Wimbledon 2019 (gra pojedyncza dziewcząt)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wimbledon 2019 – gra pojedyncza dziewcząt
Miejsce  Wielka Brytania
Londyn, London Borough of Merton
Obiekt All England Lawn Tennis and Croquet Club
Nawierzchnia Trawiasta
Data 01–14.07.2019
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 64S
Dyrektor Richard Lewis
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Ukraina Daria Snigur
2018 2020
Strona internetowa
Wielki Szlem 2019

Wimbledon 2019 – gra pojedyncza dziewcząt – zawody singlowe dziewcząt, rozgrywane w ramach trzeciego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Wimbledonu. Zmagania miały miejsce pomiędzy 1–14 lipca na trawiastych kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club w London Borough of Merton – dzielnicy brytyjskiego Londynu.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaOsiągnięcie
01Stany Zjednoczone Emma Navarro półfinał
02Kolumbia Maria Camila Osorio Serrano 2. runda
03Chińska Republika Ludowa Zheng Qinwen 3. runda
04Francja Diane Parry półfinał
05Stany Zjednoczone Hurricane Tyra Black 1. runda
06Japonia Natsumi Kawaguchi ćwierćfinał
07Burundi Sada Nahimana 1. runda
08Rosja Alina Czarajewa 1. runda

NumerTenisistaOsiągnięcie
09Tajlandia Mananchaya Sawangkaew 1. runda
10Stany Zjednoczone Alexa Noel finał
11Łotwa Kamilla Bartone 1. runda
12Korea Południowa Park So-hyun 2. runda
13Rosja Anastasija Tichonowa 1. runda
14Chińskie Tajpej Joanna Garland 1. runda
15Monako Helene Pellicano 2. runda
16Węgry Adrienn Nagy 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Stany Zjednoczone Emma Navarro 4 6 6  
6  Japonia Natsumi Kawaguchi 6 1 1  
  1  Stany Zjednoczone Emma Navarro 3 0  
   Ukraina Daria Snigur 6 6  
Q  Rosja Polina Kudermetowa 2 4
   Ukraina Daria Snigur 6 6  
     Ukraina Daria Snigur 6 6
  10  Stany Zjednoczone Alexa Noel 4 4
   Francja Elsa Jacquemot 1 4  
4  Francja Diane Parry 6 6  
4  Francja Diane Parry 2 1
  10  Stany Zjednoczone Alexa Noel 6 6  
10  Stany Zjednoczone Alexa Noel 7 6
   Indie Priska Madelyn Nugroho 64 2  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
1  Stany Zjednoczone Emma Navarro 6 6  
 Rosja Diana Shanider 0 2     1  Stany Zjednoczone Emma Navarro 4 6 7  
 Kolumbia Antonia Samudio 3 2      Francja Selena Janicijevic 6 4 5  
 Francja Selena Janicijevic 6 6       1  Stany Zjednoczone Emma Navarro 0 6 6
WC  Wielka Brytania Sonay Kartal 77 77       Q  Stany Zjednoczone Katrina Scott 6 1 1
 Stany Zjednoczone Annerly Poulos 61 63     WC  Wielka Brytania Sonay Kartal 1 4
Q  Stany Zjednoczone Katrina Scott 6 6     Q  Stany Zjednoczone Katrina Scott 6 6  
16  Węgry Adrienn Nagy 3 3  
1. runda   2. runda   3. runda
9  Tajlandia Mananchaya Sawangkaew 77 5 9  
 Stany Zjednoczone Elizabeth Mandlik 62 7 11      Stany Zjednoczone Elizabeth Mandlik 6 6  
 Rosja Jelina Awanesjan 6 6      Rosja Jelina Awanesjan 0 0  
 Hiszpania Carlota Martinez Cirez 3 0        Stany Zjednoczone Elizabeth Mandlik 6 4 k
WC  Wielka Brytania Emma Raducanu 6 1 5       6  Japonia Natsumi Kawaguchi 3 6
Q  Polska Martyna Kubka 0 6 7     Q  Polska Martyna Kubka 1 65
 Niemcy Alexandra Vecic 1 7 4     6  Japonia Natsumi Kawaguchi 6 77  
6  Japonia Natsumi Kawaguchi 6 5 6  

2. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
3  Chińska Republika Ludowa Zheng Qinwen 6 6  
 Tajlandia Thasaporn Naklo 0 2     3  Chińska Republika Ludowa Zheng Qinwen 6 4 6  
 Stany Zjednoczone Savannah Broadus 6 5 2      Francja Carole Monnet 3 6 2  
 Francja Carole Monnet 2 7 6       3  Chińska Republika Ludowa Zheng Qinwen 2 1
Q  Rosja Polina Kudermetowa 6 6       Q  Rosja Polina Kudermetowa 6 6
WC  Wielka Brytania Amarni Banks 1 0     Q  Rosja Polina Kudermetowa 6 0
Q  Stany Zjednoczone Aleksandra Jepifanowa 6 3 4     15  Monako Helene Pellicano 2 0k  
15  Monako Helene Pellicano 1 6 6  
1. runda   2. runda   3. runda
11  Łotwa Kamilla Bartone 1 4  
 Ukraina Daria Snigur 6 6      Ukraina Daria Snigur 6 6  
 Czechy Kristyna Lavickova 2 77 1     WC  Wielka Brytania Erin Richardson 0 1  
WC  Wielka Brytania Erina Richardson 6 65 6        Ukraina Daria Snigur 64 6 6
 Hiszpania Marta Custic 4 65        Stany Zjednoczone Robin Montgomery 7 1 2
 Stany Zjednoczone Robin Montgomery 6 77      Stany Zjednoczone Robin Montgomery 77 6
Q  Japonia Funa Kozaki 6 6     Q  Japonia Funa Kozaki 61 2  
8  Rosja Alina Czarajewa 2 3  

3. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
5  Stany Zjednoczone Hurricane Tyra Black 2 0  
 Francja Elsa Jacquemot 6 6      Francja Elsa Jacquemot 7 6  
Q  Polska Weronika Baszak 2 5      Rosja Oksana Selechmetjewa 5 1  
 Rosja Oksana Selechmetjewa 6 7        Francja Elsa Jacquemot 7 6
 Tajlandia Mai Napatt Nirundorn 7 4 6        Tajlandia Mai Napatt Nirundorn 5 0
WC  Wielka Brytania Holly Fischer 5 6 1      Tajlandia Mai Napatt Nirundorn 6 3 6
 Szwajcaria Valentina Ryser 5 6 6     12  Korea Południowa Park Su-hyun 4 6 3  
12  Korea Południowa Park So-hyun 7 4 8  
1. runda   2. runda   3. runda
13  Rosja Anastasija Tichonowa 4 2  
 Hongkong Hong Yi Cody Wong 6 6      Hongkong Hong Yi Cody Wong 6 6  
 Hiszpania Ane Mintegi del Olmo 6 6      Hiszpania Ane Mintegi del Olmo 1 3  
WC  Wielka Brytania Victoria Allen 3 3        Hongkong Hong Yi Cody Wong 2 3
 Stany Zjednoczone Abigail Forbes 6 68 6       4  Francja Diane Parry 6 6
 Ukraina Ljubow Kostienko 2 710 3      Stany Zjednoczone Abigail Forbes 65 4
 Łotwa Darja Semenistaja 3 3     4  Francja Diane Parry 77 6  
4  Francja Diane Parry 6 6  

4. ćwiartka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda
7  Burundi Sada Nahimana 3 6 3  
WC  Wielka Brytania Matilda Mutavdzic 6 3 6     WC  Wielka Brytania Matilda Mutavdzic 4 6 6  
 Rosja Daria Frayman 7 2 8      Rosja Daria Frayman 6 3 3  
 Słowenia Pia Lovricz 5 6 6       WC  Wielka Brytania Matilda Mutavdzic 4 4
Q  Stany Zjednoczone Charlotte Owensby 6 6       10  Stany Zjednoczone Alexa Noel 6 6
 Izrael Shavit Kimchi 2 2     Q  Stany Zjednoczone Charlotte Owensby 2 1
Q  Węgry Amarissa Kiara Toth 4 4     10  Stany Zjednoczone Alexa Noel 6 6  
10  Stany Zjednoczone Alexa Noel 6 6  
1. runda   2. runda   3. runda
14  Chińskie Tajpej Joanna Garland 2 2  
 Francja Aubane Droguet 6 6      Francja Aubane Droguet 6 4 0  
 Indie Priska Madelyn Nugroho 67 6 6      Indie Priska Madelyn Nugroho 3 6 6  
 Stany Zjednoczone Chloe Beck 79 2 4        Indie Priska Madelyn Nugroho 4 6 6
 Czechy Linda Fruhvirtova 6 5 6        Czechy Linda Fruhvirtova 6 3 3
WC  Wielka Brytania Destinee Martins 4 7 1      Czechy Linda Fruhvirtova 6 6
 Ekwador Mell Elizabeth Reasco Gonzalez 1 2     2  Kolumbia Maria Camila Osorio Serrano 4 3  
2  Kolumbia Maria Camila Osorio Serrano 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]