Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 – dwójka podwójna mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wioślarstwo na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008
Rowing pictogram.svg
Jedynka mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika mężczyźni
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety

Dwójka podwójna mężczyzn (M2x) – konkurencja rozgrywana podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2008 w Pekinie między 9 a 16 sierpnia w Parku Olimpijskim Shunyi.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny w standardowym czasie chińskim (UTC+8)

Godzina Wydarzenie Runda
Sobota, 9 sierpnia 2008 17:00-17:30 Eliminacje
Poniedziałek, 11 sierpnia 2008 17:20-17:30 Repasaże
Środa, 13 sierpnia 2008 16:30-16:50 Półfinały A/B
Środa, 13 sierpnia 2008 17:30-17:40 Finał C
Piątek, 15 sierpnia 2008 17:40-17:50 Finał B
Sobota, 16 sierpnia 2008 17:10-17:20 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto  Australia
David Crawshay
Scott Brennan
Srebro  Estonia
Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
Brąz  Wielka Brytania
Matthew Wells
Stephen Rowbotham

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reugała kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Rob Waddell
Nathan Cohen
 Nowa Zelandia 6:24,32 PA/B
2 Dzianis Mihal
Stanisłau Szczarbaczenia
 Białoruś 6:27,18 PA/B
3 Clemens Wenzel
Karsten Brodowski
 Niemcy 6:29,60 PA/B
4 Bart Poelvoorde
Christophe Raes
 Belgia 6:31,84 R
5 Wes Piermarini
Elliot Hovey
 Stany Zjednoczone 6:39,37 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Matthew Wells
Stephen Rowbotham
 Wielka Brytania 6:26,33 PA/B
2 Ante Kušurin
Mario Vekić
 Chorwacja 6:27,38 PA/B
3 Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
 Estonia 6:27,95 P/B
4 Aleksandr Korniłow
Aleksiej Swirin
 Rosja 6:44,46 R
5 Haidar Nozad
Hussein Jebur
 Irak 7:00:46 R

Eliminacje 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 David Crawshay
Scott Brennan
 Australia 6:21,39 PA/B
2 Jean-Baptiste Macquet
Adrien Hardy
 Francja 6:21,92 PA/B
3 Luka Špik
Iztok Čop
 Słowenia 6:39,49 PA/B
4 Martin Janakiew
Iwo Janakiew
 Bułgaria 6:45,03 R
5 Su Hui
Zhang Liang
 Chiny wykluczony

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4.. → FC

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Aleksandr Korniłow
Aleksiej Swirin
 Rosja 6:23,52 PA/B
2 Bart Poelvoorde
Christophe Raes
 Belgia 6:24,01 PA/B
3 Martin Janakiew
Iwo Janakiew
 Bułgaria 6:24,70 PA/B
4 Wes Piermarini
Elliot Hovey
 Stany Zjednoczone 6:26,05 FC
5 Haidar Nozad
Hussein Jebur
 Irak 6:52,71 FC

Półfinały A/B[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4.. → FB

Półfinały A/B 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 David Crawshay
Scott Brennan
 Australia 6:21,50 FA
2 Luka Špik
Iztok Čop
 Słowenia 6:23,81 FA
3 Rob Waddell
Nathan Cohen
 Nowa Zelandia 6:24,16 FA
4 Ante Kušurin
Mario Vekić
 Chorwacja 6:24,89 FB
5 Bart Poelvoorde
Christophe Raes
 Belgia 6:26,91 FB
6 Clemens Wenzel
Karsten Brodowski
 Niemcy 6:28,46 FB

Półfinały A/B 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Jean-Baptiste Macquet
Adrien Hardy
 Francja 6:18,86 FA
2 Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
 Estonia 6:21,11 FA
3 Matthew Wells
Stephen Rowbotham
 Wielka Brytania 6:21,15 FA
4 Martin Janakiew
Iwo Janakiew
 Bułgaria 6:26,62 FB
5 Aleksandr Korniłow
Aleksiej Swirin
 Rosja 6:27,75 FB
6 Dzianis Mihal
Stanisłau Szczarbaczenia
 Białoruś 6:32,76 FB

Finały[edytuj | edytuj kod]

Finał C[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Wes Piermarini
Elliot Hovey
 Stany Zjednoczone 6:33,15
2 Haidar Nozad
Hussein Jebur
 Irak 6:52,02

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Dzianis Mihal
Stanisłau Szczarbaczenia
 Białoruś 6:34,39
2 Bart Poelvoorde
Christophe Raes
 Belgia 6:35,55
3 Clemens Wenzel
Karsten Brodowski
 Niemcy 6:37,97
4 Martin Janakiew
Iwo Janakiew
 Bułgaria 6:45,91
5 Aleksandr Korniłow
Aleksiej Swirin
 Rosja 6:49,84
Ante Kušurin
Mario Vekić
 Chorwacja nie wystratowali

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal icon.svg David Crawshay
Scott Brennan
 Australia 6:27,77
Silver medal icon.svg Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
 Estonia 6:29,05
Bronze medal icon.svg Matthew Wells
Stephen Rowbotham
 Wielka Brytania 6:29,10
4 Rob Waddell
Nathan Cohen
 Nowa Zelandia 6:30,79
5 Jean-Baptiste Macquet
Adrien Hardy
 Francja 6:33,36
6 Luka Špik
Iztok Čop
 Słowenia 6:33,96