Wimbledon 2019 (kwalifikacje gry pojedynczej kobiet)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wimbledon 2019 – kwalifikacje gry pojedynczej kobiet
Miejsce  Wielka Brytania
Roehampton
Obiekt The Bank of England Sports Centre
Nawierzchnia Trawiasta
Data 26–28.06.2019
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Drabinka 96QS
Dyrektor Richard Lewis
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Stany Zjednoczone Cori Gauff
Czechy Tereza Martincová
Stany Zjednoczone Kristie Ahn
Australia Arina Rodionowa
Rosja Anna Kalinska
Słowenia Kaja Juvan
Stany Zjednoczone Caty McNally
Rosja Warwara Flink
Hiszpania Paula Badosa Gibert
Włochy Giulia Gatto-Monticone
Rumunia Elena-Gabriela Ruse
Belgia Ysaline Bonaventure
Rumunia Ana Bogdan
Brazylia Beatriz Haddad Maia
Holandia Lesley Kerhove
Belgia Yanina Wickmayer
Czechy Marie Bouzková (LL)
Stany Zjednoczone Lauren Davis (LL)
Stany Zjednoczone Christina McHale (LL)
2018 2020
Strona internetowa
Wielki Szlem 2019

Wimbledon 2019 – kwalifikacje gry pojedynczej kobiet – kwalifikacje do zawodów singlowych kobiet, rozgrywane w ramach trzeciego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Wimbledonu. Zmagania miały miejsce w dniach 26–28 czerwca na trawiastych kortach The Bank of England Sports Centre w Roehampton.

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaOsiągnięcie
01Hiszpania Aliona Bolsova Zadoinov 1. runda
02Rosja Anna Blinkowa 3. runda
03Stany Zjednoczone Lauren Davis[a] Lucky Loser
04Japonia Misaki Doi 2. runda
05Rosja Natalja Wichlancewa 2. runda
06Stany Zjednoczone Christina McHale[a] Lucky Loser
07Czechy Kristýna Plíšková Przeniesiona do głównej drabinki
08Kazachstan Jelena Rybakina 3. runda
09Stany Zjednoczone Whitney Osuigwe 1. runda
10Rumunia Irina-Camelia Begu 2. runda
11Japonia Nao Hibino 1. runda
12Belgia Ysaline Bonaventure zakwalifikowano
13Czechy Marie Bouzková[a] Lucky Loser
14Serbia Olga Danilović 3. runda
15Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko 2. runda
16Czechy Tereza Smitková 2. runda
17Brazylia Beatriz Haddad Maia zakwalifikowano

NumerTenisistkaOsiągnięcie
18Stany Zjednoczone Allie Kiick 1. runda
19Belgia Greet Minnen 3. runda
20Słowenia Kaja Juvan zakwalifikowano
21Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu 2. runda
22Hiszpania Paula Badosa Gibert zakwalifikowano
23Australia Priscilla Hon 2. runda
24Rumunia Ana Bogdan zakwalifikowano
25Stany Zjednoczone Sachia Vickery 1. runda
26Holandia Arantxa Rus 3. runda
27Węgry Tímea Babos 1. runda
28Rosja Warwara Flink zakwalifikowano
29Czechy Tereza Martincová zakwalifikowano
30Rosja Anna Kalinska zakwalifikowano
31Rosja Ludmiła Samsonowa 3. runda
32Niemcy Tamara Korpatsch 2. runda
33Szwecja Johanna Larsson 1. runda

Zakwalifikowane[edytuj | edytuj kod]

  1. Stany Zjednoczone Cori Gauff
  2. Czechy Tereza Martincová
  3. Stany Zjednoczone Kristie Ahn
  4. Australia Arina Rodionowa
  5. Rosja Anna Kalinska
  6. Słowenia Kaja Juvan
  7. Stany Zjednoczone Caty McNally
  8. Rosja Warwara Flink
  9. Hiszpania Paula Badosa Gibert
  10. Włochy Giulia Gatto-Monticone
  11. Rumunia Elena-Gabriela Ruse
  12. Belgia Ysaline Bonaventure
  13. Rumunia Ana Bogdan
  14. Brazylia Beatriz Haddad Maia
  15. Holandia Lesley Kerhove
  16. Belgia Yanina Wickmayer

Szczęśliwe przegrane[edytuj | edytuj kod]

  1. Czechy Marie Bouzková
  2. Stany Zjednoczone Lauren Davis
  3. Stany Zjednoczone Christina McHale

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza główna[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Runda finałowa
1  Hiszpania Aliona Bolsova Zadoinov 3 4  
WC  Stany Zjednoczone Cori Gauff 6 6     WC  Stany Zjednoczone Cori Gauff 6 6  
   Chińska Republika Ludowa Ma Shuyue 3 1     Alt  Rosja Walentina Iwachnienko 2 3  
Alt  Rosja Walentina Iwachnienko 6 6       WC  Stany Zjednoczone Cori Gauff 6 6
WC  Wielka Brytania Emma Raducanu 64 2       19  Belgia Greet Minnen 1 1
   Chińskie Tajpej Liang En-shuo 77 6        Chińskie Tajpej Liang En-shuo 3 6 1
   Izrael Julja Gluszko 2 1     19  Belgia Greet Minnen 6 2 6  
19  Belgia Greet Minnen 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
2  Rosja Anna Blinkowa 6 7  
   Australia Zoe Hives 1 5     2  Rosja Anna Blinkowa 6 6  
   Włochy Martina Di Giuseppe 77 6        Włochy Martina Di Giuseppe 3 4  
   Australia Destanee Aiava 63 4       2  Rosja Anna Blinkowa 6 3 5
   Rumunia Alexandra Cadanțu 1 6 3       29  Czechy Tereza Martincová 4 6 7
   Stany Zjednoczone Caroline Dolehide 6 3 6        Stany Zjednoczone Caroline Dolehide 1 65
   Chińska Republika Ludowa Xu Shilin 6 5 4     29  Czechy Tereza Martincová 6 77  
29  Czechy Tereza Martincová 1 7 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
3  Stany Zjednoczone Lauren Davis 1 77 6  
   Holandia Bibiane Schoofs 6 63 4     3  Stany Zjednoczone Lauren Davis 6 7  
   Belgia Maryna Zanewśka 64 63        Stany Zjednoczone Francesca Di Lorenzo 4 5  
   Stany Zjednoczone Francesca Di Lorenzo 77 77       3  Stany Zjednoczone Lauren Davis 4 5
WC  Wielka Brytania Naomi Broady 63 64          Stany Zjednoczone Kristie Ahn 6 7
   Stany Zjednoczone Kristie Ahn 77 77        Stany Zjednoczone Kristie Ahn 6 6
   Stany Zjednoczone Robin Anderson 3 77 4     32  Niemcy Tamara Korpatsch 2 0  
32  Niemcy Tamara Korpatsch 6 60 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
4  Japonia Misaki Doi 6 4 7  
   Australia Kimberly Birrell 1 6 5     4  Japonia Misaki Doi 4 2  
   Australia Arina Rodionowa 78 62 8        Australia Arina Rodionowa 6 6  
   Stany Zjednoczone Asia Muhammad 66 77 6          Australia Arina Rodionowa 0 6 6
   Wielka Brytania Naiktha Bains 4 2          Stany Zjednoczone Danielle Lao 6 1 1
   Stany Zjednoczone Danielle Lao 6 6        Stany Zjednoczone Danielle Lao 6 77
   Czarnogóra Danka Kovinić 6 6        Czarnogóra Danka Kovinić 2 65  
25  Stany Zjednoczone Sachia Vickery 4 4  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
5  Rosja Natalja Wichlancewa 4 6 6  
   Czechy Anastasia Zarycká 6 3 1     5  Rosja Natalja Wichlancewa 4 1  
   Niemcy Antonia Lottner 6 6        Niemcy Antonia Lottner 6 6  
   Szwajcaria Conny Perrin 3 2          Niemcy Antonia Lottner 3 3
   Stany Zjednoczone Claire Liu 5 1       30  Rosja Anna Kalinska 6 6
   Chorwacja Tereza Mrdeža 7 6        Chorwacja Tereza Mrdeža 2 2
   Ukraina Marta Kostiuk 1 5     30  Rosja Anna Kalinska 6 6  
30  Rosja Anna Kalinska 6 7  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
6  Stany Zjednoczone Christina McHale 6 6  
   Japonia Ayano Shimizu 4 4     6  Stany Zjednoczone Christina McHale 3 7 6  
   Uzbekistan Sabina Sharipova 6 3 7        Uzbekistan Sabina Sharipova 6 5 2  
   Słowacja Kristína Kučová 1 6 5       6  Stany Zjednoczone Christina McHale 2 1
   Belgia Kimberley Zimmermann 6 4 5       20  Słowenia Kaja Juvan 6 6
   Turcja Başak Eraydın 4 6 7        Turcja Başak Eraydın 6 63 3
   Grecja Walendini Gramatikopulu 4 6 8     20  Słowenia Kaja Juvan 4 77 6  
20  Słowenia Kaja Juvan 6 3 10  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
33  Szwecja Johanna Larsson 3 4  
   Bułgaria Izabełła Szinikowa 6 6        Bułgaria Izabełła Szinikowa 3 5  
   Stany Zjednoczone Ann Li 5 2        Słowacja Jana Čepelová 6 7  
   Słowacja Jana Čepelová 7 6          Słowacja Jana Čepelová 4 3
   Stany Zjednoczone Caty McNally 77 77          Stany Zjednoczone Caty McNally 6 6
   Japonia Kurumi Nara 64 62        Stany Zjednoczone Caty McNally 6 6
   Ukraina Katarina Zawacka 5 3     23  Australia Priscilla Hon 4 4  
23  Australia Priscilla Hon 7 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
8  Kazachstan Jelena Rybakina 6 6  
   Australia Ellen Perez 1 4     8  Kazachstan Jelena Rybakina 6 6  
   Holandia Richèl Hogenkamp 6 6        Holandia Richèl Hogenkamp 3 0  
   Bułgaria Wiktorija Tomowa 4 2       8  Kazachstan Jelena Rybakina 3 6 6
   Włochy Martina Trevisan 3 4       28  Rosja Warwara Flink 6 4 8
   Francja Jessika Ponchet 6 6        Francja Jessika Ponchet 4 2
   Włochy Jasmine Paolini 61 3     28  Rosja Warwara Flink 6 6  
28  Rosja Warwara Flink 77 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
9  Stany Zjednoczone Whitney Osuigwe 6 5 3  
   Hiszpania Cristina Bucșa 4 7 6        Hiszpania Cristina Bucșa 64 4  
   Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 4 77 4     WC  Wielka Brytania Samantha Murray 77 6  
WC  Wielka Brytania Samantha Murray 6 65 6       WC  Wielka Brytania Samantha Murray 4 6 3
   Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 6 77       22  Hiszpania Paula Badosa Gibert 6 2 6
   Izrael Deniz Khazaniuk 3 65        Chińska Republika Ludowa Liu Fangzhou 5 2
PR  Rumunia Patricia Maria Țig 6 1 4     22  Hiszpania Paula Badosa Gibert 7 6  
22  Hiszpania Paula Badosa Gibert 3 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
10  Rumunia Irina-Camelia Begu 77 6  
   Chińska Republika Ludowa Lu Jiajing 62 4     10  Rumunia Irina-Camelia Begu 3 6 6  
   Serbia Dejana Radanović 65 5     PR  Francja Océane Dodin 6 1 8  
PR  Francja Océane Dodin 77 7       PR  Francja Océane Dodin 6 5 1
   Włochy Giulia Gatto-Monticone 4 6 6          Włochy Giulia Gatto-Monticone 3 7 6
   Cypr Raluca Șerban 6 3 3        Włochy Giulia Gatto-Monticone 6 6
   Hiszpania Georgina García Pérez 5 3     21  Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu 3 1  
21  Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu 7 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
11  Japonia Nao Hibino 62 6 8  
   Węgry Fanny Stollár 77 2 10        Węgry Fanny Stollár 5 3  
   Polska Katarzyna Kawa 6 61 6        Polska Katarzyna Kawa 7 6  
WC  Wielka Brytania Francesca Jones 3 77 3          Polska Katarzyna Kawa 5 1
   Rumunia Elena-Gabriela Ruse 6 6          Rumunia Elena-Gabriela Ruse 7 6
   Bułgaria Sesił Karatanczewa 2 2        Rumunia Elena-Gabriela Ruse 6 5 6
   Rumunia Irina Bara 64 6 6        Rumunia Irina Bara 2 7 4  
18  Stany Zjednoczone Allie Kiick 77 1 4  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
12  Belgia Ysaline Bonaventure 4 6 6  
   Stany Zjednoczone Jamie Loeb 6 1 2     12  Belgia Ysaline Bonaventure 6 77  
WC  Wielka Brytania Gabriella Taylor 77 6     WC  Wielka Brytania Gabriella Taylor 4 65  
   Francja Chloé Paquet 63 4       12  Belgia Ysaline Bonaventure 3 6 6
   Gruzja Ekaterine Gorgodze 77 77       26  Holandia Arantxa Rus 6 1 4
   Węgry Anna Bondár 65 64        Gruzja Ekaterine Gorgodze 3 3
   Polska Magdalena Fręch 4 2     26  Holandia Arantxa Rus 6 6  
26  Holandia Arantxa Rus 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
13  Czechy Marie Bouzková 6 6  
   Paragwaj Verónica Cepede Royg 4 4     13  Czechy Marie Bouzková 6 7  
   Ukraina Anhelina Kalinina 6 6        Ukraina Anhelina Kalinina 0 5  
   Gruzja Mariam Bolkwadze 4 4       13  Czechy Marie Bouzková 3 1
   Turcja Pemra Özgen 6 6       24  Rumunia Ana Bogdan 6 6
   Chińska Republika Ludowa Zhang Yuxuan 1 1        Turcja Pemra Özgen 61 5
   Szwajcaria Ylena In-Albon 2 1     24  Rumunia Ana Bogdan 77 7  
24  Rumunia Ana Bogdan 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
14  Serbia Olga Danilović 6 77  
WC  Wielka Brytania Eden Silva 4 62     14  Serbia Olga Danilović 77 64 6  
   Słowacja Rebecca Šramková 65 3        Francja Amandine Hesse 62 77 2  
   Francja Amandine Hesse 77 6       14  Serbia Olga Danilović 4 4
   Niemcy Anna Zaja 77 63 6       17  Brazylia Beatriz Haddad Maia 6 6
   Francja Myrtille Georges 65 77 3        Niemcy Anna Zaja 6 4 2
   Argentyna Paula Ormaechea 77 4 2     17  Brazylia Beatriz Haddad Maia 3 6 6  
17  Brazylia Beatriz Haddad Maia 64 6 6  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
15  Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko 77 2 6  
   Rosja Sofja Żuk 62 6 0     15  Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko 6 1 2  
   Chińska Republika Ludowa Xun Fangying 3 3        Holandia Lesley Kerkhove 4 6 6  
   Holandia Lesley Kerkhove 6 6          Holandia Lesley Kerkhove 0 6 6
   Turcja Çağla Büyükakçay 4 3       WC  Niemcy Sabine Lisicki 6 4 4
   Indie Ankita Raina 6 6        Indie Ankita Raina 1 64
WC  Niemcy Sabine Lisicki 6 3 6     WC  Niemcy Sabine Lisicki 6 77  
27  Węgry Tímea Babos 3 6 3  
1. runda   2. runda   Runda finałowa
16  Czechy Tereza Smitková 64 7 7  
   Austria Barbara Haas 77 5 5     16  Czechy Tereza Smitková 6 63 1  
   Rosja Walerija Sawinych 6 1 4        Belgia Yanina Wickmayer 1 77 6  
   Belgia Yanina Wickmayer 4 6 6          Belgia Yanina Wickmayer 6 6
WC  Wielka Brytania Maia Lumsden 4 4       31  Rosja Ludmiła Samsonowa 4 3
   Australia Kaylah McPhee 6 6        Australia Kaylah McPhee 2 65
   Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 3 6 1     31  Rosja Ludmiła Samsonowa 6 77  
31  Rosja Ludmiła Samsonowa 6 2 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (£) Punkty (WTA)
Zwyciężczynie 40
Finalistki 22 500 30
2. runda 13 250 20
1. runda 7 000 2

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c Została przeniesiona do turnieju głównego jako szczęśliwa przegrana.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]