Więzienie Stanowe Fox River

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Fox River to fikcyjne więzienie, w którym toczy się akcja serialu Skazany na śmierć. W rzeczywistości są to budynki więzienia w Joliet w stanie Illinois, które było czynne od 1858 do 2002 roku. Budynki tego więzienia wystąpiły również w filmie Blues Brothers.

Akcja serialu[edytuj | edytuj kod]

Domniemany morderca brata pani wiceprezydent, Lincoln Burrows zostaje osadzony w celi śmierci w Fox River, w oczekiwaniu na wyrok śmierci. Jego brat, Michael Scofield był jednym z projektantów, którzy zajmowali się odnawianiem więzienia. Postanawia dostać się do środka i uratować brata.

Scenografia[edytuj | edytuj kod]

W rzeczywistości sceny do serialu nakręcono w więzieniu Joliet Prison w mieście Joliet w stanie Illinois, 30,25 mil na południowy zachód od Chicago. Więzienie to było czynne w latach 1858 - 2002. Producenci serialu mieli ogromne szczęście, że po zamknięciu Joliet nie zburzono go, ponieważ zawsze burzy się stare, zamknięte i nieczynne więzienia. Fox River jest prawie taki sam jak Joliet. Budynki więzienne są podzielone na północne i południowe i każdy bok ma dwie części A i B. Na stronie południowej znajduje się administracja i przychodnia. Magazyn, który z czasem zamienił się w sale dla strażników, znajduje się w samym środku więzienia. Poza tym, istnieje miejsce maksymalnej ochrony, w którym znajdują się osobne, małe cele, w których zamyka się skazanych na śmierć. Więzienie znajduje się przy trzech ulicach: English, Fitz i Percy i ma 4 wieże, które strzegą bez przerwy wszystkiego co się dzieje wewnątrz i na zewnątrz.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]