Wieczność, której pragniesz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wieczność, której pragniesz
jap. 君が望む永遠
(Kimi ga nozomu eien)
Gatunekdramat, romans, tragedia
Gra komputerowa
Producentâge (PC)
Alchemist (DC)
Princess Soft (PS2)
PlatformaPC, Sega Dreamcast, PlayStation 2
Data wydania3 sierpnia 2001 (PC CD)
26 września 2002 (DC)
1 maja 2003 (PS2)
25 lipca 2003 (PC DVD)
28 marca 2008 (najnowsza edycja)
Gatunekvisual novel
Telewizyjny serial anime
ReżyserTetsuya Watanabe
StudioJaponia Studio Fantasia
Premierowa emisja5 października 20034 stycznia 2004
Liczba odcinków14
OVA
StudioBrain's Base
Liczba odcinków4
Data wydania21 grudnia 2007 (odcinek 1)
25 marca 2008 (odcinek 2)
25 lipca 2008 (odcinek 3)
22 sierpnia 2008 (odcinek 4)

Wieczność, której pragniesz (jap. 君が望む永遠 Kimi ga nozomu eien, ang. Rumbling Hearts)anime, które powstało na bazie jednej z najpopularniejszych[potrzebny przypis] japońskich gier komputerowych pod tym samym tytułem, stworzonej przez firmę âge w 2001 roku. Wyprodukowano także jej wersję na konsolę PlayStation pod angielskim tytułem Rumbling Hearts – Niespokojne serca (ten sam tytuł nosiła również anglojęzyczna wersja anime wydana w krajach anglosaskich). Anime było emitowane w japońskiej telewizji w okresie od października 2003 do stycznia 2004. Zostało ono później wydane na DVD w kilku krajach. W Polsce zostało wydane w 2007 roku przez firmę Anime Virtual w dwóch opakowaniach. Polski tytuł jest niemal dokładnym tłumaczeniem tytułu japońskiego Kimi ga nozomu eien. W krajach anglosaskich oprócz oficjalnego tytułu Rumbling Hearts nieoficjalnie używa się dosłownego tłumaczenia angielskiego – The Eternity You Desire.

Inne powiązane z tym tytułem anime to trzyczęściowa seria OVAAkane Maniax (2004) oraz utrzymane w konwencji teatrzyku Ayumayu Gekijō (2006). Ponadto niedawno zrealizowano także trzyczęściową serię OVA zawierająca alternatywne zakończenie pod tytułem Kimi ga nozomu eien. Premiera pierwszego odcinka tej ostatniej serii miała miejsce 21 grudnia 2007 roku. Premiera drugiej części planowana jest na 25 marca 2008, natomiast trzeciej – na 26 kwietnia 2008 roku[1]. Innym tytułem, w którym epizodycznie pojawiają się postaci z Wieczności..., jest Muv Luv (manga i anime).

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Anime opowiada o czwórce przyjaciół ze szkoły Hakuryo. Ich ulubionym miejscem spotkań jest pewne wzgórze, ponad którym znajduje się drzewo. To właśnie w tym miejscu zakochana w Takayukim jego koleżanka Haruka Suzumiya, prosi o to, żeby zostali parą. Po pewnym czasie chłopak zgadza się. Jednak na jedno z ich spotkań Takayuki spóźnia się, a to z powodu Mitsuki – ich wspólnej koleżanki, która namawia chłopaka, aby kupił jej prezent urodzinowy. W rezultacie tego spóźnienia Haruka zostaje potrącona przez ruszający z parkingu samochód i zapada w śpiączkę, z której budzi się dopiero po trzech latach.

Postaci[edytuj | edytuj kod]

Haruka Suzumiya (涼宮 遙 Suzumiya Haruka)
Główna bohaterka anime, starsza siostra Akane, ukochana Takayukiego. Zakochała się w Takayukim już w bibliotece, kiedy podawał jej książkę z górnej półki, której nie mogła dosięgnąć. Długo skrywała swoje uczucia, jednak za namową szkolnej koleżanki Mitsuki, decyduje się wyznać chłopakowi swoje uczucia. Mimo jego początkowych wahań zostają parą. Na jednej z randek czekając na Takayukiego, zostaje potrącona przez ruszający z parkingu samochód i zapada w śpiączkę. Budzi się z niej po trzech latach, ale cierpi na amnezję. Zawsze tryskająca optymizmem, ma łagodny charakter. Nawet kiedy Takayuki jest wobec niej nie w porządku, potrafi się uśmiechnąć i puścić w niepamięć wszystkie jego wybryki. Jej marzeniem jest zostać ilustratorką książeczek dla dzieci.
Seiyū: Minami Kuribayashi
Mitsuki Hayase (速瀬 水月 Hayase Mitsuki)
Koleżanka Haruki, gwiazda szkolnego klubu pływackiego, później bizneswoman, idolka Akane. Skrycie kocha się w Takayukim, jednak chcąc być w porządku wobec koleżanki usuwa się w cień. Kiedy Haruka ulega wypadkowi, wówczas to ona przychodzi z pomocą głównemu bohaterowi i wykorzystując sytuację ujawnia skrywane od dawna uczucia. Po szkole rezygnuje z kariery pływaczki koncentrując się na pracy zawodowej. Kiedy Haruka budzi się ze śpiączki, ku jej przerażeniu chłopak zaczyna coraz częściej odwiedzać dawną sympatię w szpitalu i wówczas dziewczyna stawia mu warunek – albo on powie Haruce o ich związku, albo ich drogi się rozejdą.
Seiyū: Tomoko Ishibashi
Takayuki Narumi (鳴海 孝之 Narumi Takayuki)
Główny bohater anime, ukochany Haruki, przyjaciel Shinjego. Kiedy dowiaduje się o uczuciach Haruki wobec niego, jest zmieszany i nie wie co robić. W końcu jednak decyduje się na związek z dziewczyną, jednak często się spóźnia, jednak Haruka zawsze mu wybacza jego błędy. Kiedy spóźnia się na kolejną randkę, to nie zastaje tam dziewczyny jedynie tłum gapiów, policję i słyszy odjeżdżającą karetkę. Przecisnąwszy się przez tłum dostrzega rzeczy Haruki, które ona miała na sobie oraz słyszy głos policjanta potwierdzający jego złe przeczucia co do ofiary wypadku. Targają nim wyrzuty sumienia nie wie co ze sobą zrobić. Z pomocą przychodzi mu jednak Mitsuki, która zostaje potem jego pocieszycielką, a później partnerką. Rezygnuje ze studiów i znajduje pracę w rodzinnym barze Sky Temple, co pozwala mu nieco stanąć na nogi. Kiedy Haruka się budzi, odwiedza dziewczynę w szpitalu razem z Mitsuki i odżywają w nim dawne uczucia. Chłopak staje przed dylematem – albo wracać do swojej byłej dziewczyny, albo zostać z Mitsuki.
Seiyū: Kishō Taniyama
Shinji Taira (平 慎二 Taira Shinji)
Przyjaciel Mitsuki, Haruki i Takayukiego. Jedyny z czwórki przyjaciół, który po wypadku Haruki poszedł na studia. Pomimo tego znajduje czas na kontakty z nimi. Nie odwiedza Haruki w szpitalu, ale dopytuje się co się z nią aktualnie dzieje.
Seiyū: Masaki Ando
Akane Suzumiya (涼宮 茜 Suzumiya Akane)
Młodsza siostra Haruki. Idąc za przykładem swojej idolki Mitsuki, wstępuje do szkolnego klubu pływackiego w Hakuryou i szybko staje się jego gwiazdą. Po wypadku Haruki to ona głównie opiekuje się siostrą i kiedy ta budzi się ze śpiączki, natychmiast informuje o tym fakcie Takayukiego. Kiedy widzi go z Mitsuki i dowiaduje się, że są parą, zarzuca mu zdradę, lecz później okazuje mu więcej zrozumienia. To ona w obecności Takayukiego wyjawia prawdę Haruce o czasie jaki upłynął od wypadku, w rezultacie czego Haruka ponownie zapada w śpiączkę. Przeciwieństwo siostry – jest osobą przebojową i momentami impulsywną, lubi horrory. Także główna bohaterka Akane Maniax – trzyodcinkowego anime OAV rozgrywającego się w równoległym czasie co Wieczność, której pragniesz.
Seiyū: Tomomi Uehara (właśc. Kaori Mizuhashi)
Ayu Daikuuji (大空寺 あゆ Daikūji Ayu)
Mayu Tamano (玉野 まゆ Tamano Mayu) (alias Mayumayu)
Kelnerki w rodzinnym barze Sky Temple, w którym po wypadku Haruki pracuje Takayuki. Ich ulubionym zajęciem jest dokuczanie głównemu bohaterowi i donoszenie o każdym jego potknięciu szefowi. Szczególnie przoduje w tym Ayu – starsza z tej dwójki, jednak widząc uprzejmość Takayukiego, która ją denerwuje załatwia mu poszukiwaną książkę, którą on chce podarować Haruce. Sceny z udziałem tej dwójki bardzo często rozładowywują napiętą sytuację wokół głównego bohatera i są jedynym komicznym akcentem w anime. Główne bohaterki w animowanym teatrzyku Ayu Mayu Gekijo w którym, komentują na swój sposób postępowanie bohaterów.
Seiyū: Ayu Daikuuji – Otomo Kiyosato
Mayu Tamano – Kyoko Yoshida
Hotaru Amakawa (天川 蛍 Amakawa Hotaru)
Fumio Hoshino (星乃 文緒 Hoshino Fumio)
Manami Homura (穂村 愛美 Homura Manami)
Pielęgniarki ze szpitala Keiyaki, gdzie po wypadku leży Haruka.
Seiyū: Hotaru Amakawa – Kyoko Yoshida
Fumio Hoshino – Hitomi
Manami Homura – Amako Mari

Muzyka[edytuj | edytuj kod]

Mocną stroną tej produkcji jest ścieżka dźwiękowa. Utwory początkowy (Precious Memories) i końcowy (Hoshizora No-Waltz) wykonuje piosenkarka, która w anime podkłada głos Haruce Suzumiyi – Minami Kuribayashi. Ścieżka ta została wydana na dwóch płytach i kilku maxisinglach, będących muzycznymi portretami głównych bohaterów anime.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]