Wimbledon 2013 (gra pojedyncza dziewcząt)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wimbledon 2013 – gra pojedyncza dziewcząt
Miejsce  Wielka Brytania
Londyn, London Borough of Merton
Obiekt All England Lawn Tennis and Croquet Club
Nawierzchnia Trawiasta
Data 30.06–06.07.2013
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 64S
Dyrektor Richard Lewis
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Szwajcaria Belinda Bencic
2012 2014
Strona internetowa

Wimbledon 2013 – gra pojedyncza dziewcząt – zawody singlowe dziewcząt, rozgrywane w ramach trzeciego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Wimbledonu. Zmagania miały miejsce w dniach 30 czerwca–6 lipca na trawiastych kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club w Londynie.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Osiągnięcie
1/WC Szwajcaria Belinda Bencic Zwycięstwo
2 Chorwacja Ana Konjuh Półfinał
3 Czechy Kateřina Siniaková 3 runda
4 Czechy Barbora Krejčíková Ćwierćfinał
5 Stany Zjednoczone Taylor Townsend Finał
6 Belgia Elise Mertens Ćwierćfinał
7 Wielka Brytania Katy Dunne 1 runda
8 Chińskie Tajpej Hsu Ching-wen 2 runda
9 Kanada Carol Zhao 3 runda
10 Paragwaj Camila Giangreco Campiz 1 runda
11/WC Szwajcaria Karin Kennel 3 runda
12 Ukraina Anhelina Kalinina Ćwierćfinał
13 Estonia Anett Kontaveit 3 runda
14 Serbia Nina Stojanović 1 runda
15 Stany Zjednoczone Louisa Chirico Półfinał
16 Turcja İpek Soylu 3 runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1/WC  Szwajcaria Belinda Bencic 6 6  
 Stany Zjednoczone Jamie Loeb 2 3  
  1/WC  Szwajcaria Belinda Bencic 6 6  
  15  Stany Zjednoczone Louisa Chirico 0 3  
15  Stany Zjednoczone Louisa Chirico 6 3 6
  6  Belgia Elise Mertens 3 6 2  
    1/WC  Szwajcaria Belinda Bencic 4 6 6
  5  Stany Zjednoczone Taylor Townsend 6 1 4
  5  Stany Zjednoczone Taylor Townsend 6 7  
4  Czechy Barbora Krejčíková 2 64  
5  Stany Zjednoczone Taylor Townsend 2 7 7
  2  Chorwacja Ana Konjuh 6 64 5  
12  Ukraina Anhelina Kalinina 3 2
  2  Chorwacja Ana Konjuh 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda 3 runda
  1/WC  Szwajcaria Belinda Bencic 6 6  
WC  Wielka Brytania Freya Christie 1 1  
  1/WC  Szwajcaria Belinda Bencic 6 6  
  Q  Belgia Greetje Minnen 0 4  
Q  Belgia Greetje Minnen 6 2 6
  Q  Japonia Mami Adachi 2 6 2  
    1/WC  Szwajcaria Belinda Bencic 6 4 6
  13  Estonia Anett Kontaveit 4 6 2
   Ekwador Doménica González 3 1  
 Francja Fiona Ferro 6 6  
 Francja Fiona Ferro 1 1
  13  Estonia Anett Kontaveit 6 6  
 Australia Sara Tomic 1 0
  13  Estonia Anett Kontaveit 6 6  
  1 runda 2 runda 3 runda
  10  Paragwaj C. Giangreco Campiz 6 6  
 Kolumbia Laura Ucrós 1 4  
  10  Paragwaj C. Giangreco Campiz 61 2  
   Stany Zjednoczone Jamie Loeb 7 6  
 Ukraina Wiktorija Łuszkowa 63 6 3
   Stany Zjednoczone Jamie Loeb 7 4 6  
     Stany Zjednoczone Jamie Loeb 65 6 6
   Włochy Alice Matteucci 7 2 3
   Czechy Marie Bouzková 65 6 6  
 Włochy Alice Matteucci 7 3 8  
 Włochy Alice Matteucci 6 65 7
   Rumunia Ioana Ducu 3 7 5  
 Rumunia Ioana Ducu 6 6
  7  Wielka Brytania Katy Dunne 2 2  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda 3 runda
  3  Czechy Kateřina Siniaková 6 6  
 Rosja Alina Silicz 3 2  
  3  Czechy Kateřina Siniaková 6 6  
  Q  Chorwacja Jana Fett 3 1  
Q  Chorwacja Jana Fett 6 7
   Meksyk Victoria Rodríguez 2 5  
    3  Czechy Kateřina Siniaková 6 5 4
  15  Stany Zjednoczone Louisa Chirico 4 7 6
  WC  Wielka Brytania Maia Lumsden 6 3 1k  
 Słowacja Petra Uberalová 4 6 4  
 Słowacja Petra Uberalová 6 2 4
  15  Stany Zjednoczone Louisa Chirico 4 6 6  
 Ukraina Ołena Płoskina 3 6 2
  15  Stany Zjednoczone Louisa Chirico 6 1 6  
  1 runda 2 runda 3 runda
  9  Kanada Carol Zhao 6 6  
 Japonia Ayaka Okuno 0 3  
  9  Kanada Carol Zhao 6 6  
   Chińska Republika Ludowa Xu Shilin 2 4  
 Chińska Republika Ludowa Xu Shilin 6 7
  Q  Wielka Brytania Pippa Horn 0 5  
    9  Kanada Carol Zhao 3 5
  6  Belgia Elise Mertens 6 7
   Chorwacja Adrijana Lekaj 3 3  
 Wielka Brytania Katie Boulter 6 6  
 Wielka Brytania Katie Boulter 3 6 1
  6  Belgia Elise Mertens 6 3 6  
 Brazylia Carolina Meligeni Alves 2 1
  6  Belgia Elise Mertens 6 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda 3 runda
  5  Stany Zjednoczone Taylor Townsend 63 6 7  
 Białoruś Iryna Szymanowicz 7 4 5  
  5  Stany Zjednoczone Taylor Townsend 6 6  
   Egipt Sandra Samir 2 4  
 Egipt Sandra Samir 4 6 7
  Q  Włochy Deborah Chiesa 6 1 5  
    5  Stany Zjednoczone Taylor Townsend 6 7
  11/WC  Szwajcaria Karin Kennel 3 5
   Argentyna María Constanza Vega 5 6 4  
WC  Wielka Brytania Lana Rush 7 4 6  
WC  Wielka Brytania Lana Rush 62 5
  11/WC  Szwajcaria Karin Kennel 7 7  
 Słowacja Kristína Schmiedlová 6 3 6
  11/WC  Szwajcaria Karin Kennel 2 6 8  
  1 runda 2 runda 3 runda
  16  Turcja İpek Soylu 6 6  
Q  Australia Lizette Cabrera 3 4  
  16  Turcja İpek Soylu 6 6  
   Hongkong Katherine Ip 2 4  
 Meksyk Alejandra Cisneros 3 0
   Hongkong Katherine Ip 6 6  
    16  Turcja İpek Soylu 6 3 3
  4  Czechy Barbora Krejčíková 1 6 6
  Q  Stany Zjednoczone Dasha Ivanova 2 63  
Q  Japonia Kyoka Okamura 6 7  
Q  Japonia Kyoka Okamura 3 2
  4  Czechy Barbora Krejčíková 6 6  
WC  Wielka Brytania Gabriella Taylor 1 1
  4  Czechy Barbora Krejčíková 6 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda 3 runda
  8  Chińskie Tajpej Hsu Ching-wen 6 6  
WC  Wielka Brytania Anna Brogan 3 4  
  8  Chińskie Tajpej Hsu Ching-wen 5 4  
   Rosja Anastasija Komardina 7 6  
 Rosja Anastasija Komardina 6 6
   Stany Zjednoczone Johnnise Renaud 4 2  
     Rosja Anastasija Komardina 6 4 1
  12  Ukraina Anhelina Kalinina 3 6 6
  WC  Wielka Brytania Isabelle Wallace 7 2 1  
 Rumunia Ioana Loredana Roșca 63 6 6  
 Rumunia Ioana Loredana Roșca 3 4
  12  Ukraina Anhelina Kalinina 6 6  
 Tajlandia Kamonwan Buayam 0 1
  12  Ukraina Anhelina Kalinina 6 6  
  1 runda 2 runda 3 runda
  14  Serbia Nina Stojanović 2 4  
 Brazylia Beatriz Haddad Maia 6 6  
   Brazylia Beatriz Haddad Maia 6 6  
   Czechy Gabriela Pantůčková 2 4  
 Japonia Hikari Yamamoto 3 2
   Czechy Gabriela Pantůčková 6 6  
     Brazylia Beatriz Haddad Maia 2 3
  2  Chorwacja Ana Konjuh 6 6
   Wielka Brytania Harriet Dart 6 7  
 Łotwa Jeļena Ostapenko 4 69  
 Wielka Brytania Harriet Dart 1 64
  2  Chorwacja Ana Konjuh 6 7  
 Litwa Akvilė Paražinskaitė 2 3
  2  Chorwacja Ana Konjuh 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwyciężczyni 375
Finalistka 270
Półfinalistka 180
Ćwierćfinalistka 120
3 runda 75
2 runda 30
Kwalifikantka, która odpadła w I rundzie 25
Runda finałowa kwalifikacji 20

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]