WTA Prague Open 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Prague Open 2018
Miejsce  Czechy
Praga
Obiekt TK Sparta Praha
Nawierzchnia Ceglana
Data 28.04–05.05.2018
WTA Tour
Kategoria WTA International Series
Pula nagród 250 000 $
Drabinka 32S/32Q/16D
Dyrektor Petra Černošková
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Czechy Petra Kvitová
Gra podwójna
Stany Zjednoczone Nicole Melichar
Czechy Květa Peschke
2017 2019
Strona internetowa

WTA Prague Open 2018, właśc. J&T Banka Prague Open 2018tenisowy turniej WTA kategorii WTA International Series w sezonie 2018 z cyklu WTA Prague Open rozgrywany w dniach 28 kwietnia–5 maja 2018 roku w Pradze na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 250 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
01Czechy Karolína Plíšková 6 wycofanie
02Czechy Petra Kvitová 10 zwycięstwo
3/WCRosja Darja Kasatkina 14 1. runda
04Australia Darja Gawriłowa 24 1. runda
05Czechy Barbora Strýcová 26 1. runda
06Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 30 półfinał
07Rumunia Mihaela Buzărnescu 39 finał
08Czechy Kateřina Siniaková 51 ćwierćfinał
09Białoruś Alaksandra Sasnowicz 55 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Czechy Kristýna Plíšková 2 3  
7  Rumunia Mihaela Buzărnescu 6 6  
  7  Rumunia Mihaela Buzărnescu 4 6 7  
   Włochy Camila Giorgi 6 3 5  
 Australia Samantha Stosur 2 3
   Włochy Camila Giorgi 6 6  
    7  Rumunia Mihaela Buzărnescu 6 2 3
  2  Czechy Petra Kvitová 4 6 6
  6  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6 6  
LL  Włochy Jasmine Paolini 4 3  
6  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 66 0
  2  Czechy Petra Kvitová 7 6  
8  Czechy Kateřina Siniaková 3 3
  2  Czechy Petra Kvitová 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
9  Białoruś Alaksandra Sasnowicz 65 3  
 Czechy Kristýna Plíšková 7 6      Czechy Kristýna Plíšková 6 7  
 Słowacja Viktória Kužmová 64 1      Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 2 63  
 Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 7 6        Czechy Kristýna Plíšková 2 3
 Niemcy Mona Barthel 0 5       7  Rumunia Mihaela Buzărnescu 6 6
Q  Niemcy Antonia Lottner 6 7     Q  Niemcy Antonia Lottner 0 67
 Brazylia Beatriz Haddad Maia 1 5     7  Rumunia Mihaela Buzărnescu 6 7  
7  Rumunia Mihaela Buzărnescu 6 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
4  Australia Darja Gawriłowa 3 6 k  
 Australia Samantha Stosur 6 4      Australia Samantha Stosur 6 6  
 Czechy Denisa Allertová 6 6      Czechy Denisa Allertová 4 4  
Q  Szwajcaria Patty Schnyder 4 4        Australia Samantha Stosur 2 3
LL  Niemcy Tamara Korpatsch 6 7        Włochy Camila Giorgi 6 6
 Francja Océane Dodin 2 5     LL  Niemcy Tamara Korpatsch 4 2
 Włochy Camila Giorgi 6 2 6      Włochy Camila Giorgi 6 6  
5  Czechy Barbora Strýcová 0 6 2  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
6  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6 7  
Q  Szwajcaria Stefanie Vögele 4 5     6  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6 6  
Q  Rumunia Elena-Gabriela Ruse 2 6 7     Q  Rumunia Elena-Gabriela Ruse 4 4  
 Stany Zjednoczone Bernarda Pera 6 1 5       6  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6 6
 Wielka Brytania Heather Watson 1 3       LL  Włochy Jasmine Paolini 4 3
WC  Słowacja Anna Schmiedlová 6 6     WC  Słowacja Anna Schmiedlová 4 1
LL  Włochy Jasmine Paolini 7 6     LL  Włochy Jasmine Paolini 6 6  
3/WC  Rosja Darja Kasatkina 66 3  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Czechy Kateřina Siniaková 6 7  
 Niemcy Andrea Petković 2 64     8  Czechy Kateřina Siniaková 6 3 6  
 Rosja Jekatierina Aleksandrowa 7 6      Rosja Jekatierina Aleksandrowa 4 6 3  
WC  Holandia Richèl Hogenkamp 65 1       8  Czechy Kateřina Siniaková 3 3
 Rosja Natalja Wichlancewa 6 6       2  Czechy Petra Kvitová 6 6
 Niemcy Carina Witthöft 4 4      Rosja Natalja Wichlancewa 3 1
WC  Czechy Tereza Smitková 1 3     2  Czechy Petra Kvitová 6 6  
2  Czechy Petra Kvitová 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 43 000 280
Finalistka 21 400 180
Półfinalistka 11 300 110
Ćwierćfinalistka 5900 60
2. runda 3310 30
1. runda 1925 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Czechy Andrea Sestini Hlaváčková
Czechy Renata Voráčová
39 półfinał
02Stany Zjednoczone Raquel Atawo
Niemcy Anna-Lena Grönefeld
59 wycofanie
03Stany Zjednoczone Nicole Melichar
Czechy Květa Peschke
60 zwycięstwo
04Japonia Shūko Aoyama
Japonia Miyu Katō
86 1. runda
05Rosja Wieronika Kudiermietowa
Ukraina Olha Sawczuk
107 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Czechy Andrea Sestini Hlaváčková
 Czechy Renata Voráčová
6 6  
 Rosja Alona Fomina
 Rosja Walentina Iwachnienko
4 0     1  Czechy Andrea Sestini Hlaváčková
 Czechy Renata Voráčová
65 7 10  
 Chińska Republika Ludowa Liang Chen
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
5 7 8     Alt  Japonia Misaki Doi
 Szwecja Cornelia Lister
7 5 5  
Alt  Japonia Misaki Doi
 Szwecja Cornelia Lister
7 61 10       1  Czechy Andrea Sestini Hlaváčková
 Czechy Renata Voráčová
4 0  
3  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Czechy Květa Peschke
2 6 10       3  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Czechy Květa Peschke
6 6  
 Czechy Petra Krejsová
 Czechy Jesika Malečková
6 4 4     3  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Czechy Květa Peschke
6 6
 Łotwa Diāna Marcinkēviča
 Białoruś Alaksandra Sasnowicz
6 1 12     WC  Słowacja Viktória Kužmová
 Rumunia Elena-Gabriela Ruse
1 0  
WC  Słowacja Viktória Kužmová
 Rumunia Elena-Gabriela Ruse
4 6 14       3  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Czechy Květa Peschke
6 6
 Rumunia Mihaela Buzărnescu
 Białoruś Lidzija Marozawa
6 6        Rumunia Mihaela Buzărnescu
 Białoruś Lidzija Marozawa
4 2
 Kanada Gabriela Dabrowski
 Australia Ellen Perez
1 3      Rumunia Mihaela Buzărnescu
 Białoruś Lidzija Marozawa
6 4 10  
 Stany Zjednoczone Desirae Krawczyk
 Meksyk Giuliana Olmos
6 2 10      Stany Zjednoczone Desirae Krawczyk
 Meksyk Giuliana Olmos
3 6 8  
4  Japonia Shūko Aoyama
 Japonia Miyu Katō
2 6 6        Rumunia Mihaela Buzărnescu
 Białoruś Lidzija Marozawa
 Argentyna María Irigoyen
 Węgry Réka Luca Jani
5 2       WC  Czechy Barbora Štefková
 Czechy Barbora Strýcová
w/o  
 Australia Priscilla Hon
 Rosja Jana Sizikowa
7 6      Australia Priscilla Hon
 Rosja Jana Sizikowa
3 3
WC  Czechy Barbora Štefková
 Czechy Barbora Strýcová
6 7     WC  Czechy Barbora Štefková
 Czechy Barbora Strýcová
6 6  
5  Rosja Wieronika Kudiermietowa
 Ukraina Olha Sawczuk
3 5  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 12 300 280
Finalistki 6400 180
Półfinalistki 3435 110
Ćwierćfinalistki 1820 60
1. runda 960 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]