Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 – czwórka podwójna kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wioślarstwo na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008
Rowing pictogram.svg
Jedynka mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika mężczyźni
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety

Czwórka podwójna kobiet (W4x) – konkurencja rozgrywana podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2008 w Pekinie między 9 a 16 sierpnia w Parku Olimpijskim Shunyi.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny w standardowym czasie chińskim (UTC+8:00)

Godzina Wydarzenie Runda
Niedziela, 10 sierpnia 2008 16:30-16:50 Eliminacje
Wtorek, 12 sierpnia 2008 15:50-17:00 Repasaże
Sobota, 16 sierpnia 2008 15:00-15:10 Finał B
Niedziela, 17 sierpnia 2008 16:30-16:40 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Chiny
Tang Bin
Jin Ziwei
Xi Aihua
Zhang Yangyang
 Wielka Brytania
Annabel Vernon
Debbie Flood
Frances Houghton
Katherine Grainger
 Niemcy
Britta Oppelt
Manuela Lutze
Kathrin Boron
Stephanie Schiller

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1 → FA, 2.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczki Kraj Czas Uwagi
1 Tang Bin
Jin Ziwei
Xi Aihua
Zhang Yangyang
 Chiny 6:11,83 FA
2 Switłana Spiriuchowa
Ołena Ołefirenko
Natalija Lalczuk
Tetiana Kolesnikowa
 Ukraina 6:17,84 R
3 Rachelle de Jong
Anna-Marie de Zwager
Janine Hanson
Krista Guloien
 Kanada 6:23,27 R
4 Julija Kalinowska
Oksana Dorodnowa
Łarisa Mierk
Julija Lewina
 Rosja 6:26,21 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczki Kraj Czas Uwagi
1 Annabel Vernon
Debbie Flood
Frances Houghton
Katherine Grainger
 Wielka Brytania 6:13,70 FA
2 Britta Oppelt
Manuela Lutze
Kathrin Boron
Stephanie Schiller
 Niemcy 6:15,26 R
3 Lia Pernell
Lindsay Meyer
Jennifer Kaido
Margot Shumway
 Stany Zjednoczone 6:19,89 R
4 Zoe Uphill
Amber Bradley
Kerry Hore
Amy Ives
 Australia 6:20,95 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-4 → FA, 5... → FB

Miejsce Zawodniczki Kraj Czas Uwagi
1 Britta Oppelt
Manuela Lutze
Kathrin Boron
Stephanie Schiller
 Niemcy 6:36,17 FA
2 Lia Pernell
Lindsay Meyer
Jennifer Kaido
Margot Shumway
 Stany Zjednoczone 6:39,53 FA
3 Zoe Uphill
Amber Bradley
Kerry Hore
Amy Ives
 Australia 6:41,39 FA
4 Switłana Spiriuchowa
Ołena Ołefirenko
Natalija Lalczuk
Tetiana Kolesnikowa
 Ukraina 6:41,45 FA
5 Rachelle de Jong
Anna-Marie de Zwager
Janine Hanson
Krista Guloien
 Kanada 6:46,60 FB
6 Julija Kalinowska
Oksana Dorodnowa
Łarisa Mierk
Julija Lewina
 Rosja 6:51,14 FB

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczki Kraj Czas Uwagi
1 Julija Kalinowska
Oksana Dorodnowa
Łarisa Mierk
Julija Lewina
 Rosja 6:28,10
2 Rachelle de Jong
Anna-Marie de Zwager
Janine Hanson
Krista Guloien
 Kanada 6:28,78

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczki Kraj Czas Uwagi
Gold medal icon.svg Tang Bin
Jin Ziwei
Xi Aihua
Zhang Yangyang
 Chiny 6:16,06
Silver medal icon.svg Annabel Vernon
Debbie Flood
Frances Houghton
Katherine Grainger
 Wielka Brytania 6:17,37
Bronze medal icon.svg Britta Oppelt
Manuela Lutze
Kathrin Boron
Stephanie Schiller
 Niemcy 6:19,56
4 Switłana Spiriuchowa
Ołena Ołefirenko
Natalija Lalczuk
Tetiana Kolesnikowa
 Ukraina 6:20,02
5 Lia Pernell
Lindsay Meyer
Jennifer Kaido
Margot Shumway
 Stany Zjednoczone 6:25,86
6 Zoe Uphill
Amber Bradley
Kerry Hore
Amy Ives
 Australia 6:30,05