Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1912 – jedynka mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1912

Wioślarstwo
Jedynka mężczyzn
Złoty medal Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii William Kinnear
Srebrny medal Belgia Polydore Veirman
Brązowy medal Rosja Mart Kuusik
Kanada Everard Butler

Wyścig jedynkek mężczyzn był jedną z konkurencji wioślarskich rozgrywanych podczas V Igrzysk Olimpijskich w Sztokholmie.

Rywalizowało trzynastu zawodników z jedenastu krajów. Złoto zdobył brytyjczyk z William Kinnear.

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Wyścig 1
Miejsce Zawodnik Czas Uwagi
1 Rosja Mart Kuusik 7:45.2 Q
2 Cesarstwo Austrii Alfred Heinrich DQ
Wyścig 2
Miejsce Zawodnik Czas Uwagi
1 Cesarstwo Niemieckie Martin Stahnke 8:28.8 Q
2 Australazja Cecil McVilly DQ
Wyścig 3
Miejsce Zawodnik Czas Uwagi
1 Kanada Everard Butler 7:55.6 Q
2 Wielkie Księstwo Finlandii Axel Haglund 8:11.8
Wyścig 4
Miejsce Zawodnik Czas Uwagi
1 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii William Kinnear 7:44.0 Q
2 Cesarstwo Niemieckie Kurt Hoffmann 7:46.9
Wyścig 5
Miejsce Zawodnik Czas Uwagi
1 Królestwo Węgier József Mészáros 8:29.0 Q
Wyścig 6
Miejsce Zawodnik Czas Uwagi
1 Dania Mikael Simonsen 8:14.0 Q
2 Czechy (kraina) Jan Šourek DNF
Wyścig 7
Miejsce Zawodnik Czas Uwagi
1 Królestwo Węgier Károly Levitsky 8:04.0 Q
Wyścig 8
Miejsce Zawodnik Czas Uwagi
1 Belgia Polydore Veirman 7:59.2 Q

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinał 1
Miejsce Zawodnik Czas Uwagi
1 Belgia Polydore Veirman 7:52.0 Q
2 Królestwo Węgier József Mészáros 7:57.9
Ćwierćfinał 2
Miejsce Zawodnik Czas Uwagi
1 Kanada Everard Butler 7:39.9 Q
Dania Mikael Simonsen DNS
Ćwierćfinał 3
Miejsce Zawodnik Czas Uwagi
1 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii William Kinnear 7:49.9 Q
2 Cesarstwo Niemieckie Martin Stahnke 7:58.8
Ćwierćfinał 4
Miejsce Zawodnik Czas Uwagi
1 Rosja Mart Kuusik 7:45.2 Q
2 Królestwo Węgier Károly Levitsky 7:49.1

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Półfinał 1
Miejsce Zawodnik Czas Uwagi
1 Belgia Polydore Veirman 7:41.0 Q
Bronze Rosja Mart Kuusik 7:43.9
Półfinał 2
Miejsce Zawodnik Czas Uwagi
1 Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii William Kinnear 7:37.0 Q
Bronze Kanada Everard Butler 7:41.0

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał
Miejsce Zawodnik Czas
Gold Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii William Kinnear 7:47.3
Silver Belgia Polydore Veirman 7:56.0

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]