Wiener Städtische LIGA (2009/2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wiener Städtische LIGA 2009/2010 - 19. sezon walki o mistrzostwo Serbii. Rozpoczął się 8 października 2009 roku i trwać będzie do wiosny 2010 roku.

W fazie zasadniczej 8 zespołów rozegra mecze system każdy z każdym, mecz i rewanż.

W sezonie 2009/2010 w Lidze Mistrzów Serbię reprezentować będzie Radnički Kragujevac, w Pucharze CEV - Crvena Zvezda Belgrad, a w Pucharze Challenge - Ribnica Kraljevo i NIS Wojwodina Nowy Sad.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Miejsce w sezonie 2008/2009 Miasto Uwagi
Radnički Kragujevac Gold medal with cup.svg Kragujevac Liga Mistrzów
NIS Wojwodina Nowy Sad Silver medal with cup.svg Nowy Sad Puchar Challenge
Crvena Zvezda Belgrad Bronze medal with cup.svg Simple gold cup.svg Belgrad Puchar CEV
Ribnica Kraljevo 4 Kraljevo Puchar Challenge
Partizan Belgrad 5 Belgrad
Mladi Radnik Požarevac 6 Požarevac
OK Smederevo 7 Smederevo
Spartak Ljig Ljig beniaminek

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

  Kragujevac Nowy Sad Crvena Zvezda Kraljevo Partizan Požarevac Smederevo Ljig
Radnički Kragujevac 3:0 3:2 3:2 3:1 3:0 3:0 3:1
NIS Wojwodina Nowy Sad 0:3 0:3 3:0 0:3 3:0 3:1 3:0
Crvena Zvezda Belgrad 3:2 3:1 3:0 2:3 3:0 3:0 3:0
Ribnica Kraljevo 0:3 3:0 1:3 3:0 3:2 3:0 3:2
Partizan Belgrad 2:3 3:2 0:3 3:0 3:2 3:0 3:1
Mladi Radnik Požarevac 1:3 2:3 1:3 3:2 3:0 3:0 3:1
OK Smederevo 0:3 1:3 0:3 3:1 2:3 2:3 1:3
Spartak Ljig 3:1 0:3 0:3 2:3 0:3 3:2 2:3
Drużyna gospodarzy wymieniona jest po lewej stronie tabeli.

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Punkty Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
liczba meczów wygrane przegrane 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 liczba setów wygrane przegrane ratio zdobyte stracone ratio
1 Crvena Zvezda Belgrad 37 14 12 2 8 3 1 2 0 0 51 40 11 3,64 1192 999 1,19
2 Radnički Kragujevac 34 14 12 2 6 3 3 1 1 0 54 39 15 2,60 1242 1107 1,12
3 Partizan Belgrad 24 14 9 5 4 1 4 1 1 3 54 30 24 1,25 1208 1126 1,07
4 NIS Wojwodina Nowy Sad 21 14 7 7 4 2 1 1 1 5 49 24 25 0,96 1094 1087 1,01
5 Ribnica Kraljevo 17 14 6 8 3 0 3 2 2 4 54 24 30 0,80 1159 1223 0,95
6 Mladi Radnik Požarevac 17 14 5 9 2 1 2 4 2 3 57 25 32 0,78 1212 1258 0,96
7 Spartak Ljig 11 14 3 11 0 2 1 3 3 5 55 18 37 0,49 1141 1276 0,89
8 OK Smederevo 7 14 2 12 0 1 1 2 3 7 52 13 39 0,33 1062 1234 0,86
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 punkty, 3:2 - 2 punkty, 2:3 - 1 punkt, 1:3 i 0:3 - 0 punktów
Mini-Liga I
Mini-Liga II

Liderzy[edytuj | edytuj kod]

Kolejka Lider
1 NIS Wojwodina Nowy Sad
2 Partizan Belgrad
3 Partizan Belgrad
4 Partizan Belgrad
5 Crvena Zvezda Belgrad
6 Crvena Zvezda Belgrad
7 Crvena Zvezda Belgrad
Kolejka Lider
8 Crvena Zvezda Belgrad
9 Crvena Zvezda Belgrad
10 Crvena Zvezda Belgrad
11 Crvena Zvezda Belgrad
12 Crvena Zvezda Belgrad
13 Crvena Zvezda Belgrad
14 Crvena Zvezda Belgrad

Mini-Liga I[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

  Crvena Zvezda Kragujevac Partizan Nowy Sad
Crvena Zvezda Belgrad 0:3 1:3 3:2
Radnički Kragujevac 3:2 3:0 2:3
Partizan Belgrad 1:3 1:3 3:0
NIS Wojwodina Nowy Sad 0:3 2:3 3:1
Drużyna gospodarzy wymieniona jest po lewej stronie tabeli.

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
28.01.2010 Crvena Zvezda Belgrad 3:2 (25:18, 24:26, 25:21, 18:25, 15:10) NIS Vojvodina Nowy Sad
29.01.2010 Radnički Kragujevac 3:0 (29:27, 25:22, 29:27) Partizan Belgrad
2. KOLEJKA
04.02.2010 Crvena Zvezda Belgrad 0:3 (21:25, 20:25, 18:25) Radnički Kragujevac
06.02.2010 NIS Vojvodina Nowy Sad 3:1 (25:23, 21:25, 28:26, 25:14) Partizan Belgrad
3. KOLEJKA
11.02.2010 Partizan Belgrad 1:3 (17:25, 25:17, 20:25, 23:25) Crvena Zvezda Belgrad
12.02.2010 Radnički Kragujevac 2:3 (21:25, 25:23, 21:25, 28:26, 11:15) NIS Vojvodina Nowy Sad
4. KOLEJKA
18.02.2010 Partizan Belgrad 1:3 (25:19, 14:25, 34:36, 19:25) Radnički Kragujevac
19.02.2010 NIS Vojvodina Nowy Sad 0:3 (17:25, 19:25, 19:25) Crvena Zvezda Belgrad
5. KOLEJKA
04.03.2010 Partizan Belgrad 3:0 (25:18, 25:23, 25:19) NIS Vojvodina Nowy Sad
04.03.2010 Radnički Kragujevac 3:2 (27:29, 25:22, 21:25, 25:12, 17:15) Crvena Zvezda Belgrad
6. KOLEJKA
11.03.2010 NIS Vojvodina Nowy Sad 2:3 (24:26, 25:22, 25:22, 22:25, 11:15) Radnički Kragujevac
11.03.2010 Crvena Zvezda Belgrad 1:3 (27:29, 22:25, 25:11, 21:25) Partizan Belgrad

Tabela końcowa[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Punkty Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
liczba meczów wygrane przegrane 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 liczba setów wygrane przegrane ratio zdobyte stracone ratio
1 Radnički Kragujevac 48 20 17 3 8 4 5 2 1 0 79 56 23 2,43 1836 1658 1,11
2 Crvena Zvezda Belgrad 46 20 15 5 9 4 2 3 1 1 75 52 23 2,26 1723 1519 1,13
3 Partizan Belgrad 30 20 11 9 5 2 4 1 4 4 76 39 37 1,05 1714 1660 1,03
4 NIS Vojvodina Nowy Sad 28 20 9 11 4 3 2 3 1 7 74 34 40 0,85 1632 1645 0,99
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 punkty, 3:2 - 2 punkty, 2:3 - 1 punkt, 1:3 i 0:3 - 0 punktów

Mini-Liga II[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

  Kraljevo Požarevac Ljig Smederevo
Ribnica Kraljevo 3:2 3:1 3:0
Mladi Radnik Požarevac 0:3 3:0 3:1
Spartak Ljig 1:3 0:3 1:3
OK Smederevo 0:3 0:3 1:3
Drużyna gospodarzy wymieniona jest po lewej stronie tabeli.

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
29.01.2010 Ribnica Kraljevo 3:0 (26:24, 25:14, 25:21) OK Smederevo
30.01.2010 Mladi Radnik Požarevac 3:0 (28:26, 25:19, 31:29) Spartak Ljig
2. KOLEJKA
06.02.2010 OK Smederevo 1:3 (24:26, 18:25, 29:27, 20:25) Spartak Ljig
06.02.2010 Ribnica Kraljevo 3:2 (25:27, 25:23, 17:25, 25:17, 15:11) Mladi Radnik Požarevac
3. KOLEJKA
13.02.2010 Mladi Radnik Požarevac 3:1 (25:15, 22:25, 25:10, 25:18) OK Smederevo
14.02.2010 Spartak Ljig 1:3 (23:25, 25:22, 14:25, 20:25) Ribnica Kraljevo
4. KOLEJKA
19.02.2010 OK Smederevo 0:3 (21:25, 17:25, 21:25) Ribnica Kraljevo
20.02.2010 Spartak Ljig 0:3 (23:25, 20:25, 12:25) Mladi Radnik Požarevac
5. KOLEJKA
06.03.2010 Spartak Ljig 1:3 (18:25, 25:13, 21:25, 23:25) OK Smederevo
06.03.2010 Mladi Radnik Požarevac 0:3 (23:25, 23:25, 18:25) Ribnica Kraljevo
6. KOLEJKA
12.03.2010 OK Smederevo 0:3 (18:25, 20:25, 22:25) Mladi Radnik Požarevac
12.03.2010 Ribnica Kraljevo 3:1 (9:25, 25:16, 27:25, 25:16) Spartak Ljig

Tabela końcowa[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Punkty Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
liczba meczów wygrane przegrane 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 liczba setów wygrane przegrane ratio zdobyte stracone ratio
1 Ribnica Kraljevo 34 20 12 8 6 2 4 2 2 4 76 42 34 1,24 1675 1671 1,00
2 Mladi Radnik Požarevac 30 20 9 11 5 2 2 5 2 4 78 39 39 1,00 1709 1697 1,01
3 Spartak Ljig 14 20 4 16 0 3 1 3 6 7 77 24 53 0,45 1624 1797 0,90
4 OK Smederevo 10 20 3 17 0 2 1 2 5 10 73 18 55 0,33 1487 1747 0,85
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 punkty, 3:2 - 2 punkty, 2:3 - 1 punkt, 1:3 i 0:3 - 0 punktów

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)


15.03.2010 Radnički Kragujevac 3:2 (17:25, 25:20, 25:23, 15:25, 15:9) NIS Vojvodina Nowy Sad
18.03.2010 Radnički Kragujevac 2:3 (23:25, 27:25, 25:22, 16:25, 7:15) NIS Vojvodina Nowy Sad
22.03.2010 NIS Vojvodina Nowy Sad 3:1 (22:25, 25:19, 25:23, 25:22) Radnički Kragujevac
25.03.2010 NIS Vojvodina Nowy Sad 2:3 (15:25, 17:25, 25:22, 26:24, 9:15) Radnički Kragujevac
28.03.2010 Radnički Kragujevac 3:1 (30:32, 29:27, 25:15, 26:24) NIS Vojvodina Nowy Sad

16.03.2010 Crvena Zvezda Belgrad 3:1 (25:22, 25:20, 21:25, 25:22) Partizan Belgrad
16.03.2010 Crvena Zvezda Belgrad 3:0 (25:23, 25:22, 25:20) Partizan Belgrad
22.03.2010 Partizan Belgrad 0:3 (22:25, 23:25, 23:25) Crvena Zvezda Belgrad

Finał[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)


15.04.2010 Radnički Kragujevac 3:1 (18:25, 25:19, 25:22, 25:20) Crvena Zvezda Belgrad
18.04.2010 Radnički Kragujevac 3:1 (24:26, 33:31, 25:22, 25:18) Crvena Zvezda Belgrad
22.04.2010 Crvena Zvezda Belgrad 3:0 (25:17, 25:21, 25:18) Radnički Kragujevac
25.04.2010 Crvena Zvezda Belgrad 1:3 (19:25, 33:35, 25:22, 22:25) Radnički Kragujevac

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zespół Uwagi
Simple gold crown.svg Radnički Kragujevac Liga Mistrzów
2. Crvena Zvezda Belgrad Puchar CEV
3. Partizan Belgrad Puchar Challenge
4. NIS Vojvodina Nowy Sad Puchar Challenge
5. Ribnica Kraljevo
6. Mladi Radnik Požarevac
7. Spartak Ljig
8. OK Smederevo

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]