Wimbledon 2016 (kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wimbledon 2016 – kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn
Miejsce  Wielka Brytania
Roehampton
Obiekt The Bank of England Sports Centre
Nawierzchnia Trawiasta
Data 20–23.06.2016
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 128QS
Dyrektor Richard Lewis
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Australia Matthew Barton
Rosja Aleksander Kudriawcew
Francja Tristan Lamasine
Wielka Brytania Marcus Willis
Belgia Ruben Bemelmans
Stany Zjednoczone Bjorn Fratangelo
Australia Luke Saville
Rumunia Marius Copil
Holandia Igor Sijsling
Francja Albano Olivetti
Słowacja Lukáš Lacko
Japonia Yoshihito Nishioka
Chorwacja Franko Škugor
Stany Zjednoczone Dennis Novikov
Mołdawia Radu Albot
Francja Édouard Roger-Vasselin
2015 2017
Strona internetowa
Wielki Szlem 2016

Wimbledon 2016 – kwalifikacje gry pojedynczej mężczyzn – kwalifikacje do zawodów singlowych mężczyzn, rozgrywane są w ramach trzeciego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Wimbledonu. Zmagania miały miejsce pomiędzy 20–23 czerwca na trawiastych kortach The Bank of England Sports Centre w Roehampton.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaOsiągnięcie
01Rosja Karen Chaczanow 3. runda
02Czechy Adam Pavlásek 3. runda
03Gruzja Nikoloz Basilaszwili 2. runda
04Japonia Yūichi Sugita 1. runda
05Rosja Konstantin Krawczuk 1. runda
06Stany Zjednoczone Bjorn Fratangelo zakwalifikowano
07Słowacja Andrej Martin 1. runda
08Włochy Thomas Fabbiano 3. runda
09Holandia Igor Sijsling zakwalifikowano
10Niemcy Michael Berrer 2. runda
11Słowacja Lukáš Lacko zakwalifikowano
12Japonia Yoshihito Nishioka zakwalifikowano
13Austria Gerald Melzer 3. runda
14Stany Zjednoczone Tim Smyczek 2. runda
15Mołdawia Radu Albot zakwalifikowano
16Holandia Thiemo de Bakker 1. runda

NumerTenisistaOsiągnięcie
17Hiszpania Daniel Muñoz de la Nava 2. runda
18Brazylia Thiago Monteiro 1. runda
19Słowacja Jozef Kovalík 3. runda
20Bośnia i Hercegowina Mirza Bašić 1. runda
21Niemcy Daniel Brands 3. runda
22Stany Zjednoczone Austin Krajicek 3. runda
23Niemcy Tobias Kamke 3. runda
24Szwajcaria Marco Chiudinelli 1. runda
25Francja Kenny de Schepper 2. runda
26Argentyna Máximo González 1. runda
27Argentyna Guido Andreozzi 1. runda
28Stany Zjednoczone Dennis Novikov zakwalifikowano
29Francja Quentin Halys 3. runda
30Indie Saketh Myneni 1. runda
31Francja Vincent Millot 2. runda
32Argentyna Marco Trungelliti 1. runda

Zakwalifikowani[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski
  1. runda 2. runda Runda finałowa
                                           
  1  Rosja Karen Chaczanow 6 6  
 Chińska Republika Ludowa Bai Yan 3 4  
  1  Rosja Karen Chaczanow 64 6 9  
   Hiszpania Enrique López-Pérez 7 4 7  
 Hiszpania David Pérez Sanz 64 4
   Hiszpania Enrique López-Pérez 7 6  
    1  Rosja Karen Chaczanow 61 7 2 3
   Australia Matthew Barton 7 61 6 6
   Francja Constant Lestienne 4 63  
 Salwador Marcelo Arévalo 6 7  
 Salwador Marcelo Arévalo 3 4
   Australia Matthew Barton 6 6    
 Australia Matthew Barton 60 6 8
  32  Argentyna Marco Trungelliti 7 4 6  
  1. runda 2. runda Runda finałowa
                                           
  2  Czechy Adam Pavlásek 7 7  
 Szwajcaria Henri Laaksonen 5 5  
  2  Czechy Adam Pavlásek 6 6  
   Barbados Darian King 3 3  
 Barbados Darian King 1 6 10
   Chińskie Tajpej Chen Ti 6 4 8  
    2  Czechy Adam Pavlásek 3 2 1
   Rosja Aleksander Kudriawcew 6 6 6
   Stany Zjednoczone Daniel Nguyen 6 6  
 Węgry Márton Fucsovics 3 3  
 Stany Zjednoczone Daniel Nguyen 4 3
   Rosja Aleksander Kudriawcew 6 6    
 Rosja Aleksander Kudriawcew 7 3 6
  24  Szwajcaria Marco Chiudinelli 5 6 3  
  1. runda 2. runda Runda finałowa
                                           
  3  Gruzja Nikoloz Basilaszwili 6 6  
 Ukraina Denys Mołczanow 2 1  
  3  Gruzja Nikoloz Basilaszwili 5 6 5  
   Egipt Mohamed Safwat 7 3 7  
 Egipt Mohamed Safwat 6 6
   Argentyna Tomás Lipovsek Puches 3 2  
     Egipt Mohamed Safwat 3 5 5
   Francja Tristan Lamasine 6 7 7
   Słowenia Grega Žemlja 6 60 6  
 Włochy Luca Vanni 3 7 3  
 Słowenia Grega Žemlja 65 3
   Francja Tristan Lamasine 7 6    
 Francja Tristan Lamasine 4 7 6
  30  Indie Saketh Myneni 6 62 1  
  1. runda 2. runda Runda finałowa
                                           
  4  Japonia Yūichi Sugita 6 4 1  
WC  Wielka Brytania Marcus Willis 1 6 6  
  WC  Wielka Brytania Marcus Willis 7 6  
   Rosja Andriej Rublow 5 4  
 Stany Zjednoczone Alexander Sarkissian 1 4
   Rosja Andriej Rublow 6 6  
    WC  Wielka Brytania Marcus Willis 3 7 6 6
   Rosja Daniił Miedwiediew 6 5 3 4
   Rosja Daniił Miedwiediew 6 6  
 Stany Zjednoczone Stefan Kozlov 2 2  
 Rosja Daniił Miedwiediew 6 6
  31  Francja Vincent Millot 4 2    
 Niemcy Peter Gojowczyk 4 6 1
  31  Francja Vincent Millot 6 3 6  
  1. runda 2. runda Runda finałowa
                                           
  5  Rosja Konstantin Krawczuk 3 65  
 Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 6 7  
   Hiszpania Adrián Menéndez-Maceiras 6 3 9  
   Belgia Ruben Bemelmans 4 6 11  
 Belgia Ruben Bemelmans 6 6
   Izrael Amir Weintraub 3 2  
     Belgia Ruben Bemelmans 6 6 62 4 6
  21  Niemcy Daniel Brands 1 4 7 6 3
   Indie Ramkumar Ramanathan 7 62 6  
 Czechy Marek Michalička 5 7 4  
 Indie Ramkumar Ramanathan 65 63
  21  Niemcy Daniel Brands 7 7    
 Niemcy Mischa Zverev 4 63
  21  Niemcy Daniel Brands 6 7  
  1. runda 2. runda Runda finałowa
                                           
  6  Stany Zjednoczone Bjorn Fratangelo 6 7  
 Stany Zjednoczone Ryan Harrison 4 5  
  6  Stany Zjednoczone Bjorn Fratangelo 69 6 6  
   Francja Axel Michon 7 1 2  
 Francja Axel Michon 7 6
   Estonia Jürgen Zopp 65 4  
    6  Stany Zjednoczone Bjorn Fratangelo 6 6 5 6
  22  Stany Zjednoczone Austin Krajicek 3 1 7 3
  WC  Wielka Brytania Joe Salisbury 4 7 6  
 Włochy Alessandro Giannessi 6 63 3  
WC  Wielka Brytania Joe Salisbury 4 6 3
  22  Stany Zjednoczone Austin Krajicek 6 3 6    
 Australia John-Patrick Smith 2 6 9
  22  Stany Zjednoczone Austin Krajicek 6 3 11  
  1. runda 2. runda Runda finałowa
                                           
  7  Słowacja Andrej Martin 60 5  
 Hiszpania Pere Riba 7 7  
   Hiszpania Pere Riba 4 5  
  PR  Niemcy Matthias Bachinger 6 7  
 Ukraina Artem Smirnow 3 1
  PR  Niemcy Matthias Bachinger 6 6  
    PR  Niemcy Matthias Bachinger 4 6 6 61 4
   Australia Luke Saville 6 3 2 7 6
   Australia Luke Saville 6 4 6  
 Hiszpania Oriol Roca Batalla 1 6 4  
 Australia Luke Saville 6 3 8
   Bośnia i Hercegowina Aldin Šetkić 4 6 6    
 Bośnia i Hercegowina Aldin Šetkić 6 6
  26  Argentyna Máximo González 2 3  
  1. runda 2. runda Runda finałowa
                                           
  8  Włochy Thomas Fabbiano 6 4 6  
PR  Słowenia Blaž Kavčič 1 6 4  
  8  Włochy Thomas Fabbiano 6 6  
   Hiszpania Rubén Ramírez Hidalgo 4 2  
 Hiszpania Rubén Ramírez Hidalgo 61 6 6
   Rumunia Adrian Ungur 7 4 3  
    8  Włochy Thomas Fabbiano 5 5 4
   Rumunia Marius Copil 7 7 6
   Rumunia Marius Copil 6 6  
 Chińska Republika Ludowa Wu Di 1 2  
 Rumunia Marius Copil 7 6
  25  Francja Kenny de Schepper 5 4    
 Australia James Duckworth 1 7 3
  25  Francja Kenny de Schepper 6 65 6  
  1. runda 2. runda Runda finałowa
                                           
  9  Holandia Igor Sijsling 6 6  
 Niemcy Nils Langer 2 4  
  9  Holandia Igor Sijsling 6 6  
   Francja Calvin Hemery 1 3  
WC  Wielka Brytania Daniel Smethurst 3 66
   Francja Calvin Hemery 6 7  
    9  Holandia Igor Sijsling 6 6 7
   Belgia Yannick Mertens 3 2 62
   Argentyna Nicolás Kicker 1 3  
 Czechy Jan Šátral 6 6  
 Czechy Jan Šátral 4 60
   Belgia Yannick Mertens 6 7    
 Belgia Yannick Mertens 6 6
  27  Argentyna Guido Andreozzi 3 4  
  1. runda 2. runda Runda finałowa
                                           
  10  Niemcy Michael Berrer 6 2 6  
PR  Niemcy Cedrik-Marcel Stebe 4 6 4  
  10  Niemcy Michael Berrer 0 3  
  WC  Wielka Brytania Edward Corrie 6 6  
WC  Wielka Brytania Edward Corrie 6 1 7
   Stany Zjednoczone Tommy Paul 3 6 5  
    WC  Wielka Brytania Edward Corrie 65 64 63
  PR  Francja Albano Olivetti 7 7 7
   Brazylia André Ghem 62 4  
PR  Francja Albano Olivetti 7 6  
PR  Francja Albano Olivetti 66 7 8
   Francja Grégoire Barrère 7 5 6    
 Francja Grégoire Barrère 6 6
  20  Bośnia i Hercegowina Mirza Bašić 3 4  
  1. runda 2. runda Runda finałowa
                                           
  11  Słowacja Lukáš Lacko 6 6  
 Kazachstan Ołeksandr Nedowiesow 4 2  
  11  Słowacja Lukáš Lacko 6 6  
   Francja Alexandre Sidorenko 2 3  
 Francja Alexandre Sidorenko 7 3 6
   Włochy Federico Gaio 66 6 3  
    11  Słowacja Lukáš Lacko 6 69 6 6
  23  Niemcy Tobias Kamke 2 7 2 2
   Hiszpania Jordi Samper-Montaña 4 5  
 Francja Mathias Bourgue 6 7  
 Francja Mathias Bourgue 4 4
  23  Niemcy Tobias Kamke 6 6    
 Serbia Marko Tepavac 63 2
  23  Niemcy Tobias Kamke 7 6  
  1. runda 2. runda Runda finałowa
                                           
  12  Japonia Yoshihito Nishioka 6 6  
 Kazachstan Andriej Gołubiew 0 4  
  12  Japonia Yoshihito Nishioka 7 6  
   Portugalia Frederico Ferreira Silva 5 4  
 Słowacja Norbert Gombos 64 7 2
   Portugalia Frederico Ferreira Silva 7 63 6  
    12  Japonia Yoshihito Nishioka 7 4 6 6
  29  Francja Quentin Halys 61 6 2 3
   Kazachstan Dmitrij Popko 2 5  
 Chińska Republika Ludowa Li Zhe 6 7  
 Chińska Republika Ludowa Li Zhe 65 4
  29  Francja Quentin Halys 7 6    
 Chile Hans Podlipnik-Castillo 0 1
  29  Francja Quentin Halys 6 6  
  1. runda 2. runda Runda finałowa
                                           
  13  Austria Gerald Melzer 5 6 6  
 Kanada Steven Diez 7 3 3  
  13  Austria Gerald Melzer 2 6 6  
   Japonia Gō Soeda 6 2 3  
 Włochy Andrea Arnaboldi 4 7 3
   Japonia Gō Soeda 6 62 6  
    13  Austria Gerald Melzer 6 1 4 4
   Chorwacja Franko Škugor 4 6 6 6
   Chorwacja Franko Škugor 6 6  
 Serbia Peđa Krstin 2 4  
 Chorwacja Franko Škugor 7 6
  17  Hiszpania Daniel Muñoz de la Nava 64 2    
 Turcja Marsel İlhan 3 4
  17  Hiszpania Daniel Muñoz de la Nava 6 6  
  1. runda 2. runda Runda finałowa
                                           
  14  Stany Zjednoczone Tim Smyczek 7 6  
 Białoruś Ilja Iwaszka 63 2  
  14  Stany Zjednoczone Tim Smyczek 1 6 4  
   Japonia Hiroki Moriya 6 3 6  
 Uzbekistan Farrux Doʻstov 2 3
   Japonia Hiroki Moriya 6 6  
     Japonia Hiroki Moriya 6 2 3 2
  28  Stany Zjednoczone Dennis Novikov 2 6 6 6
   Białoruś Uładzimir Ignatik 6 3 6  
 Argentyna Renzo Olivo 4 6 2  
 Białoruś Uładzimir Ignatik 6 63 8
  28  Stany Zjednoczone Dennis Novikov 2 7 10    
WC  Wielka Brytania Lloyd Glasspool 2 5
  28  Stany Zjednoczone Dennis Novikov 6 7  
  1. runda 2. runda Runda finałowa
                                           
  15  Mołdawia Radu Albot 6 6  
 Brazylia Guilherme Clézar 3 3  
  15  Mołdawia Radu Albot 6 7  
   Francja David Guez 4 62  
 Francja David Guez 6 7
   Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 3 5  
    15  Mołdawia Radu Albot 4 7 6 6
  19  Słowacja Jozef Kovalík 6 60 1 3
   Kolumbia Alejandro Falla 7 6  
 Włochy Salvatore Caruso 67 1  
 Kolumbia Alejandro Falla 3 7 11
  19  Słowacja Jozef Kovalík 6 65 13    
 Argentyna Facundo Argüello 3 2
  19  Słowacja Jozef Kovalík 6 6  
  1. runda 2. runda Runda finałowa
                                           
  16  Holandia Thiemo de Bakker 1 2  
WC  Wielka Brytania Daniel Cox 6 6  
  WC  Wielka Brytania Daniel Cox 3 5  
   Austria Dennis Novak 6 7  
 Austria Dennis Novak 6 6
   Chińska Republika Ludowa Zhang Ze 4 2  
     Austria Dennis Novak 6 5 65 4
   Francja Édouard Roger-Vasselin 2 7 7 6
   Kolumbia Eduardo Struvay 4 3  
 Francja Édouard Roger-Vasselin 6 6  
 Francja Édouard Roger-Vasselin 6 7
  PR  Niemcy Julian Reister 1 63    
PR  Niemcy Julian Reister 6 6
  18  Brazylia Thiago Monteiro 0 4  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (£) Punkty (ATP)
Zwycięzcy 25
Finaliści 15 000 16
2. runda 7500 8
1. runda 4000 0

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]