Wimbledon 2018 (gra mieszana)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wimbledon 2018 – gra mieszana
Miejsce  Wielka Brytania
Londyn, London Borough of Merton
Obiekt All England Lawn Tennis and Croquet Club
Nawierzchnia Trawiasta
Data 06–15.07.2018
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 48X
Dyrektor Richard Lewis
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 48X
Dyrektor Richard Lewis
Zwycięzcy
Gra mieszana
Stany Zjednoczone Nicole Melichar
Austria Alexander Peya
2017 2019
Strona internetowa
Wielki Szlem 2018

Wimbledon 2018 – gra mieszana – zawody mikstowe, rozgrywane w ramach trzeciego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Wimbledonu. Zmagania miały miejsce w dniach 6–15 lipca na trawiastych kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club w London Borough of Merton – dzielnicy brytyjskiego Londynu.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Kanada Gabriela Dabrowski
Chorwacja Mate Pavić
10 3. runda
02Rosja Jekatierina Makarowa
Brazylia Bruno Soares
15 ćwierćfinał
03Chińskie Tajpej Latisha Chan
Chorwacja Ivan Dodig
21 ćwierćfinał
04Holandia Demi Schuurs
Holandia Jean-Julien Rojer
27 ćwierćfinał
05Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
Chorwacja Nikola Mektić
29 3. runda
06Czechy Andrea Sestini Hlaváčková
Francja Édouard Roger-Vasselin
31 3. runda
07Niemcy Anna-Lena Grönefeld
Kolumbia Robert Farah
34 2. runda
08Słowenia Andreja Klepač
Stany Zjednoczone Rajeev Ram
42 2. runda

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
09Słowenia Katarina Srebotnik
Nowa Zelandia Michael Venus
51 półfinał
10Stany Zjednoczone Abigail Spears
Kolumbia Juan Sebastián Cabal
52 ćwierćfinał
11Stany Zjednoczone Nicole Melichar
Austria Alexander Peya
52 zwycięstwo
12Szwecja Johanna Larsson
Holandia Matwé Middelkoop
55 3. runda
13Czechy Květa Peschke
Białoruś Maks Mirny
56 2. runda
14Japonia Eri Hozumi
Japonia Ben McLachlan
59 3. runda
15Hiszpania María José Martínez Sánchez
Brazylia Marcelo Demoliner
61 2. runda
16Wielka Brytania Heather Watson
Finlandia Henri Kontinen
65 3. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  WC  Wielka Brytania Harriet Dart
 Wielka Brytania Jay Clarke
7 7  
10  Stany Zjednoczone Abigail Spears
 Kolumbia Juan Sebastián Cabal
610 5  
  WC  Wielka Brytania Harriet Dart
 Wielka Brytania Jay Clarke
2 2  
   Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Wielka Brytania Jamie Murray
6 6  
4  Holandia Demi Schuurs
 Holandia Jean-Julien Rojer
6 5 5
   Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Wielka Brytania Jamie Murray
4 7 7  
     Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Wielka Brytania Jamie Murray
61 3
  11  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Austria Alexander Peya
7 6
  9  Słowenia Katarina Srebotnik
 Nowa Zelandia Michael Venus
7 3 6  
3  Chińskie Tajpej Latisha Chan
 Chorwacja Ivan Dodig
5 6 0  
9  Słowenia Katarina Srebotnik
 Nowa Zelandia Michael Venus
4 4
  11  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Austria Alexander Peya
6 6  
11  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Austria Alexander Peya
w/o
  2  Rosja Jekatierina Makarowa
 Brazylia Bruno Soares
 

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
 
    1  Kanada Gabriela Dabrowski
 Chorwacja Mate Pavić
 
Alt  Argentyna María Irigoyen
 Argentyna Leonardo Mayer
4 5      Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Nowa Zelandia Artem Sitak
w/o  
 Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Nowa Zelandia Artem Sitak
6 7       1  Kanada Gabriela Dabrowski
 Chorwacja Mate Pavić
3 4
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
 Szwecja Robert Lindstedt
6 1 4       WC  Wielka Brytania Harriet Dart
 Wielka Brytania Jay Clarke
6 6
WC  Wielka Brytania Harriet Dart
 Wielka Brytania Jay Clarke
4 6 6     WC  Wielka Brytania Harriet Dart
 Wielka Brytania Jay Clarke
6 4 6
    13  Czechy Květa Peschke
 Białoruś Maks Mirny
2 6 4  
 
1. runda   2. runda   3. runda
 
    10  Stany Zjednoczone Abigail Spears
 Kolumbia Juan Sebastián Cabal
7 6  
 Japonia Shūko Aoyama
 Francja Hugo Nys
5 7 6      Ukraina Nadija Kiczenok
 Nowa Zelandia Marcus Daniell
61 3  
 Ukraina Nadija Kiczenok
 Nowa Zelandia Marcus Daniell
7 64 8       10  Stany Zjednoczone Abigail Spears
 Kolumbia Juan Sebastián Cabal
6 6
 Belgia Kirsten Flipkens
 Holandia Robin Haase
6 7        Belgia Kirsten Flipkens
 Holandia Robin Haase
3 4
 Stany Zjednoczone Vania King
 Chorwacja Franko Škugor
4 63      Belgia Kirsten Flipkens
 Holandia Robin Haase
7 6
    8  Słowenia Andreja Klepač
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
61 2  
 

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
 
    4  Holandia Demi Schuurs
 Holandia Jean-Julien Rojer
7 6  
 Czechy Renata Voráčová
 Stany Zjednoczone James Cerretani
7 64 6      Czechy Renata Voráčová
 Stany Zjednoczone James Cerretani
613 3  
 Australia Darja Gawriłowa
 Australia John-Patrick Smith
65 7 2       4  Holandia Demi Schuurs
 Holandia Jean-Julien Rojer
6 6
 Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
6 6       14  Japonia Eri Hozumi
 Japonia Ben McLachlan
4 1
 Szwajcaria Xenia Knoll
 Austria Philipp Oswald
4 4      Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
 Stany Zjednoczone Mike Bryan
w/o
    14  Japonia Eri Hozumi
 Japonia Ben McLachlan
 
 
1. runda   2. runda   3. runda
 
    12  Szwecja Johanna Larsson
 Holandia Matwé Middelkoop
6 7  
 Wielka Brytania Naomi Broady
 Wielka Brytania Neal Skupski
7 7      Wielka Brytania Naomi Broady
 Wielka Brytania Neal Skupski
4 60  
WC  Wielka Brytania Katy Dunne
 Wielka Brytania Joe Salisbury
5 5       12  Szwecja Johanna Larsson
 Holandia Matwé Middelkoop
66 3
Alt  Czechy Lucie Hradecká
 Czechy Roman Jebavý
7 4 4        Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Wielka Brytania Jamie Murray
7 6
 Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Wielka Brytania Jamie Murray
62 6 6      Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Wielka Brytania Jamie Murray
7 66 7
    7  Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Kolumbia Robert Farah
66 7 5  
 

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
 
    5  Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Chorwacja Nikola Mektić
6 6  
 Rumunia Raluca Olaru
 Francja Fabrice Martin
610 7 9      Rumunia Raluca Olaru
 Francja Fabrice Martin
2 4  
WC  Australia Ashleigh Barty
 Australia Thanasi Kokkinakis
7 62 7       5  Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Chorwacja Nikola Mektić
6 62 4
 Australia Anastasija Rodionowa
 Białoruś Andrej Wasileuski
7 7       9  Słowenia Katarina Srebotnik
 Nowa Zelandia Michael Venus
4 7 6
WC  Wielka Brytania Katie Boulter
 Wielka Brytania Luke Bambridge
64 67      Australia Anastasija Rodionowa
 Białoruś Andrej Wasileuski
3 7 2
    9  Słowenia Katarina Srebotnik
 Nowa Zelandia Michael Venus
6 66 6  
 
1. runda   2. runda   3. runda
 
    16  Wielka Brytania Heather Watson
 Finlandia Henri Kontinen
6 5 7  
 Rumunia Mihaela Buzărnescu
 Polska Marcin Matkowski
6 7      Rumunia Mihaela Buzărnescu
 Polska Marcin Matkowski
2 7 5  
 Polska Alicja Rosolska
 Indie Divij Sharan
3 5       16  Wielka Brytania Heather Watson
 Finlandia Henri Kontinen
2 64
 Hiszpania Arantxa Parra Santonja
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
6 6       3  Chińskie Tajpej Latisha Chan
 Chorwacja Ivan Dodig
6 7
 Japonia Makoto Ninomiya
 Argentyna Andrés Molteni
3 2      Hiszpania Arantxa Parra Santonja
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
4 4
    3  Chińskie Tajpej Latisha Chan
 Chorwacja Ivan Dodig
6 6  
 

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
 
    6  Czechy Andrea Sestini Hlaváčková
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 6  
 Stany Zjednoczone Raquel Atawo
 Meksyk Santiago González
64 63      Ukraina Elina Switolina
 Francja Nicolas Mahut
3 3  
 Ukraina Elina Switolina
 Francja Nicolas Mahut
7 7       6  Czechy Andrea Sestini Hlaváčková
 Francja Édouard Roger-Vasselin
65 6 7
 Gruzja Oksana Kalasznikowa
 Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
1 7 5       11  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Austria Alexander Peya
7 4 9
 Wielka Brytania Anna Smith
 Wielka Brytania Ken Skupski
6 63 7      Wielka Brytania Anna Smith
 Wielka Brytania Ken Skupski
4 62
    11  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Austria Alexander Peya
6 7  
 
1. runda   2. runda   3. runda
 
    15  Hiszpania María José Martínez Sánchez
 Brazylia Marcelo Demoliner
5 2  
 Stany Zjednoczone Sloane Stephens
 Stany Zjednoczone Jack Sock
6 6      Stany Zjednoczone Sloane Stephens
 Stany Zjednoczone Jack Sock
7 6  
WC  Australia Samantha Stosur
 Wielka Brytania Dominic Inglot
2 3        Stany Zjednoczone Sloane Stephens
 Stany Zjednoczone Jack Sock
1 5
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
 Australia John Peers
6 6       2  Rosja Jekatierina Makarowa
 Brazylia Bruno Soares
6 7
 Białoruś Lidzija Marozawa
 Chile Hans Podlipnik-Castillo
4 3      Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
 Australia John Peers
64 3
    2  Rosja Jekatierina Makarowa
 Brazylia Bruno Soares
7 6  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (£)[a]
Zwycięzcy 110 000
Finaliści 55 000
Półfinaliści 27 500
Ćwierćfinaliści 13 750
3. runda 6500
2. runda 3250
1. runda 1625

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę mieszaną są wypłacane na parę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]