Wiktorija Łanczakowa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wiktorija Łanczakowa
Data i miejsce urodzenia 5 lutego 1988
Semej, ZSRR
Debiut w PŚ 21.01 2012, Otepää
(51. miejsce – sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Kazachstan
Uniwersjada
Srebro Szczyrbskie Jezioro 2015 Sztafeta

Wiktorija Pawłowna Łanczakowa (ros. Виктория Павловна Ланчакова; ur. 5 lutego 1988) – kazachska biegaczka narciarska.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawiła się w 31 stycznia 2006 roku, podczas zawodów Mistrzostwa Świata Juniorów 2006 w słoweńskiej miejscowości Kranj, gdzie uplasowała się na pozycji 73. w sprincie stylem dowolnym.

W Pucharze Świata zadebiutowała 21 stycznia 2012 roku w Otepää, gdzie uplasowała się na pozycji 51. w sprincie stylem klasycznym. Pucharowych punktów jeszcze nie zdobyła.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
64. 21 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym 3:16,6 min Norwegia Marit Bjørgen
55. 26 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem dowolnym 25:23,4 min +3:09,5 min Norwegia Therese Johaug
15.[a] 28 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme bieg sztafetowy 4×5 km[b] 1:00:36,5 h  Norwegia
DNS 2 marca 2013 Włochy Val di Fiemme 30 km stylem klasycznym 1:27:19,9 h Norwegia Marit Bjørgen
51. 19 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint stylem klasycznym 3:26,63 min Norwegia Marit Bjørgen
63. 24 lutego 2015 Szwecja Falun 10 km stylem dowolnym 25:08,8 min +5:51,6 min Szwecja Charlotte Kalla

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
73. 31 stycznia 2006 Słowenia Kranj Sprint stylem dowolnym Norwegia Astrid Jacobsen
51. 3 lutego 2006 Słowenia Kranj 10 km bieg łączony 29:12,2 min +3:11,2 min Szwecja Charlotte Kalla
13. 5 lutego 2006 Słowenia Kranj bieg sztafetowy 4×3,3 km[c] 34:59,0 min +1:57,9 min  Norwegia
74. 14 marca 2007 Włochy Tarvisio 5 km stylem dowolnym 11:44,5 min +2:30,0 min Szwecja Charlotte Kalla
44. 16 marca 2007 Włochy Tarvisio 10 km bieg łączony 26:10,9 min +2:53,8 min Szwecja Charlotte Kalla
43. 23 lutego 2008 Włochy Malles Venosta Sprint stylem dowolnym Francja Laure Barthélémy
7. 25 lutego 2008 Włochy Malles Venosta 5 km stylem klasycznym 14:54,0 min +24,5 s Norwegia Therese Johaug
6. 27 lutego 2008 Włochy Malles Venosta 10 km stylem dowolnym 25:24,7 min +13,9 s Norwegia Therese Johaug
7. 29 lutego 2008 Włochy Malles Venosta bieg sztafetowy 4×3,3 km[d] 41:50,1 min +52,7 s  Norwegia

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
19. 28 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 10 km stylem klasycznym 29:36,3 min +1:58,2 min Finlandia Kerttu Niskanen
30. 30 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 15 km bieg łączony 44:47,4 min +3:52,2 min Norwegia Astrid Øyre Slind

Uniwersjada[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
31. 28 stycznia 2011 Turcja Erzurum 5 km stylem klasycznym 14:45,7 min +1:55,1 min Rosja Alija Iksanowa
28. 29 stycznia 2011 Turcja Erzurum Sprint stylem dowolnym Słowacja Alena Procházková
13. 31 stycznia 2011 Turcja Erzurum 10 km bieg łączony 31:11,6 min +2:27,7 min Słowacja Alena Procházková
6. 2 lutego 2011 Turcja Erzurum bieg sztafetowy 3×5 km[e] 15:08,1 min +2:11,3 min  Rosja
12. 5 lutego 2011 Turcja Erzurum 15 km stylem dowolnym (start masowy) 43:33,2 min +2:33,7 min Słowacja Alena Procházková
5. 12 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 10 km bieg łączony 29:34,7 min +4,0 s Kazachstan Tatjana Osipowa
23. 14 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym Rosja Oksana Usatowa
30. 17 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 5 km stylem dowolnym 13:27,1 min +37,3 s Norwegia Astrid Øyre Slind
Ukraina Kateryna Hryhorenko
19. 20 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km stylem klasycznym (start masowy) 42:50,4 min +2:07,3 min Rosja Oksana Usatowa
26. 25 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro Sprint stylem dowolnym Kazachstan Anastasija Słonowa
9. 28 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro 5 km stylem klasycznym 13:09,5 min +52,0 s Rosja Oksana Usatowa
2.Silver FISU.svg 30 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro bieg sztafetowy 3×5 km[f] 47:47,1 min +43,6 s  Rosja

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Pozycje w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2011/2012 niesklasyfikowana
2012/2013 niesklasyfikowana
2013/2014 niesklasyfikowana
2014/2015 niesklasyfikowana

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (10 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (5 km F) Kuusamo 27.11 (10 km C) RT Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (10 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (2.5 km F) Oberhof 30.12 (10 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2x5 km) Toblach 3.01 (3 km C) Toblach 4.01 (SP F) Toblach 5.01 (15 km F) Val di Fiemme 9.01 (10 km C) Val di Fiemme 9.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (10 km C) Otepää 22.01 (SP C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (10 km F) Rybińsk 5.02 (2x7.5 km) Nové Město na Moravě 11.02 (15 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (10 km C) Lahti 3.03 (2x7.5 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (2,5 km F) Falun 17.03 (10 km C) FPŚ punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 51 42 - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (5 km F) Kuusamo 2.12 (10 km C) Nordic Opening Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (10 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2 × 7,5 km) Oberhof 29.12 (3 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Münstertal 1.01 (SP F) Cortina-Toblach 3.01 (15 km F) Toblach 4.01 (3 km C) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (10 km C) Sochi 1.02 (SP F) Sochi 2.02 (2 × 7,5 km Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (10 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (10 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km C) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (2,5 km F) Falun 23.03 (10 km C) Finał Pucharu Świata 24.03 punkty
- 82 60 55 55 - - - - 70 73 65 57 43 54 50 51 - 48 - - - 52 - - - - - - - - 0
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (5 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) Nordic Opening Lillehammer 7.12 (10 km C) Davos 14.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (3 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (10 km C) Cortina-Toblach 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (10 km C) Toblach 1.02 (10 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (30 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 7,5 km) Finał Pucharu Świata 16.03 punkty
72 57 84 79 61 - - - - - - - - - - - 65 - - 47 55 - - - - - - - 0
Sezon 2014/2015
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (10 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (5 km F) Lillehammer 7.12 (10 km C) LT Davos 13.12 (10 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (10 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (3,2 km F) Oberstdorf 4.01 (10 km C) Münstertal 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (5 km C) Toblach 8.01 (15 km F) Val di Fiemme 10.01 (10 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (10 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2×7,5 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (10 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (10 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 15.03 (30 km F) punkty
- - - - - - 48 - 52 - - - - - - - - - - - - - 59 62 - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Sztafeta zdublowana
  2. Skład zespołu: Jelena Kołomina, Anna Stojan, Wiktorija Łanczakowa, Anna Szewczenko
  3. Skład zespołu: Dina Usina, Jekatierina Siemionowych, Wiktorija Łanczakowa, Tatjana Roszczina
  4. Skład zespołu: Jekaterina Siemionowicz, Swietłana Waseczko, Wiktorija Łanczakowa, Marina Matrosowa
  5. Skład zespołu: Marina Matrosowa, Wiktorija Łanczakowa, Tatjana Osipowa
  6. Skład zespołu: Anna Stojan, Wiktorija Łanczakowa, Anastasija Słonowa

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]