Wimbledon 2016 (kwalifikacje gry podwójnej mężczyzn)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wimbledon 2016 – kwalifikacje gry podwójnej mężczyzn
Miejsce  Wielka Brytania
Roehampton
Obiekt The Bank of England Sports Centre
Nawierzchnia Trawiasta
Data 21–22.06.2016
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 16QD
Dyrektor Richard Lewis
Zwycięzcy
Gra podwójna
Francja Quentin Halys / Francja Tristan Lamasine
Rosja Konstantin Krawczuk / Ukraina Denys Mołczanow
Salwador Marcelo Arévalo / Wenezuela Roberto Maytín
Niemcy Dustin Brown / Niemcy Jan-Lennard Struff
Tajlandia Sanchai Ratiwatana / Tajlandia Sonchat Ratiwatana (LL)
2015 2017
Strona internetowa

Wimbledon 2016 – kwalifikacje gry podwójnej mężczyzn – kwalifikacje do zawodów deblowych mężczyzn, rozgrywane w ramach trzeciego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Wimbledonu. Zmagania miały miejsce pomiędzy 21–22 czerwca na trawiastych kortach The Bank of England Sports Centre w Roehampton.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściOsiągnięcie
01Stany Zjednoczone James Cerretani
Austria Philipp Oswald
1. runda
02Niemcy Gero Kretschmer
Niemcy Alexander Satschko
1. runda
03Australia Rameez Junaid
Stany Zjednoczone Austin Krajicek
2. runda
04Indie Purav Raja
Indie Divij Sharan
1. runda
05Holandia Sander Arends
Austria Tristan-Samuel Weissborn
1. runda
06Tajlandia Sanchai Ratiwatana
Tajlandia Sonchat Ratiwatana
Lucky Loser
07Chińska Republika Ludowa Bai Yan
Chorwacja Dino Marcan
1. runda
08Niemcy Frank Moser
Chorwacja Franko Škugor
1. runda

Zakwalifikowani[edytuj | edytuj kod]

Szczęśliwi przegrani[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza główna[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Runda finałowa
1  Stany Zjednoczone James Cerretani
 Austria Philipp Oswald
3 6 3  
 Francja Quentin Halys
 Francja Tristan Lamasine
6 3 6      Francja Quentin Halys
 Francja Tristan Lamasine
2 6 6
 Wielka Brytania Edward Corrie
 Wielka Brytania Joe Salisbury
7 4 14    Wielka Brytania Edward Corrie
 Wielka Brytania Joe Salisbury
6 2 3
8  Niemcy Frank Moser
 Chorwacja Franko Škugor
67 6 12  
1. runda   Runda finałowa
2  Niemcy Gero Kretschmer
 Niemcy Alexander Satschko
6 63 3  
 Urugwaj Ariel Behar
 Niemcy Philipp Marx
4 7 6      Urugwaj Ariel Behar
 Niemcy Philipp Marx
4 4
 Rosja Konstantin Krawczuk
 Ukraina Denys Mołczanow
6 7    Rosja Konstantin Krawczuk
 Ukraina Denys Mołczanow
6 6
5  Holandia Sander Arends
 Austria Tristan-Samuel Weissborn
4 63  
1. runda   Runda finałowa
3  Australia Rameez Junaid
 Stany Zjednoczone Austin Krajicek
63 7 18  
 Chorwacja Antonio Sancic
 Holandia Igor Sijsling
7 65 16     3  Australia Rameez Junaid
 Stany Zjednoczone Austin Krajicek
3 4
 Salwador Marcelo Arévalo
 Wenezuela Roberto Maytín
7 6    Salwador Marcelo Arévalo
 Wenezuela Roberto Maytín
6 6
7  Chińska Republika Ludowa Bai Yan
 Chorwacja Dino Marcan
5 4  
1. runda   Runda finałowa
4  Indie Purav Raja
 Indie Divij Sharan
7 4 6  
 Niemcy Dustin Brown
 Niemcy Jan-Lennard Struff
65 6 8      Niemcy Dustin Brown
 Niemcy Jan-Lennard Struff
6 3 15
 Wielka Brytania Liam Broady
 Wielka Brytania Darren Walsh
6 4 0   6  Tajlandia Sanchai Ratiwatana
 Tajlandia Sonchat Ratiwatana
4 6 13
6  Tajlandia Sanchai Ratiwatana
 Tajlandia Sonchat Ratiwatana
3 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (£) Punkty (ATP)
Zwycięzcy 25
Finaliści
1. runda

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]