Wimbledon 2014 (kwalifikacje gry podwójnej kobiet)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wimbledon 2014 – kwalifikacje gry podwójnej kobiet
Miejsce  Wielka Brytania
Roehampton
Obiekt The Bank of England Sports Centre
Nawierzchnia Trawiasta
Data 18–19.06.2014
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 16QD
Dyrektor Richard Lewis
Zwyciężczynie
Gra podwójna
Ukraina Ludmyła Kiczenok / Ukraina Nadija Kiczenok
Australia Jarmila Gajdošová / Australia A. Rodionowa
Francja Pauline Parmentier / Francja Laura Thorpe
Serbia Wiesna Dołonc / Chile Daniela Seguel
Ukraina Julija Bejhelzimer / Polska Klaudia Jans-Ignacik (LL)
2013 2015
Strona internetowa

Wimbledon 2014 – kwalifikacje gry podwójnej kobiet – kwalifikacje do zawodów deblowych kobiet, rozgrywane w ramach trzeciego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Wimbledonu. Zmagania odbyły się pomiędzy 18 a 19 czerwca na trawiastych kortach The Bank of England Sports Centre w Roehampton.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistki
Osiągnięcie
1 Ukraina Ludmyła Kiczenok
Ukraina Nadija Kiczenok
Zakwalifikowane
2 Ukraina Julija Bejhelzimer
Polska Klaudia Jans-Ignacik[a]
2 runda
3 Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
2 runda
4 Australia Monique Adamczak
Australia Olivia Rogowska
1 runda
5 Australia Jarmila Gajdošová
Australia Arina Rodionowa
Zakwalifikowane
6 Luksemburg Mandy Minella
Rosja Aleksandra Panowa
1 runda
7 Kolumbia Mariana Duque Mariño
Argentyna María Irigoyen
1 runda
8 Francja Stéphanie Foretz Gacon
Tajlandia Tamarine Tanasugarn
1 runda

Zakwalifikowane[edytuj | edytuj kod]

Szczęśliwe przegrane[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza główna[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Runda finałowa
1  Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Ukraina Nadija Kiczenok
6 1 9  
 Argentyna Paula Ormaechea
 Brazylia Teliana Pereira
1 6 7     1  Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Ukraina Nadija Kiczenok
6 6
WC  Wielka Brytania Katie Boulter
 Wielka Brytania Katy Dunne
4 6 7   WC  Wielka Brytania Katie Boulter
 Wielka Brytania Katy Dunne
1 4
8  Francja Stéphanie Foretz Gacon
 Tajlandia Tamarine Tanasugarn
6 4 5  
1 runda   Runda finałowa
2  Ukraina Julija Bejhelzimer
 Polska Klaudia Jans-Ignacik
6 6  
WC  Wielka Brytania Samantha Murray
 Wielka Brytania Jade Windley
4 2     2  Ukraina Julija Bejhelzimer
 Polska Klaudia Jans-Ignacik
2 4
Alt  Stany Zjednoczone Irina Falconi
 Stany Zjednoczone Maria Sanchez
4 5   5  Australia Jarmila Gajdošová
 Australia Arina Rodionowa
6 6
5  Australia Jarmila Gajdošová
 Australia Arina Rodionowa
6 7  
1 runda   Runda finałowa
3  Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
5 6 6  
 Hiszpania Lara Arruabarrena
 Rumunia Alexandra Dulgheru
7 2 3     3  Chińskie Tajpej Chan Chin-wei
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
4 2
 Francja Pauline Parmentier
 Francja Laura Thorpe
6 6    Francja Pauline Parmentier
 Francja Laura Thorpe
6 6
6  Luksemburg Mandy Minella
 Rosja Aleksandra Panowa
4 3  
1 runda   Runda finałowa
4  Australia Monique Adamczak
 Australia Olivia Rogowska
2 5  
 Szwajcaria Timea Bacsinszky
 Szwecja Johanna Larsson
6 7      Szwajcaria Timea Bacsinszky
 Szwecja Johanna Larsson
4 67
 Serbia Wiesna Dołonc
 Chile Daniela Seguel
6 6    Serbia Wiesna Dołonc
 Chile Daniela Seguel
6 7
7  Kolumbia Mariana Duque Mariño
 Argentyna María Irigoyen
1 3  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (£) Punkty (WTA)
Zwyciężczynie 48
Finalistki
1 runda

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Zostały przeniesione do turnieju głównego jako szczęśliwe przegrane.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]