Wersja ortograficzna: Wieronika Kudiermietowa

Wieronika Kudiermietowa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wieronika Kudiermietowa
Ilustracja
Państwo  Rosja
Data i miejsce urodzenia 24 kwietnia 1997
Kazań
Gra praworęczna, oburęczny backhand
Zakończenie kariery aktywna
Trener Siergiej Diemiochin
Gra pojedyncza
Wygrane turnieje 1 WTA, 1 WTA 125K, 4 ITF
Najwyżej w rankingu 28 (26 kwietnia 2021)
Australian Open 3R (2021)
Roland Garros 3R (2019)
Wimbledon 2R (2019)
US Open 1R (2019, 2020)
Gra podwójna
Wygrane turnieje 2 WTA, 4 WTA 125K, 16 ITF
Najwyżej w rankingu 22 (14 września 2020)
Australian Open 3R (2020)
Roland Garros 3R (2020)
Wimbledon 2R (2017, 2018)
US Open SF (2020)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Rosja
Uniwersjada
brąz Gwangju 2015 gra mieszana

Wieronika Eduardowna Kudiermietowa (ur. 24 kwietnia 1997 w Kazaniu) – rosyjska tenisistka, reprezentantka kraju w rozgrywkach Pucharu Federacji.

Kariera tenisowa[edytuj | edytuj kod]

W zawodach cyklu WTA Tour Rosjanka wygrała jeden turniej w grze pojedynczej z dwóch rozegranych finałów, natomiast w grze podwójnej zwyciężyła w dwóch turniejach z czterech osiągniętych finałów. Triumfowała też w jednym singlowym i czterech deblowych turniejach cyklu WTA 125K series.

W karierze zwyciężyła w czterech singlowych i szesnastu deblowych turniejach rangi ITF. 26 kwietnia 2021 roku zajmowała najwyższe miejsce w rankingu singlowym WTA Tour – 28. pozycję. Natomiast 22 września 2021 roku osiągnęła najwyższą pozycję w rankingu deblowym – 22. miejsce.

Historia występów wielkoszlemowych[edytuj | edytuj kod]

Legenda

     W, wygrany turniej

     F, przegrana w finale

     SF, przegrana w półfinale

     QF, przegrana w ćwierćfinale

     xR, przegrana w x rundzie

     Qx, przegrana w x rundzie kwalifikacji

     A, brak startu

     NH, turniej nie odbył się

Występy w grze pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Turniej 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 Tytuły Z–P
Australian Open A A A A A Q1 A 1R 1R 3R 0 / 3 2 – 3
French Open A A A A A Q2 Q3 3R 2R 2R 0 / 3 4 – 3
Wimbledon A A A A A Q1 Q2 2R NH 0 / 1 1 – 1
US Open A A A A A Q1 Q2 1R 1R 0 / 2 0 – 2
Ranking na koniec roku 715 671 343 400 210 257 115 41 46 0 / 9 7 – 9

Występy w grze podwójnej[edytuj | edytuj kod]

Turniej 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 Tytuły Z–P
Australian Open A A A A A A 1R 2R 3R 1R 0 / 4 3 – 4
French Open A A A A A 1R 1R 1R 3R 1R 0 / 5 2 – 5
Wimbledon A A A A A 2R 2R 1R NH 0 / 3 2 – 3
US Open A A A A A 1R 1R 1R SF 0 / 4 3 – 4
Ranking na koniec roku 887 420 198 230 107 58 64 25 24 0 / 16 10 – 16

Występy w grze mieszanej[edytuj | edytuj kod]

Wieronika Kudiermietowa nigdy nie startowała w rozgrywkach gry mieszanej podczas turniejów wielkoszlemowych.

Finały turniejów WTA[edytuj | edytuj kod]

Legenda
Wielki Szlem
Igrzyska olimpijskie
WTA Tour Championships
2009

2020
WTA Premier Mandatory
WTA Premier 5
WTA Premier
WTA International Series
WTA 125K series (2012–2020)
od
2021
WTA 1000 (1000)
WTA 1000 (900)
WTA 500
WTA 250
WTA 125

Gra pojedyncza 2 (1–1)[edytuj | edytuj kod]

Końcowy wynik Nr Data Turniej Nawierzchnia Przeciwniczka Wynik finału
Finalistka 1. 13 stycznia 2021 Abu Zabi Twarda Białoruś Aryna Sabalenka 2:6, 2:6
Zwyciężczyni 1. 11 kwietnia 2021 Charleston Ceglana Czarnogóra Danka Kovinić 6:4, 6:2

Gra podwójna 4 (2–2)[edytuj | edytuj kod]

Końcowy wynik Nr Data Turniej Nawierzchnia Partnerka Przeciwniczki Wynik finału
Finalistka 1. 7 kwietnia 2019 Charleston Ceglana Rosja Irina Chromaczowa Niemcy Anna-Lena Grönefeld
Polska Alicja Rosolska
6:7(7), 2:6
Finalistka 2. 14 kwietnia 2019 Lugano Ceglana Kazachstan Galina Woskobojewa Rumunia Sorana Cîrstea
Rumunia Andreea Mitu
6:1, 2:6, 8–10
Zwyciężczyni 1. 28 września 2019 Wuhan Twarda Duan Yingying Belgia Elise Mertens
Białoruś Aryna Sabalenka
7:6(3), 6:2
Zwyciężczyni 2. 25 kwietnia 2021 Stambuł Ceglana Belgia Elise Mertens Japonia Nao Hibino
Japonia Makoto Ninomiya
6:1, 6:1

Finały turniejów WTA 125K series[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza 1 (1–0)[edytuj | edytuj kod]

Końcowy wynik Nr Data Turniej Nawierzchnia Przeciwniczka Wynik finału
Zwyciężczyni 1. 17 marca 2019 Guadalajara Twarda Czechy Marie Bouzková 6:2, 6:0

Gra podwójna 4 (4–0)[edytuj | edytuj kod]

Końcowy wynik Nr Data Turniej Nawierzchnia Partnerka Przeciwniczki Wynik finału
Zwyciężczyni 1. 20 listopada 2016 Tajpej Twarda (hala) Rosja Nateła Dzałamidze Chang Kai-chen
Chuang Chia-jung
4:6, 6:3, 10–5
Zwyciężczyni 2. 19 listopada 2017 Tajpej Dywanowa (hala) Białoruś Aryna Sabalenka Australia Monique Adamczak
Wielka Brytania Naomi Broady
2:6, 7:6(5), 10–6
Zwyciężczyni 3. 4 listopada 2018 Mumbaj Twarda Rosja Nateła Dzałamidze Holandia Bibiane Schoofs
Czechy Barbora Štefková
6:4, 7:6(4)
Zwyciężczyni 4. 11 listopada 2018 Limoges Twarda (hala) Kazachstan Galina Woskobojewa Szwajcaria Timea Bacsinszky
Rosja Wiera Zwonariowa
7:5, 6:4

Wygrane turnieje rangi ITF[edytuj | edytuj kod]

turnieje z pulą nagród 100 000 $
turnieje z pulą nagród 75/80 000 $
turnieje z pulą nagród 50/60 000 $
turnieje z pulą nagród 25 000 $
turnieje z pulą nagród 15 000 $
turnieje z pulą nagród 10 000 $

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Data Turniej Naw. Przeciwniczka Wynik
1. 08/03/2014 Kazachstan Astana Twarda (hala) Rosja Olga Doroszyna 7:6(2), 7:6(3)
2. 17/07/2016 Włochy Imola Dywanowa Holandia Michaëlla Krajicek 6:4, 6:2
3. 11/09/2016 Gruzja Telawi Ceglana Izrael Deniz Khazaniuk 7:5, 6:4
4. 11/03/2018 Japonia Jokohama Twarda Wielka Brytania Harriet Dart 6:2, 6:4

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Data Turniej Naw. Partnerka Przeciwniczki Wynik
1. 29/06/2013 Kazachstan Szymkent Ceglana Rosja Maragrita Łazariewa Kazachstan Jekatierina Gubanowa
Rosja Darja Łodikowa
6:4, 6:2
2. 18/08/2013 Rosja Kazań Twarda Rosja Jewgienija Rodina Rosja Aleksandra Artamonowa
Czechy Martina Borecká
5:7, 6:0, 10–8
3. 03/05/2014 Uzbekistan Andiżan Twarda Uzbekistan Albina Xabibulina Rosja Polina Monowa
Rosja Jana Sizikowa
6:4, 7:6(5)
4. 13/09/2014 Rosja Moskwa Ceglana Szwajcaria Xenia Knoll Rosja Aleksandra Artamonowa
Rosja Polina Monowa
7:6(10), 7:5
5. 09/08/2015 Rosja Moskwa Ceglana Rosja Nateła Dzałamidze Ukraina Ołeksandra Koraszwili
Ukraina Wałerija Strachowa
6:3, 6:3
6. 14/11/2015 Białoruś Mińsk Twarda (hala) Turcja Başak Eraydın Rosja Anastasija Frołowa
Rosja Jekatierina Jaszyna
6:3, 6:1
7. 16/01/2016 Stany Zjednoczone Daytona Beach Ceglana Rosja Nateła Dzałamidze Kanada Sharon Fichman
Kanada Carol Zhao
6:4, 6:3
8. 09/04/2016 Uzbekistan Karszy Twarda Rosja Nateła Dzałamidze Rosja Ksienija Łykina
Rosja Polina Monowa
4:6, 6:4, 10–7
9. 25/06/2016 Rosja Moskwa Ceglana Rosja Nateła Dzałamidze Rosja Anna Morgina
Ukraina Ganna Poznikhirenko
6:1, 6:2
10. 31/07/2016 Kazachstan Astana Twarda Rosja Nateła Dzałamidze Rosja Polina Monowa
Rosja Jana Sizikowa
6:2, 6:3
11. 09/09/2016 Gruzja Telawi Ceglana Rosja Nateła Dzałamidze Gruzja Tatia Mikadze
Gruzja Sopia Szapatawa
6:4, 6:2
12. 30/10/2016 Liuzhou Twarda Rosja Aleksandra Pospiełowa Stany Zjednoczone Jacqueline Cako
Uzbekistan Sabina Sharipova
6:2, 6:4
13. 15/04/2017 Turcja Stambuł Twarda Turcja İpek Soylu Rosja Ksienija Łykina
Rosja Polina Monowa
4:6, 7:5, 11–9
14. 11/06/2017 Francja Marsylia Ceglana Rosja Nateła Dzałamidze Węgry Dalma Gálfi
Słowenia Dalila Jakupović
7:6(5), 6:4
15. 23/07/2017 Kazachstan Astana Ceglana Rosja Nateła Dzałamidze Belgia Ysaline Bonaventure
Wielka Brytania Naomi Broady
6:2, 6:0
16. 23/09/2017 Rosja Petersburg Twarda Rosja Anna Blinkowa Szwajcaria Belinda Bencic
Słowacja Michaela Hončová
6:3, 6:1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]