Warsaw Cup 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Warsaw Cup
2019
2018 2020
Data 14–17 listopada 2019
Gospodarz Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego (PZŁF)
Miejscowość Polska Warszawa
Hala Torwar II
Organizator ISU
Liczba konkurencji 4
Liczba zawodników 129
Liczba reprezentacji 27
Zwycięzcy
Soliści Rosja Andriej Mozalow
Solistki Polska Jekatierina Kurakowa
Pary sportowe Stany Zjednoczone Jessica Calalang
Stany Zjednoczone Brian Johnson
Pary taneczne Francja Marie-Jade Lauriault
Francja Romain Le Gac

Warsaw Cup 2019 – dziewiąte zawody łyżwiarstwa figurowego z cyklu Challenger Series 2019/2020[1]. Zawody rozgrywano od 14 do 17 listopada 2019 roku w hali Torwar II w Warszawie.

W konkurencji solistów zwyciężył Rosjanin Andriej Mozalow, zaś wśród solistek reprezentantka Polski Jekatierina Kurakowa. Był to pierwszy medal Challenger Series dla Polski w konkurencji solistek. W parach sportowych triumfowali Amerykanie Jessica Calalang i Brian Johnson, zaś w parach tanecznych reprezentanci Francji Marie-Jade Lauriault i Romain Le Gac. Dla obu par był to pierwszy złoty medal w zawodach rangi Challenger Series.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Konkurencja Segment
14 listopada 16:05 CET Pary sportowe Program krótki
19:40 CET Pary taneczne Taniec rytmiczny
15 listopada 09:40 CET Solistki Program krótki
15:00 CET Soliści Program krótki
16 listopada 10:05 CET Pary sportowe Program dowolny
14:00 CET Soliści Program dowolny
17 listopada 10:05 CET Pary taneczne Taniec dowolny
14:00 CET Solistki Program dowolny

Rekordy świata[edytuj | edytuj kod]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Nota łączna[14] SP[15] FS[16]
1 Rosja Andriej Mozalow 223,25 1 83,81 1 139,44
2 Rosja Piotr Gumiennik 214,24 2 79,41 3 134,83
3 Korea Południowa Lee June-hyoung 205,20 8 66,03 2 139,17
4 Włochy Gabriele Frangipani 202,96 3 70,14 4 132,82
5 Kanada Joseph Phan 198,80 4 68,81 5 129,99
6 Szwajcaria Lukas Britschgi 189,43 7 66,60 7 122,83
7 Finlandia Roman Galay 185,90 5 67,93 11 117,97
8 Estonia Daniel Albert Naurits 185,39 6 67,08 10 118,31
9 Francja Philip Warren 183,37 11 64,46 9 118,91
10 Rosja Jegor Muraszow 182,49 9 65,76 12 116,73
11 Szwecja Nikolaj Majorov 182,40 19 55,82 6 126,58
12 Niemcy Paul Fentz 177,86 10 65,11 14 112,75
13 Szwajcaria Nurullah Sahaka 174,71 21 54,69 8 120,02
14 Białoruś Yakau Zenko 173,75 15 59,50 13 114,25
15 Francja Luc Economides 170,14 14 59,87 15 110,27
16 Finlandia Valtter Virtanen 170,09 13 60,22 16 109,87
17 Niemcy Catalin Dimitrescu 168,59 16 59,39 17 109,20
18 Niemcy Jonathan Hess 167,27 12 62,22 18 105,05
19 Białoruś Aleksandr Liebiedew 158,39 20 54,96 19 103,43
20 Hiszpania Aleix Gabara 153,29 25 51,87 20 101,42
21 Czechy Filip Scerba 152,33 22 53,83 22 98,50
22 Francja Yann Fréchon 152,22 23 53,30 21 98,92
23 Australia Jordan Dodds 146,24 17 58,80 23 87,44
24 Micah Tang 141,40 18 56,82 24 84,58
25 Polska Krzysztof Gała 127,35 24 52,02 25 75,33

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodniczka Nota łączna[17] SP[18] FS[19]
1 Polska Jekatierina Kurakowa 201,47 2 66,08 1 135,39
2 Stany Zjednoczone Bradie Tennell 189,01 1 70,10 5 118,91
3 Rosja Jelizawieta Nugumanowa 186,02 3 64,37 4 121,65
4 Rosja Sierafima Sachanowicz 178,27 6 56,62 3 121,65
5 Włochy Alessia Tornaghi 172,66 13 50,31 2 122,35
6 Kanada Emily Bausback 172,48 9 55,29 6 117,19
7 Białoruś Wiktorija Safonowa 171,43 7 55,55 7 115,88
8 Kanada Alison Schumacher 169,98 5 56,78 8 113,20
9 Korea Południowa To Ji-hun 167,66 4 59,61 9 108,05
10 Finlandia Jenni Saarinen 160,64 8 55,37 12 105,27
11 Włochy Lucrezia Beccari 160,21 11 54,36 10 105,85
12 Korea Południowa Choi Da-bin 152,68 10 54,89 14 97,79
13 Węgry Ivett Tóth 152,58 18 47,25 11 105,33
14 Szwecja Matilda Algotsson 148,76 12 51,27 15 97,49
15 Estonia Gerli Liinamäe 148,13 21 44,75 13 103,38
16 Filipiny Alisson Krystle Perticheto 139,70 19 46,50 16 93,20
17 Niemcy Kristina Isaev 135,23 16 48,80 19 86,43
18 Włochy Marina Piredda 132,77 23 42,72 17 90,05
19 Szwecja Anita Östlund 129,35 14 49,79 23 79,56
20 Estonia Kristina Škuleta-Gromova 128,40 15 48,94 24 79,46
21 Czechy Klára Štěpánová 128,23 17 47,57 22 80,66
22 Szwajcaria Shaline Rüegger 127,36 30 38,10 18 89,26
23 Francja Adriana Cagnon 126,92 27 41,32 20 85,60
24 Hiszpania Valentina Matos 125,52 24 42,59 21 82,93
25 Austria Lara Roth 124,00 20 45,52 25 78,48
26 Jenny Shyu 120,94 22 44,70 26 76,24
27 Białoruś Katsiaryna Pachamowicz 118,56 25 42,33 27 76,23
28 Czechy Nikola Rychtaříková 117,69 26 42,21 28 75,48
29 Polska Jelizawieta Surowa 106,35 28 39,83 29 66,52
30 Polska Agnieszka Rejment 89,18 32 28,17 30 61,01
31 Kazachstan Wieronika Szewieljewa 85,67 31 30,26 31 55,41
WD Korea Południowa Sara Hong DNF 29 39,27 DNF

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnicy Nota łączna[20] SP[21] FS[22]
1 Stany Zjednoczone Jessica Calalang / Brian Johnson 191,46 1 68,20 1 123,26
2 Rosja Alina Piepielewa / Roman Pleszkow 188,79 2 67,06 2 121,73
3 Kanada Justine Brasseur / Mark Bardej 172,21 4 57,67 3 114,54
4 Hiszpania Laura Barquero / Tòn Cónsul 159,96 6 54,30 4 105,66
5 Niemcy Jelena Pawłowa / Ruben Blommaert 155,97 11 51,38 5 104,59
6 Niemcy Annika Hocke / Robert Kunkel 153,47 3 58,05 9 95,42
7 Kanada Lori-Ann Matte / Thierry Ferland 152,53 10 51,65 6 100,88
8 Francja Coline Keriven / Antoine Pierre 152,12 9 52,46 7 99,66
9 Kanada Nadine Wang / Francis Boudreau-Audet 147,45 7 54,19 10 93,26
10 Francja Cléo Hamon / Denys Strekalin 146,01 5 57,35 12 88,66
11 Filipiny Isabella Gamez / David-Alexandre Paradis 145,04 12 47,99 8 97,05
12 Wielka Brytania Zoe Jones / Christopher Boyadji 144,49 8 52,57 11 91,92
13 Francja Camille Mendoza / Pawieł Kowalew 135,44 13 47,70 13 87,74
14 Stany Zjednoczone Nica Digerness / Danny Neudecker 134,43 14 47,49 14 86,94
15 Włochy Sara Conti / Niccolo Macii 128,63 16 43,32 15 85,31
16 Włochy Vivienne Contarino / Marco Pauletti 128,58 15 43,64 16 84,94
17 Holandia Darja Daniłowa / Michel Tsiba 119,44 18 38,90 18 80,54
18 Hiszpania Dorota Broda / Pedro Betegon Martin 117,39 17 41,81 19 75,58
19 Szwajcaria Alexandra Herbríková / Nicolas Roulet 116,68 20 33,50 17 83,18
20 Włochy Irma Caldara / Marco Santucci 97,41 19 34,50 20 62,91

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnicy Nota łączna[23] RD[24] FD[25]
1 Francja Marie-Jade Lauriault / Romain Le Gac 185,48 2 71,40 1 114,08
2 Rosja Ksienija Konkina / Pawieł Drozd 178,43 1 71,81 2 106,62
3 Stany Zjednoczone Caroline Green / Michael Parsons 172,16 3 67,40 3 104,76
4 Francja Jewgienija Łopariowa / Geoffrey Brissaud 167,28 4 65,83 4 101,45
5 Polska Justyna Plutowska / Jérémie Flemin 156,49 7 61,60 5 94,89
6 Kanada Alicia Fabbri / Paul Ayer 155,77 6 62,14 6 93,63
7 Ukraina Darja Popowa / Wołodomyr Bielikow 153,82 5 63,60 9 90,22
8 Armenia Tina Garabedian / Simon Proulx-Sénécal 149,38 9 56,41 7 92,97
9 Australia Holly Harris / Jason Chan 148,48 8 57,92 8 90,56
10 Szwajcaria Victoria Manni / Carlo Röthlisberger 129,46 11 51,81 10 77,65
11 Francja Lila-Maya Seclet Monchot / Renan Manceau 124,65 12 50,23 11 74,42
12 Australia Chantelle Kerry / Andrew Dodds 123,96 13 50,05 12 73,91
13 Ren Junfei / Aleksiej Karpuszow 120,24 10 52,96 14 67,28
14 Polska Jenna Hertenstein / Damian Binkowski 113,69 14 46,08 13 67,61
15 Dania Raffaella Adele Koncius / Rafael Marc Drozd Musil 90,91 15 36,83 15 54,08
16 Australia India Nette / Eron Westwood 88,95 16 34,95 16 54,00

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Challenger Series in Figure Skating 2019/20 – Announcement (ang.). ISU. [dostęp 2019-08-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-24)].
  2. Progression of Highest Score – Men – Total Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  3. Progression of Highest Score – Men – Free Skating Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  4. Progression of Highest Score – Men – Short Program Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  5. Progression of Highest Score – Ladies – Total Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-11-01)].
  6. Progression of Highest Score – Ladies – Free Skating Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-11-01)].
  7. Progression of Highest Score – Ladies – Short Program Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  8. Progression of Highest Score – Pairs – Total Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  9. Progression of Highest Score – Pairs – Free Skating Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  10. Progression of Highest Score – Pairs – Short Program Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  11. Progression of Highest Score – Ice Dance – Total Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  12. Progression of Highest Score – Ice Dance – Free Dance Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-19)].
  13. Progression of Highest Score – Ice Dance – Rhythm Dance Score (ang.). ISU. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-11-03)].
  14. ISU CS Warsaw Cup 2019 – Men – Result (pol.). PFSA. [dostęp 2019-11-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-11-16)].
  15. ISU CS Warsaw Cup 2019 – Men – Short Program (pol.). PFSA. [dostęp 2019-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-11-15)].
  16. ISU CS Warsaw Cup 2019 – Men – Free Skating (pol.). PFSA. [dostęp 2019-11-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-11-16)].
  17. ISU CS Warsaw Cup 2019 – Ladies – Result (pol.). PFSA. [dostęp 2019-11-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-11-17)].
  18. ISU CS Warsaw Cup 2019 – Ladies – Short Program (pol.). PFSA. [dostęp 2019-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-11-15)].
  19. ISU CS Warsaw Cup 2019 – Ladies – Free Skating (pol.). PFSA. [dostęp 2019-11-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-11-17)].
  20. ISU CS Warsaw Cup 2019 – Pairs – Result (pol.). PFSA. [dostęp 2019-11-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-11-16)].
  21. ISU CS Warsaw Cup 2019 – Pairs – Short Program (pol.). PFSA. [dostęp 2019-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-11-14)].
  22. ISU CS Warsaw Cup 2019 – Pairs – Free Skating (pol.). PFSA. [dostęp 2019-11-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-11-16)].
  23. ISU CS Warsaw Cup 2019 – Ice Dance – Result (pol.). PFSA. [dostęp 2019-11-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-11-17)].
  24. ISU CS Warsaw Cup 2019 – Ice Dance – Rhythm Dance (pol.). PFSA. [dostęp 2019-11-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-11-14)].
  25. ISU CS Warsaw Cup 2019 – Ice Dance – Free Dance (pol.). PFSA. [dostęp 2019-11-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-11-17)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]