Windowpane

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Windowpane
Singel zespołu Coil
Wydany 1990
Gatunek muzyka eksperymentalna
Długość 17:19
Wydawnictwo Threshold House, Wax Trax
Producent Coil
Format CD, DVD, 12"

"Windowpane" – singel grupy Coil, wydany w 1990 roku. Utwór promowany był przez teledysk w reżyserii Petera Christophersona. Tytuł i tekst piosenki były odbierane jako nawiązujące do LSD: kartoniki nasączone narkotykiem bywają nazywane "window panes", a fragmenty tekstu jak "see microscopic, see world view, see the future leaking through; see the person who once was you" miałyby odnosić się do wrażeń po zażyciu LSD[potrzebny przypis]. Tytuł albumu z którego pochodzi "Windowpane", Love's Secret Domain, skracany był i jest przez Balance'a i Christophersona do LSD.

Wydano trzy wersje singla na winylu 12": promo, picture disc i standardowa edycja na czarnym winylu. Wytłoczono 5000 egzemplarzy picture disc, z czego 2000 celowo zniszczono. Wszystkie winylowe single wydano w 1990, mają taki sam zestaw utworów i długości ścieżek. Na wszystkich trzech wytłoczone są napisy: na stronie A "Side A: THE CLEARLIGHT...", na stronie B "Side B: AND THE DIAMOND PATH".

Jedna z wersji CD została wydana przez label Torso, z numerem katalogowym TORSO CD 174. Druga wersja wydana przez WaxTrax! miała numer katalogowy WAXCDS 9142.

Spis utworów[edytuj | edytuj kod]

12" winyl[edytuj | edytuj kod]

Strona A:

  1. "Windowpane" - ?

Strona B:

  1. "Windowpane (Astral Paddinton Mix)" - ?

CD[edytuj | edytuj kod]

  1. "Windowpane (Minimal Mix)" – 5:28
  2. "Windowpane" – 5:49
  3. "Windowpane (Astral Paddington Mix)" – 5:37

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]