Wimbledon 2016 (gra pojedyncza chłopców)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wimbledon 2016 – gra pojedyncza chłopców
Miejsce  Wielka Brytania
Londyn, London Borough of Merton
Obiekt All England Lawn Tennis and Croquet Club
Nawierzchnia Trawiasta
Data 02–10.07.2016
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 64S
Dyrektor Richard Lewis
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Kanada Denis Shapovalov
2015 2017
Strona internetowa
Wielki Szlem 2016

Wimbledon 2016 – gra pojedyncza chłopców – zawody singlowe chłopców, rozgrywane w ramach trzeciego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Wimbledonu. Zmagania miały miejsce pomiędzy 2–10 lipca na trawiastych kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club w London Borough of Merton – dzielnicy brytyjskiego Londynu.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaOsiągnięcie
01Grecja Stefanos Tsitsipas półfinał
02Stany Zjednoczone Ulises Blanch półfinał
03Kanada Félix Auger-Aliassime ćwierćfinał
04Węgry Máté Valkusz ćwierćfinał
05Kanada Denis Shapovalov zwycięstwo
06Japonia Yosuke Watanuki 3. runda
07Australia Alex de Minaur finał
08Francja Geoffrey Blancaneaux ćwierćfinał

NumerTenisistaOsiągnięcie
09Argentyna Genaro Alberto Olivieri 2. runda
10Korea Południowa Chung Yun-seong 3. runda
11Uzbekistan Djurabeck Karimov ćwierćfinał
12Serbia Miomir Kecmanović 3. runda
13Kanada Benjamin Sigouin 1. runda
14Austria Jurij Rodionow 1. runda
15Chińska Republika Ludowa Wu Yibing 2. runda
16Stany Zjednoczone John McNally 3. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Grecja Stefanos Tsitsipas 3 2  
11  Uzbekistan Djurabeck Karimov 6 1k  
  1  Grecja Stefanos Tsitsipas 6 65 2  
  5  Kanada Denis Shapovalov 4 7 6  
4  Węgry Máté Valkusz 4 2
  5  Kanada Denis Shapovalov 6 6  
    5  Kanada Denis Shapovalov 4 6 6
  7  Australia Alex de Minaur 6 1 3
  7  Australia Alex de Minaur 5 7 6  
3  Kanada Félix Auger-Aliassime 7 65 2  
7  Australia Alex de Minaur 6 6
  2  Stany Zjednoczone Ulises Blanch 3 2  
8  Francja Geoffrey Blancaneaux 3 2
  2  Stany Zjednoczone Ulises Blanch 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
1  Grecja Stefanos Tsitsipas 7 7  
WC  Wielka Brytania Alexis Canter 63 5     1  Grecja Stefanos Tsitsipas 6 3 6  
 Stany Zjednoczone Vasil Kirkov 7 6      Stany Zjednoczone Vasil Kirkov 1 6 1  
 Brazylia Gabriel Decamps 64 3       1  Grecja Stefanos Tsitsipas 6 6
WC  Wielka Brytania Ben Draper 6 64 7        Francja Evan Furness 3 3
Q  Stany Zjednoczone Olukayode Ayeni 0 7 5     WC  Wielka Brytania Ben Draper 3 64
 Francja Evan Furness 7 2 6      Francja Evan Furness 6 7  
13  Kanada Benjamin Sigouin 68 6 4  
1. runda   2. runda   3. runda
11  Uzbekistan Djurabeck Karimov 6 6  
 Niemcy Louis Wessels 4 4     11  Uzbekistan Djurabeck Karimov 7 6  
 Wielka Brytania Jay Clarke 6 6      Wielka Brytania Jay Clarke 5 4  
 Argentyna Tomás Martín Etcheverry 1 4       11  Uzbekistan Djurabeck Karimov 7 6
 Rosja Lew Kazakow 7 2 6       6  Japonia Yosuke Watanuki 64 4
Q  Stany Zjednoczone Nathan Ponwith 5 6 1      Rosja Lew Kazakow 6 1 4
 Francja Elliot Benchetrit 5 4     6  Japonia Yosuke Watanuki 3 6 6  
6  Japonia Yosuke Watanuki 7 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
4  Węgry Máté Valkusz 7 7  
Q  Estonia Mattias Siimar 63 61     4  Węgry Máté Valkusz 7 6  
WC  Wielka Brytania Luke Hammond 7 7     WC  Wielka Brytania Luke Hammond 5 1  
 Francja Dan Added 63 61       4  Węgry Máté Valkusz 6 6
Q  Hongkong Anthony Jackie Tang 6 2 1       16  Stany Zjednoczone John McNally 3 2
 Australia Blake Ellis 4 6 6      Australia Blake Ellis 4 65
Q  Włochy Riccardo Balzerani 66 2     16  Stany Zjednoczone John McNally 6 7  
16  Stany Zjednoczone John McNally 7 6  
1. runda   2. runda   3. runda
10  Korea Południowa Chung Yun-seong 4 7 6  
 Polska Kacper Żuk 6 62 1     10  Korea Południowa Chung Yun-seong 6 6  
 Egipt Youssef Hossam 4 5      Hiszpania Eduard Güell Bartrina 2 2  
 Hiszpania Eduard Güell Bartrina 6 7       10  Korea Południowa Chung Yun-seong 62 3
 Niemcy Marvin Möller 4 5       5  Kanada Denis Shapovalov 7 6
WC  Wielka Brytania Finn Bass 6 7     WC  Wielka Brytania Finn Bass 1 5
 Stany Zjednoczone William Blumberg 3 4     5  Kanada Denis Shapovalov 6 7  
5  Kanada Denis Shapovalov 6 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
7  Australia Alex de Minaur 6 7  
 Estonia Kenneth Raisma 4 5     7  Australia Alex de Minaur 6 7  
Q  Włochy Enrico Dalla Valle 6 6     Q  Włochy Enrico Dalla Valle 3 60  
 Japonia Toru Horie 3 0       7  Australia Alex de Minaur 7 6
WC  Wielka Brytania Max Stewart 2 0        Niemcy Daniel Altmaier 65 4
 Niemcy Daniel Altmaier 6 6      Niemcy Daniel Altmaier 6 5 6
 Francja Louis Tessa 7 4 3     9  Argentyna Genaro Alberto Olivieri 2 7 4  
9  Argentyna Genaro Alberto Olivieri 67 6 6  
1. runda   2. runda   3. runda
14  Austria Jurij Rodionow 2 7 4  
 Polska Piotr Matuszewski 6 5 6      Polska Piotr Matuszewski 1 6 6  
WC  Wielka Brytania Aidan McHugh 3 5      Brazylia Felipe Meligeni Alves 6 4 4  
 Brazylia Felipe Meligeni Alves 6 7        Polska Piotr Matuszewski 0 5
 Stany Zjednoczone Sam Riffice 69 3       3  Kanada Félix Auger-Aliassime 6 7
 Hiszpania Nicola Kuhn 7 6      Hiszpania Nicola Kuhn 65 3
WC  Wielka Brytania Alastair Gray 2 3     3  Kanada Félix Auger-Aliassime 7 6  
3  Kanada Félix Auger-Aliassime 6 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
8  Francja Geoffrey Blancaneaux 6 6  
 Japonia Yuta Shimizu 4 1     8  Francja Geoffrey Blancaneaux 5  
 Wielka Brytania Ryan James Storrie 65 6 7      Wielka Brytania Ryan James Storrie 3k  
 Stany Zjednoczone Jeffrey John Wolf 7 3 5       8  Francja Geoffrey Blancaneaux 7 1 6
 Chińskie Tajpej Wu Tung-lin 7 7       12  Serbia Miomir Kecmanović 5 6 3
 Australia Alexei Popyrin 5 64      Chińskie Tajpej Wu Tung-lin 65 1
 Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 3 6 2     12  Serbia Miomir Kecmanović 7 6  
12  Serbia Miomir Kecmanović 6 4 6  
1. runda   2. runda   3. runda
15  Chińska Republika Ludowa Wu Yibing 6 2 6  
Q  Niemcy Tim Rühl 2 6 3     15  Chińska Republika Ludowa Wu Yibing 4 5  
 Rosja Pawieł Kotow 2 3      Uzbekistan Khumoun Sułtanov 6 7  
 Uzbekistan Khumoun Sułtanov 6 6        Uzbekistan Khumoun Sułtanov 4 3
 Turcja Ergi Kırkın 2 3       2  Stany Zjednoczone Ulises Blanch 6 6
WC  Wielka Brytania Ewan Moore 6 6     WC  Wielka Brytania Ewan Moore 2 66
 Norwegia Casper Ruud 65 2     2  Stany Zjednoczone Ulises Blanch 6 7  
2  Stany Zjednoczone Ulises Blanch 7 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwycięzca 375
Finalista 270
Półfinalista 180
Ćwierćfinalista 120
3. runda 75
2. runda 30
Kwalifikant, który odpadł w 1. rundzie 25
Runda finałowa kwalifikacji 20

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]