Wimbledon 2015 (kwalifikacje gry pojedynczej kobiet)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wimbledon 2015 – kwalifikacje gry pojedynczej kobiet
Miejsce  Wielka Brytania
Roehampton
Obiekt The Bank of England Sports Centre
Nawierzchnia Trawiasta
Data 23–25.06.2015
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 96QS
Dyrektor Richard Lewis
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Niemcy Laura Siegemund
Białoruś Alaksandra Sasnowicz
Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
Stany Zjednoczone Sachia Vickery
Rosja Margarita Gasparian
Holandia Richèl Hogenkamp
Białoruś Wolha Hawarcowa
Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
Austria Tamira Paszek
Czechy Petra Cetkovská
Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
2014 2016
Strona internetowa
Wielki Szlem 2015

Wimbledon 2015 – kwalifikacje gry pojedynczej kobiet – kwalifikacje do zawodów singlowych kobiet, rozgrywane w ramach trzeciego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Wimbledonu. Zmagania miały miejsce w dniach 23–25 czerwca na trawiastych kortach The Bank of England Sports Centre w Roehampton.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaOsiągnięcie
01Hiszpania Lourdes Domínguez Lino 2. runda
02Belgia An-Sophie Mestach 2. runda
03Stany Zjednoczone Louisa Chirico 3. runda
04Stany Zjednoczone Sachia Vickery zakwalifikowano
05Rosja Margarita Gasparian zakwalifikowano
06Rosja Ałła Kudriawcewa 1. runda
07Białoruś Wolha Hawarcowa zakwalifikowano
08Chińska Republika Ludowa Duan Yingying zakwalifikowano
09Słowacja Kristína Kučová 1. runda
10Ukraina Kateryna Bondarenko 2. runda
11Izrael Szachar Pe’er 3. runda
12Tajlandia Luksika Kumkhum 3. runda

NumerTenisistkaOsiągnięcie
13Holandia Richèl Hogenkamp zakwalifikowano
14Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei zakwalifikowano
15Chorwacja Donna Vekić 2. runda
16Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 3. runda
17Polska Paula Kania 1. runda
18Stany Zjednoczone Ana Tatiszwili 3. runda
19Francja Océane Dodin 1. runda
20Niemcy Laura Siegemund zakwalifikowano
21Portugalia Michelle Larcher de Brito 2. runda
22Białoruś Alaksandra Sasnowicz zakwalifikowano
23Ukraina Maryna Zanewśka 1. runda
24Stany Zjednoczone Grace Min 2. runda

Zakwalifikowane[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

Faza główna[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Runda finałowa
1  Hiszpania Lourdes Domínguez Lino 7 6  
 Rumunia Ana Bogdan 5 3     1  Hiszpania Lourdes Domínguez Lino 63 2  
 Luksemburg Mandy Minella 6 6      Luksemburg Mandy Minella 7 6  
WC  Wielka Brytania Amanda Carreras 2 3        Luksemburg Mandy Minella 4 3
 Francja Julie Coin 2 7 6       20  Niemcy Laura Siegemund 6 6
 Holandia Lesley Kerkhove 6 61 4      Francja Julie Coin 2 1
 Japonia Hiroko Kuwata 7 2 2     20  Niemcy Laura Siegemund 6 6  
20  Niemcy Laura Siegemund 69 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
2  Belgia An-Sophie Mestach 6 6  
 Australia Anastasija Rodionowa 3 2     2  Belgia An-Sophie Mestach 7 4 1  
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6 6      Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 61 6 6  
 Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin 4 4        Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 6 2 4
WC  Wielka Brytania Tara Moore 6 6       22  Białoruś Alaksandra Sasnowicz 1 6 6
WC  Wielka Brytania Gabriella Taylor 2 1     WC  Wielka Brytania Tara Moore 6 2 3
 Holandia Cindy Burger 5 62     22  Białoruś Alaksandra Sasnowicz 2 6 6  
22  Białoruś Alaksandra Sasnowicz 7 7  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
3  Stany Zjednoczone Louisa Chirico 6 6  
 Kanada Gabriela Dabrowski 3 2     3  Stany Zjednoczone Louisa Chirico 7 6  
 Rosja Jekatierina Byczkowa 6 6      Rosja Jekatierina Byczkowa 61 2  
 Stany Zjednoczone Allie Kiick 1 4       3  Stany Zjednoczone Louisa Chirico 5 3
 Korea Południowa Jang Su-jeong 4 65        Chińska Republika Ludowa Xu Yifan 7 6
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan 6 7      Chińska Republika Ludowa Xu Yifan 4 6 6
 Rosja Marina Mielnikowa 6 5 6      Rosja Marina Mielnikowa 6 1 4  
23  Ukraina Maryna Zanewśka 2 7 4  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
4  Stany Zjednoczone Sachia Vickery 6 6  
 Uzbekistan Nigina Abduraimova 0 1     4  Stany Zjednoczone Sachia Vickery 65 6 6  
 Japonia Naomi Ōsaka 6 1 4      Rumunia Sorana Cîrstea 7 3 4  
 Rumunia Sorana Cîrstea 2 6 6       4  Stany Zjednoczone Sachia Vickery 7 7
PR  Stany Zjednoczone Jessica Pegula 6 4       PR  Stany Zjednoczone Jessica Pegula 5 5
 Izrael Julja Gluszko 1 3k     PR  Stany Zjednoczone Jessica Pegula 1 7 5
 Belgia Ysaline Bonaventure 6 3 10     21  Portugalia Michelle Larcher de Brito 6 67 4k  
21  Portugalia Michelle Larcher de Brito 1 6 12  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
5  Rosja Margarita Gasparian 6 6  
 Włochy Alberta Brianti 2 0     5  Rosja Margarita Gasparian 6 6  
 Bułgaria Elica Kostowa 4 6 7      Bułgaria Elica Kostowa 2 3  
 Rumunia Patricia Maria Țig 6 4 5       5  Rosja Margarita Gasparian 6 6
 Turcja Çağla Büyükakçay 2 7 4        Paragwaj Verónica Cepede Royg 4 2
 Paragwaj Verónica Cepede Royg 6 5 6      Paragwaj Verónica Cepede Royg 6 3 6
 Rosja Aleksandra Panowa 6 5 11      Rosja Aleksandra Panowa 2 6 2  
17  Polska Paula Kania 2 7 9  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
6  Rosja Ałła Kudriawcewa 3 2  
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan 6 6      Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan 6 3 6  
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo 1 6 6      Hiszpania Sara Sorribes Tormo 3 6 4  
 Japonia Junri Namigata 6 3 4        Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan 2 2
WC  Wielka Brytania Katy Dunne 7 3 6       13  Holandia Richèl Hogenkamp 6 6
 Ukraina Anhelina Kalinina 62 6 2     WC  Wielka Brytania Katy Dunne 2 5
 Japonia Riko Sawayanagi 2 2     13  Holandia Richèl Hogenkamp 6 7  
13  Holandia Richèl Hogenkamp 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
7  Białoruś Wolha Hawarcowa 6 7  
 Japonia Kimiko Date-Krumm 4 63     7  Białoruś Wolha Hawarcowa 6 7  
 Hiszpania María-Teresa Torró-Flor 6 1 6      Hiszpania María-Teresa Torró-Flor 2 5  
 Tajlandia Varatchaya Wongteanchai 3 6 4       7  Białoruś Wolha Hawarcowa 2 6 6
 Chorwacja Tereza Mrdeža 65 3        Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 6 0 3
 Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 7 6      Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 3 6 6
WC  Wielka Brytania Emily Webley-Smith 6 4 3     24  Stany Zjednoczone Grace Min 6 1 4  
24  Stany Zjednoczone Grace Min 4 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
8  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 6 6  
 Austria Patricia Mayr-Achleitner 4 3     8  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 7 6  
 Stany Zjednoczone Maria Sanchez 4 6 6      Stany Zjednoczone Maria Sanchez 5 0  
WC  Wielka Brytania Lucy Brown 6 3 2       8  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 6 6
 Japonia Nao Hibino 6 7       18  Stany Zjednoczone Ana Tatiszwili 2 4
PR  Japonia Ayumi Morita 1 5      Japonia Nao Hibino 3 3
 Stany Zjednoczone Alexa Glatch 4 4     18  Stany Zjednoczone Ana Tatiszwili 6 6  
18  Stany Zjednoczone Ana Tatiszwili 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
9  Słowacja Kristína Kučová 3 4  
WC  Wielka Brytania Katie Swan 6 6     WC  Wielka Brytania Katie Swan 3 3  
 Japonia Risa Ozaki 5 2      Austria Tamira Paszek 6 6  
 Austria Tamira Paszek 7 6        Austria Tamira Paszek 6 66 7
 Uzbekistan Oqgul Omonmurodova 3 1       16  Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 4 7 5
 Stany Zjednoczone Melanie Oudin 6 6      Stany Zjednoczone Melanie Oudin 4 3
 Australia Olivia Rogowska 2 0     16  Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 6 6  
16  Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
10  Ukraina Kateryna Bondarenko 6 6  
 Czechy Andrea Hlaváčková 2 0     10  Ukraina Kateryna Bondarenko 4 66  
 Argentyna María Irigoyen 4 1      Belgia Elise Mertens 6 7  
 Belgia Elise Mertens 6 6        Belgia Elise Mertens 3 2
 Czechy Renata Voráčová 1 1        Czechy Petra Cetkovská 6 6
 Czechy Petra Cetkovská 6 6      Czechy Petra Cetkovská 2 6 6
 Japonia Misa Eguchi 63 2     15  Chorwacja Donna Vekić 6 4 1  
15  Chorwacja Donna Vekić 7 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
11  Izrael Szachar Pe’er 4 6 6  
 Ukraina Julija Bejhelzimer 6 2 4     11  Izrael Szachar Pe’er 6 6  
 Brazylia Beatriz Haddad Maia 2 1      Szwajcaria Romina Oprandi 4 0  
 Szwajcaria Romina Oprandi 6 6       11  Izrael Szachar Pe’er 1 4
 Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands 6 6        Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands 6 6
 Hiszpania Laura Pous Tió 4 3      Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands 6 7
 Francja Stéphanie Foretz 6 6      Francja Stéphanie Foretz 4 5  
19  Francja Océane Dodin 3 2  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
12  Tajlandia Luksika Kumkhum 6 6  
 Czechy Barbora Krejčíková 3 2     12  Tajlandia Luksika Kumkhum 5 7 6  
 Liechtenstein Stephanie Vogt 6 6      Liechtenstein Stephanie Vogt 7 64 2  
WC  Wielka Brytania Naomi Cavaday 3 3       12  Tajlandia Luksika Kumkhum 1 7 7
 Stany Zjednoczone Katerina Stewart 65 5       14  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 6 5 9
 Japonia Eri Hozumi 7 7      Japonia Eri Hozumi 2 0
 Chorwacja Petra Martić 3 68     14  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 6 6  
14  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 6 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (£) Punkty (WTA)
Zwyciężczynie 40
Finalistki 14500 30
2. runda 7250 20
1. runda 3625 2

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]