Wimbledon 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wimbledon 2017
Miejsce  Wielka Brytania
Londyn, London Borough of Merton
Obiekt All England Lawn Tennis and Croquet Club
Nawierzchnia Trawiasta
Data 03.07–16.07.2017
ATP World Tour
Kategoria Wielki Szlem
Pula nagród 10 856 000 £
Drabinka 128S/128QS/64D/16QD
Dyrektor Richard Lewis
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Pula nagród 10 856 000 £
Drabinka 128S/96QS/64D/16QD
Dyrektor Richard Lewis
Zwycięzcy
Gra pojedyncza mężczyzn
Szwajcaria Roger Federer
Gra podwójna mężczyzn
Polska Łukasz Kubot
Brazylia Marcelo Melo
Gra pojedyncza kobiet
Hiszpania Garbiñe Muguruza
Gra podwójna kobiet
Rosja Jekatierina Makarowa
Rosja Jelena Wiesnina
Gra mieszana
Szwajcaria Martina Hingis
Wielka Brytania Jamie Murray
2016 2018
Strona internetowa
Wielki Szlem 2017

Wimbledon 2017 – trzeci w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbył się w dniach 3 lipca–16 lipca, tradycyjnie na trawiastych kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club w London Borough of Merton – dzielnicy brytyjskiego Londynu. Była to 131. edycja rozgrywek.

Turnieje seniorskie[edytuj]

Gra pojedyncza mężczyzn[edytuj]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
  1  Wielka Brytania Andy Murray 6 4 7 1 1  
24  Stany Zjednoczone Sam Querrey 3 6 64 6 6  
  24  Stany Zjednoczone Sam Querrey 7 4 63 5  
  7  Chorwacja Marin Čilić 66 6 7 7  
16  Luksemburg Gilles Müller 6 66 5 7 1
  7  Chorwacja Marin Čilić 3 7 7 5 6  
    7  Chorwacja Marin Čilić 3 1 4
  3  Szwajcaria Roger Federer 6 6 6
  6  Kanada Milos Raonic 4 2 64  
3  Szwajcaria Roger Federer 6 6 7  
3  Szwajcaria Roger Federer 7 7 6
  11  Czechy Tomáš Berdych 64 64 4  
11  Czechy Tomáš Berdych 7 2
  2  Serbia Novak Đoković 62 0k  

Gra pojedyncza kobiet[edytuj]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  14  Hiszpania Garbiñe Muguruza 6 6  
7  Rosja Swietłana Kuzniecowa 3 4  
  14  Hiszpania Garbiñe Muguruza 6 6  
  PR  Słowacja Magdaléna Rybáriková 1 1  
PR  Słowacja Magdaléna Rybáriková 6 6
  24  Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe 3 3  
    14  Hiszpania Garbiñe Muguruza 7 6
  10  Stany Zjednoczone Venus Williams 5 0
  10  Stany Zjednoczone Venus Williams 6 7  
13  Łotwa Jeļena Ostapenko 3 5  
10  Stany Zjednoczone Venus Williams 6 6
  6  Wielka Brytania Johanna Konta 4 2  
6  Wielka Brytania Johanna Konta 62 7 6
  2  Rumunia Simona Halep 7 65 4  

Gra podwójna mężczyzn[edytuj]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
  1  Finlandia Henri Kontinen
 Australia John Peers
6 65 64 7 6  
10  Stany Zjednoczone Ryan Harrison
 Nowa Zelandia Michael Venus
4 7 7 67 1  
  1  Finlandia Henri Kontinen
 Australia John Peers
3 7 2 6 7  
  4  Polska Łukasz Kubot
 Brazylia Marcelo Melo
6 64 6 4 9  
4  Polska Łukasz Kubot
 Brazylia Marcelo Melo
7 6 6
  WC  Wielka Brytania Ken Skupski
 Wielka Brytania Neal Skupski
611 4 4  
    4  Polska Łukasz Kubot
 Brazylia Marcelo Melo
5 7 7 3 13
  16  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
7 5 62 6 11
   Chile Hans Podlipnik-Castillo
 Białoruś Andrej Wasileuski
7 4 65 5  
 Chorwacja Nikola Mektić
 Chorwacja Franko Škugor
68 6 7 7  
 Chorwacja Nikola Mektić
 Chorwacja Franko Škugor
6 5 64 6 15
  16  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
4 7 7 3 17  
 Polska Marcin Matkowski
 Białoruś Maks Mirny
5 2 2
  16  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
7 6 6  

Gra podwójna kobiet[edytuj]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Stany Zjednoczone Catherine Bellis
 Czechy Markéta Vondroušová
3 4  
9  Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Rumunia Monica Niculescu
6 6  
  9  Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Rumunia Monica Niculescu
7 4 9  
  Q  Japonia Makoto Ninomiya
 Czechy Renata Voráčová
64 6 7  
 Rosja Swietłana Kuzniecowa
 Francja Kristina Mladenovic
4 4
  Q  Japonia Makoto Ninomiya
 Czechy Renata Voráčová
6 6  
    9  Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Rumunia Monica Niculescu
0 0
  2  Rosja Jekatierina Makarowa
 Rosja Jelena Wiesnina
6 6
  12  Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Czechy Květa Peschke
6 3 6  
3  Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
 Szwajcaria Martina Hingis
4 6 4  
12  Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Czechy Květa Peschke
5 2
  2  Rosja Jekatierina Makarowa
 Rosja Jelena Wiesnina
7 6  
8  Australia Ashleigh Barty
 Australia Casey Dellacqua
4 6 4
  2  Rosja Jekatierina Makarowa
 Rosja Jelena Wiesnina
6 4 6  

Gra mieszana[edytuj]

 Osobny artykuł: Wimbledon 2017 (gra mieszana).
  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Szwajcaria Martina Hingis
 Wielka Brytania Jamie Murray
6 6  
WC  Wielka Brytania Jocelyn Rae
 Wielka Brytania Ken Skupski
4 4  
  1  Szwajcaria Martina Hingis
 Wielka Brytania Jamie Murray
6 7  
   Hiszpania María José Martínez Sánchez
 Brazylia Marcelo Demoliner
2 5  
 Hiszpania María José Martínez Sánchez
 Brazylia Marcelo Demoliner
6 2 6
   Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Chorwacja Mate Pavić
3 6 3  
    1  Szwajcaria Martina Hingis
 Wielka Brytania Jamie Murray
6 6
   Wielka Brytania Heather Watson
 Finlandia Henri Kontinen
4 4
  10  Kanada Gabriela Dabrowski
 Indie Rohan Bopanna
7 4 5  
 Wielka Brytania Heather Watson
 Finlandia Henri Kontinen
64 6 7  
 Wielka Brytania Heather Watson
 Finlandia Henri Kontinen
6 66 6
  2  Rosja Jelena Wiesnina
 Brazylia Bruno Soares
4 7 3  
 Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Niemcy Andre Begemann
5 4
  2  Rosja Jelena Wiesnina
 Brazylia Bruno Soares
7 6  

Turnieje juniorskie[edytuj]

Gra pojedyncza chłopców[edytuj]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1/WC  Francja Corentin Moutet 6 6  
11  Austria Jurij Rodionov 2 4  
  1/WC  Francja Corentin Moutet 6 3 3  
   Argentyna Axel Geller 1 6 6  
 Argentyna Axel Geller 6 7
   Francja Matteo Martineau 3 5  
     Argentyna Axel Geller 62 3
  8  Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 7 6
   Stany Zjednoczone Patrick Kypson 6 6  
 Czechy Michael Vrbenský 2 1  
 Stany Zjednoczone Patrick Kypson 4 4
  8  Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 6 6  
8  Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 6 6
  2  Chińska Republika Ludowa Wu Yibing 2 4  

Gra pojedyncza dziewcząt[edytuj]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Stany Zjednoczone Kayla Day 6 2 1  
 Stany Zjednoczone Ann Li 4 6 6  
   Stany Zjednoczone Ann Li 7 6  
   Szwajcaria Simona Waltert 64 1  
14  Stany Zjednoczone Sofia Sewing 2 6 3
   Szwajcaria Simona Waltert 6 3 6  
     Stany Zjednoczone Ann Li 2 7 2
  3  Stany Zjednoczone Claire Liu 6 5 6
  6  Kanada Carson Branstine 6 1 1  
3  Stany Zjednoczone Claire Liu 4 6 6  
3  Stany Zjednoczone Claire Liu 6 6
   Rosja Sofja Lansere 1 3  
 Rosja Sofja Lansere 7 6
  2  Stany Zjednoczone Whitney Osuigwe 5 3  

Gra podwójna chłopców[edytuj]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Stany Zjednoczone Sebastian Korda
 Kolumbia Nicolás Mejía
1 6 6  
 Japonia Toru Horie
 Japonia Yuta Shimizu
6 3 2  
   Stany Zjednoczone Sebastian Korda
 Kolumbia Nicolás Mejía
3 4  
  3  Austria Jurij Rodionov
 Czechy Michael Vrbenský
6 6  
3  Austria Jurij Rodionov
 Czechy Michael Vrbenský
7 7
   Czechy Ondřej Štyler
 Rosja Aleksiej Zacharow
67 65  
    3  Austria Jurij Rodionov
 Czechy Michael Vrbenský
4 4
  2  Argentyna Axel Geller
 Chińskie Tajpej Hsu Yu-hsiou
6 6
   Stany Zjednoczone Andrew Fenty
 Izrael Yshai Oliel
3 2  
 Australia Blake Ellis
 Francja Matteo Martineau
6 6  
 Australia Blake Ellis
 Francja Matteo Martineau
65 7 8
  2  Argentyna Axel Geller
 Chińskie Tajpej Hsu Yu-hsiou
7 63 10  
 Cypr Menelaos Efstathiou
 Holandia Ryan Nijboer
2 1
  2  Argentyna Axel Geller
 Chińskie Tajpej Hsu Yu-hsiou
6 6  

Gra podwójna dziewcząt[edytuj]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Kanada Carson Branstine
 Ukraina Marta Kostiuk
4 6 6  
8  Kolumbia Emiliana Arango
 Stany Zjednoczone Ellie Douglas
6 4 3  
  1  Kanada Carson Branstine
 Ukraina Marta Kostiuk
2 2  
  4  Stany Zjednoczone Caty McNally
 Stany Zjednoczone Whitney Osuigwe
6 6  
4  Stany Zjednoczone Caty McNally
 Stany Zjednoczone Whitney Osuigwe
6 7
   Papua-Nowa Gwinea Violet Apisah
 Norwegia Astrid Wanja Brune Olsen
3 62  
    4  Stany Zjednoczone Caty McNally
 Stany Zjednoczone Whitney Osuigwe
4 3
   Serbia Olga Danilović
 Słowenia Kaja Juvan
6 6
   Serbia Olga Danilović
 Słowenia Kaja Juvan
6 6  
 Niemcy Jule Niemeier
 Łotwa Daniela Vismane
1 2  
 Serbia Olga Danilović
 Słowenia Kaja Juvan
6 6
   Meksyk María José Portillo Ramírez
 Stany Zjednoczone Sofia Sewing
4 3  
 Meksyk María José Portillo Ramírez
 Stany Zjednoczone Sofia Sewing
6 6
  2  Stany Zjednoczone Taylor Johnson
 Stany Zjednoczone Claire Liu
4 4  

Turnieje zawodników na wózkach[edytuj]

Gra pojedyncza mężczyzn na wózkach[edytuj]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Wielka Brytania Gordon Reid 2 3  
 Szwecja Stefan Olsson 6 6  
   Szwecja Stefan Olsson 6 6  
  WC  Japonia Shingo Kunieda 4 2  
WC  Japonia Shingo Kunieda 6 6
   Holandia Maikel Scheffers 3 2  
     Szwecja Stefan Olsson 7 3 7
  2  Argentyna Gustavo Fernández 5 6 5
   Wielka Brytania Alfie Hewett 4 6 6  
 Francja Nicolas Peifer 6 2 2  
 Wielka Brytania Alfie Hewett 6 64 3
  2  Argentyna Gustavo Fernández 4 7 6  
 Francja Stéphane Houdet 2 4
  2  Argentyna Gustavo Fernández 6 6  

Gra pojedyncza kobiet na wózkach[edytuj]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Holandia Jiske Griffioen 3 2  
 Holandia Aniek van Koot 6 6  
   Holandia Aniek van Koot 0 2  
   Holandia Diede de Groot 6 6  
 Wielka Brytania Jordanne Whiley 2 64
   Holandia Diede de Groot 6 7  
     Holandia Diede de Groot 6 6
   Niemcy Sabine Ellerbrock 0 4
   Holandia Marjolein Buis 6 66 4  
 Niemcy Sabine Ellerbrock 4 7 6  
 Niemcy Sabine Ellerbrock 7 1 7
  2  Japonia Yui Kamiji 64 6 64  
WC  Wielka Brytania Lucy Shuker 3 1
  2  Japonia Yui Kamiji 6 6  

Gra podwójna mężczyzn na wózkach[edytuj]

Półfinały   Finał
1  Francja Stéphane Houdet
 Francja Nicolas Peifer
6 2 6  
 Szwecja Stefan Olsson
 Holandia Maikel Scheffers
4 6 2     1  Francja Stéphane Houdet
 Francja Nicolas Peifer
7 5 63
 Argentyna Gustavo Fernández
 Japonia Shingo Kunieda
4 6 2   2  Wielka Brytania Alfie Hewett
 Wielka Brytania Gordon Reid
65 7 7
2  Wielka Brytania Alfie Hewett
 Wielka Brytania Gordon Reid
6 4 6  

Gra podwójna kobiet na wózkach[edytuj]

Półfinały   Finał
Alt  Stany Zjednoczone Dana Mathewson
 Holandia Aniek van Koot
4 4  
 Japonia Yui Kamiji
 Wielka Brytania Jordanne Whiley
6 6      Japonia Yui Kamiji
 Wielka Brytania Jordanne Whiley
2 6 6
 Niemcy Sabine Ellerbrock
 Wielka Brytania Lucy Shuker
4 1   2  Holandia Marjolein Buis
 Holandia Diede de Groot
6 3 0
2  Holandia Marjolein Buis
 Holandia Diede de Groot
6 6  

Turnieje legend[edytuj]

Turniej legend mężczyzn[edytuj]

Finał
A3  Australia Lleyton Hewitt
 Australia Mark Philippoussis
6 6
B3  Stany Zjednoczone Justin Gimelstob
 Wielka Brytania Ross Hutchins
3 3

Turniej legend kobiet[edytuj]

Finał
A2  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Martina Navrátilová
6 4 10
B4  Hiszpania Arantxa Sánchez Vicario
 Tunezja Salima Safar
2 6 4

Turniej legend seniorów[edytuj]

Finał
A3  Holandia Richard Krajicek
 Wielka Brytania Mark Petchey
6 3 6
B2  Holandia Jacco Eltingh
 Holandia Paul Haarhuis
4 6 10

Rezygnacje[edytuj]

Z udziału w zawodach zrezygnowali następujący zawodnicy oraz zawodniczki:

Dzikie karty[edytuj]

Brytyjska federacja tenisowa przyznała dzikie karty zawodnikom, którzy nie uzyskali bezpośredniego awansu do turnieju głównego.

Gra pojedyncza mężczyzn

Węgry Márton Fucsovics
Niemcy Tommy Haas
Wielka Brytania Brydan Klein
Wielka Brytania Cameron Norrie
Kanada Denis Shapovalov
Wielka Brytania James Ward

Gra pojedyncza kobiet

Wielka Brytania Katie Boulter
Wielka Brytania Naomi Broady
Kazachstan Zarina Dijas
Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Wielka Brytania Laura Robson
Wielka Brytania Heather Watson

Gra podwójna mężczyzn

Wielka Brytania Jay Clarke / Wielka Brytania Marcus Willis
Wielka Brytania Scott Clayton / Wielka Brytania Jonny O'Mara
Wielka Brytania Brydan Klein / Wielka Brytania Joe Salisbury
Australia Thanasi Kokkinakis / Australia Jordan Thompson
Wielka Brytania Ken Skupski / Wielka Brytania Neal Skupski

Gra podwójna kobiet

Wielka Brytania Katie Boulter / Wielka Brytania Katie Swan
Wielka Brytania Harriet Dart / Wielka Brytania Katy Dunne
Wielka Brytania Jocelyn Rae / Wielka Brytania Laura Robson

Gra mieszana

Wielka Brytania Anna Smith / Wielka Brytania Neal Skupski
Wielka Brytania Katy Dunne / Wielka Brytania Joe Salisbury
Wielka Brytania Naomi Broady / Wielka Brytania Liam Broady
Wielka Brytania Jocelyn Rae / Wielka Brytania Ken Skupski
Wielka Brytania Laura Robson / Wielka Brytania Dominic Inglot

Kwalifikanci[edytuj]

Zawodnikom z miejsc niezapewniających bezpośredniego udziału w turnieju przysługuje prawo startu w kwalifikacjach, zarówno w singlu i deblu kobiet, jak i mężczyzn.

Gra pojedyncza mężczyzn

  1. Włochy Simone Bolelli
  2. Grecja Stefanos Tsitsipas
  3. Stany Zjednoczone Taylor Fritz
  4. Niemcy Peter Gojowczyk
  5. Rosja Andriej Rublow
  6. Wielka Brytania Alexander Ward
  7. Australia Andrew Whittington
  8. Czechy Lukáš Rosol
  9. Ukraina Illa Marczenko
  10. Niemcy Daniel Brands
  11. Ukraina Serhij Stachowski
  12. Belgia Ruben Bemelmans
  13. Chile Christian Garin
  14. Austria Sebastian Ofner
  15. Włochy Stefano Travaglia
  16. Chile Nicolás Jarry

Gra pojedyncza kobiet

  1. Chorwacja Petra Martić
  2. Belgia Alison Van Uytvanck
  3. Tunezja Uns Dżabir
  4. Kanada Françoise Abanda
  5. Rosja Anna Blinkowa
  6. Białoruś Aryna Sabalenka
  7. Rosja Anastasija Potapowa
  8. Stany Zjednoczone Irina Falconi
  9. Słowenia Polona Hercog
  10. Kanada Bianca Andreescu
  11. Australia Arina Rodionowa
  12. Nowa Zelandia Marina Erakovic

Gra podwójna mężczyzn

  1. Szwecja Andreas Siljeström / Szwecja Johan Brunström
  2. Niemcy Kevin Krawietz / Słowacja Igor Zelenay
  3. Francja Hugo Nys / Chorwacja Antonio Šančić
  4. Chińskie Tajpej Hsieh Cheng-peng / Stany Zjednoczone Max Schnur

Gra podwójna kobiet

  1. Rosja Natela Dzalamidze / Rosja Wieronika Kudiermietowa
  2. Polska Paula Kania / Serbia Nina Stojanović
  3. Australia Monique Adamczak / Australia Storm Sanders
  4. Turcja İpek Soylu / Tajlandia Varatchaya Wongteanchai

Szczęśliwi przegrani[edytuj]

Zawodnicy, którzy przegrali w fazie kwalifikacyjnej, mogli wystąpić w turnieju jako szczęśliwi przegrani.

Gra pojedyncza mężczyzn

  1. Kazachstan Alexander Bublik

Gra podwójna kobiet

  1. Holandia Lesley Kerkhove / Białoruś Lidzija Marozawa
  2. Stany Zjednoczone Ashley Weinhold / Stany Zjednoczone Caitlin Whoriskey

Gra podwójna mężczyzn

  1. Chorwacja Dino Marcan / Austria Tristan-Samuel Weissborn
  2. Urugwaj Ariel Behar / Białoruś Alaksandr Bury
  3. Serbia Ilija Bozoljac / Włochy Flavio Cipolla

Obrońcy tytułów[edytuj]

Tabela prezentuje obrońców tytułu z 2016 roku oraz mistrzów z roku 2017.

Konkurencja Mistrzowie 2016 Mistrzowie 2017
gra pojedyncza mężczyzn Wielka Brytania Andy Murray Szwajcaria Roger Federer
gra pojedyncza kobiet Stany Zjednoczone Serena Williams Hiszpania Garbiñe Muguruza
gra podwójna mężczyzn Francja Pierre-Hugues Herbert
Francja Nicolas Mahut
Polska Łukasz Kubot
Brazylia Marcelo Melo
gra podwójna kobiet Stany Zjednoczone Serena Williams
Stany Zjednoczone Venus Williams
Rosja Jekatierina Makarowa
Rosja Jelena Wiesnina
gra mieszana Wielka Brytania Heather Watson
Finlandia Henri Kontinen
Szwajcaria Martina Hingis
Wielka Brytania Jamie Murray
gra pojedyncza chłopców Kanada Denis Shapovalov Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina
gra pojedyncza dziewcząt Rosja Anastasija Potapowa Stany Zjednoczone Claire Liu
gra podwójna chłopców Estonia Kenneth Raisma
Grecja Stefanos Tsitsipas
Argentyna Axel Geller
Chińskie Tajpej Hsu Yu-hsiou
gra podwójna dziewcząt Stany Zjednoczone Usue Maitane Arconada
Stany Zjednoczone Claire Liu
Serbia Olga Danilović
Słowenia Kaja Juvan
gra pojedyncza mężczyzn na wózkach Wielka Brytania Gordon Reid Szwecja Stefan Olsson
gra pojedyncza kobiet na wózkach Holandia Jiske Griffioen Holandia Diede de Groot
gra podwójna mężczyzn na wózkach Wielka Brytania Alfie Hewett
Wielka Brytania Gordon Reid
Wielka Brytania Alfie Hewett
Wielka Brytania Gordon Reid
gra podwójna kobiet na wózkach Japonia Yui Kamiji
Wielka Brytania Jordanne Whiley
Japonia Yui Kamiji
Wielka Brytania Jordanne Whiley
turniej legend mężczyzn Wielka Brytania Greg Rusedski
Francja Fabrice Santoro
Australia Lleyton Hewitt
Australia Mark Philippoussis
turniej legend kobiet Stany Zjednoczone Martina Navrátilová
Tunezja Salima Safar
Zimbabwe Cara Black
Stany Zjednoczone Martina Navrátilová
turniej legend seniorów Australia Todd Woodbridge
Australia Mark Woodforde
Holandia Jacco Eltingh
Holandia Paul Haarhuis

Porażki rozstawionych[edytuj]

Poniższe tabele prezentują porażki zawodników z rozstawieniem z podziałem na dzień zawodów, datę i rundę, w której tenisista odpadł.

Gra pojedyncza mężczyzn[edytuj]

Dzień Data Etap Zwycięzca Pokonany Wynik
1. 3 lipca 1. runda Rosja Daniił Miedwiediew Szwajcaria Stanislas Wawrinka (5) 6:4, 3:6, 6:4, 6:1
Francja Pierre-Hugues Herbert Australia Nick Kyrgios (20) 6:3, 6:4, krecz
Wielka Brytania Aljaž Bedene Chorwacja Ivo Karlović (21) 6:7(5), 7:6(6), 6:7(7), 7:6(7), 8:6
Południowa Afryka Kevin Anderson Hiszpania Fernando Verdasco (31) 2:6, 7:6(5), 7:6(8), 6:3
2. 4 lipca Francja Adrian Mannarino Hiszpania Feliciano López (19) 5:7, 6:1, 6:1, 4:3, krecz
Hiszpania David Ferrer Francja Richard Gasquet (22) 6:3, 6:4, 5:7, 6:2
3. 5 lipca 2. runda Polska Jerzy Janowicz (PR) Francja Lucas Pouille (14) 7:6(4), 7:6(4), 3:6, 6:1
4. 6 lipca Austria Sebastian Ofner (Q) Stany Zjednoczone Jack Sock (17) 6:3, 6:4, 3:6, 2:6, 6:2
Izrael Dudi Sela Stany Zjednoczone John Isner (23) 6:7(5), 7:6(5), 5:7, 7:6(5), 6:3
Łotwa Ernests Gulbis (PR) Argentyna Juan Martín del Potro (29) 6:4, 6:4, 7:6(3)
Stany Zjednoczone Jared Donaldson Włochy Paolo Lorenzi (32) 6:4, 7:6(0), 6:7(0), 6:2
5. 7 lipca 3. runda Hiszpania Roberto Bautista-Agut (18) Japonia Kei Nishikori (9) 6:4, 7:6(3), 3:6, 6:3
Chorwacja Marin Čilić (7) Stany Zjednoczone Steve Johnson (26) 6:4, 7:6(3), 6:4
Wielka Brytania Andy Murray (1) Włochy Fabio Fognini (28) 6:2, 4:6, 6:1, 7:5
Hiszpania Rafael Nadal (4) Rosja Karen Chaczanow (30) 6:1, 6:4, 7:6(3)
6. 8 lipca Stany Zjednoczone Sam Querrey (24) Francja Jo-Wilfried Tsonga (12) 6:2, 3:6, 7:6(5), 1:6, 7:5
Francja Adrian Mannarino Francja Gaël Monfils (15) 7:6(3), 4:6, 5:7, 6:3, 6:2
Kanada Milos Raonic (6) Hiszpania Albert Ramos-Viñolas (25) 7:6(3), 6:4, 7:5
Szwajcaria Roger Federer (3) Niemcy Mischa Zverev (27) 7:6(3), 6:4, 6:4
8. 10 lipca 4. runda Luksemburg Gilles Müller (16) Hiszpania Rafael Nadal (4) 6:3, 6:4, 3:6, 4:6, 15:13
Czechy Tomáš Berdych (11) Austria Dominic Thiem (8) 6:3, 6:7(1), 6:3, 3:6, 6:3
Kanada Milos Raonic (6) Niemcy Alexander Zverev (10) 4:6, 7:5, 4:6, 7:5, 6:1
Szwajcaria Roger Federer (3) Bułgaria Grigor Dimitrow (13) 6:4, 6:2, 6:4
Chorwacja Marin Čilić (7) Hiszpania Roberto Bautista-Agut (18) 6:2, 6:2, 6:2
10. 12 lipca Ćwierćfinał Stany Zjednoczone Sam Querrey (24) Wielka Brytania Andy Murray (1) 3:6, 6:4, 6:7(4), 6:1, 6:1
Czechy Tomáš Berdych (11) Serbia Novak Đoković (2) 7:6(2), 2:0, krecz
Szwajcaria Roger Federer (3) Kanada Milos Raonic (6) 6:4, 6:2, 7:6(4)
Chorwacja Marin Čilić (7) Luksemburg Gilles Müller (16) 3:6, 7:6(6), 7:5, 5:7, 6:1
12. 14 lipca Półfinał Szwajcaria Roger Federer (3) Czechy Tomáš Berdych (11) 7:6(4), 7:6(4), 6:4
Chorwacja Marin Čilić (7) Stany Zjednoczone Sam Querrey (24) 6:7(6), 6:4, 7:6(3), 7:5
14. 16 lipca Finał Szwajcaria Roger Federer (3) Chorwacja Marin Čilić (7) 6:3, 6:1, 6:4

Gra pojedyncza kobiet[edytuj]

Dzień Data Etap Zwycięzca Pokonany Wynik
1. 3 lipca 1. runda Niemcy Carina Witthöft Chorwacja Mirjana Lučić-Baroni (26) 6:3, 5:7, 8:6
Czechy Kristýna Plíšková Włochy Roberta Vinci (31) 7:6(6), 6:2
2. 4 lipca Australia Arina Rodionowa (Q) Rosja Anastasija Pawluczenkowa (16) 3:6, 7:6(6), 9:7
Chorwacja Petra Martić (Q) Australia Darja Gawriłowa (20) 6:4, 2:6, 10:8
Rumunia Sorana Cîrstea Holandia Kiki Bertens (23) 7:6(4), 7:5
Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko Stany Zjednoczone Lauren Davis (28) 6:4, 7:5
Szwajcaria Viktorija Golubic Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai (30) 6:3, 6:7(2), 6:1
3. 5 lipca 2. runda Stany Zjednoczone Madison Brengle Czechy Petra Kvitová (11) 6:3, 1:6, 6:2
Białoruś Wiktoryja Azaranka (PR) Rosja Jelena Wiesnina (15) 6:3, 6:3
Włochy Camila Giorgi Stany Zjednoczone Madison Keys (17) 6:4, 6:7(10), 6:1
Wielka Brytania Heather Watson (WC) Łotwa Anastasija Sevastova (18) 6:0, 6:4
Japonia Naomi Ōsaka Czechy Barbora Strýcová (22) 6:1, 0:6, 6:4
Chińska Republika Ludowa Peng Shuai Hiszpania Carla Suárez Navarro (25) 6:2, 6:2
4. 6 lipca Słowacja Magdaléna Rybáriková (PR) Czechy Karolína Plíšková (3) 3:6, 7:5, 6:2
Stany Zjednoczone Alison Riske Francja Kristina Mladenovic (12) 2:6, 6:4, 6:4
Estonia Anett Kontaveit Rosja Darja Kasatkina (29) 6:3, 6:2
Stany Zjednoczone Shelby Rogers Czechy Lucie Šafářová (32) 6:7(4), 6:4, 6:3
5. 7 lipca 3. runda Chorwacja Ana Konjuh (27) Słowacja Dominika Cibulková (8) 7:6(3), 3:6, 6:4
6. 8 lipca Polska Agnieszka Radwańska (9) Szwajcaria Timea Bacsinszky (19) 3:6, 6:4, 6:1
8. 10 lipca 4. runda Hiszpania Garbiñe Muguruza (14) Niemcy Angelique Kerber (1) 4:6, 6:4, 6:4
Łotwa Jeļena Ostapenko (13) Ukraina Elina Switolina (4) 6:3, 7:6(6)
Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe (24) Dania Caroline Wozniacki (5) 7:6(4), 6:4
Rosja Swietłana Kuzniecowa (7) Polska Agnieszka Radwańska (9) 6:2, 6:4
Wielka Brytania Johanna Konta (6) Francja Caroline Garcia (21) 7:6(3), 4:6, 6:4
Stany Zjednoczone Venus Williams (10) Chorwacja Ana Konjuh (27) 6:3, 6:2
9. 11 lipca Ćwierćfinał Wielka Brytania Johanna Konta (6) Rumunia Simona Halep (2) 6:7(2), 7:6(5), 6:4
Hiszpania Garbiñe Muguruza (14) Rosja Swietłana Kuzniecowa (7) 6:3, 6:4
Stany Zjednoczone Venus Williams (10) Łotwa Jeļena Ostapenko (13) 6:3, 7:5
Słowacja Magdaléna Rybáriková (PR) Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe (24) 6:3, 6:3
11. 13 lipca Półfinał Stany Zjednoczone Venus Williams (10) Wielka Brytania Johanna Konta (6) 6:4, 6:2
13. 15 lipca Finał Hiszpania Garbiñe Muguruza (14) Stany Zjednoczone Venus Williams (10) 7:5, 6:0

Gra podwójna mężczyzn[edytuj]

Dzień Data Etap Zwycięzca Pokonany Wynik
3. 5 lipca 1. runda Australia Thanasi Kokkinakis
Australia Jordan Thompson (WC)
Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău (9)
7:6(4), 7:6(4), 7:6(4)
Australia Matt Reid
Australia John-Patrick Smith
Hiszpania Feliciano López
Hiszpania Marc López (11)
3:6, 7:6(2), 6:2, 6:4
5. 7 lipca 2. runda Australia Sam Groth
Szwecja Robert Lindstedt
Wielka Brytania Jamie Murray
Brazylia Bruno Soares (3)
4:6, 6:3, 4:6, 7:5, 7:5
Wielka Brytania Ken Skupski
Wielka Brytania Neal Skupski (WC)
Indie Rohan Bopanna
Francja Édouard Roger-Vasselin (8)
7:6(6), 6:3, 6:7(5), 6:3
Chile Hans Podlipnik-Castillo
Białoruś Andrej Wasileuski
Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Kolumbia Robert Farah (12)
6:4, 7:6(3), 3:2, krecz
Francja Hugo Nys
Chorwacja Antonio Šančić (Q)
Francja Fabrice Martin
Kanada Daniel Nestor (13)
6:3, 6:4, 6:4
Chorwacja Nikola Mektić
Chorwacja Franko Škugor
Chile Julio Peralta
Argentyna Horacio Zeballos (15)
6:7(5), 7:6(2), 6:4, 6:4
6. 8 lipca Wielka Brytania Jay Clarke
Wielka Brytania Marcus Willis (WC)
Francja Pierre-Hugues Herbert
Francja Nicolas Mahut (2)
3:6, 6:1, 7:6(3), 5:7, 6:3
Polska Marcin Matkowski
Białoruś Maks Mirny
Stany Zjednoczone Bob Bryan
Stany Zjednoczone Mike Bryan (5)
6:3, 7:5, 6:4
8. 10 lipca 3. runda Stany Zjednoczone Ryan Harrison
Nowa Zelandia Michael Venus (10)
Chorwacja Ivan Dodig
Hiszpania Marcel Granollers (6)
2:6, 6:3, 6:4, 6:7(7), 6:3
Chile Hans Podlipnik-Castillo
Białoruś Andrej Wasileuski
Południowa Afryka Raven Klaasen
Stany Zjednoczone Rajeev Ram (7)
6:4, 7:6(5), 6:3
Polska Łukasz Kubot
Brazylia Marcelo Melo (4)
Rumunia Florin Mergea
Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi (14)
6:7(3), 4:6, 6:1, 6:4, 6:2
10. 12 lipca Ćwierćfinał Finlandia Henri Kontinen
Australia John Peers (1)
Stany Zjednoczone Ryan Harrison
Nowa Zelandia Michael Venus (10)
6:4, 6:7(5), 6:7(4), 7:6(7), 6:1
11. 13 lipca Półfinał Polska Łukasz Kubot
Brazylia Marcelo Melo (4)
Finlandia Henri Kontinen
Australia John Peers (1)
6:3, 6:7(4), 6:2, 4:6, 9:7
13. 15 lipca Finał Polska Łukasz Kubot
Brazylia Marcelo Melo (4)
Austria Oliver Marach
Chorwacja Mate Pavić (16)
5:7, 7:5, 7:6(2), 3:6, 13:11

Gra podwójna kobiet[edytuj]

Dzień Data Etap Zwycięzca Pokonany Wynik
3. 5 lipca 1. runda Belgia Elise Mertens
Holandia Demi Schuurs
Kanada Gabriela Dabrowski
Chińska Republika Ludowa Xu Yifan (10)
6:2, 6:2
Australia Monique Adamczak
Australia Storm Sanders (Q)
Japonia Eri Hozumi
Japonia Miyu Katō (16)
6:1, 6:2
4. 6 lipca Brazylia Beatriz Haddad Maia
Chorwacja Ana Konjuh
Stany Zjednoczone Abigail Spears
Słowenia Katarina Srebotnik (6)
7:6(4), 6:7(3), 6:4
Wielka Brytania Jocelyn Rae
Wielka Brytania Laura Robson (WC)
Stany Zjednoczone Raquel Atawo
Łotwa Jeļena Ostapenko (11)
6:3, 3:6, 6:3
Ukraina Kateryna Bondarenko
Serbia Aleksandra Krunić
Holandia Kiki Bertens
Szwecja Johanna Larsson (14)
6:1, 6:4
5. 7 lipca 2. runda Ukraina Ludmyła Kiczenok
Ukraina Łesia Curenko
Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Czechy Lucie Šafářová (1)
walkower
8. 10 lipca 3. runda Rosja Swietłana Kuzniecowa
Francja Kristina Mladenovic
Węgry Tímea Babos
Czechy Andrea Hlaváčková (4)
6:3, 6:7(3), 6:3
Japonia Makoto Ninomiya
Czechy Renata Voráčová (Q)
Czechy Lucie Hradecká
Czechy Kateřina Siniaková (5)
6:4, 6:4
Niemcy Anna-Lena Grönefeld
Czechy Květa Peschke (12)
Niemcy Julia Görges
Czechy Barbora Strýcová (7)
6:3, 6:7(5), 6:2
Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
Szwajcaria Martina Hingis (3)
Belgia Kirsten Flipkens
Indie Sania Mirza (13)
6:2, 6:4
Rosja Jekatierina Makarowa
Rosja Jelena Wiesnina (2)
Słowenia Andreja Klepač
Hiszpania María José Martínez Sánchez (15)
6:4, 6:4
10. 12 lipca Ćwierćfinał Niemcy Anna-Lena Grönefeld
Czechy Květa Peschke (12)
Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
Szwajcaria Martina Hingis (3)
6:3, 6:7(3), 6:3
Rosja Jekatierina Makarowa
Rosja Jelena Wiesnina (2)
Australia Ashleigh Barty
Australia Casey Dellacqua (8)
6:4, 4:6, 6:4
12. 14 lipca Półfinał Rosja Jekatierina Makarowa
Rosja Jelena Wiesnina (2)
Niemcy Anna-Lena Grönefeld
Czechy Květa Peschke (12)
7:5, 6:2
13. 15 lipca Finał Rosja Jekatierina Makarowa
Rosja Jelena Wiesnina (2)
Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
Rumunia Monica Niculescu (9)
6:0, 6:0

Gra mieszana[edytuj]

Dzień Data Etap Zwycięzca Pokonany Wynik
Chińskie Tajpej Chan Yung-jan
Polska Łukasz Kubot (3)
rezygnacja
6. 8 lipca 2. runda Wielka Brytania Jocelyn Rae
Wielka Brytania Ken Skupski (WC)
Czechy Andrea Hlaváčková
Francja Édouard Roger-Vasselin (5)
6:4, 7:5
Stany Zjednoczone Nicole Melichar
Niemcy Andre Begemann
Australia Casey Dellacqua
Stany Zjednoczone Rajeev Ram (6)
1:6, 6:3, 15:13
Chorwacja Ana Konjuh
Chorwacja Nikola Mektić
Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
Holandia Jean-Julien Rojer (8)
6:4, 7:6(5)
Wielka Brytania Heather Watson
Finlandia Henri Kontinen
Niemcy Anna-Lena Grönefeld
Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi (13)
6:1, 6:3
Hiszpania María José Martínez Sánchez
Brazylia Marcelo Demoliner
Czechy Květa Peschke
Polska Marcin Matkowski (14)
6:2, 6:4
8. 10 lipca Ukraina Ludmyła Kiczenok
Chorwacja Mate Pavić
Słowenia Katarina Srebotnik
Południowa Afryka Raven Klaasen (7)
6:4, 7:5
9. 11 lipca 3. runda Szwajcaria Martina Hingis
Wielka Brytania Jamie Murray (1)
Czechy Lucie Hradecká
Czechy Roman Jebavý (16)
6:3, 6;4
10. 12 lipca Wielka Brytania Heather Watson
Finlandia Henri Kontinen
Indie Sania Mirza
Chorwacja Ivan Dodig (4)
7:6(4), 6:4
Ukraina Ludmyła Kiczenok
Chorwacja Mate Pavić
Stany Zjednoczone Abigail Spears
Kolumbia Juan Sebastián Cabal (9)
7:6(5), 5:7, 6:3
Stany Zjednoczone Nicole Melichar
Niemcy Andre Begemann
Słowenia Andreja Klepač
Kanada Daniel Nestor (11)
6:3, 6:7(4), 7:5
Wielka Brytania Jocelyn Rae
Wielka Brytania Ken Skupski (WC)
Rosja Jekatierina Makarowa
Białoruś Maks Mirny (12)
5:7, 6:4, 9:7
Rosja Jelena Wiesnina
Brazylia Bruno Soares (2)
Czechy Barbora Krejčíková
Nowa Zelandia Michael Venus (15)
6:7(4), 6:4, 6:2
11. 13 lipca Ćwierćfinał Wielka Brytania Heather Watson
Finlandia Henri Kontinen
Kanada Gabriela Dabrowski
Indie Rohan Bopanna (10)
6:7(4), 6:4, 7:5
12. 14 lipca Półfinał Wielka Brytania Heather Watson
Finlandia Henri Kontinen
Rosja Jelena Wiesnina
Brazylia Bruno Soares (2)
6:4, 6:7(6), 6:3

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]