Wimbledon 2018 (kwalifikacje gry podwójnej kobiet)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wimbledon 2018 – kwalifikacje gry podwójnej kobiet
Miejsce  Wielka Brytania
Roehampton
Obiekt The Bank of England Sports Centre
Nawierzchnia Trawiasta
Data 27–29.06.2018
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 16QD
Dyrektor Richard Lewis
Zwyciężczynie
Gra podwójna
Belgia Ysaline Bonaventure / Holandia Bibiane Schoofs
Chile Alexa Guarachi / Nowa Zelandia Erin Routliffe
Chińska Republika Ludowa Han Xinyun / Tajlandia Luksika Kumkhum
Australia Arina Rodionowa / Belgia Maryna Zanewśka
Niemcy Nicola Geuer / Szwajcaria Viktorija Golubic (LL)
Hiszpania Georgina García Pérez / Węgry Fanny Stollár (LL)
Rosja Anna Blinkowa / Czechy Markéta Vondroušová (LL)
2017 2019
Strona internetowa

Wimbledon 2018 – kwalifikacje gry podwójnej kobiet – kwalifikacje do zawodów deblowych kobiet, rozgrywane w ramach trzeciego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Wimbledonu. Zmagania miały miejsce w dniach 27–29 czerwca na trawiastych kortach The Bank of England Sports Centre w Roehampton.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiOsiągnięcie
01Niemcy Nicola Geuer
Szwajcaria Viktorija Golubic[a]
Lucky Loser
02Stany Zjednoczone Desirae Krawczyk
Australia Ellen Perez
1. runda
03Szwecja Cornelia Lister
Stany Zjednoczone Sabrina Santamaria
1. runda
04Hiszpania Georgina García Pérez
Węgry Fanny Stollár[a]
Lucky Loser
05Belgia Ysaline Bonaventure
Holandia Bibiane Schoofs
zakwalifikowano
06Australia Priscilla Hon
Holandia Arantxa Rus
1. runda
07Australia Arina Rodionowa
Belgia Maryna Zanewśka
zakwalifikowano
08Rosja Walerija Sawinych
Rosja Jana Sizikowa
1. runda

Zakwalifikowane[edytuj | edytuj kod]

Szczęśliwe przegrane[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza główna[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Runda finałowa
1  Niemcy Nicola Geuer
 Szwajcaria Viktorija Golubic
6 4 12  
PR  Rosja Nateła Dzałamidze
 Kazachstan Galina Woskobojewa
3 6 10     1  Niemcy Nicola Geuer
 Szwajcaria Viktorija Golubic
4 0
WC  Kanada Eugenie Bouchard
 Stany Zjednoczone Caroline Dolehide
5 2   5  Belgia Ysaline Bonaventure
 Holandia Bibiane Schoofs
6 6
5  Belgia Ysaline Bonaventure
 Holandia Bibiane Schoofs
7 6  
1. runda   Runda finałowa
2  Stany Zjednoczone Desirae Krawczyk
 Australia Ellen Perez
6 65 6  
 Rosja Anna Kalinska
 Słowacja Viktória Kužmová
4 7 8      Rosja Anna Kalinska
 Słowacja Viktória Kužmová
4 4
 Chile Alexa Guarachi
 Nowa Zelandia Erin Routliffe
6 7    Chile Alexa Guarachi
 Nowa Zelandia Erin Routliffe
6 6
6  Australia Priscilla Hon
 Holandia Arantxa Rus
3 5  
1. runda   Runda finałowa
3  Szwecja Cornelia Lister
 Stany Zjednoczone Sabrina Santamaria
3 6 3  
 Rosja Anna Blinkowa
 Czechy Markéta Vondroušová
6 4 6      Rosja Anna Blinkowa
 Czechy Markéta Vondroušová
6 61 2
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
 Tajlandia Luksika Kumkhum
7 6    Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
 Tajlandia Luksika Kumkhum
4 7 6
8  Rosja Walerija Sawinych
 Rosja Jana Sizikowa
5 4  
1. runda   Runda finałowa
4  Hiszpania Georgina García Pérez
 Węgry Fanny Stollár
6 6  
WC  Wielka Brytania Sarah Beth Grey
 Wielka Brytania Olivia Nicholls
4 3     4  Hiszpania Georgina García Pérez
 Węgry Fanny Stollár
6 4 2
 Stany Zjednoczone Jamie Loeb
 Szwecja Rebecca Peterson
6 64 3   7  Australia Arina Rodionowa
 Belgia Maryna Zanewśka
2 6 6
7  Australia Arina Rodionowa
 Belgia Maryna Zanewśka
2 7 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (£) Punkty (WTA)
Zwyciężczynie
Finalistki
1. runda

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Zostały przeniesione do turnieju głównego jako szczęśliwe przegrane.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]