Wimbledon 2014 (gra podwójna chłopców)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wimbledon 2014 – gra podwójna chłopców
Miejsce  Wielka Brytania
Londyn, London Borough of Merton
Obiekt All England Lawn Tennis and Croquet Club
Nawierzchnia Trawiasta
Data 02–06.07.2014
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 32D
Dyrektor Richard Lewis
Zwycięzcy
Gra podwójna
Brazylia Orlando Luz
Brazylia Marcelo Zormann
2013 2015
Strona internetowa
Wielki Szlem 2014

Wimbledon 2014 – gra podwójna chłopców – zawody deblowe chłopców, rozgrywane w ramach trzeciego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Wimbledonu. Zmagania odbywały się w dniach 2–6 lipca na trawiastych kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club w London Borough of Merton – dzielnicy brytyjskiego Londynu.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisiści
Osiągnięcie
1 Stany Zjednoczone Stefan Kozlov
Rosja Andriej Rublow
Finał
2 Francja Quentin Halys
Francja Johan-Sébastien Tatlot
Ćwierćfinał
3 Brazylia Orlando Luz
Brazylia Marcelo Zormann
Zwycięstwo
4 Stany Zjednoczone Michael Mmoh
Stany Zjednoczone Frances Tiafoe
2 runda
5 Hiszpania Pedro Martínez
Hiszpania Jaume Munar
Ćwierćfinał
6 Argentyna Francisco Behamonde
Argentyna Matías Zukas
2 runda
7 Cypr Petros Chrysochos
Chorwacja Nino Serdarušić
Półfinał
8 Polska Kamil Majchrzak
Polska Jan Zieliński
1 runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Stany Zjednoczone Stefan Kozlov
 Rosja Andriej Rublow
7 6  
 Włochy Filippo Baldi
 Austria Lucas Miedler
65 2  
  1  Stany Zjednoczone Stefan Kozlov
 Rosja Andriej Rublow
6 7  
  7  Cypr Petros Chrysochos
 Chorwacja Nino Serdarušić
2 5  
 Brazylia Rafael Matos
 Brazylia João Menezes
2 7 7
  7  Cypr Petros Chrysochos
 Chorwacja Nino Serdarušić
6 61 9  
    1  Stany Zjednoczone Stefan Kozlov
 Rosja Andriej Rublow
4 6 6
  3  Brazylia Orlando Luz
 Brazylia Marcelo Zormann
6 3 8
  5  Hiszpania Pedro Martínez
 Hiszpania Jaume Munar
3 3  
3  Brazylia Orlando Luz
 Brazylia Marcelo Zormann
6 6  
3  Brazylia Orlando Luz
 Brazylia Marcelo Zormann
6 5 6
   Japonia Naoki Nakagawa
 Holandia Tim van Rijthoven
3 7 2  
 Japonia Naoki Nakagawa
 Holandia Tim van Rijthoven
6 7
  2  Francja Quentin Halys
 Francja Johan-Sébastien Tatlot
3 67  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
1  Stany Zjednoczone Stefan Kozlov
 Rosja Andriej Rublow
7 7  
 Korea Południowa Chung Yun-seong
 Stany Zjednoczone Alex Rybakov
5 5     1  Stany Zjednoczone Stefan Kozlov
 Rosja Andriej Rublow
7 6
 Niemcy Jan Choinski
 Polska Hubert Hurkacz
5 6 6    Niemcy Jan Choinski
 Polska Hubert Hurkacz
64 2
 Korea Południowa Hong Seong-chan
 Korea Południowa Kang Ku-keon
7 3 2  
1 runda   2 runda
 Włochy Filippo Baldi
 Austria Lucas Miedler
6 6  
 Korea Południowa Lee Duck-hee
 Dania Simon Friis Søndergaard
2 1      Włochy Filippo Baldi
 Austria Lucas Miedler
69 6 6
WC  Wielka Brytania Joel Cannell
 Wielka Brytania Max Stewart
3 4   6  Argentyna Francisco Behamonde
 Argentyna Matías Zukas
7 3 2
6  Argentyna Francisco Behamonde
 Argentyna Matías Zukas
6 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
4  Stany Zjednoczone Michael Mmoh
 Stany Zjednoczone Frances Tiafoe
6 6  
 Rosja Bogdan Bobrow
 Stany Zjednoczone Dennis Uspensky
4 4     4  Stany Zjednoczone Michael Mmoh
 Stany Zjednoczone Frances Tiafoe
1 614
 Włochy Matteo Berrettini
 Włochy Andréa Pellegrino
1 2    Brazylia Rafael Matos
 Brazylia João Menezes
6 7
 Brazylia Rafael Matos
 Brazylia João Menezes
6 6  
1 runda   2 runda
 Australia Harry Bourchier
 Australia Marc Polmans
6 7  
 Argentyna Jordi Arconada
 Serbia Petar Čonkic
4 5      Australia Harry Bourchier
 Australia Marc Polmans
4 6 4
WC  Wielka Brytania Jamie Malik
 Wielka Brytania Rhett Purcell
4 6 3   7  Cypr Petros Chrysochos
 Chorwacja Nino Serdarušić
6 1 6
7  Cypr Petros Chrysochos
 Chorwacja Nino Serdarušić
6 3 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
5  Hiszpania Pedro Martínez
 Hiszpania Jaume Munar
6 4 6  
 Południowa Afryka Lloyd George Muirhead Harris
 Peru Pedro Iamachkine
1 6 3     5  Hiszpania Pedro Martínez
 Hiszpania Jaume Munar
64 7 6
 Australia Omar Jasika
 Peru Juan José Rosas
7 5 4    Szwecja Daniel Appelgren
 Czechy David Poljak
7 65 3
 Szwecja Daniel Appelgren
 Czechy David Poljak
65 7 6  
1 runda   2 runda
 Peru Nicolás Álvarez
 Stany Zjednoczone Henrik Wiersholm
7 6  
 Stany Zjednoczone Taylor Fritz
 Stany Zjednoczone Logan Smith
65 2      Peru Nicolás Álvarez
 Stany Zjednoczone Henrik Wiersholm
2 4
WC  Wielka Brytania Julian Cash
 Wielka Brytania Alexander Sendegeya
2 7 3   3  Brazylia Orlando Luz
 Brazylia Marcelo Zormann
6 6
3  Brazylia Orlando Luz
 Brazylia Marcelo Zormann
6 65 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
8  Polska Kamil Majchrzak
 Polska Jan Zieliński
63 3  
 Rosja Daniił Miedwiediew
 Australia Akira Santillan
7 6      Rosja Daniił Miedwiediew
 Australia Akira Santillan
w/o
WC  Wielka Brytania Jay Clarke
 Wielka Brytania Marcus Walters
1 6 0    Japonia Naoki Nakagawa
 Holandia Tim van Rijthoven
 Japonia Naoki Nakagawa
 Holandia Tim van Rijthoven
6 3 6  
1 runda   2 runda
 Japonia Ryōtarō Matsumura
 Japonia Junpei Yamasaki
65 6 6  
 Rumunia Bogdan Ionuț Apostol
 Rumunia Nicolae Frunză
7 4 3      Japonia Ryōtarō Matsumura
 Japonia Junpei Yamasaki
4 63
 Słowacja Martin Blaško
 Słowacja Alex Molčan
w/o   2  Francja Quentin Halys
 Francja Johan-Sébastien Tatlot
6 7
2  Francja Quentin Halys
 Francja Johan-Sébastien Tatlot
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwycięzcy 270
Finaliści 180
Półfinaliści 120
Ćwierćfinaliści 75
2 runda 45

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]