WWE SmackDown vs. Raw 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z WWE Smackdown vs Raw 2009)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
WWE SmackDown vs Raw 2009
Producent Yuke’s
Wydawca THQ
Seria gier WWE SmackDown vs. Raw
Data wydania 2008
Gatunek sportowa, bijatyka
Tryby gry jedno- i wieloosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Teen (13+)
PEGI: 16+
CERO: C
Wymagania sprzętowe
Platforma PlayStation 2, PlayStation 3 PlayStation Portable, Xbox 360, Nintendo DS, Telefon komórkowy, Wii

WWE SmackDown vs Raw 2009komputerowa gra sportowa o tematyce wrestlingu. Została stworzona przez Yuke’s i wydana przez THQ. Gra powstała głównie z myślą o kontynuacji serii oraz promocji federacji WWE.

7 października 2008 roku gra została oficjalnie wypuszczona na rynek w Europie.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Gracz może uderzać przeciwnika, kopać, łapać i rzucać gdziekolwiek chce. Tak samo jak w poprzedniej wersji tej gry, gracz porusza się dzięki lewej gałce analogowej. Gracz posiada teraz także możliwość zaawansowanych chwytów.

Kategorie ciosów zostały ograniczone przez klasy zawodników, więc zawodnicy akrobatyczni mogą teraz stosować wiele efektownych akcji. Z kolei brawlerzy potrafią wykonywać dużo typowo siłowych chwytów. Zmiany wprowadzono także w obrębie publiczności, która może stać się sojusznikiem i podawać różne przedmioty. Ciekawostką są także "hotspoty" takie jak liny ringu, metalowe schodki, czy różne inne miejsca, w których, po złapaniu przeciwnika i przeniesienie go na dane miejsce mamy możliwość np. uderzania jego głową o schodki czy też o np. metalową klatkę. Została także poprawiona grafika i wygląd postaci.

Gra zawiera dużo nowych meczów m.in. Inferno Match. Kilka meczów przeszło zmiany jak np. Tag Team Match, gdzie możemy wykonywać akcje zespołowe.

Tryby tworzenia

Nowością w trybach tworzenia jest tryb Create-A-Finisher, gdzie możemy stworzyć własną akcję kończącą. Tak jak w poprzednich edycjach jest dostępny tryb Create-A-Moveset, Create-A-Superstar i Create-A-Entrance.

Pasy

W wersji 2009 wprowadzono następujące pasy:

O każdy z nich można walczyć, a w efekcie wygrać, bronić lub przegrać.

Wydanie[edytuj | edytuj kod]

Jak poprzednie części tej gry, została ona wydana na konsole PlayStation 2, PlayStation 3 i PlayStation Portable oraz Xbox 360.

Ukazała się specjalna edycja, która była sprzedawana tylko przez określony czas. Zawierała ona grę w aluminiowym pudełku oraz bonusową płytę The Best of Smackdown vs Raw.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]