WWE Network

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
WWE Network
Ilustracja
Rozpoczęcie nadawania • 24 lutego 2014
Stany Zjednoczone
• 12 sierpnia 2014
140 krajów
• 13 stycznia 2015
Wielka Brytania, Irlandia
i Włochy
• 7 stycznia 2015
Bliski Wschód i Afryka Północna
• 5 stycznia 2016
Japonia, Niemcy, Austria i Szwajcaria
Format obrazu 720p
Właściciel WWE
Kraj nadawania Australia, Brazylia, Kanada, Dania, Finlandia, Hiszpania, Hongkong, Islandia, Indie, Irlandia, Włochy, Meksyk, Nowa Zelandia, Norwegia, Portugalia, Singapur, Szwecja, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone
Język angielski i SAP
Siedziba Stamford, Connecticut, Stany Zjednoczone
Strona internetowa

WWE Network jest serwisem subskrypcyjnym video prowadzonym przez WWE, używając infrastruktury z Major League Baseball Advanced Media[1]. Koncept został oryginalnie stworzony w 2011. 8 stycznia 2014, WWE ogłosiło, że serwis rozpocznie działalność 24 lutego w Stanach Zjednoczonych. Federacja oznajmiła 31 lipca, że serwis zacznie być również dostępny w Australii, Kanadzie, Hongkongu, Meksyku, Hiszpanii, Turcji i krajach nordyckich, wraz z innymi krajami (oprócz Wielkiej Brytanii i Irlandii), zaczynając od 17 sierpnia[2]. Serwis uruchomiono w Wielkiej Brytanii i Irlandii tydzień wcześniej niż planowano, 13 sierpnia 2015, po opóźnieniu z października zeszłego roku[3], a także niespodziewanie pojawiło się we Włoszech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Niemczech, Japonii, Indiach, Chinach, Tajlandii, Filipinach i Malezji[4]. WWE Network składa się z 24-godzinnego bloku programowego oraz „video na żądanie” z biblioteki WWE[1].

Historia[edytuj | edytuj kod]

We wrześniu 2011 WWE oficjalnie ogłosiło plany stworzenia WWE Network w 2012 jako płatnej telewizji[5]. WWE rozpoczęło prowadzić ankiety pytając ludzi o to, czy płaciliby za WWE Network, jeśli byłby to płatna telewizja. W mailach rozesłanych przez WWE do fanów, federacja zapytała ich o zdanie na temat nadawania gal pay-per-view subskrybentom bez dodatkowej opłaty. W ankiecie pojawiły się również pytania o emitowanie Raw i SmackDown, a także programów z World Championship Wrestling (WCW), Extreme Championship Wrestling (ECW), National Wrestling Alliance (NWA), XFL, Smoky Mountain Wrestling (SMW), American Wrestling Association (AWA) i filmów wyprodukowanych przez WWE. Oryginalne programy WWE również znalazły się w ankiecie[6][7]

W rezultacie z ankiety online WrestleMania Rewind zostało wybrane jako nazwa nowego show na WWE Network 17 października 2011[8]. Oryginalną datą rozpoczęcia usługi był 1 kwietnia 2012, co miało zbiegać się z datą WrestleManii XXVIII; na oficjalnej stronie WWE ukazało się odliczenie kończące się 1 kwietnia, lecz szybko zostało usunięte i Network nie zostało uruchomione od tej daty[9]. Szef do spraw marketingu WWE, Michelle Wilson, rozwiała wątpliwości na temat przyszłości WWE Network, mówiąc „There will be a WWE network in some shape or form. We are in late-stage negotiations with distributors” i potwierdzając, że WWE Legends' House zacznie być kręcone[10]. W kwietniu 2013 WWE zmieniło plany i zaczęło celować w wypuszczenie produktu jako płatnej telewizji z potencjalną ceną 15 dolarów za miesiąc[11].

Na Old School Raw w styczniu 2014 WWE zaczęło pokazywać zajawki promocyjne odnośnie do ogłoszenia 8 stycznia w Wynn Hotel w Las Vegas[12]. Później zostało potwierdzone, że będzie miało to związek z WWE Network[13]. 8 stycznia na Consumer Electronics Show, WWE ukazało wszechstronny plan, na którym można było zobaczyć oficjalną datę uruchomienia usługi, 24 lutego 2014, w Stanach Zjednoczonych[14][15][16]. WWE Classics on Demand zostało zamknięte 31 stycznia 2014 na rzecz WWE Network[17]. Darmowy okres próbny został zaoferowany przez pierwszy tydzień istnienia usługi[18]. Logo używane przez WWE Network stało się głównym logiem korporacji w styczniu 2014[19].

W kwietniu 2014 przed WrestleManią XXX, Network zostało bardzo pozytywnie przyjęte, wraz z New York Times piszącym „WWE had positioned themselves on the cutting edge of Internet television[20]. Później tego miesiąca, federacja ogłosiła, że Network zostało wykupione 667 000 razy, spodziewając się rezultatu miliona wykupień[21]. Kiedy to akcje WWE spadły o 50% następnego miesiąca, Forbes opisało słaby wynik subskrypcji jako „dodatkowy problem” dla inwestorów po zaprzestaniu współpracy WWE z NBCUniversal[22]. WWE zaoferowało drugi miesiąc korzystania z usługi za darmo dla nowych użytkowników, który zaczął się 7 lipca, mając nadzieję na zdobycie nowych subskrybentów[23]. Drugi raport wypuszczony pod koniec lutego zawierał informację, że Network pobiło ilość 700 000 subskrybentów[24]. Celem WWE zostało uzbieranie miliona subskrybentów do końca 2014 roku[24][25].

31 lipca 2014 federacja ogłosiła 10-letnią współpracę z Rogers Media, które miało dystrybuować WWE Network jako telewizję premium w Kanadzie[26]. Również tego dnia zostało ogłoszone, że WWE Network zostanie uruchomione w Australii, Nowej Zelandii, Hongkongu, Singapurze, Meksyku, Hiszpanii i krajach nordyckich, a 12 sierpnia we Włoszech, krajach arabskich, Niemczech, Japonii, Indiach, Chinach, Tajlandii i Malezji, a dla kolejnych krajów w następnych datach[27][28]. 30 października 2014, w celu zwiększenia liczby subskrypcji z ogłoszonych 731 000, opcja wymogu 6-miesięcznej subskrypcji została usunięta, pozwalając tym samym wycofanie subskrypcji w dowolnym momencie[29][30]. WWE oryginalnie planowało wystartowanie Networku w Wielkiej Brytanii 1 października, lecz zostało to przesunięte na przyszły miesiąc[31]. Uruchomienie zostało potwierdzone na godzinę 20:00 3 listopada[32]; Jednakże, 20 minut przed uruchomieniem, WWE ogłosiło, że ponownie przesuną przesuną premierę na nieznany termin[33][34]. Vince McMahon publicznie przeprosił za opóźnienia[35]. 4 stycznia 2015 zostało ogłoszone, że WWE Network zostanie wypuszczone w Wielkiej Brytanii i Irlandii 19 stycznia 2015 za cenę kolejno 9.99 i 12.99 funtów[36], choć niektórym klientom udało się zarejestrować już 13 stycznia[37].

27 stycznia 2015 WWE ogłosiło, że WWE Network uzbierało milion subskrybentów[38], gdzie Vince McMahon powiedział, że WWE będzie dalej skupiało się na dawaniu fanom usługi za odpowiednią cenę, dodając nowe funkcje i filmy w nadchodzącym roku[39]. 12 lutego 2015 WWE ogłosiło pięcioletnią współpracę z dostawcą telewizyjnym OSN, który miał zapewnić WWE Network w Bliskim Wschodzie i Północnej Afryce jako kanał premium[40].

30 lipca 2015 WWE ujawniło nową liczbę subskrybentów, która wynosiła 1,156 miliona. Zostało to ogłoszone jako część reportów finansowych WWE za drugi kwartał roku, przez co cena ich akcji wzrosła do około 20 dolarów, podczas gdy dzień wcześniej wynosiła 16.48. Liczba 1,156 miliona płacących subskrybentów okazała się 13-procentowym spadkiem z 1,315-milionową ilością z pierwszego kwartału 2015. WWE również ujawniło, wraz z darmowymi subskrybentami (korzystającymi z darmowego miesiąca), że posiadali 1.227 miliona użytkowników Networku na sam koniec drugiego kwartału, a przez cały żywot Networku posiadali ponad 2 miliony unikatowych subskrybentów[41].

WWE Network wystartowało w Indiach 2 listopada 2015[42][43]. 19 listopada pojawił się report od Park Associates, że WWE Network stało się jednym z pięciu największych serwisów filmów na żądanie, będąc w tyle jedynie za MLB.tv w kategorii sportowej[44]. WWE ogłosiło, że Network wystartuje w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Japonii 5 stycznia 2016[45][46].

Programy na Network[edytuj | edytuj kod]

Oryginalne programy[edytuj | edytuj kod]

 • Wszystkie gale pay-per-view (obecnie 12 corocznie) nadawane na żywo[47].
 • WWE WrestleMania Rewind – Pierwsze show nazwane jako część networku; retrospektywne spojrzenie na niezapomniane momenty WrestleManii[8][47].
 • The Monday Night War: WWE vs. WCW – Seria o tzw. Monday Night Wars pomiędzy WWE i WCW[47].
 • WWE Legends' House – Seria przedstawiające życie legend WWE w jednym domu.
 • WWE Countdown – Top 10 o różnych rzeczach związanych z WWE, które jest bazowane na ankietach kierowanych do fanów[47].
 • WWE NXT – Nadawane co środy, zaliczając specjalne odcinki na żywo[47].
 • WWE Superstars – Nadawane co tydzień w piątki[47].
 • Pre-showy i post-showy dla Raw, SmackDown i wszystkich gal pay-per-view[48].
 • WWE Beyond the Ring – Porcja dokumentacyjnych filmów z wcześniej wydanych DVD WWE przedstawiająca różnych wrestlerów, organizacje i storyline'y.
 • WWE Slam City – Animowana seria przedstawiająca obecne talenty WWE, bazowana na serii zabawek Mattel o tej samej nazwie.
 • Legends of WrestleMania – Program, w którym przy okrągłym stole rozmawia się o wątkach związanych z WrestleManią.
 • This Week in WWE – Cotygodniowe 30-minutowe przypomnienie wydarzeń z minionego tygodnia.
 • WWE Main Event– Nadawane co tydzień.
 • WWE Rivalries – Dokumentacyjne show przedstawiające rywalizacje w WWE.
 • WWE 24 – Show, w którym przedstawiane są sceny spoza gal WWE i z życia wrestlerów.
 • Live! with Chris Jericho - Podcast wywiadowy prowadzony przez Chrisa Jericho.
 • Stone Cold Podcast - Podcast wywiadowy prowadzony przez Stone Cold Steve’a Austina.
 • WWE Quick Hits - Comiesięczne show z krótkimi specjalnymi klipami z DVD i programów WWE Network.
 • WWE Music Power 10 - Comiesięczne Top 10 odnośnie do muzyk WWE.
 • WWE Culture Shock - Corey Graves prezentuje różne miejsca, muzyki, jedzenie i ludzi podróżujących z WWE po świecie.
 • Jerry Springer presents WWE Too Hot for TV - Jerry Springer przedstawia najbardziej kontrowersyjne rzeczy wyemitowane w programach WWE.
 • WWE Unfiltered - Show z wywiadami prowadzonymi przez Renee Young.
 • WWE Swerved - Show z żartami z ukrytą kamerą prowadzony przez Jeffa Tremaine'a.
 • Superstar Ink - Corey Graves rozmawia z wrestlerami o historiach związanymi ze swoimi tatuażami.
 • Tough Talk - Show emitowane po Tough Enough hostowany przez Byrona Saxtona.
 • WWE The Playlist
 • WWE The List
 • Table For 3 - Trzy osobistości WWE prezentują swoje ciekawe historie przy obiedzie.
 • Legends with JBL - Wywiady z gwiazdami przeprowadzane przez Johna „Bradshaw” Layfielda.
 • The WWE List - Interaktywna seria, w której WWE Universe tworzy najbardziej unikalne rankingi w historii WWE.
 • First Look - Ekskluzywne wiadomości z pierwszej ręki na temat wydań WWE Home Video.
 • WWE Original Specials - Dokumenty o personelu WWE i galach ekskluzywnych dla WWE Network.
 • As Seen On YouTube - Najlepsze filmy z kanału YouTube federacji.
 • WWE Breaking News - Pilne wiadomości od WWE.
 • Breaking Ground - Seria, w której kamery zaglądają do WWE Performance Center, w którym wrestlerzy stają się przyszłymi gwiazdami WWE.
 • Ride Along - Show, w którym gwiazdy i Divy WWE rozmawiają podczas podróż na gale z miasta do miasta.

Nadchodzące programy[edytuj | edytuj kod]

 • Camp WWE - animowana komedia wraz z Sethem Greenem[49].
 • WWE Diva Search - Reality show, w którym wyłania się przyszłą Divę WWE.
 • Edge and Christian's Show That Totally Reeks of Awesomeness - Komediowa seria, w której wystartują Edge i Christian.
 • Global Cruiserweight Series - Trzydziestu dwóch Cruiserweightów, którzy wystąpią w turnieju i miano najlepszego Cruiserweighta na świecie.

Powtórkowy/archiwalny programing[edytuj | edytuj kod]

Dodatkowo do poprzednich edycji oryginalnych programów wymienionych poniżej:

Pomimo że obecne programy WWE są nadawane przy ocenie ochrony rodzicielskiej jako TV-PG, programy WWE Network posiadają bardzo różny kontent. Ochroną rodzicielską przy materiałach przydzielonych do oceny TV-14 i TV-MA jest jedynie ostrzeżenie przez pierwsze sekundy materiału. Na Networku pokazane są również materiały z udziałem Chrisa Benoit, lecz ostrzeżenie pojawia się przed każdym filmem z jego udziałem; jest to zarazem pierwsze wspomnienie wyświetlenie lub wspomnienie Benoit w materiałach WWE od kiedy zabił żonę i dziecko, a następnie popełnił samobójstwo w 2007[53]. Over the Edge 1999, na którym zmarł Owen Hart, jest również dostępne, po raz pierwszy od czasu oryginalnego wyemitowania, jednakże kilka momentów zostało wyciętych na prośbę rodziny Hart[54]. Mecze komentowane przez Jessego Venturę, które poprzednio były cenzurowane przez pozwanie w 1991, są dostępne z oryginalnym komentarzem[50].

Podczas gdy Network jest usługą na żądanie, w której materiały nie są edytowane, niektóre z nich zawierające bluźnierstwo i nagość są cenzurowane[55][56]. Niektóre oryginalne muzyki są podmieniane na alternatywne ścieżki dźwiękowe, przykładowo muzyka z czołówki SNME (odcinki z maja 1985 do stycznia 1988), gdzie oryginalnie grała piosenka Obsession)[57].

Przy starcie usługi, wszystkie (prócz jednego) mecze New Jacka zostały usunięte z zakładki gal pay-per-view ECW, tak jak jego powrót na Heat Wave 1998, gdyż przez brak praw do jego wejściowej muzyki, nie można było usunąć jej bez usunięcia ścieżki audio z komentarzem. Usunięte mecze zostały jednak przywrócone z podmienioną muzyką i nowym komentarzem Joeya Stylesa[58]. Kilka gal pay-per-view jest kopią wydań na DVD, w porównaniu do wersji na żywo, więc mogą nie zawierać wszystkich walk[59].

Wpływ na przemysł PPV[edytuj | edytuj kod]

W wywiadzie z magazynem Time, Michelle D. Wilson, szefowa marketingu w WWE, ukazała ich powód wycofywania się ze współpracy ze spółkami telewizyjnymi, oferując jedynie WWE Network w internecie: „Digital over-the-top offerings represent the future, and given that our passionate fans consume five times more online video content than non-WWE viewers and over-index for purchasing online subscriptions such as Netflix and Hulu Plus, we believe the time is now for a WWE Network[60].

W odpowiedzi na ogłoszenie, DirecTV wypowiedziało się mówiąc, że ponownie ocenią czy warto emitować gale pay-per-view WWE. Ponieważ te gale są również transmitowane na WWE Network, mogłyby obniżyć liczbę wykupień pay-per-view. Jednakże, Vince McMahon zasugerował, że operatorzy telewizyjni powinni zadecydować czy chcą posiadać gale pay-per-view WWE, biorąc pod uwagę, że dostawcy otrzymują część pieniędzy z kupna, ponosząc minimalny koszt (z wyjątkiem opłat za akcje WWE) przy tworzeniu gali: „It's found money for them.[61]. DirecTV potem postanowiło zrezygnować z emitowania gal PPV. W odpowiedzi, WWE powiedziało „Yes, DIRECTV has decided to stop offering our PPV's residentially and commercially. The only other option would be to work through the local cable provider.”[62].

19 lutego 2014, Dish Network poinformowało, że rozpoczną emitować gale pay-per-view WWE, zaczynając od Elimination Chamber. Jednakże, Dish Network później wypowiedziało się, że „Dish will not offer the ‘WWE Elimination Chamber’ PPV on 2/23. WWE is not willing to adjust their PPV costs to satellite and cable companies, which is unfair to their customers. We need to re-focus our efforts to support partners that better serve Dish customers[63]. Dish później zdecydowało się wyemitować WrestleManię XXX[64], lecz od tamtej pory nie wyemitowało żadnej kolejnej innej gali PPV.

Reklamowanie[edytuj | edytuj kod]

W październiku 2014, zostało ogłoszone, że Mattel, Kmart i Pepsi zaczną reklamować Network zaczynając od 13 października. Wilson powiedziała, że, pomimo iż żadne reklamy nie pojawią się podczas programów, 30-sekundowe reklamy pojawią się pomiędzy programami, oraz 15 lub 30-sekundowa reklama pojawi się przed co czwartym streamem w video na żądanie[65] [66].

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. a b http://corporate.wwe.com/news/2014/wwe-corporate-wwe-network-launches-february-24
 2. WWE Network | WWE, wwe.com [dostęp 2017-11-20] (ang.).
 3. Beaking News: WWE Network Launches Early in UK & Ireland, wrestlezone.com [dostęp 2017-11-20] (ang.).
 4. Wiadomości na oficjalnej stronie
 5. Eric Goldman: WWE Network coming in 2012. IGN, 6 września 2011. [dostęp 14 sierpnia 2014].
 6. James Caldwell: WWE News: WWE TV Network update – could PPVs move to the Network?, potential new shows. Pro Wrestling Torch, 22 września 2011. [dostęp 7 stycznia 2014].
 7. James Caldwell: McMahon announces Network model, but no timetable for launch; latest on Network plans & survey findings. Pro Wrestling Torch, 1 listopada 2012. [dostęp 7 stycznia 2014].
 8. a b 'WrestleMania Rewind': The first WWE Network Show. WWE, 17 października 2011. [dostęp 24 grudnia 2011].
 9. Charlie Atkinson: WWE smackdown: Its cable network can't get off the mat. W: New York Post [on-line]. 1 marca 2012. [dostęp 2 marca 2012].
 10. Richard Lee, WWE forging ahead with cable network plan, The News-Times, 29 marca 2013 [dostęp 2014-08-14].
 11. Marc Graser, WWE Models TV Network Plan After NFL’s Approach, Variety, 9 kwietnia 2013 [dostęp 2014-08-14].
 12. Josh Stewart: Old School Raw hints at new WWE Network. W: Newsday [on-line]. 6 stycznia 2014. [dostęp 7 stycznia 2014].
 13. WWE Network announcement official. W: Wrestling Observer [on-line]. 7 stycznia 2014. [dostęp 7 stycznia 2014].
 14. Joe Flint: WWE launching over-the-top network. W: Los Angeles Times [on-line]. 8 stycznia 2014. [dostęp 8 stycznia 2014].
 15. Marc Graser: CES: WWE Network to Launch in February as Streaming Service. W: Variety [on-line]. 8 stycznia 2014. [dostęp 8 stycznia 2014].
 16. James Vincent: WWE unveils new digital media model and non-stop wrestling with 24/7 streaming service. W: The Independent [on-line]. 9 stycznia 2014. [dostęp 14 sierpnia 2014].
 17. WWE Network Coming 2.24.14. [dostęp 5 lutego 2014].
 18. Christopher Hooton: WWE Network: Price, schedule and everything else you need to know. The Independent, 24 lutego 2014. [dostęp 14 lipca 2014].
 19. WWE unveils new logo. WWE, 15 sierpnia 2014. [dostęp 15 sierpnia 2014].
 20. Seth Berkman: WWE Network Is Loud Introduction to the Video Streaming Ring. New York Times, 30 marca 2014. [dostęp 14 sierpnia 2014].
 21. Aaron Taube: Vince McMahon's Plan To Turn Around The WWE Is Blowing Up In His Face. Business Insider, 19 maja 2014. [dostęp 13 lipca 2014].
 22. Maggie Mcgrath: WWE Slammed: Stock Plunges Nearly 50% As NBCUniversal Deal Fails To Impress. Forbes, 16 maja 2014. [dostęp 13 lipca 2014].
 23. Aaron Taube: The Money-Losing WWE Network Is Making Another Big Push For Subscribers. Business Insider, 7 lipca 2014. [dostęp 13 lipca 2014].
 24. a b Marc Graser: WWE Network Ready for International Rollout to Pin Down New Subscribers. Variety, 31 lipca 2014. [dostęp 14 sierpnia 2014].
 25. WWE Network on track to 1 million subscribers. WWE Official Website, 7 kwietnia 2014. [dostęp 13 lipca 2014].
 26. WWE Signs 10-Year Canadian TV Deal With Rogers. The Hollywood Reporter. [dostęp 31 lipca 2014].
 27. Edgar Alvarez: WWE Network heading to 170 new countries next month. Engadget, 31 lipca 2014. [dostęp 31 lipca 2014].
 28. Tim Baysinger: WWE Offering OTT Network Internationally. Broadcasting & Cable, 12 sierpnia 2014. [dostęp 12 sierpnia 2014].
 29. Marc Graser: WWE Network Grows to 731,000 Subscribers, Drops Contract Requirement. Variety, 30 października 2014. [dostęp 30 października 2014].
 30. Joe Flint: WWE to Drop Six-Month Commitment for Online Video Subscriptions. The Wall Street Journal, 30 października 2014. [dostęp 30 października 2014].
 31. Launch of WWE Network's online service delayed in UK. BBC, 1 października 2014. [dostęp 10 grudnia 2014].
 32. WWE Network launches in the UK. Radio Times, 3 listopada 2014. [dostęp 10 grudnia 2014].
 33. Sam Rigby: WWE Network UK launch delayed until further notice. Digital Spy, 3 listopada 2014. [dostęp 4 listopada 2014].
 34. Findlay Martin: WWE Network delayed in the UK again. Power Slam, 3 listopada 2014. [dostęp 10 grudnia 2014].
 35. Kate Goodacre, Mayer Nissim: Vince McMahon sorry for WWE Network UK delay: 'We're working day and night'. Digital Spy, 5 listopada 2014. [dostęp 10 grudnia 2014].
 36. WWE Network available in UK and Ireland. WWE, 4 stycznia 2015. [dostęp 4 stycznia 2015].
 37. James Caldwell: WWE Network launches early in U.K. market. PW Torch, 13 stycznia 2014. [dostęp 27 stycznia 2014].
 38. Mark Graser: WWE Network Reaches 1 Million Subscriber Milestone. Variety, 27 stycznia 2014. [dostęp 27 stycznia 2014].
 39. WWE Network Hits 1 Million Subscribers. Business Wire, 27 stycznia 2014. [dostęp 27 stycznia 2014].
 40. WWE Network Expands in Canada, Middle East – Variety, variety.com [dostęp 2017-11-20] (ang.).
 41. [1]
 42. WWE Network | WWE, wwe.com [dostęp 2017-11-20] (ang.).
 43. WWE Network Streaming Service Coming to India | Hollywood Reporter, hollywoodreporter.com [dostęp 2017-11-20] (ang.).
 44. WWE Network Breaks Into Top Five Of Streaming Services. W: Forbes [on-line]. 19 listopada 2015. [dostęp 21 listopada 2015].
 45. WWE Network | WWE, wwe.com [dostęp 2017-11-20] (ang.).
 46. WWE Network startet in Deutschland | WWE, de.wwe.com [dostęp 2017-11-20] (niem.).
 47. a b c d e f David Lieberman: WWE Sets February 24 Launch Date For Online Network. W: Deadline [on-line]. 9 stycznia 2014. [dostęp 9 stycznia 2014].
 48. WWE Network to Launch Online, Offer Live Raw and SmackDown Post-Shows and All PPVs
 49. WWE Network partners with Seth Green, Jerry Springer and Jeff Tremaine on three new original series | WWE, wwe.com [dostęp 2017-11-20] (ang.).
 50. a b c Dan Gelston: WWE launching 24/7 network in February. W: Las Vegas Review-Journal [on-line]. 9 stycznia 2014. [dostęp 12 stycznia 2014].
 51. Every pay-per-view available on WWE Network. WWE, 4 lutego 2014. [dostęp 8 lutego 2014].
 52. WWE.com Staff: „Stone Cold” Steve Austin, Shawn Michaels & Bret „Hit Man” Hart talk WWE Network. W: WWE.com [on-line]. WWE, 15 lutego 2014. [dostęp 24 lutego 2014].
 53. James Caldwell: WWE NEWS: Ross returns to TV on ESPN, Benoit/WWE Network update, top indie tag team turned down?. Pro Wrestling Torch, 3 stycznia 2014. [dostęp 7 stycznia 2014].
 54. WWE Faces Difficult Decisions On Network Content. W: KDKA-TV [on-line]. 7 lutego 2014. [dostęp 8 lutego 2014].
 55. Vaughn Johnson: Early impressions of the WWE Network. W: Philadelphia Media Network [on-line]. 26 lutego 2014. [dostęp 6 marca 2014].
 56. Dave Meltzer: MON. UPDATE: WWE network news. Wrestling Observer Newsletter. [dostęp 6 marca 2014].
 57. Music Edits on WWE Network, Intro & Screens of WWE Signature Sounds DVD | Wrestling DVD Network, wrestlingdvdnews.com [dostęp 2017-11-20] (ang.).
 58. "How WWE Resolved The ECW/New Jack Isue On The WWE Network", F4Wonline.com
 59. "A look at what WWE Network events and shows have been edited", F4WOnline.com
 60. Victor Luckerson, Holds Barred: Why the WWE Isn't Going to Cable, TIME, 10 stycznia 2014 [dostęp 2014-01-11].
 61. Joe Flint: DirecTV may sever ties with WWE over new online network. W: Los Angeles Times [on-line]. 9 stycznia 2014. [dostęp 19 lutego 2014].
 62. WWE NEWS: DirecTV not carrying WWE PPVs, WWE responds. PWTorch, 14 kwietnia 2014. [dostęp 14 kwietnia 2014].
 63. Dish Stops Offering WWE’s PPVs Before New Network Launch. W: Variety [on-line]. 19 lutego 2014. [dostęp 20 lutego 2014].
 64. Mike Johnson: BIG ABOUT FACE FOR DISH NETWORK AND WWE PPVS, STARTING WITH WRESTLEMANIA. [dostęp 25 marca 2014].
 65. Jeanine Poggi, WWE's Online Network Signs First Advertisers, [w:] Advertising Age [online], 13 października 2014 [dostęp 2014-10-13].
 66. Katie Richards, Here's Why Pepsi, Mattel and Kmart Are Rushing To Advertise On The WWE's Netflix-For-Wrestling, [w:] Business Insider [online], 13 października 2014 [dostęp 2014-10-13].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]