Wimbledon 2014 (gra podwójna kobiet)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wimbledon 2014 – gra podwójna kobiet
Miejsce  Wielka Brytania
Londyn, London Borough of Merton
Obiekt All England Lawn Tennis and Croquet Club
Nawierzchnia Trawiasta
Data 25.06–05.07.2014
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 64D
Dyrektor Richard Lewis
Zwyciężczynie
Gra podwójna
Włochy Sara Errani
Włochy Roberta Vinci
2013 2015
Strona internetowa
Wielki Szlem 2014

Wimbledon 2014 – gra podwójna kobiet – zawody deblowe kobiet, rozgrywane w ramach trzeciego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Wimbledonu. Zmagania odbywały się w dniach 25 czerwca–5 lipca na trawiastych kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club w London Borough of Merton – dzielnicy brytyjskiego Londynu.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistki
Osiągnięcie
1 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
3 runda
2 Włochy Sara Errani
Włochy Roberta Vinci
Zwycięstwo
3 Czechy Květa Peschke
Słowenia Katarina Srebotnik
1 runda
4 Zimbabwe Cara Black
Indie Sania Mirza
2 runda
5 Rosja Jekatierina Makarowa
Rosja Jelena Wiesnina
3 runda
6 Australia Ashleigh Barty
Australia Casey Dellacqua
Ćwierćfinał
7 Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
Stany Zjednoczone Abigail Spears
3 runda
8 Stany Zjednoczone Serena Williams
Stany Zjednoczone Venus Williams
2 runda
9 Czechy Andrea Hlaváčková
Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
Półfinał
10 Niemcy Julia Görges
Niemcy Anna-Lena Grönefeld
Ćwierćfinał
11 Rosja Ałła Kudriawcewa
Australia Anastasija Rodionowa
Ćwierćfinał
12 Hiszpania Anabel Medina Garrigues
Kazachstan Jarosława Szwiedowa
3 runda
13 Czechy Lucie Hradecká
Holandia Michaëlla Krajicek
2 runda
14 Węgry Tímea Babos
Francja Kristina Mladenovic
Finał
15 Stany Zjednoczone Liezel Huber
Stany Zjednoczone Lisa Raymond
2 runda
16 Hiszpania Garbiñe Muguruza
Hiszpania Carla Suárez Navarro
3 runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  14  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
6 3 6  
11  Rosja Ałła Kudriawcewa
 Australia Anastasija Rodionowa
3 6 4  
  14  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
6 6  
   Niemcy Andrea Petković
 Słowacja Magdaléna Rybáriková
1 3  
 Niemcy Andrea Petković
 Słowacja Magdaléna Rybáriková
6 7
  10  Niemcy Julia Görges
 Niemcy Anna-Lena Grönefeld
1 66  
    14  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
1 3
  2  Włochy Sara Errani
 Włochy Roberta Vinci
6 6
  9  Czechy Andrea Hlaváčková
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 4 6  
 Rosja A. Pawluczenkowa
 Czechy Lucie Šafářová
1 6 3  
9  Czechy Andrea Hlaváčková
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
3 2
  2  Włochy Sara Errani
 Włochy Roberta Vinci
6 6  
6  Australia Ashleigh Barty
 Australia Casey Dellacqua
4 6 0
  2  Włochy Sara Errani
 Włochy Roberta Vinci
6 2 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda
1  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
6 7  
 Chorwacja Darija Jurak
 Stany Zjednoczone Megan Moulton-Levy
2 5     1  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
6 6  
LL  Ukraina Julija Bejhelzimer
 Polska Klaudia Jans-Ignacik
6 6     LL  Ukraina Julija Bejhelzimer
 Polska Klaudia Jans-Ignacik
3 3  
 Słowacja Dominika Cibulková
 Belgia Kirsten Flipkens
4 4       1  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
6 65 2
 Szwajcaria Belinda Bencic
 Bułgaria Cwetana Pironkowa
6 6       14  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
4 7 6
 Estonia Kaia Kanepi
 Stany Zjednoczone Ana Tatiszwili
2 4      Szwajcaria Belinda Bencic
 Bułgaria Cwetana Pironkowa
1 3
 Czechy Karolína Plíšková
 Czechy Kristýna Plíšková
3 7 10     14  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
6 6  
14  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
6 65 12  
1 runda   2 runda   3 runda
11  Rosja Ałła Kudriawcewa
 Australia Anastasija Rodionowa
6 6  
 Belgia Yanina Wickmayer
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
1 3     11  Rosja Ałła Kudriawcewa
 Australia Anastasija Rodionowa
6 6  
 Czechy Petra Cetkovská
 Stany Zjednoczone Vania King
65 2      Stany Zjednoczone Madison Keys
 Stany Zjednoczone Alison Riske
2 2  
 Stany Zjednoczone Madison Keys
 Stany Zjednoczone Alison Riske
7 6       11  Rosja Ałła Kudriawcewa
 Australia Anastasija Rodionowa
7 6
 Francja Alizé Cornet
 Francja Caroline Garcia
6 2 6       7  Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
5 4
 Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
3 6 4      Francja Alizé Cornet
 Francja Caroline Garcia
7 4 2
WC  Wielka Brytania Naomi Broady
 Grecja Eleni Daniilidu
63 5     7  Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
68 6 6  
7  Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
7 7  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda
3  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
5 3  
 Niemcy Andrea Petković
 Słowacja Magdaléna Rybáriková
7 6      Niemcy Andrea Petković
 Słowacja Magdaléna Rybáriková
6 7  
 Włochy Francesca Schiavone
 Hiszpania Sílvia Soler Espinosa
3 6 3     Q  Australia Jarmila Gajdošová
 Australia Arina Rodionowa
2 5  
Q  Australia Jarmila Gajdošová
 Australia Arina Rodionowa
6 3 6        Niemcy Andrea Petković
 Słowacja Magdaléna Rybáriková
6 7
 Austria Sandra Klemenschits
 Rumunia Raluca Olaru
1 4       16  Hiszpania Garbiñe Muguruza
 Hiszpania Carla Suárez Navarro
3 63
 Czechy Klára Koukalová
 Rumunia Monica Niculescu
6 6      Czechy Klára Koukalová
 Rumunia Monica Niculescu
2 6 4
 Stany Zjednoczone Christina McHale
 Chorwacja Ajla Tomljanović
64 3     16  Hiszpania Garbiñe Muguruza
 Hiszpania Carla Suárez Navarro
6 4 6  
16  Hiszpania Garbiñe Muguruza
 Hiszpania Carla Suárez Navarro
7 6  
1 runda   2 runda   3 runda
10  Niemcy Julia Görges
 Niemcy Anna-Lena Grönefeld
6 6  
Q  Serbia Wiesna Dołonc
 Chile Daniela Seguel
2 3     10  Niemcy Julia Görges
 Niemcy Anna-Lena Grönefeld
6 6  
 Czechy Eva Hrdinová
 Serbia Bojana Jovanovski
7 6      Czechy Eva Hrdinová
 Serbia Bojana Jovanovski
4 2  
 Słowenia Andreja Klepač
 Hiszpania María-Teresa Torró-Flor
63 2       10  Niemcy Julia Görges
 Niemcy Anna-Lena Grönefeld
6 6
 Słowacja Daniela Hantuchová
 Chorwacja Mirjana Lučić-Baroni
6 6       5  Rosja Jekatierina Makarowa
 Rosja Jelena Wiesnina
3 3
WC  Wielka Brytania Johanna Konta
 Wielka Brytania Tara Moore
4 4      Słowacja Daniela Hantuchová
 Chorwacja Mirjana Lučić-Baroni
w/o
 Rumunia Irina-Camelia Begu
 Włochy Karin Knapp
7 4 4     5  Rosja Jekatierina Makarowa
 Rosja Jelena Wiesnina
 
5  Rosja Jekatierina Makarowa
 Rosja Jelena Wiesnina
68 6 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda
8  Stany Zjednoczone Serena Williams
 Stany Zjednoczone Venus Williams
5 6 6  
 Gruzja Oksana Kalasznikowa
 Ukraina Olha Sawczuk
7 1 4     8  Stany Zjednoczone Serena Williams
 Stany Zjednoczone Venus Williams
0k  
 Ukraina Iryna Buriaczok
 Ukraina Elina Switolina
0 3      Niemcy Kristina Barrois
 Szwajcaria Stefanie Vögele
3  
 Niemcy Kristina Barrois
 Szwajcaria Stefanie Vögele
6 6        Niemcy Kristina Barrois
 Szwajcaria Stefanie Vögele
5 0
 Niemcy Annika Beck
 Japonia Kurumi Nara
3 2       9  Czechy Andrea Hlaváčková
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
7 6
 Rosja Wiera Duszewina
 Południowa Afryka Chanelle Scheepers
6 6      Rosja Wiera Duszewina
 Południowa Afryka Chanelle Scheepers
4 1
 Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
5 5     9  Czechy Andrea Hlaváčková
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 6  
9  Czechy Andrea Hlaváčková
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
7 7  
1 runda   2 runda   3 runda
13  Czechy Lucie Hradecká
 Holandia Michaëlla Krajicek
5 6 6  
 Kanada Gabriela Dabrowski
 Polska Alicja Rosolska
7 4 2     13  Czechy Lucie Hradecká
 Holandia Michaëlla Krajicek
5 3  
WC  Wielka Brytania Jocelyn Rae
 Wielka Brytania Anna Smith
6 5 3      Włochy Flavia Pennetta
 Australia Samantha Stosur
7 6  
 Włochy Flavia Pennetta
 Australia Samantha Stosur
3 7 6        Włochy Flavia Pennetta
 Australia Samantha Stosur
1 69
 Niemcy Mona Barthel
 Słowacja Janette Husárová
2 2        Rosja A. Pawluczenkowa
 Czechy Lucie Šafářová
6 7
 Rosja A. Pawluczenkowa
 Czechy Lucie Šafářová
6 6      Rosja A. Pawluczenkowa
 Czechy Lucie Šafářová
2 7 6
WC  Szwajcaria Martina Hingis
 Rosja Wiera Zwonariowa
2 4     4  Zimbabwe Cara Black
 Indie Sania Mirza
6 67 4  
4  Zimbabwe Cara Black
 Indie Sania Mirza
6 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda
6  Australia Ashleigh Barty
 Australia Casey Dellacqua
6 7  
 Kanada Eugenie Bouchard
 Wielka Brytania Heather Watson
4 63     6  Australia Ashleigh Barty
 Australia Casey Dellacqua
6 6  
 Kanada Sharon Fichman
 Chorwacja Donna Vekić
1 2      Japonia Kimiko Date-Krumm
 Czechy B. Záhlavová-Strýcová
4 2  
 Japonia Kimiko Date-Krumm
 Czechy B. Záhlavová-Strýcová
6 6       6  Australia Ashleigh Barty
 Australia Casey Dellacqua
7 6
Q  Francja Pauline Parmentier
 Francja Laura Thorpe
3 6 3       12  Hiszpania Anabel Medina Garrigues
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
64 0
 Kazachstan Zarina Dijas
 Austria Patricia Mayr-Achleitner
6 3 6      Kazachstan Zarina Dijas
 Austria Patricia Mayr-Achleitner
0 0
 Nowa Zelandia Marina Erakovic
 Hiszpania Arantxa Parra Santonja
4 6 3     12  Hiszpania A. Medina Garrigues
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
6 6  
12  Hiszpania A. Medina Garrigues
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
6 3 6  
1 runda   2 runda   3 runda
15  Stany Zjednoczone Liezel Huber
 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
6 7  
 Austria Yvonne Meusburger
 Polska Katarzyna Piter
0 5     15  Stany Zjednoczone Liezel Huber
 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
6 65 4  
 Słowacja Jana Čepelová
 Słowacja Anna Schmiedlová
1 63      Japonia Shūko Aoyama
 Czechy Renata Voráčová
0 7 6  
 Japonia Shūko Aoyama
 Czechy Renata Voráčová
6 7        Japonia Shūko Aoyama
 Czechy Renata Voráčová
5 3
Q  Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Ukraina Nadija Kiczenok
6 7       2  Włochy Sara Errani
 Włochy Roberta Vinci
7 6
 Stany Zjednoczone Lauren Davis
 Portoryko Mónica Puig
2 65     Q  Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Ukraina Nadija Kiczenok
7 610 1
 Serbia Jelena Janković
 Rosja Alisa Klejbanowa
2 2     2  Włochy Sara Errani
 Włochy Roberta Vinci
5 7 6  
2  Włochy Sara Errani
 Włochy Roberta Vinci
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (£)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 325 000 2000
Finalistki 163 000 1300
Półfinalistki 81 500 780
Ćwierćfinalistki 41 000 430
3 runda 21 500 240
2 runda 13 000 130
1 runda 8 500 10

Eliminacje gry podwójnej[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]