Wimbledon 2012 (kwalifikacje gry podwójnej mężczyzn)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wimbledon 2012 - kwalifikacje gry podwójnej mężczyzn – kwalifikacje do zawodów deblowych mężczyzn, rozgrywane w ramach trzeciego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Wimbledonu. Zmagania miały miejsce pomiędzy 18 a 20 czerwca na londyńskich kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisiści
Osiągnięcie
1 Stany Zjednoczone John Paul Fruttero
Południowa Afryka Raven Klaasen
1 runda
2 Tajlandia Sanchai Ratiwatana
Tajlandia Sonchat Ratiwatana[a]
2 runda
3 Stany Zjednoczone Bobby Reynolds
Południowa Afryka Izak van der Merwe
Zakwalifikowani
4 Chińskie Tajpej Hsieh Cheng-peng
Chińskie Tajpej Lee Hsin-han
1 runda
5 Niemcy Andre Begemann
Słowacja Igor Zelenay
Zakwalifikowani
6 Australia Colin Ebelthite
Australia John Peers[a]
2 runda
7 Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
Niemcy Simon Stadler
1 runda
8 Hiszpania Adrián Menéndez
Austria Philipp Oswald
2 runda

Zakwalifikowani[edytuj | edytuj kod]

Szczęśliwi przegrani[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

1. część[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Runda finałowa
1  Stany Zjednoczone John Paul Fruttero
 Południowa Afryka Raven Klaasen
7 4 3  
 Południowa Afryka Rik de Voest
 Kanada Adil Shamasdin
62 6 6      Południowa Afryka Rik de Voest
 Kanada Adil Shamasdin
4 2
 Polska Jerzy Janowicz
 Estonia Jürgen Zopp
6 4 2   5  Niemcy Andre Begemann
 Słowacja Igor Zelenay
6 6
5  Niemcy Andre Begemann
 Słowacja Igor Zelenay
4 6 6  

2. część[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Runda finałowa
2  Tajlandia Sanchai Ratiwatana
 Tajlandia Sonchat Ratiwatana
7 7  
 Francja Olivier Charroin
 Australia Rameez Junaid
63 64     2  Tajlandia Sanchai Ratiwatana
 Tajlandia Sonchat Ratiwatana
w/o
 Niemcy Matthias Bachinger
 Niemcy Tobias Kamke
7 6    Niemcy Matthias Bachinger
 Niemcy Tobias Kamke
7  Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Niemcy Simon Stadler
66 3  

3. część[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Runda finałowa
3  Stany Zjednoczone Bobby Reynolds
 Południowa Afryka Izak van der Merwe
6 6  
 Słowacja Karol Beck
 Chorwacja Lovro Zovko
3 4     3  Stany Zjednoczone Bobby Reynolds
 Południowa Afryka Izak van der Merwe
7 3 11
 Belgia Ruben Bemelmans
 Niemcy Daniel Brands
6 65 14   6  Australia Colin Ebelthite
 Australia John Peers
62 6 9
6  Australia Colin Ebelthite
 Australia John Peers
3 7 16  

4. część[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Runda finałowa
4  Chińskie Tajpej Hsieh Cheng-peng
 Chińskie Tajpej Lee Hsin-han
7 1 11  
WC  Wielka Brytania Lewis Burton
 Wielka Brytania George Morgan
69 6 13     WC  Wielka Brytania Lewis Burton
 Wielka Brytania George Morgan
7 4 7
WC  Wielka Brytania David Rice
 Wielka Brytania Sean Thornley
62 7 3   8  Hiszpania Adrián Menéndez
 Austria Philipp Oswald
61 6 5
8  Hiszpania Adrián Menéndez
 Austria Philipp Oswald
7 66 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (£) Punkty (ATP)
Zwycięzcy 0 25
Finaliści 0 0
1 runda 0 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Zostali przeniesieni do turnieju głównego jako szczęśliwi przegrani.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]