Wimbledon 2016 (kwalifikacje gry pojedynczej kobiet)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wimbledon 2016 – kwalifikacje gry pojedynczej kobiet
Miejsce  Wielka Brytania
Roehampton
Obiekt The Bank of England Sports Centre
Nawierzchnia Trawiasta
Data 21–24.06.2016
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 96QS
Dyrektor Richard Lewis
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Niemcy Tatjana Maria
Szwajcaria Amra Sadiković
Słowacja Jana Čepelová
Serbia Aleksandra Krunić
Grecja Maria Sakari
Stany Zjednoczone Julia Boserup
Austria Tamira Paszek
Tajlandia Luksika Kumkhum
Luksemburg Mandy Minella
Rosja Jekatierina Aleksandrowa
Nowa Zelandia Marina Erakovic
Polska Paula Kania
Chińska Republika Ludowa Duan Yingying (LL)
2015 2017
Strona internetowa
Wielki Szlem 2016

Wimbledon 2016 – kwalifikacje gry pojedynczej kobiet – kwalifikacje do zawodów singlowych kobiet, rozgrywane w ramach trzeciego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Wimbledonu. Zmagania miały miejsce pomiędzy 21–24 czerwca na trawiastych kortach The Bank of England Sports Centre w Roehampton.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaOsiągnięcie
01Niemcy Tatjana Maria zakwalifikowano
02Szwajcaria Viktorija Golubic 2. runda
03Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin 3. runda
04Serbia Aleksandra Krunić zakwalifikowano
05Grecja Maria Sakari zakwalifikowano
06Stany Zjednoczone Lauren Davis 2. runda
07Austria Tamira Paszek zakwalifikowano
08Hiszpania Lourdes Domínguez Lino 1. runda
09Słowacja Kristína Kučová 2. runda
10Japonia Risa Ozaki 2. runda
11Rosja Irina Chromaczowa 3. runda
12Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 1. runda

NumerTenisistkaOsiągnięcie
13Szwecja Rebecca Peterson 3. runda
14Słowacja Jana Čepelová zakwalifikowano
15Hiszpania Sílvia Soler Espinosa 1. runda
16Chińska Republika Ludowa Duan Yingying[a] Lucky Loser
17Luksemburg Mandy Minella zakwalifikowano
18Holandia Richèl Hogenkamp 1. runda
19Nowa Zelandia Marina Erakovic zakwalifikowano
20Czechy Klára Koukalová 1. runda
21Paragwaj Verónica Cepede Royg 1. runda
22Ukraina Maryna Zanewśka 3. runda
23Stany Zjednoczone Jennifer Brady 1. runda
24Izrael Julja Gluszko 1. runda

Zakwalifikowane[edytuj | edytuj kod]

Szczęśliwe przegrane[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza główna[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Runda finałowa
1  Niemcy Tatjana Maria 6 6  
 Francja Myrtille Georges 1 3     1  Niemcy Tatjana Maria 6 6  
 Stany Zjednoczone Sachia Vickery 2 7 3      Belgia An-Sophie Mestach 3 3  
 Belgia An-Sophie Mestach 6 64 6       1  Niemcy Tatjana Maria 6 6
WC  Wielka Brytania Katie Boulter 7 7       13  Szwecja Rebecca Peterson 3 4
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan 66 67     WC  Wielka Brytania Katie Boulter 6 63 3
 Turcja İpek Soylu 6 4 1     13  Szwecja Rebecca Peterson 4 7 6  
13  Szwecja Rebecca Peterson 3 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
2  Szwajcaria Viktorija Golubic 7 3 6  
 Rosja Anastasija Piwowarowa 66 6 3     2  Szwajcaria Viktorija Golubic 4 4  
 Szwajcaria Amra Sadiković 6 7      Szwajcaria Amra Sadiković 6 6  
 Francja Océane Dodin 4 5        Szwajcaria Amra Sadiković 6 6
 Japonia Miyu Katō 3 2        Chińskie Tajpej Chang Kai-chen 2 2
 Rosja Aleksandra Panowa 6 6      Rosja Aleksandra Panowa 4 4
 Chińskie Tajpej Chang Kai-chen 6 6      Chińskie Tajpej Chang Kai-chen 6 6  
24  Izrael Julja Gluszko 2 3  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
3  Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin 7 7  
 Czechy Lucie Hradecká 5 5     3  Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin 64 6 6  
WC  Wielka Brytania Maia Lumsden 6 2 2      Czechy Tereza Smitková 7 1 2  
 Czechy Tereza Smitková 2 6 6       3  Chińska Republika Ludowa Zhang Kailin 0 1
 Francja Shérazad Reix 3 7 6       14  Słowacja Jana Čepelová 6 6
 Bułgaria Sesił Karatanczewa 6 64 4      Francja Shérazad Reix 4 4
 Serbia Ivana Jorović 2 2     14  Słowacja Jana Čepelová 6 6  
14  Słowacja Jana Čepelová 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
4  Serbia Aleksandra Krunić 6 6  
 Holandia Cindy Burger 1 1     4  Serbia Aleksandra Krunić 3 7 6  
 Belgia Elise Mertens 6 6      Belgia Elise Mertens 6 5 3  
 Bułgaria Elica Kostowa 4 4       4  Serbia Aleksandra Krunić 6 6
 Stany Zjednoczone Taylor Townsend 6 6       16  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 2 4
 Ukraina Olha Sawczuk 4 4      Stany Zjednoczone Taylor Townsend 2 7 2
 Stany Zjednoczone Grace Min 7 3 0     16  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 6 5 6  
16  Chińska Republika Ludowa Duan Yingying 64 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
5  Grecja Maria Sakari 6 6  
 Rosja Polina Lejkina 0 0     5  Grecja Maria Sakari 7 6  
 Serbia Jovana Jakšić 6 6      Serbia Jovana Jakšić 62 2  
 Japonia Mayo Hibi 1 4       5  Grecja Maria Sakari 65 7 6
 Czechy Barbora Krejčíková 3 66       22  Ukraina Maryna Zanewśka 7 63 2
PR  Portugalia Michelle Larcher de Brito 6 7     PR  Portugalia Michelle Larcher de Brito 6 3 4
 Francja Alizé Lim 2 1     22  Ukraina Maryna Zanewśka 3 6 6  
22  Ukraina Maryna Zanewśka 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
6  Stany Zjednoczone Lauren Davis 6 6  
 Holandia Lesley Kerkhove 3 3     6  Stany Zjednoczone Lauren Davis 3 3  
 Austria Barbara Haas 3 6 6      Austria Barbara Haas 6 6  
WC  Wielka Brytania Katy Dunne 6 4 1        Austria Barbara Haas 0 4
 Stany Zjednoczone Jessica Pegula 6 6        Stany Zjednoczone Julia Boserup 6 6
 Belgia Ysaline Bonaventure 1 1      Stany Zjednoczone Jessica Pegula 2 1
 Stany Zjednoczone Julia Boserup 6 6      Stany Zjednoczone Julia Boserup 6 6  
23  Stany Zjednoczone Jennifer Brady 2 2  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
7  Austria Tamira Paszek 6 6  
 Francja Amandine Hesse 2 1     7  Austria Tamira Paszek 6 7  
WC  Wielka Brytania Lisa Whybourn 7 7     WC  Wielka Brytania Lisa Whybourn 3 63  
PR  Francja Claire Feuerstein 62 5       7  Austria Tamira Paszek 6 5 10
 Stany Zjednoczone Asia Muhammad 63 1        Czechy Andrea Hlaváčková 3 7 9k
 Czechy Andrea Hlaváčková 7 6      Czechy Andrea Hlaváčková 7 6
 Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 6 4 6      Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 5 1  
18  Holandia Richèl Hogenkamp 3 6 0  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
8  Hiszpania Lourdes Domínguez Lino 5 68  
WC  Wielka Brytania Gabriella Taylor 7 7     WC  Wielka Brytania Gabriella Taylor 7 4 4  
 Stany Zjednoczone Vania King 6 4 6      Stany Zjednoczone Vania King 5 6 6  
 Rosja Ałła Kudriawcewa 3 6 1        Stany Zjednoczone Vania King 64 4
WC  Australia Ashleigh Barty 7 6        Tajlandia Luksika Kumkhum 7 6
 Chińska Republika Ludowa Lu Jiajing 63 3     WC  Australia Ashleigh Barty 6 4 2
 Tajlandia Luksika Kumkhum 6 7      Tajlandia Luksika Kumkhum 3 6 6  
15  Hiszpania Sílvia Soler Espinosa 1 66  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
9  Słowacja Kristína Kučová 6 7  
 Japonia Hiroko Kuwata 4 63     9  Słowacja Kristína Kučová 3 5  
 Czechy Barbora Štefková 6 6      Czechy Barbora Štefková 6 7  
PR  Chorwacja Tereza Mrdeža 3 2        Czechy Barbora Štefková 6 4 2
 Japonia Misa Eguchi 6 6       17  Luksemburg Mandy Minella 4 6 6
 Bułgaria Izabełła Szinikowa 4 1      Japonia Misa Eguchi 2 7 5
 Rumunia Ana Bogdan 6 63 1     17  Luksemburg Mandy Minella 6 60 7  
17  Luksemburg Mandy Minella 4 7 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
10  Japonia Risa Ozaki 67 7 7  
WC  Wielka Brytania Freya Christie 7 64 5     10  Japonia Risa Ozaki 4 3  
 Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 62 3     WC  Wielka Brytania Harriet Dart 6 6  
WC  Wielka Brytania Harriet Dart 7 6       WC  Wielka Brytania Harriet Dart 6 5 11
 Rosja Jekatierina Aleksandrowa 6 6        Rosja Jekatierina Aleksandrowa 2 7 13
 Tunezja Uns Dżabir 3 3      Rosja Jekatierina Aleksandrowa 6 4 14
 Liechtenstein Stephanie Vogt 6 7      Liechtenstein Stephanie Vogt 4 6 12  
20  Czechy Klára Koukalová 3 5  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
11  Rosja Irina Chromaczowa 6 3 6  
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo 3 6 3     11  Rosja Irina Chromaczowa 6 6  
 Rumunia Andreea Mitu 6 6      Rumunia Andreea Mitu 2 4  
 Niemcy Anne Schäfer 4 2       11  Rosja Irina Chromaczowa 65 3
 Polska Urszula Radwańska 6 7       19  Nowa Zelandia Marina Erakovic 7 6
 Chorwacja Petra Martić 4 62      Polska Urszula Radwańska 4 2
 Brazylia Paula Cristina Gonçalves 4 3     19  Nowa Zelandia Marina Erakovic 6 6  
19  Nowa Zelandia Marina Erakovic 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
12  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 1 64  
 Stany Zjednoczone Robin Anderson 6 7      Stany Zjednoczone Robin Anderson 5 6 2  
 Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 4      Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 7 3 6  
 Czechy Tereza Martincová 0k        Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 0 3
 Francja Virginie Razzano 7 7        Polska Paula Kania 6 6
 Holandia Michaëlla Krajicek 5 67      Francja Virginie Razzano 4 4
 Polska Paula Kania 6 6      Polska Paula Kania 6 6  
21  Paragwaj Verónica Cepede Royg 4 1  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (£) Punkty (WTA)
Zwyciężczynie 40
Finalistki 15 000 30
2. runda 7500 20
1. runda 4000 2

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Została przeniesiona do turnieju głównego jako szczęśliwa przegrana.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]