Wimbledon 2019 (gra podwójna chłopców)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wimbledon 2019 – gra podwójna chłopców
Miejsce  Wielka Brytania
Londyn, London Borough of Merton
Obiekt All England Lawn Tennis and Croquet Club
Nawierzchnia Trawiasta
Data 10–15.07.2019
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 32D
Dyrektor Richard Lewis
2018 2020
Strona internetowa
Wielki Szlem 2019

Wimbledon 2019 – gra podwójna chłopców – zawody deblowe chłopców, rozgrywane w ramach trzeciego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Wimbledonu. Zmagania miały miejsce pomiędzy 10–15 lipca na trawiastych kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club w London Borough of Merton – dzielnicy brytyjskiego Londynu.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściOsiągnięcie
01Czechy Jonas Forejtek
Czechy Jiri Lehecka
zwycięstwo
02Japonia Shintaro Mochizuki
Dania Holger Vitus Nodskov Rune
ćwierćfinał
03Stany Zjednoczone Martin Damm
Stany Zjednoczone Toby Kodat
półfinał
04Brazylia Matheus Pucinelli de Almeida
Argentyna Thiago Agustin Tirante
1. runda
05Australia Riky Hijikata
Finlandia Otto Virtanen
wycofanie
06Japonia Shinsuke Mitsui
Japonia Keisuke Saitoh
ćwierćfinał
07Kanada Liam Draxl
Stany Zjednoczone Govind Nanda
finał
08Uzbekistan Siergiej Fomin
Belgia Gauthier Onclin
1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Czechy Jonas Forejtek
 Czechy Jiri Lehecka
5 7 7  
6  Japonia Shunsuke Mitsui
 Japonia Keisuke Saitoh
7 66 5  
  1  Czechy Jonas Forejtek
 Czechy Jiri Lehecka
6 3 6  
  3  Stany Zjednoczone Martin Damm
 Stany Zjednoczone Toby Kodat
2 6 3  
3  Stany Zjednoczone Martin Damm
 Stany Zjednoczone Toby Kodat
6 7
  WC  Wielka Brytania Jacob Fearnley
 Wielka Brytania Connor Thomson
3 5  
    1  Czechy Jonas Forejtek
 Czechy Jiri Lehecka
7 6
  7  Kanada Liam Draxl
 Stany Zjednoczone Govind Nanda
5 4
  WC  Wielka Brytania Arthur Fery
 Wielka Brytania Toby Samuel
6 6  
 Stany Zjednoczone Brandon Nakashima
 Francja Valentin Royer
3 2  
WC  Wielka Brytania Arthur Fery
 Wielka Brytania Toby Samuel
4 3
  7  Kanada Liam Draxl
 Stany Zjednoczone Govind Nanda
6 6  
7  Kanada Liam Draxl
 Stany Zjednoczone Govind Nanda
6 7
  2  Japonia Shintaro Mochizuki
 Dania Holger Vitus Nodskov Rune
3 5  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda
1  Czechy Jonas Forejtek
 Czechy Jiri Lehecka
6 6  
 Stany Zjednoczone Andrew Dale
 Stany Zjednoczone Andres Martin
4 4     1  Czechy Jonas Forejtek
 Czechy Jiri Lehecka
6 6
 Włochy Matteo Arnaldi
 Włochy Francesco Passaro
1 2    Australia Tristan Schoolkate
 Australia Dane Sweeny
4 2
 Australia Tristan Schoolkate
 Australia Dane Sweeny
6 6  
1. runda   2. runda
 Stany Zjednoczone Cannon Kingsley
 Białoruś Aleksander Zgirovsky
6 3 6  
WC  Wielka Brytania James Story
 Wielka Brytania Oscar Weightman
2 6 3      Stany Zjednoczone Cannon Kingsley
 Białoruś Aleksander Zgirovsky
2 2
 Rumunia Nini Gabriel Dica
 Algieria Youcef Rihane
3 3   6  Japonia Shunsuke Mitsui
 Japonia Keisuke Saitoh
6 6
6  Japonia Shunsuke Mitsui
 Japonia Keisuke Saitoh
6 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda
3  Stany Zjednoczone Martin Damm
 Stany Zjednoczone Toby Kodat
79 6  
 Argentyna Roman Andres Burruchaga
 Brazylia Natan Rodrigues
67 4     3  Stany Zjednoczone Martin Damm
 Stany Zjednoczone Toby Kodat
6 6
 Szwecja Kevin Chahoud
 Wietnam Nhuyen Van Phuong
1 1    Czechy Andrew Paulson
 Ukraina Eric Vanshelboim
3 4
 Czechy Andrew Paulson
 Ukraina Eric Vanshelboim
6 6  
1. runda   2. runda
 Stany Zjednoczone Eliot Spizzirri
 Stany Zjednoczone Tyler Zink
77 6  
 Argentyna Alejo Lorenzo Lingua Lavallen
 Francja Harold Mayot
61 1      Stany Zjednoczone Eliot Spizzirri
 Stany Zjednoczone Tyler Zink
4 6 9
WC  Wielka Brytania Jacob Fearnley
 Wielka Brytania Connor Thomson
6 6   WC  Wielka Brytania Jacob Fearnley
 Wielka Brytania Connor Thomson
6 3 11
8  Uzbekistan Siergiej Fomin
 Belgia Gauthier Onclin
2 4  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda
Alt  Wielka Brytania Derrick Chen
 Wielka Brytania Lui Maxted
4 2  
WC  Wielka Brytania Arthur Fery
 Wielka Brytania Toby Samuel
6 6     WC  Wielka Brytania Arthur Fery
 Wielka Brytania Toby Samuel
6 6
 Kanada Taha Baadi
 Rumunia Filip Cristian Jianu
6 6    Kanada Taha Baadi
 Rumunia Filip Cristian Jianu
2 2
 Szwajcaria Leandro Riedi
 Czechy Dalibor Svrcina
3 1  
1. runda   2. runda
 Hiszpania Carlos Gimeno Valero
 Hiszpania Pablo Llamas Ruiz
67 1  
 Włochy Flavio Cobolli
 Szwajcaria Dominic Stephen Stricker
79 6      Włochy Flavio Cobolli
 Szwajcaria Dominic Stephen Stricker
3 1
 Stany Zjednoczone Brandon Nakashima
 Francja Valentin Royer
6 6    Stany Zjednoczone Brandon Nakashima
 Francja Valentin Royer
6 6
4  Brazylia Matheus Pucinelli de Almeida
 Argentyna Thiago Agustin Tirante
3 2  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda
7  Kanada Liam Draxl
 Stany Zjednoczone Govind Nanda
77 77  
 Rumunia Nicholas David Ionel
 Polska Wojciech Marek
64 65     7  Kanada Liam Draxl
 Stany Zjednoczone Govind Nanda
6 6
 Ukraina Ilja Biełoborodko
 Węgry Peter Makk
5 3    Francja Baptiste Anselmo
 Francja Loris Pourroy
4 3
 Francja Baptiste Anselmo
 Francja Loris Pourroy
7 6  
1. runda   2. runda
 Wybrzeże Kości Słoniowej Eliakim Coulibaly
 Japonia Ryoma Matsushita
6 63 0  
 Hiszpania Nicolas Alvarez Varona
 Argentyna Juan Bautista Torres
4 77 6      Hiszpania Nicolas Alvarez Varona
 Argentyna Juan Bautista Torres
6 5 2
WC  Wielka Brytania Felix Gill
 Wielka Brytania Jack Pinnington Jones
4 6 3   2  Japonia Shintaro Mochizuki
 Dania Holger Vitus Nodskov Rune
2 7 6
2  Japonia Shintaro Mochizuki
 Dania Holger Vitus Nodskov Rune
6 4 6  

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]