Wanda Ronka-Chmielowiec

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wanda Ronka-Chmielowiec
Kraj działania  Polska
Data urodzenia 18 czerwca 1948
profesor zwyczajny nauk ekonomicznych
Specjalność: matematyka finansowa, statystyka, teoria ryzyka, ubezpieczenia, zarządzanie ryzykiem[1]
Alma Mater Uniwersytet Wrocławski
Habilitacja 1 stycznia 1990[1]
Profesura 20 maja 1998[1]

Wanda Ronka-Chmielowiec (ur. 18 czerwca 1948[2]) – polska ekonomistka, dr hab. nauk ekonomicznych, profesor zwyczajny Instytutu Zarządzania Finansami Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu[1].

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 1971 ukończyła studia na Uniwersytecie Wrocławskim[1], natomiast 1 stycznia 1990 habilitowała się na podstawie dorobku naukowego i pracy zatytułowanej Modele aproksymacyjne w ekonomii[1]. 20 maja 1998 nadano jej tytuł profesora w zakresie nauk ekonomicznych[1].

Pracowała w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu oraz w Instytucie Zarządzania Finansami na Wydziale Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu[1].

Pełniła funkcję członka Komitetu Nauk o Finansach, Komitetu Statystyki i Ekonometrii I Wydziału Nauk Społecznych, Komitetu Nauk o Finansach I Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych Polskiej Akademii Nauk, a także dziekana na Wydziale Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu[1].

Objęła funkcję profesora zwyczajnego Instytutu Zarządzania Finansami Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]