Wimbledon 2014 (gra pojedyncza dziewcząt)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wimbledon 2014 – gra pojedyncza dziewcząt
Miejsce  Wielka Brytania
Londyn, London Borough of Merton
Obiekt All England Lawn Tennis and Croquet Club
Nawierzchnia Trawiasta
Data 28.06–06.07.2014
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 64S
Dyrektor Richard Lewis
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Łotwa Jeļena Ostapenko
2013 2015
Strona internetowa
Wielki Szlem 2014

Wimbledon 2014 – gra pojedyncza dziewcząt – zawody singlowe dziewcząt, rozgrywane w ramach trzeciego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Wimbledonu. Zmagania odbywały się w dniach 28 czerwca–6 lipca na trawiastych kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club w London Borough of Merton – dzielnicy brytyjskiego Londynu.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Osiągnięcie
1 Serbia Ivana Jorović 2 runda
2 Stany Zjednoczone Catherine Bellis 1 runda
3 Stany Zjednoczone Tornado Alicia Black Ćwierćfinał
4 Hiszpania Aliona Bolsova Zadoinov 1 runda
5 Szwajcaria Jil Teichmann 3 runda
6 Białoruś Iryna Szymanowicz 1 runda
7 Kanada Françoise Abanda 3 runda
8 Słowacja Kristína Schmiedlová Finał
9 Ukraina Anhelina Kalinina 3 runda
10 Chińska Republika Ludowa Xu Shilin Ćwierćfinał
11 Rumunia Ioana Loredana Roșca 3 runda
12 Czechy Markéta Vondroušová Półfinał
13 Australia Priscilla Hon 1 runda
14 Egipt Sandra Samir 1 runda
15 Węgry Anna Bondár 1 runda
16 Australia Naiktha Bains 1 runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Hiszpania Paula Badosa Gibert 3 2  
12  Czechy Markéta Vondroušová 6 6  
  12  Czechy Markéta Vondroušová 1 2  
   Łotwa Jeļena Ostapenko 6 6  
3  Stany Zjednoczone Tornado Alicia Black 3 1
   Łotwa Jeļena Ostapenko 6 6  
     Łotwa Jeļena Ostapenko 2 6 6
  8  Słowacja Kristína Schmiedlová 6 3 0
  10  Chińska Republika Ludowa Xu Shilin 4 3  
 Rumunia Elena-Gabriela Ruse 6 6  
 Rumunia Elena-Gabriela Ruse 6 3 4
  8  Słowacja Kristína Schmiedlová 4 6 6  
8  Słowacja Kristína Schmiedlová 6 6
  Q  Stany Zjednoczone Michaela Gordon 3 3  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda
1  Serbia Ivana Jorović 6 4 6  
 Stany Zjednoczone Kaitlyn McCarthy 1 6 3     1  Serbia Ivana Jorović 2 5  
 Hiszpania Paula Badosa Gibert 6 6      Hiszpania Paula Badosa Gibert 6 7  
 Brazylia Luisa Stefani 3 0        Hiszpania Paula Badosa Gibert 7 6
WC  Stany Zjednoczone Gabriella Taylor 7 6       WC  Stany Zjednoczone Gabriella Taylor 65 4
Q  Kanada Katherine Sebov 5 1     WC  Stany Zjednoczone Gabriella Taylor 6 6
 Indonezja Tami Grende 6 6      Indonezja Tami Grende 4 4  
15  Węgry Anna Bondár 1 4  
1 runda   2 runda   3 runda
12  Czechy Markéta Vondroušová 7 6  
WC  Wielka Brytania Freya Christie 65 2     12  Czechy Markéta Vondroušová 6 6  
 Stany Zjednoczone Katrine Steffensen 4 4      Słowacja Viktória Kužmová 3 2  
 Słowacja Viktória Kužmová 6 6       12  Czechy Markéta Vondroušová 7 65 6
 Australia Seone Mendez 6 2 8       7  Kanada Françoise Abanda 66 7 2
Q  Wielka Brytania Holly Hutchinson 3 6 6      Australia Seone Mendez 0 4
 Rumunia Jaqueline Adina Cristian 3 2     7  Kanada Françoise Abanda 6 6  
7  Kanada Françoise Abanda 6 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda
3  Stany Zjednoczone Tornado Alicia Black 6 6  
Q  Wielka Brytania Anna Brogan 3 4     3  Stany Zjednoczone Tornado Alicia Black 6 6  
 Czechy Marie Bouzková 3 3     WC  Słowacja Rebecca Šramková 2 4  
WC  Słowacja Rebecca Šramková 6 6       3  Stany Zjednoczone Tornado Alicia Black 6 6
 Francja Margot Yerolymos 6 7        Wielka Brytania Katie Boulter 1 2
Q  Portoryko Yolimar Ogando 1 61      Francja Margot Yerolymos 3 3
 Wielka Brytania Katie Boulter 6 6      Wielka Brytania Katie Boulter 6 6  
13  Australia Priscilla Hon 3 3  
1 runda   2 runda   3 runda
9  Ukraina Anhelina Kalinina 2 7 6  
WC  Wielka Brytania Harriet Dart 6 62 3     9  Ukraina Anhelina Kalinina 6 6  
 Stany Zjednoczone Dasha Ivanova 7 4 6      Stany Zjednoczone Dasha Ivanova 1 2  
 Chińska Republika Ludowa Ye Qiuyu 64 6 2       9  Ukraina Anhelina Kalinina 2 2
WC  Wielka Brytania Anastasia Mikheeva 4 3        Łotwa Jeļena Ostapenko 6 6
 Łotwa Jeļena Ostapenko 6 6      Łotwa Jeļena Ostapenko 7 4 6
 Rosja Natalja Wichlancewa 6 6      Rosja Natalja Wichlancewa 67 6 2  
6  Białoruś Iryna Szymanowicz 1 3  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda
5  Szwajcaria Jil Teichmann 6 7  
 Węgry Fanny Stollár 2 5     5  Szwajcaria Jil Teichmann 7 4 6  
 Rosja Jewgienija Lewaszowa 6 0 6      Rosja Jewgienija Lewaszowa 5 6 4  
 Włochy Bianca Turati 3 6 3       5  Szwajcaria Jil Teichmann 7 3 1
 Stany Zjednoczone Raveena Kingsley 61 4       10  Chińska Republika Ludowa Xu Shilin 63 6 6
 Czechy Simona Heinová 7 6      Czechy Simona Heinová 0k
WC  Wielka Brytania Emily Arbuthnott 3 2     10  Chińska Republika Ludowa Xu Shilin 5  
10  Chińska Republika Ludowa Xu Shilin 6 6  
1 runda   2 runda   3 runda
16  Australia Naiktha Bains 3 4  
 Belgia Greetje Minnen 6 6      Belgia Greetje Minnen 3 6 6  
 Stany Zjednoczone Sofia Kenin 6 6      Stany Zjednoczone Sofia Kenin 6 2 4  
 Brazylia Leticia Garcia Vidal 4 2        Belgia Greetje Minnen 4 2
WC  Wielka Brytania Jodie Anna Burrage 4 3        Rumunia Elena-Gabriela Ruse 6 6
Q  Turcja İpek Soylu 6 6     Q  Turcja İpek Soylu 6 1 4
 Rumunia Elena-Gabriela Ruse 6 6      Rumunia Elena-Gabriela Ruse 2 6 6  
4  Hiszpania Aliona Bolsova Zadoinov 4 1  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda
8  Słowacja Kristína Schmiedlová 6 6  
 Stany Zjednoczone Usue Maitane Arconada 1 2     8  Słowacja Kristína Schmiedlová 6 7  
 Ukraina Ołena Ploskina 6 5 3      Australia Kimberly Birrell 1 5  
 Australia Kimberly Birrell 2 7 6       8  Słowacja Kristína Schmiedlová 6 6
 Meksyk Renata Zarazúa 6 2 7       11  Rumunia Ioana Loredana Roșca 2 4
Q  Litwa Justina Mikulskytė 2 6 9     Q  Litwa Justina Mikulskytė 65 6 5
 Wielka Brytania Katie Swan 4 4     11  Rumunia Ioana Loredana Roșca 7 1 7  
11  Rumunia Ioana Loredana Roșca 6 6  
1 runda   2 runda   3 runda
14  Egipt Sandra Samir 1 6 0  
Q  Stany Zjednoczone Michaela Gordon 6 3 6     Q  Stany Zjednoczone Michaela Gordon 6 5 8  
 Wielka Brytania Isabelle Wallace 6 6      Wielka Brytania Isabelle Wallace 2 7 6  
 Austria Julia Grabher 1 2       Q  Stany Zjednoczone Michaela Gordon 6 6
Q  Węgry Dalma Gálfi 7 6       WC  Wielka Brytania Maia Lumsden 2 1
 Chorwacja Jana Fett 5 3     Q  Węgry Dalma Gálfi 5 3
WC  Wielka Brytania Maia Lumsden 64 6 6     WC  Wielka Brytania Maia Lumsden 7 6  
2  Stany Zjednoczone Catherine Bellis 7 3 4  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwyciężczyni 375
Finalistka 270
Półfinalistka 180
Ćwierćfinalistka 120
3 runda 75
2 runda 30
Kwalifikantka, która odpadła w I rundzie 25
Runda finałowa kwalifikacji 20

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]