Walter Motz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Walter Motz
Data i miejsce urodzenia 22 marca 1909
Steinbach, Cesarstwo Niemieckie
Dorobek medalowy
Reprezentacja  III Rzesza
Mistrzostwa świata
Srebro Sollefteå 1934 sztafeta
Zakończenie kariery: 1936 r.

Walter Motz (ur. 22 marca 1909) – niemiecki biegacz narciarski reprezentujący III Rzeszę, srebrny medalista mistrzostw świata.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie w Garmisch-Partenkirchen w 1936 roku były pierwszymi i zarazem ostatnimi w jego karierze. W swoim jedynym występie na tych igrzyskach, w biegu na 18 km technika klasyczną zajął 18 miejsce.

W 1933 roku wystartował na mistrzostwach świata w Innsbrucku zajmując czwarte miejsce w sztafecie. Największy sukces w swojej karierze osiągnął podczas mistrzostw świata w Sollefteå w 1934 roku, gdzie wspólnie z Josefem Schreinerem, Willym Bognerem i Herbertem Leupoldem wywalczył srebrny medal w sztafecie 4x10 km. Rok później, na mistrzostwach świata w Wysokich Tatrach wraz z kolegami z reprezentacji po raz kolejny zajął czwarte miejsce w sztafecie.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Wynik Strata Zwycięzca
18. 12 lutego 1936 III Rzesza Garmisch-Partenkirchen 18 km stylem klasycznym 1:14:38 +6:42 Szwecja Erik Larsson

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
29. 10 lutego 1933 Austria Innsbruck 18 km stylem klasycznym 1:02:11 +07:41 Szwecja Nils-Joel Englund
4. 12 lutego 1933 Austria Innsbruck Sztafeta 4x10 km[1] 2:49:00 +9:00  Szwecja
59. 22 lutego 1934 Szwecja Sollefteå 18 km stylem klasycznym 1:04:29 ? Finlandia Sulo Nurmela
2.FIS silver medal.png 25 lutego 1934 Szwecja Sollefteå Sztafeta 4x10 km[2] 2:40:28 +10:55  Finlandia
7. 15 lutego 1935 Czechosłowacja Vysoké Tatry 18 km stylem klasycznym 1:27:50 +5:50 Finlandia Klaes Karppinen
4. 18 lutego 1935 Czechosłowacja Vysoké Tatry Sztafeta 4x10 km[3] 2:42:30 +8:04  Finlandia

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Walter Motz, Willy Bogner, Josef Ponn, Herbert Leupold
  2. Skład drużyny: Walter Motz, Josef Schreiner, Willy Bogner, Herbert Leupold
  3. Skład drużyny: Matthias Wörndle, Herbert Leupold, Walter Motz, Willy Bogner