Wimbledon 2019 (gra pojedyncza chłopców)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wimbledon 2019 – gra pojedyncza chłopców
Miejsce  Wielka Brytania
Londyn, London Borough of Merton
Obiekt All England Lawn Tennis and Croquet Club
Nawierzchnia Trawiasta
Data 08–14.07.2019
ATP Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 64S
Dyrektor Richard Lewis
2018 2020
Strona internetowa
Wielki Szlem 2019

Wimbledon 2019 – gra pojedyncza chłopców – zawody singlowe chłopców, rozgrywane w ramach trzeciego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Wimbledonu. Zmagania miały miejsce w dniach 8–14 lipca na trawiastych kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club w London Borough of Merton – dzielnicy brytyjskiego Londynu.

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaOsiągnięcie
01Dania Holger Vitus Nødskov Rune 3. runda
02Czechy Jonáš Forejtek 1. runda
03Argentyna Thiago Agustín Tirante 1. runda
04Stany Zjednoczone Martin Damm półfinał
05Czechy Jiří Lehečka 2. runda
06Stany Zjednoczone Brandon Nakashima 3. runda
07Stany Zjednoczone Toby Kodat 1. runda
08Japonia Shintaro Mochizuki zwycięstwo
09Chińska Republika Ludowa Bu Yunchaokete wycofanie

NumerTenisistaOsiągnięcie
10Hiszpania Carlos Alcaraz Garfia ćwierćfinał
11Finlandia Otto Virtanen 1. runda
12Kanada Liam Draxl 2. runda
13Rumunia Filip Cristian Jianu 3. runda
14Japonia Shunsuke Mitsui 2. runda
15Belgia Gauthier Onclin 1. runda
16Japonia Keisuke Saitoh 1. runda
17Francja Harold Mayot półfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Wielka Brytania Anton Matusevich 3 3  
8  Japonia Shintaro Mochizuki 6 6  
  8  Japonia Shintaro Mochizuki 6 0 10  
  4  Stany Zjednoczone Martin Damm 1 6 8  
4  Stany Zjednoczone Martin Damm 6 6
  10  Hiszpania Carlos Alcaraz Garfia 1 4  
    8  Japonia Shintaro Mochizuki 6 6
   Hiszpania Carlos Gimeno Valero 3 2
   Czechy Dalibor Svrčinat 6 3 5  
 Hiszpania Carlos Gimeno Valero 4 6 7  
 Hiszpania Carlos Gimeno Valero 7 6
  17  Francja Harold Mayot 65 4  
17  Francja Harold Mayot 6 6
   Ukraina Illja Biełoborodko 4 4  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
1  Dania Holger Vitus Nødskov Rune 6 6  
 Szwecja Kevin Chahoud 2 4     1  Dania Holger Vitus Nødskov Rune 6 6  
 Ukraina Eric Vanshelboim 6 3 6      Ukraina Eric Vanshelboim 0 2  
 Szwajcaria Leandro Riedi 3 6 3       1  Dania Holger Vitus Nødskov Rune 4 5
 Australia Rinky Hijikata 2 5        Wielka Brytania Anton Matusevich 6 7
 Stany Zjednoczone Govind Nanda 6 7      Stany Zjednoczone Govind Nanda 3 3
 Wielka Brytania Anton Matusevich 6 4 6      Wielka Brytania Anton Matusevich 6 6  
15  Belgia Gauthier Onclin 3 6 4  
1. runda   2. runda   3. runda
11  Finlandia Otto Virtanen 6 1 5  
 Stany Zjednoczone Cannon Kingsley 4 6 7      Stany Zjednoczone Cannon Kingsley 4 4  
 Włochy Matteo Arnaldi 64 1     WC  Wielka Brytania Arthur Fery 6 6  
WC  Wielka Brytania Arthur Fery 7 6       WC  Wielka Brytania Arthur Fery 3 3
 Hiszpania Pablo Llamas Ruiz 4 6 2       8  Japonia Shintaro Mochizuki 6 6
Q  Argentyna Román Andrés Burruchaga 6 4 6     Q  Argentyna Román Andrés Burruchaga 5 63
 Francja Valentin Royer 6 3 6     8  Japonia Shintaro Mochizuki 7 7  
8  Japonia Shintaro Mochizuki 3 6 8  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
4  Stany Zjednoczone Martin Damm 6 66 6  
 Włochy Francesco Passaro 2 7 4     4  Stany Zjednoczone Martin Damm 6 6  
Q  Japonia Ryoma Matsushita 2 6 6     Q  Japonia Ryoma Matsushita 4 4  
WC  Wielka Brytania Blu Baker 6 1 4       4  Stany Zjednoczone Martin Damm 6 6
 Algieria Youcef Rihane 2 2        Kanada Taha Baadi 2 3
 Kanada Taha Baadi 6 6      Kanada Taha Baadi 6 7
Q  Francja Baptiste Anselmo 6 62 8     Q  Francja Baptiste Anselmo 4 63  
16  Japonia Keisuke Saitoh 2 7 6  
1. runda   2. runda   3. runda
10  Hiszpania Carlos Alcaraz Garfia 6 6  
 Stany Zjednoczone Tyler Zink 3 2     10  Hiszpania Carlos Alcaraz Garfia 6 6  
 Brazylia Matheus Pucinelli de Almeida 6 6      Brazylia Matheus Pucinelli de Almeida 1 2  
 Argentyna Alejo Lorenzo Lingua Lavallén 4 4       10  Hiszpania Carlos Alcaraz Garfia 6 5 8
LL  Stany Zjednoczone William Grant 6 4 7       LL  Stany Zjednoczone William Grant 4 7 6
 Rumunia Nini Gabriel Dica 1 6 5     LL  Stany Zjednoczone William Grant 6 7
WC  Wielka Brytania Harry Wendelken 2 3     5  Czechy Jiří Lehečka 4 66  
5  Czechy Jiří Lehečka 6 6  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
7  Stany Zjednoczone Tony Kodat 0 5  
 Australia Tristan Schoolkate 6 7      Australia Tristan Schoolkate 6 6  
Q  Stany Zjednoczone Andres Martin 5 0      Szwajcaria Dominic Stephen Stricker 3 4  
 Szwajcaria Dominic Stephen Stricker 7 6        Australia Tristan Schoolkate 4 2
 Czechy Dalibor Svrčina 6 6        Czechy Dalibor Svrčinat 6 6
 Polska Wojciech Marek 1 3      Czechy Dalibor Svrčinat 7 3 6
WC  Wielka Brytania Jack Pinnington Jones 3 3     12  Kanada Liam Draxl 63 6 3  
12  Kanada Liam Draxl 6 6  
1. runda   2. runda   3. runda
13  Rumunia Filip Cristian Jianu 7 7  
WC  Wielka Brytania Toby Samuel 5 62     13  Rumunia Filip Cristian Jianu 7 6  
 Włochy Flavio Cobolli 6 6      Włochy Flavio Cobolli 67 2  
 Uzbekistan Sergey Fomin 2 1       13  Rumunia Filip Cristian Jianu 7 3 2
Q  Wielka Brytania Derrick Chen 67 4        Hiszpania Carlos Gimeno Valero 62 6 6
Q  Stany Zjednoczone Andrew Dale 7 6     Q  Stany Zjednoczone Andrew Dale 1 3
 Hiszpania Carlos Gimeno Valero 65 6 6      Hiszpania Carlos Gimeno Valero 6 6  
3  Argentyna Thiago Agustín Tirante 7 3 4  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
6  Stany Zjednoczone Brandon Nakashima 6 7  
Q  Wietnam Nguyễn Văn Phương 0 65     6  Stany Zjednoczone Brandon Nakashima 7 6  
 Rumunia Nicholas David Ionel 6 6      Rumunia Nicholas David Ionel 64 2  
WC  Wielka Brytania Jacob Fearnley 3 2       6  Stany Zjednoczone Brandon Nakashima 4 4
Q  Brazylia Natan Rodrigues 6 7       17  Francja Harold Mayot 6 6
 Węgry Péter Makk 4 68     Q  Brazylia Natan Rodrigues 5 4
 Australia Dane Sweeny 4 4     17  Francja Harold Mayot 7 6  
17  Francja Harold Mayot 6 6  
1. runda   2. runda   3. runda
14  Japonia Shunsuke Mitsui 63 6 6  
 Argentyna Juan Bautista Torres 7 2 3     14  Japonia Shunsuke Mitsui 2 3  
 Hiszpania Nicolás Álvarez Varona 6 6      Hiszpania Nicolás Álvarez Varona 6 6  
WC  Wielka Brytania Felix Gill 4 4        Hiszpania Nicolás Álvarez Varona 63 4
 Ukraina Illja Biełoborodko 1 7 6        Ukraina Illja Biełoborodko 7 6
 Stany Zjednoczone Eliot Spizzirri 6 5 4      Ukraina Illja Biełoborodko 6 5 6
WC  Wielka Brytania James Story 6 7     WC  Wielka Brytania James Story 4 7 4  
2  Czechy Jonáš Forejtek 4 63  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Punkty
Zwycięzca 1000
Finalista 600
Półfinalista 370
Ćwierćfinalista 200
3. runda 100
2. runda 45
Kwalifikant, który odpadł w 1. rundzie 30
Runda finałowa kwalifikacji 20

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]