Wimbledon 2014 (gra podwójna dziewcząt)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wimbledon 2014 – gra podwójna dziewcząt
Miejsce  Wielka Brytania
Londyn, London Borough of Merton
Obiekt All England Lawn Tennis and Croquet Club
Nawierzchnia Trawiasta
Data 02–06.07.2014
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 32D
Dyrektor Richard Lewis
Zwyciężczynie
Gra podwójna
Indonezja Tami Grende
Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
2013 2015
Strona internetowa
Wielki Szlem 2014

Wimbledon 2014 – gra podwójna dziewcząt – zawody deblowe dziewcząt, rozgrywane w ramach trzeciego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Wimbledonu. Zmagania odbywały się w dniach 2–6 lipca na trawiastych kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club w London Borough of Merton - dzielnicy brytyjskiego Londynu.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistki
Osiągnięcie
1 Ukraina Anhelina Kalinina
Białoruś Iryna Szymanowicz
Ćwierćfinał
2 Australia Priscilla Hon
Szwajcaria Jil Teichmann
Półfinał
3 Australia Naiktha Bains
Stany Zjednoczone Tornado Alicia Black
Ćwierćfinał
4 Wielka Brytania Katie Boulter
Serbia Ivana Jorović
Ćwierćfinał
5 Hiszpania Paula Badosa Gibert
Hiszpania Aliona Bolsova Zadoinov
1 runda
6 Chorwacja Jana Fett
Rumunia Ioana Loredana Roșca
1 runda
7 Czechy Simona Heinová
Czechy Markéta Vondroušová
Wycofanie
8 Słowacja Viktória Kužmová
Słowacja Kristína Schmiedlová
2 runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Ukraina Anhelina Kalinina
 Białoruś Iryna Szymanowicz
63 5  
 Indonezja Tami Grende
 Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
7 7  
   Indonezja Tami Grende
 Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
5 6 6  
   Stany Zjednoczone Usue Maitane Arconada
 Węgry Fanny Stollár
7 3 4  
4  Wielka Brytania Katie Boulter
 Serbia Ivana Jorović
65 7 7
   Stany Zjednoczone Usue Maitane Arconada
 Węgry Fanny Stollár
7 5 9  
     Indonezja Tami Grende
 Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
6 7
   Czechy Marie Bouzková
 Węgry Dalma Gálfi
2 65
   Czechy Marie Bouzková
 Węgry Dalma Gálfi
6 2 6  
3  Australia Naiktha Bains
 Stany Zjednoczone Tornado Alicia Black
1 6 3  
 Czechy Marie Bouzková
 Węgry Dalma Gálfi
6 4 9
  2  Australia Priscilla Hon
 Szwajcaria Jil Teichmann
1 6 7  
 Kanada Katherine Sebov
 Brazylia Leticia Garcia Vidal
3 1
  2  Australia Priscilla Hon
 Szwajcaria Jil Teichmann
6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
1  Ukraina Anhelina Kalinina
 Białoruś Iryna Szymanowicz
7 6  
 Turcja İpek Soylu
 Chińska Republika Ludowa Xu Shilin
62 4     1  Ukraina Anhelina Kalinina
 Białoruś Iryna Szymanowicz
6 4 6
 Stany Zjednoczone Dasha Ivanova
 Stany Zjednoczone Katrine Steffensen
6 6    Stany Zjednoczone Dasha Ivanova
 Stany Zjednoczone Katrine Steffensen
3 6 1
 Australia Kimberly Birrell
 Belgia Greetje Minnen
3 3  
1 runda   2 runda
 Rumunia Jaqueline Adina Cristian
 Rumunia Elena-Gabriela Ruse
6 7  
WC  Wielka Brytania Maia Lumsden
 Stany Zjednoczone Gabriella Taylor
4 65      Rumunia Jaqueline Adina Cristian
 Rumunia Elena-Gabriela Ruse
4 6 3
 Indonezja Tami Grende
 Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
5 7 6    Indonezja Tami Grende
 Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu
6 4 6
6  Chorwacja Jana Fett
 Rumunia Ioana Loredana Roșca
7 5 4  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
4  Wielka Brytania Katie Boulter
 Serbia Ivana Jorović
6 6  
 Rosja Jewgienija Lewaszowa
 Australia Seone Mendez
3 1     4  Wielka Brytania Katie Boulter
 Serbia Ivana Jorović
6 6
 Ukraina Ołena Ploskina
 Bułgaria Julia Terziyska
3 7 6    Ukraina Ołena Ploskina
 Bułgaria Julia Terziyska
3 1
 Brazylia Luisa Stefani
 Meksyk Renata Zarazúa
6 66 3  
1 runda   2 runda
WC  Wielka Brytania Anna Brogan
 Wielka Brytania Harriet Dart
6 1 4  
 Stany Zjednoczone Usue Maitane Arconada
 Węgry Fanny Stollár
4 6 6      Stany Zjednoczone Usue Maitane Arconada
 Węgry Fanny Stollár
5 6 6
 Stany Zjednoczone Michaela Gordon
 Stany Zjednoczone Sofia Kenin
6 2 0   8  Słowacja Viktória Kužmová
 Słowacja Kristína Schmiedlová
7 4 3
8  Słowacja Viktória Kužmová
 Słowacja Kristína Schmiedlová
4 6 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
Alt  Wielka Brytania Emily Appleton
 Wielka Brytania Eden Richardson
3 4  
WC  Wielka Brytania Emily Arbuthnott
 Wielka Brytania Holly Hutchinson
6 6     WC  Wielka Brytania Emily Arbuthnott
 Wielka Brytania Holly Hutchinson
3 2
 Francja Lucie Wargnier
 Francja Margot Yerolymos
3 61    Czechy Marie Bouzková
 Węgry Dalma Gálfi
6 6
 Czechy Marie Bouzková
 Węgry Dalma Gálfi
6 7  
1 runda   2 runda
 Wielka Brytania Freya Christie
 Wielka Brytania Isabelle Wallace
 
Alt  Dania Emilie Francati
 Włochy Verena Hofer
w/o      Wielka Brytania Freya Christie
 Wielka Brytania Isabelle Wallace
67 4
 Stany Zjednoczone Raveena Kingsley
 Stany Zjednoczone Kaitlyn McCarthy
1 6 1   3  Australia Naiktha Bains
 Stany Zjednoczone Tornado Alicia Black
7 6
3  Australia Naiktha Bains
 Stany Zjednoczone Tornado Alicia Black
6 1 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda
5  Hiszpania Paula Badosa Gibert
 Hiszpania Aliona Bolsova Zadoinov
5 6 2  
 Kanada Katherine Sebov
 Brazylia Leticia Garcia Vidal
7 3 6      Kanada Katherine Sebov
 Brazylia Leticia Garcia Vidal
 Meksyk Regina Clark
 Portoryko Yolimar Ogando
4 7 1    Litwa Justina Mikulskytė
 Rosja Natalja Wichlancewa
w/o
 Litwa Justina Mikulskytė
 Rosja Natalja Wichlancewa
6 66 6  
1 runda   2 runda
WC  Wielka Brytania Jodie Anna Burrage
 Wielka Brytania Anastasia Mikheeva
3 2  
 Węgry Anna Bondár
 Łotwa Jeļena Ostapenko
6 6      Węgry Anna Bondár
 Łotwa Jeļena Ostapenko
5 1
 Austria Julia Grabher
 Włochy Bianca Turati
3 4   2  Australia Priscilla Hon
 Szwajcaria Jil Teichmann
7 6
2  Australia Priscilla Hon
 Szwajcaria Jil Teichmann
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwyciężczynie 270
Finalistki 180
Półfinalistki 120
Ćwierćfinalistki 75
2 runda 45

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]