Winston-Salem Open 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Winston-Salem Open 2014
Miejsce  Stany Zjednoczone
Winston-Salem
Obiekt Wake Forest University
Nawierzchnia Twarda
Data 17–23.08.2014
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 598 260 $
Drabinka 48S/27Q/16D
Dyrektor Bill Oakes
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Czechy Lukáš Rosol
Gra podwójna
Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Kolumbia Robert Farah
2013 2015
Strona internetowa

Winston-Salem Open 2014tenisowy turniej ATP rangi ATP World Tour 250 w sezonie 2014 z cyklu Winston-Salem Open rozgrywany w dniach 17–23 sierpnia 2014 roku w Winston-Salem na kortach twardych o puli nagród 598 260 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Stany Zjednoczone John Isner 14 ćwierćfinał
2/WCPołudniowa Afryka Kevin Anderson 17 3 runda
03Hiszpania Tommy Robredo 20 2 runda
04Argentyna Leonardo Mayer 26 2 runda
05Hiszpania Guillermo García-López 32 ćwierćfinał
06Portugalia João Sousa 37 2 runda
07Czechy Lukáš Rosol 38 zwycięstwo
08Hiszpania Marcel Granollers 39 3 runda

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
09Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 43 półfinał
10Hiszpania Pablo Andújar 47 3 runda
11Stany Zjednoczone Donald Young 48 3 runda
12Francja Édouard Roger-Vasselin 49 3 runda
13Kazachstan Michaił Kukuszkin 51 3 runda
14Włochy Andreas Seppi 52 ćwierćfinał
15Finlandia Jarkko Nieminen 53 3 runda
16Stany Zjednoczone Steve Johnson 55 2 runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Stany Zjednoczone John Isner w/o  
7  Czechy Lukáš Rosol  
  7  Czechy Lukáš Rosol 7 4 6  
  9  Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 5 6 4  
14  Włochy Andreas Seppi 4 4
  9  Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 6 6  
    7  Czechy Lukáš Rosol 3 7 7
   Polska Jerzy Janowicz 6 63 5
   Polska Jerzy Janowicz 6 6  
Q  Belgia David Goffin 4 2  
 Polska Jerzy Janowicz 4 7 6
   Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 5 4  
5  Hiszpania Guillermo García-López 7 2 4
   Stany Zjednoczone Sam Querrey 63 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 
    1  Stany Zjednoczone John Isner 7 6  
 Stany Zjednoczone Bradley Klahn 6 0 7      Stany Zjednoczone Bradley Klahn 65 2  
WC  Stany Zjednoczone Noah Rubin 2 6 65       1  Stany Zjednoczone John Isner 6 7  
 Holandia Robin Haase 6 2 6       13  Kazachstan Michaił Kukuszkin 1 63  
 Francja Benoît Paire 4 6 2      Holandia Robin Haase 7 62 4
    13  Kazachstan Michaił Kukuszkin 5 7 6  
      1  Stany Zjednoczone John Isner w/o
      7  Czechy Lukáš Rosol
    10  Hiszpania Pablo Andújar 6 6  
 Holandia Igor Sijsling 7 6      Holandia Igor Sijsling 4 3  
 Kazachstan Andriej Gołubiew 65 3       10  Hiszpania Pablo Andújar 6 2 2
WC  Stany Zjednoczone Ryan Harrison 6 6       7  Czechy Lukáš Rosol 1 6 6  
 Niemcy Jan-Lennard Struff 4 2     WC  Stany Zjednoczone Ryan Harrison 6 1k
    7  Czechy Lukáš Rosol 3 2  
 
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 
    3  Hiszpania Tommy Robredo 1 60  
 Słowenia Blaž Kavčič 3 2      Francja Nicolas Mahut 6 7  
 Francja Nicolas Mahut 6 6        Francja Nicolas Mahut 4 67  
 Słowacja Martin Kližan 65 4       14  Włochy Andreas Seppi 6 7  
 Argentyna Federico Delbonis 7 6      Argentyna Federico Delbonis 5 7 2
    14  Włochy Andreas Seppi 7 64 6  
      14  Włochy Andreas Seppi 4 4
      9  Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 6 6
    9  Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 6 7  
Q  Stany Zjednoczone Wayne Odesnik 64 3      Słowenia Blaž Rola 4 5  
 Słowenia Blaž Rola 7 6       9  Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 6 6
WC  Stany Zjednoczone Robby Ginepri 3 5       8  Hiszpania Marcel Granollers 1 2  
 Francja Paul-Henri Mathieu 6 7      Francja Paul-Henri Mathieu 3 3
    8  Hiszpania Marcel Granollers 6 6  
 
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 
    6  Portugalia João Sousa 1 6 65  
 Polska Jerzy Janowicz 6 6      Polska Jerzy Janowicz 6 3 7  
 Argentyna Carlos Berlocq 1 4        Polska Jerzy Janowicz 4 6 6  
Q  Stany Zjednoczone Marcos Giron 4 4       12  Francja Édouard Roger-Vasselin 6 3 4  
 Kazachstan Ołeksandr Nedowiesow 6 6      Kazachstan Ołeksandr Nedowiesow 69 7 4
    12  Francja Édouard Roger-Vasselin 7 65 6  
       Polska Jerzy Janowicz 6 6
      Q  Belgia David Goffin 4 2
    15  Finlandia Jarkko Nieminen 7 6  
 Niemcy Benjamin Becker 6 2 6      Niemcy Benjamin Becker 5 4  
 Hiszpania Pablo Carreño-Busta 2 6 1       15  Finlandia Jarkko Nieminen 4 6 4
Q  Belgia David Goffin 6 6       Q  Belgia David Goffin 6 4 6  
 Austria Jürgen Melzer 3 4     Q  Belgia David Goffin 6 6
    4  Argentyna Leonardo Mayer 3 1  
 
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinały
 
    5  Hiszpania Guillermo García-López 65 6 6  
 Niemcy Dustin Brown 6 6      Niemcy Dustin Brown 7 2 2  
 Kolumbia Alejandro González 3 2       5  Hiszpania Guillermo García-López 64 6 7  
 Kanada Frank Dancevic 7 3 6       11  Stany Zjednoczone Donald Young 7 3 66  
 Brazylia Thomaz Bellucci 5 6 2      Kanada Frank Dancevic 1 3
    11  Stany Zjednoczone Donald Young 6 6  
      5  Hiszpania Guillermo García-López 7 2 4
       Stany Zjednoczone Sam Querrey 63 6 6
    16  Stany Zjednoczone Steve Johnson 4 3  
 Stany Zjednoczone Sam Querrey 7 6      Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 6  
 Hiszpania Pere Riba 65 4        Stany Zjednoczone Sam Querrey 7 7
Q  Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 2 2       2/WC  Południowa Afryka Kevin Anderson 64 4  
 Francja Adrian Mannarino 6 6      Francja Adrian Mannarino 3 6 4
    2/WC  Południowa Afryka Kevin Anderson 6 2 6  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 80 280 250
Finalista 45 705 150
Półfinalista 26 380 90
Ćwierćfinalista 15 525 45
3 runda 9 050 20
2 runda 5 500 10
1 runda 3 350 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Hiszpania David Marrero
Indie Leander Paes
22 1 runda
02Indie Rohan Bopanna
Kanada Daniel Nestor
26 1 runda
03Wielka Brytania Jamie Murray
Australia John Peers
59 finał
04Filipiny Treat Huey
Wielka Brytania Dominic Inglot
65 wycofanie

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Hiszpania David Marrero
 Indie Leander Paes
65 0k  
 Australia Samuel Groth
 Australia Chris Guccione
7 0      Australia Samuel Groth
 Australia Chris Guccione
64 5  
 Austria Jürgen Melzer
 Czechy Lukáš Rosol
63 6 4      Hiszpania Pablo Andújar
 Hiszpania Marcel Granollers
7 7  
 Hiszpania Pablo Andújar
 Hiszpania Marcel Granollers
7 2 10        Hiszpania Pablo Andújar
 Hiszpania Marcel Granollers
7 2 7  
3  Wielka Brytania Jamie Murray
 Australia John Peers
6 6       3  Wielka Brytania Jamie Murray
 Australia John Peers
5 6 10  
 Hiszpania Guillermo García-López
 Austria Philipp Oswald
4 4     3  Wielka Brytania Jamie Murray
 Australia John Peers
6 6
 Polska Mariusz Fyrstenberg
 Polska Marcin Matkowski
65 6 10      Polska Mariusz Fyrstenberg
 Polska Marcin Matkowski
3 4  
PR  Wielka Brytania Colin Fleming
 Wielka Brytania Ross Hutchins
7 3 2       3  Wielka Brytania Jamie Murray
 Australia John Peers
3 4
 Argentyna Federico Delbonis
 Argentyna Leonardo Mayer
64 5        Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 6
 Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Stany Zjednoczone Donald Young
7 7      Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
 Stany Zjednoczone Donald Young
2 6 10  
 Meksyk Santiago González
 Austria Oliver Marach
1 6 9     Alt  Rumunia Florin Mergea
 Portugalia João Sousa
6 1 12  
Alt  Rumunia Florin Mergea
 Portugalia João Sousa
6 4 11       Alt  Rumunia Florin Mergea
 Portugalia João Sousa
2 3
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
 Białoruś Maks Mirny
5 4        Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 6  
 Holandia Robin Haase
 Francja Nicolas Mahut
7 6      Holandia Robin Haase
 Francja Nicolas Mahut
4 4
 Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
7 7      Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
6 6  
2  Indie Rohan Bopanna
 Kanada Daniel Nestor
63 62  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 32 740 250
Finaliści 17 320 150
Półfinaliści 9 380 90
Ćwierćfinaliści 5 370 45
1 runda 3 140 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]