Winnetka Challenger

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Winnetka Challenger
Miejsce  Stany Zjednoczone
Winnetka
Obiekt A.C. Nielsen Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Pierwsza edycja 1984
ATP Tour
Kategoria ATP Challenger Tour
Pula nagród 75 000 $
Drabinka 32S/32Q/16D
Aktualni mistrzowie
Gra pojedyncza
Rosja Jewgienij Karlowskij
Gra podwójna
Stany Zjednoczone Austin Krajicek
Indie Jeevan Nedunchezhiyan
Strona internetowa

Winnetka Challenger, właśc. A.C. Nielsen Pro Tennis Championships – męski turniej tenisowy rangi ATP Challenger Tour. Rozgrywany na kortach twardych w amerykańskiej Winnetce od 1984 roku.

Mecze finałowe[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Rok Mistrz Finalista Wynik
2018 Rosja Jewgienij Karlowskij Chińskie Tajpej Jason Jung 6:3, 6:2
2017 Japonia Akira Santillan Indie Ramkumar Ramanathan 7:6(1), 6:2
2016 Japonia Yoshihito Nishioka Stany Zjednoczone Frances Tiafoe 6:2, 6:2
2015 Indie Somdev Devvarman Stany Zjednoczone Daniel Nguyen 7:5, 4:6, 7:6(5)
2014 Stany Zjednoczone Denis Kudla Uzbekistan Farrux Doʻstov 6:2, 6:2
2013 Stany Zjednoczone Jack Sock Stany Zjednoczone Bradley Klahn 6:4, 6:2
2012 Australia John-Patrick Smith Litwa Ričardas Berankis 3:6, 6:3, 7:6(3)
2011 Stany Zjednoczone James Blake Stany Zjednoczone Bobby Reynolds 6:3, 6:1
2010 Argentyna Brian Dabul Stany Zjednoczone Tim Smyczek 6:1, 1:6, 6:1
2009 Stany Zjednoczone Alex Kuznetsov Stany Zjednoczone Tim Smyczek 6:4, 7:6(1)
2008 Stany Zjednoczone Rajeev Ram Stany Zjednoczone Scoville Jenkins 7:5, 6:4
2007 Izrael No’am Okun Południowa Afryka Kevin Anderson 6:4, 6:3
2006 Stany Zjednoczone Sam Querrey Włochy Andrea Stoppini 6:2, 6:3
2001–2005 Nie rozgrywany
2000 Japonia Takao Suzuki Korea Południowa Yoon Yong-il 6:2, 6:4
1999 Stany Zjednoczone Alex O’Brien Białoruś Maks Mirny 6:2, 6:2
1998 Stany Zjednoczone Geoff Grant Włochy Diego Nargiso 5:7, 6:3, 7:5
1997 Włochy Gianluca Pozzi Zimbabwe Wayne Black 6:4, 6:2
1995–1996 Nie rozgrywany
1994 Stany Zjednoczone Vince Spadea Włochy Cristiano Caratti 6:1, 4:6, 7:5
1993 Zimbabwe Kevin Ullyett Wenezuela Maurice Ruah 6:3, 6:2
1992 Stany Zjednoczone Chuck Adams Stany Zjednoczone Steve Bryan 6:2, 6:4
1991 Zimbabwe Byron Black Stany Zjednoczone Todd Martin 6:4, 4:6, 6:2
1990 Włochy Cristiano Caratti Stany Zjednoczone Chris Garner 7:6, 6:1
1989 Stany Zjednoczone Brian Garrow Stany Zjednoczone Todd Martin 6:4, 6:2
1988 Stany Zjednoczone Jeff Tarango Włochy Gianluca Pozzi 7:5, 5:7, 6:2
1987 Australia Simon Youl Argentyna Roberto Saad 5:7, 7:6, 6:3
1986 Nie rozgrywany
1985 Związek Południowej Afryki Barry Moir Stany Zjednoczone Harold Solomon 2:6, 7:5, 6:2
1984 Stany Zjednoczone Marc Flur Stany Zjednoczone Mike Leach 6:3, 6:4

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Rok Mistrzowie Finaliści Wynik
2018 Stany Zjednoczone Austin Krajicek
Indie Jeevan Nedunchezhiyan
Wenezuela Roberto Maytín
Indonezja Christopher Rungkat
6:7(4), 6:4, 10–5
2017 Tajlandia Sanchai Ratiwatana
Indonezja Christopher Rungkat
Stany Zjednoczone Kevin King
Stany Zjednoczone Bradley Klahn
7:6(4), 6:2
2016 Stany Zjednoczone Stefan Kozlov
Australia John-Patrick Smith
Stany Zjednoczone Sekou Bangoura
Irlandia David O’Hare
6:3, 6:3
2015 Szwecja Johan Brunström
Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
Stany Zjednoczone Sekou Bangoura
Kanada Frank Dancevic
4:6, 6:3, 10–8
2014 Australia Thanasi Kokkinakis
Stany Zjednoczone Denis Kudla
Stany Zjednoczone Evan King
Stany Zjednoczone Raymond Sarmiento
6:2, 7:6(4)
2013 Indie Yuki Bhambri
Nowa Zelandia Michael Venus
Indie Somdev Devvarman
Stany Zjednoczone Jack Sock
2:6, 6:2, 10–8
2012 Stany Zjednoczone Devin Britton
Stany Zjednoczone Jeff Dadamo
Australia John Peers
Australia John-Patrick Smith
2:6, 6:2, 10–8
2011 Filipiny Treat Huey
Stany Zjednoczone Bobby Reynolds
Australia Jordan Kerr
Stany Zjednoczone Travis Parrott
7:6(7), 6:4
2010 Stany Zjednoczone Ryler DeHeart
Kanada Pierre-Ludovic Duclos
Południowa Afryka Rik de Voest
Indie Somdev Devvarman
7:6(4), 4:6, 10–8
2009 Australia Carsten Ball
Stany Zjednoczone Travis Rettenmaier
Stany Zjednoczone Brett Joelson
Stany Zjednoczone Ryan Sweeting
6:1, 6:2
2008 Stany Zjednoczone Todd Widom
Stany Zjednoczone Michael Yani
Chińskie Tajpej Chen Ti
Nowa Zelandia Jose Statham
6:2, 6:2
2007 Stany Zjednoczone Patrick Briaud
Stany Zjednoczone Chris Drake
Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
Południowa Afryka Izak van der Merwe
7:6(5), 6:4
2006 Filipiny Cecil Mamiit
Filipiny Eric Taino
Stany Zjednoczone Scoville Jenkins
Stany Zjednoczone Rajeev Ram
6:2, 6:4
2001–2005 Nie rozgrywany

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]