Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 – czwórka ze sternikiem mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924
Wioślarstwo
Czwórka ze sternikiem mężczyzn
Złoty medal Szwajcaria Emile Albrecht, Émile Lachapelle, Alfred Probst, Eugen Sigg, Hans Walter
Srebrny medal Francja Ernest Barberolle, Eugène Constant, Louis Gressier, Georges Lecointe, Raymond Talleux
Brązowy medal Stany Zjednoczone Robert Gerhardt, Sidney Jelinek, John Kennedy, Edward Mitchell, Henry Welsford
Wioślarstwo na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Rowing pictogram.svg
jedynka mężczyźni
dwójka podwójna mężczyźni
dwójka bez sternika mężczyźni
dwójka ze sternikiem mężczyźni
czwórka bez sternika mężczyźni
czwórka ze sternikiem mężczyźni
ósemka mężczyźni

Wyścig czwórek ze sternikiem mężczyzn był jedną z konkurencji wioślarskich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924. Zawody odbyły się w dniach 14-17 lipca. W zawodach uczestniczyło 51 zawodników z 10 państw.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Półfinał 1

Miejsce Osada Czas Kwal.
1 Stany Zjednoczone Robert Gerhardt
Stany Zjednoczone Sidney Jelinek
Stany Zjednoczone John Kennedy
Stany Zjednoczone Edward Mitchell
Stany Zjednoczone Henry Welsford
7:19,0 Q
2 Belgia Lucien Brouha
Belgia Victor Denis
Belgia Jules Georges
Belgia Marcel Roman
Belgia Jean van Silfhout
r
3 Hiszpania Josep Balsells
Hiszpania Leandro Coll
Hiszpania Jaime Geralt
Hiszpania Ricardo Massana
Hiszpania Luis Omedes

Półfinał 2

Miejsce Osada Czas Kwal.
1 Francja Ernest Barberolle
Francja Eugène Constant
Francja Louis Gressier
Francja Georges Lecointe
Francja Raymond Talleux
7:10,0 Q
2 Wielka Brytania Harry Barnsley
Wielka Brytania Victor Bovington
Wielka Brytania Bernard Croucher
Wielka Brytania Thomas Monk
Wielka Brytania John Townend
r
3 Polska Antoni Brzozowski
Polska Henryk Fronczak
Polska Edmund Kowalec
Polska Józef Szawara
Polska Władysław Nadratowski

Półfinał 3

Miejsce Osada Czas Kwal.
1 Królestwo Włoch (1861–1946) Massimo Ballestrero
Królestwo Włoch (1861–1946) Renato Berninzone
Królestwo Włoch (1861–1946) Marcello Casanova
Królestwo Włoch (1861–1946) Ludovico Cerato
Królestwo Włoch (1861–1946) Jean Cipolino
7:13,0 Q
2 Węgry Sándor Hautzinger
Węgry Károly Koch
Węgry István Szendeffy
Węgry Zoltán Török
Węgry Lajos Wick
r

Półfinał 4

Miejsce Osada Czas Kwal.
1 Holandia Jacob Brandsma
Holandia Johannes Brandsma
Holandia Louis Dekker
Holandia Dirk Fortuin
Holandia Jean van Silfhout
7:08,0 Q
2 Szwajcaria Emile Albrecht
Szwajcaria Émile Lachapelle
Szwajcaria Alfred Probst
Szwajcaria Eugen Sigg
Szwajcaria Hans Walter
r

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Osada Czas Kwal.
1 Szwajcaria Emile Albrecht
Szwajcaria Émile Lachapelle
Szwajcaria Alfred Probst
Szwajcaria Eugen Sigg
Szwajcaria Hans Walter
7:27,2 Q
2 Wielka Brytania Harry Barnsley
Wielka Brytania Victor Bovington
Wielka Brytania Bernard Croucher
Wielka Brytania Thomas Monk
Wielka Brytania John Townend
3 Węgry Sándor Hautzinger
Węgry Károly Koch
Węgry István Szendeffy
Węgry Zoltán Török
Węgry Lajos Wick
4 Belgia Lucien Brouha
Belgia Victor Denis
Belgia Jules Georges
Belgia Marcel Roman
Belgia Jean van Silfhout

Finał[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Osada Czas
1 Szwajcaria Emile Albrecht
Szwajcaria Émile Lachapelle
Szwajcaria Alfred Probst
Szwajcaria Eugen Sigg
Szwajcaria Hans Walter
7:18,4
2 Francja Ernest Barberolle
Francja Eugène Constant
Francja Louis Gressier
Francja Georges Lecointe
Francja Raymond Talleux
7:21,6
3 Stany Zjednoczone Robert Gerhardt
Stany Zjednoczone Sidney Jelinek
Stany Zjednoczone John Kennedy
Stany Zjednoczone Edward Mitchell
Stany Zjednoczone Henry Welsford
4 Królestwo Włoch (1861–1946) Massimo Ballestrero
Królestwo Włoch (1861–1946) Renato Berninzone
Królestwo Włoch (1861–1946) Marcello Casanova
Królestwo Włoch (1861–1946) Ludovico Cerato
Królestwo Włoch (1861–1946) Jean Cipolino
Holandia Jacob Brandsma
Holandia Johannes Brandsma
Holandia Louis Dekker
Holandia Dirk Fortuin
Holandia Jean van Silfhout
DNF

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]