 2019)
7:6(6), 6:2
(23 października 2019)
1–1 2–2 20–20 2.


Grupa Kameliowa[edytuj | edytuj kod]

Stany Zjednoczone Sofia Kenin Stany Zjednoczone Alison Riske Czechy Karolína Muchová Mecze
W–P
Sety
W–P
Gemy
W–P
Miejsce
2 Stany Zjednoczone Sofia Kenin 6:4, 6:4
(23 października 2019)
4:6, 6:4, 3:6
(25 października 2019)
1–1 3–2 25–24 2.
7 Stany Zjednoczone Alison Riske 4:6, 4:6
(23 października 2019)
6:2, 4:6, 5:7
(24 października 2019)
0–2 1–4 21–27 3.
11 Czechy Karolína Muchová 6:4, 4:6, 6:3
(25 października 2019)
2:6, 6:4, 7:5
(24 października 2019)
2–0 4–2 31–26 1.


Grupa Orchidea[edytuj | edytuj kod]

Stany Zjednoczone Madison Keys Chorwacja Petra Martić Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai Mecze
W–P
Sety
W–P
Gemy
W–P
Miejsce
3 Stany Zjednoczone Madison Keys 6:3, 6:4
(24 października 2019)
4:6, 2:6
(22 października 2019)
1–1 2–2 18–19 3.
5 Chorwacja Petra Martić 3:6, 4:6
(24 października 2019)
6:4, 6:3
(25 października 2019)
1–1 2–2 19–19 2.
12/WC Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 6:4, 6:2
(22 października 2019)
4:6, 3:6
(25 października 2019)
1–1 2–2 19–18 1.


Grupa Różana[edytuj | edytuj kod]

Białoruś Aryna Sabalenka Belgia Elise Mertens Grecja Maria Sakari Mecze
W–P
Sety
W–P
Gemy
W–P
Miejsce
4 Białoruś Aryna Sabalenka 6:4, 3:6, 7:5
(25 października 2019)
6:3, 6:4
(22 października 2019)
2–0 4–1 28–22 1.
6 Belgia Elise Mertens 4:6, 6:3, 5:7
(25 października 2019)
6:2, 3:6, 6:1
(23 października 2019)
1–1 3–3 30–25 2.
9 Grecja Maria Sakari 3:6, 4:6
(22 października 2019)
2:6, 6:3, 1:6
(23 października 2019)
0–2 1–4 16–27 3.


Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni +500 000 +460
Finalistka +150 000 +200
Półfinalistka +14 727
2 zwycięstwa w grupie 155 000 240
1 zwycięstwo w grupie 80 000 160
0 zwycięstw w grupie 45 000 120
Zawodniczka rezerwowa 10 000 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
54 finał
02Ukraina Ludmyła Kiczenok
Słowenia Andreja Klepač
71 zwycięstwo
03Chorwacja Darija Jurak
Polska Alicja Rosolska
74 faza grupowa
04Gruzja Oksana Kalasznikowa
Stany Zjednoczone Sofia Kenin
100 faza grupowa
5/WCChińska Republika Ludowa Jiang Xinyu
Chińska Republika Ludowa Tang Qianhui
258 faza grupowa
6/WCChińska Republika Ludowa Wang Xinyu
Chińska Republika Ludowa Zhu Lin
376 faza grupowa

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Finał
1  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
3 3
2  Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Słowenia Andreja Klepač
6 6

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa Liliowa[edytuj | edytuj kod]

Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
Chorwacja Darija Jurak
Polska Alicja Rosolska
Chińska Republika Ludowa Wang Xinyu
Chińska Republika Ludowa Zhu Lin
Mecze
W–P
Sety
W–P
Gemy
W–P
Miejsce
1 Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
6:1, 1:6, 10–7
(26 października 2019)
3:6, 6:3, 10–8
(23 października 2019)
2–0 4–2 18–16 1.
3 Chorwacja Darija Jurak
Polska Alicja Rosolska
1:6, 6:1, 7–10
(26 października 2019)
6:2, 3:6, 6–10
(25 października 2019)
0–2 2–4 16–17 3.
6/WC Chińska Republika Ludowa Wang Xinyu
Chińska Republika Ludowa Zhu Lin
6:3, 3:6, 8–10
(23 października 2019)
2:6, 6:3, 10–6
(25 października 2019)
1–1 3–3 18–19 2.


Grupa Bugenwilla[edytuj | edytuj kod]

Ukraina Ludmyła Kiczenok
Słowenia Andreja Klepač
Gruzja Oksana Kalasznikowa
Stany Zjednoczone Sofia Kenin
Chińska Republika Ludowa Jiang Xinyu
Chińska Republika Ludowa Tang Qianhui
Mecze
W–P
Sety
W–P
Gemy
W–P
Miejsce
2 Ukraina Ludmyła Kiczenok
Słowenia Andreja Klepač
2:6, 6:4, 11–9
(24 października 2019)
2:6, 6:4, 10–6
(26 października 2019)
2–0 4–2 18–20 1.
4 Gruzja Oksana Kalasznikowa
Stany Zjednoczone Sofia Kenin
6:2, 4:6, 9–11
(24 października 2019)
2:6, 6:4, 7–10
(22 października 2019)
0–2 2–4 18–20 3.
5/WC Chińska Republika Ludowa Jiang Xinyu
Chińska Republika Ludowa Tang Qianhui
6:2, 4:6, 6–10
(26 października 2019)
6:2, 4:6, 10–7
(22 października 2019)
1–1 3–3 21–17 2.


Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)
Zwyciężczynie +21 509
Finalistki +11 000
2 zwycięstwa w grupie 27 300
1 zwycięstwo w grupie 21 900
0 zwycięstw w grupie 16 400

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Tenisistka nie była w Top 20 na koniec 2018 roku, stąd nie ma wymagania minimum dwóch wyników w turniejach Premier 5. Liczony jest kolejny najlepszy rezultat.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]