Welsh Open 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Welsh Open
2015 ← 2016 → 2017
Snooker balls triangled.png
Miejsce Walia Motorpoint Arena, Cardiff
Zwycięzca Anglia Ronnie O’Sullivan
II miejsce Australia Neil Robertson
Najwyższy break 147 Chińska Republika Ludowa Ding Junhui

Welsh Open 2016 − szósty rankingowy turniej snookerowy w sezonie 2015/2016. Rozegrany w dniach 15 - 21 lutego 2016 roku w Motorpoint Arena w Cardiff (Walia).

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca: 60 000 £
II Miejsce: 30 000 £
Półfinalista: 20 000 £
Ćwierćfinalista: 10 000 £
Runda 4: 5 000 £
Runda 3: 3 000 £
Runda 2: 2 000 £

Najwyższy break turnieju: 2 000 £
Maksymalny break: 10 000 £

Łączna pula nagród: 334 000 £

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

Sekcja 1[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
                                     
1  Szkocja John Higgins 4  
 Anglia Andy Hicks 0  
  1  Szkocja John Higgins 4  
  64  Anglia Sam Baird 0  
64  Anglia Sam Baird 4
99  Malezja Thor Chuan Leong 2  
  1  Szkocja John Higgins 4  
  73  Anglia Michael Georgiou 1  
32  Anglia Peter Ebdon 4  
72  Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 0  
  32  Anglia Peter Ebdon 2
  73  Anglia Michael Georgiou 4  
33  Walia Jamie Jones 0
73  Anglia Michael Georgiou 4  
  1  Szkocja John Higgins 1
  17  Walia Michael White 4
16  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4  
116  Egipt Hatem Yassin 0  
  16  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4
  49  Anglia Gary Wilson 1  
49  Anglia Gary Wilson 4
115  Anglia Jimmy White 1  
  16  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 1
  17  Walia Michael White 4  
17  Walia Michael White 4  
 Anglia Joe O’Connor 2  
  17  Walia Michael White 4
  48  Anglia Tom Ford 3  
48  Anglia Tom Ford 4
106  Anglia Jason Weston 1  

Sekcja 2[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
                                     
41  Anglia Mike Dunn 4  
86  Anglia Chris Wakelin 3  
  41  Anglia Mike Dunn 3  
  24  Walia Ryan Day 4  
24  Walia Ryan Day 4
114  Australia Vinnie Calabrese 0  
  24  Walia Ryan Day 1  
  9  Irlandia Północna Mark Allen 4  
56  Finlandia Robin Hull 4  
92  Iran Hossein Vafaei 2  
  56  Finlandia Robin Hull 3
  9  Irlandia Północna Mark Allen 4  
9  Irlandia Północna Mark Allen 4
 Anglia Sam Craigie 0  
  9  Irlandia Północna Mark Allen 4
  8  Anglia Barry Hawkins 3
40  Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 1  
107  Anglia James Cahill 4  
  107  Anglia James Cahill 1
  25  Anglia Mark Davis 4  
25  Anglia Mark Davis 4
 Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 2  
  25  Anglia Mark Davis 2
  8  Anglia Barry Hawkins 4  
57  Anglia Robbie Williams 4  
 Anglia Luke Simmonds 3  
  57  Anglia Robbie Williams 3
  8  Anglia Barry Hawkins 4  
8  Anglia Barry Hawkins 4
76  Walia Lee Walker 2  

Sekcja 3[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
                                     
5  Anglia Shaun Murphy 4  
117  Brazylia Itaro Santos 1  
  5  Anglia Shaun Murphy 4  
  75  Anglia Mitchell Mann 3  
60  Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 2
75  Anglia Mitchell Mann 4  
  5  Anglia Shaun Murphy 2  
  28  Belgia Luca Brecel 4  
28  Belgia Luca Brecel 4  
69  Anglia Ian Burns 3  
  28  Belgia Luca Brecel 4
  37  Anglia Mark King 3  
37  Anglia Mark King 4
78  Szkocja Scott Donaldson 0  
  28  Belgia Luca Brecel 2
  12  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4
12  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4  
94  Anglia Steven Hallworth 1  
  12  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4
  53  Irlandia Północna Joe Swail 3  
53  Irlandia Północna Joe Swail 4
79  Anglia Zak Surety 1  
  12  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 4
  21  Anglia Matthew Selt 3  
21  Anglia Matthew Selt 4  
96  Anglia Nigel Bond 0  
  21  Anglia Matthew Selt 4
  97  Anglia Sydney Wilson 1  
44  Irlandia Północna Gerard Greene 3
97  Anglia Sydney Wilson 4  

Sekcja 4[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
                                     
45  Szkocja Jamie Burnett n/s  
88  Szkocja Ross Muir w/o  
  88  Szkocja Ross Muir 3  
  20  Szkocja Graeme Dott 4  
20  Szkocja Graeme Dott 4
95  Anglia Darryl Hill 1  
  20  Szkocja Graeme Dott 2  
  13  Hongkong Marco Fu 4  
52  Anglia Andrew Higginson 2  
84  Walia Daniel Wells 4  
  84  Walia Daniel Wells 1
  13  Hongkong Marco Fu 4  
13  Hongkong Marco Fu 4
74  Anglia Joel Walker 0  
  13  Hongkong Marco Fu 2
  4  Australia Neil Robertson 4
36  Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 4  
112  Anglia Paul Davison 2  
  36  Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 1
  29  Szkocja Anthony McGill 4  
29  Szkocja Anthony McGill 4
71  Anglia Liam Highfield 3  
  29  Szkocja Anthony McGill 2
  4  Australia Neil Robertson 4  
61  Anglia Stuart Carrington 4  
 Irlandia Północna Jordan Brown 0  
  61  Anglia Stuart Carrington
  4  Australia Neil Robertson  
4  Australia Neil Robertson 4
108  Szkocja Fraser Patrick 3  

Sekcja 5[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
                                     
3  Anglia Mark Selby 4  
113  Walia Duane Jones 0  
  3  Anglia Mark Selby 4  
  70  Anglia Peter Lines 2  
62  Anglia David Grace 2
70  Anglia Peter Lines 4  
  3  Anglia Mark Selby 4  
  35  Irlandia Fergal O’Brien 2  
30  Anglia Allister Carter 4  
66  Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 1  
  30  Anglia Allister Carter 3
  35  Irlandia Fergal O’Brien 4  
35  Irlandia Fergal O’Brien 4
98  Tajlandia Noppon Saengkham 3  
  3  Anglia Mark Selby 4
  14  Walia Mark Williams 2
14  Walia Mark Williams 4  
101  Chińska Republika Ludowa Lü Chenwei 3  
  14  Walia Mark Williams 4
  51  Anglia Rod Lawler 2  
51  Anglia Rod Lawler 4
90  Anglia Sanderson Lam 3  
  14  Walia Mark Williams 4
  46  Norwegia Kurt Maflin 2  
19  Anglia Kyren Wilson 3  
 Irlandia Leo Fernandez 4  
   Irlandia Leo Fernandez 1
  46  Norwegia Kurt Maflin 4  
46  Norwegia Kurt Maflin 4
 Anglia Hammad Miah 3  

Sekcja 6[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
                                     
43  Tajlandia Dechawat Poomjaeng 4  
68  Anglia Craig Steadman 1  
  43  Tajlandia Dechawat Poomjaeng 4  
  22  Anglia Robert Milkins 1  
22  Anglia Robert Milkins 4
83  Anglia Sean O’Sullivan 3  
  43  Tajlandia Dechawat Poomjaeng 3  
  54  Chińska Republika Ludowa Yu Delu 4  
54  Chińska Republika Ludowa Yu Delu 4  
100  Anglia Ian Glover 3  
  54  Chińska Republika Ludowa Yu Delu 4
  11  Anglia Ricky Walden 3  
11  Anglia Ricky Walden 4
111  Tajlandia James Wattana 3  
  54  Chińska Republika Ludowa Yu Delu 1
  6  Anglia Ronnie O’Sullivan 4
38  Anglia Jimmy Robertson 4  
102  Anglia Michael Wild 3  
  38  Anglia Jimmy Robertson 4
  27  Anglia Michael Holt 1  
27  Anglia Michael Holt 4
118  Pakistan Hamza Akbar 3  
  38  Anglia Jimmy Robertson 0
  6  Anglia Ronnie O’Sullivan 4  
59  Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 4  
 Anglia Ashley Hugill 2  
  59  Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 0
  6  Anglia Ronnie O’Sullivan 4  
6  Anglia Ronnie O’Sullivan 4
81  Anglia Barry Pinches 1  

Sekcja 7[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
                                     
7  Anglia Judd Trump 4  
85  Szkocja Michael Leslie 0  
  7  Anglia Judd Trump 4  
  58  Anglia Rory McLeod 1  
58  Anglia Rory McLeod 4
80  Anglia Michael Wasley 3  
  7  Anglia Judd Trump 4  
  26  Szkocja Alan McManus 2  
26  Szkocja Alan McManus 4  
103  Szkocja Rhys Clark 3  
  26  Szkocja Alan McManus 4
  39  Anglia Mark Joyce 1  
39  Anglia Mark Joyce 4
104  Walia Gareth Allen 0  
  7  Anglia Judd Trump 3
  10  Anglia Joe Perry 4
10  Anglia Joe Perry 4  
87  Malta Tony Drago 0  
  10  Anglia Joe Perry 4
  55  Chińska Republika Ludowa Li Hang 2  
55  Chińska Republika Ludowa Li Hang 4
82  Anglia Chris Melling 0  
  10  Anglia Joe Perry 4
  42  Irlandia Ken Doherty 2  
23  Anglia David Gilbert 4  
110  Chińska Republika Ludowa Zhang Yong 0  
  23  Anglia David Gilbert 3
  42  Irlandia Ken Doherty 4  
42  Irlandia Ken Doherty 4
93  Chińska Republika Ludowa Lu Ning 0  

Sekcja 8[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame'ów
Runda 2
Do 4 frame'ów
Runda 3
Do 4 frame'ów
Runda 4
Do 4 frame'ów
                                     
47  Walia Matthew Stevens 4  
65  Irlandia David Morris 2  
  47  Walia Matthew Stevens 4  
  89  Anglia Martin O’Donnell 2  
18  Szkocja Stephen Maguire 3
89  Anglia Martin O’Donnell 4  
  47  Walia Matthew Stevens 3  
  15  Anglia Martin Gould 4  
50  Anglia Jack Lisowski 4  
105  Szkocja Eden Sharav 2  
  50  Anglia Jack Lisowski 3
  15  Anglia Martin Gould 4  
15  Anglia Martin Gould 4
 Anglia Adam Duffy 1  
  15  Anglia Martin Gould 1
  31  Anglia Ben Woollaston 4
34  Walia Dominic Dale 3  
91  Anglia Alfie Burden 4  
  91  Anglia Alfie Burden 1
  31  Anglia Ben Woollaston 4  
31  Anglia Ben Woollaston 4
77  Anglia Jamie Cope 0  
  31  Anglia Ben Woollaston 4
  67  Anglia Anthony Hamilton 3  
63  Anglia Oliver Lines 1  
109  Anglia Allan Taylor 4  
  109  Anglia Allan Taylor 2
  67  Anglia Anthony Hamilton 4  
2  Anglia Stuart Bingham 1
67  Anglia Anthony Hamilton 4  

Finały[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinał
Do 5 frame'ów
Półfinał
Do 6 frame'ów
Finał
Do 9 frame'ów
                           
  17  Walia Michael White 0  
9  Irlandia Północna Mark Allen 5  
  9  Irlandia Północna Mark Allen 4  
  4  Australia Neil Robertson 6  
12  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 2
  4  Australia Neil Robertson 5  
    4  Australia Neil Robertson 5
  6  Anglia Ronnie O’Sullivan 9
  3  Anglia Mark Selby 1  
6  Anglia Ronnie O’Sullivan 5  
  6  Anglia Ronnie O’Sullivan 6
  10  Anglia Joe Perry 3  
10  Anglia Joe Perry 5
  31  Anglia Ben Woollaston 1  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 9 frame'ów
Motorpoint Arena, Cardiff, Walia, 21 lutego 2016.
Sędzia: Malta Terry Camilleri
Australia Neil Robertson 5-9 Ronnie O’Sullivan Anglia
Sesja południowa: 64-5, 78-0, 33-88 (60), 76 (76)-1, 12-71 (60), 66-0, 77 (77)-1, 20-85
Sesja wieczorna: 39-94 (57), 42-78, 26-74, 21-71 (70), 1-79, 0-141 (141)
77 Najwyższy break 141
0 Breaki stupunktowe 1
2 Breaki 50-punktowe 5

Breaki stupunktowe[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Break
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 147, 126, 120
Anglia Ronnie O’Sullivan 146, 141, 132, 132, 131, 124, 112, 110, 102, 101
Australia Neil Robertson 141, 140, 126, 107
Anglia Joe Perry 139, 130
Anglia Peter Ebdon 139
Szkocja John Higgins 137, 115, 105, 104, 100
Irlandia Północna Mark Allen 135, 125, 124, 105
Anglia Shaun Murphy 135, 108
Anglia Mark Davis 134
Anglia Mark Selby 133, 128, 128, 115
Szkocja Eden Sharav 133
Anglia Allan Taylor 133
Walia Matthew Stevens 131
Anglia Martin O’Donnell 130
Anglia Rod Lawler 127
Anglia Anthony Hamilton 126, 112
Anglia Judd Trump 124, 112
Walia Michael White 118, 101
Hongkong Marco Fu 116, 101
Anglia Tom Ford 115
Anglia Jack Lisowski 115
Finlandia Robin Hull 114, 105
Walia Lee Walker 113
Anglia Robbie Williams 113
Brazylia Itaro Santos 112
Norwegia Kurt Maflin 111
Szkocja Alan McManus 110, 109
Anglia Martin Gould 107
Anglia Michael Holt 107
Szkocja Anthony McGill 107
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 106, 103
Tajlandia Dechawat Poomjaeng 105
Anglia Michael Wasley 105
Anglia David Grace 104
Anglia Gary Wilson 104
Anglia Mike Dunn 103
Anglia David Gilbert 103
Anglia Ashley Hugill 102

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]