Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – czwórka podwójna mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012

Wioślarstwo
M4x (czwórka podwójna mężczyzn)
Złoty medal Niemcy K. Schulze, Ph. Wende,
L. Schoof, T. Grohmann
Srebrny medal Chorwacja D. Šain, M. Sinković,
D. Martin, V. Sinković
Brązowy medal Australia Ch. Morgan, K. Forsterling,
J. McRae, D. Noonan

Czwórka podwójna mężczyzn to jedna z konkurencji wioślarskich rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012, która odbyła się między 28 lipca a 3 sierpnia na obiekcie Dorney Lake. Tytułu mistrzów olimpijskich z Pekinu nie obroniła polska czwórka Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński oraz Adam Korol. Zwyciężyli Niemcy Karl Schulze, Philipp Wende, Lauritz Schoof i Tim Grohmann.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data[1] Godzina
28 lipca 2012 11:30 Eliminacje
30 lipca 2012 10:00 Repasaż
1 sierpnia 2012 10:40 Półfinały
3 sierpnia 2012 10:10 Finał B
11:30 Finał

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Trzy najlepsze osady z każdego biegu awansują do półfinałów. Pozostałe osady automatycznie zostają zakwalifikowane do repasażu.

Wyniki:[2]

Bieg 1
Pozycja Tor Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1 4 Władisław Riabcew
Aleksiej Swirin
Nikita Morgaczow
Siergiej Fiodorowcew
 Rosja 5:42.26 Q
2 3 Andrei Jämsä
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Kaspar Taimsoo
 Estonia 5:42.87 Q
3 5 Benjamin Chabanet
Matthieu Androdias
Pierre-Jean Peltier
Adrien Peltier
 Francja 5:44.25 Q
4 2 Wesley Piermarini
Alexander Osborne
Peter Graves
Elliot Hovey
 Stany Zjednoczone 5:50.25
5 1 Matteo Stefanini
Francesco Fossi
Pierpaolo Frattini
Simone Raineri
 Włochy 6:08.99
Bieg 2
Pozycja Tor Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1 1 David Šain
Martin Sinković
Damir Martin
Valent Sinković
 Chorwacja 5:39.08 Q
2 3 Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
 Polska 5:40.56 Q
3 2 Christopher Morgan
Karsten Forsterling
James McRae
Daniel Noonan
 Australia 5:41.56 Q
4 4 John Storey
Michael Arms
Matthew Trott
Robert Manson
 Nowa Zelandia 5:41.62
Bieg 3
Pozycja Tor Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1 1 Karl Schulze
Philipp Wende
Lauritz Schoof
Tim Grohmann
 Niemcy 5:39.69 Q
2 3 Stephen Rowbotham
Charles Cousins
Tom Solesbury
Matthew Wells
 Wielka Brytania 5:41.75 Q
3 4 Wołodymyr Pawłowśkyj
Kostiantyn Zajcew
Serhij Hryń
Iwan Hryń
 Ukraina 5:43.46 Q
4 2 Florian Stofer
Nico Stahlberg
André Vonarburg
Augustin Maillefer
 Szwajcaria 5:45.13

Repasaż[edytuj | edytuj kod]

Trzy najlepsze osady awansują do półfinałów.

Wyniki:[3]

Pozycja Tor Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1 2 John Storey
Michael Arms
Matthew Trott
Robert Manson
 Nowa Zelandia 5:43.82 Q
2 4 Matteo Stefanini
Francesco Fossi
Pierpaolo Frattini
Simone Raineri
 Włochy 5:44.57 Q
3 3 Florian Stofer
Nico Stahlberg
André Vonarburg
Augustin Maillefer
 Szwajcaria 5:44.90 Q
4 1 Wesley Piermarini
Alexander Osborne
Peter Graves
Elliot Hovey
 Stany Zjednoczone 5:45.62

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Trzy najlepsze osady z każdego półfinału awansują do finału. Pozostałe osady wezmą udział w finale B.

Wyniki:[4]

Półfinał 1
Pozycja Tor Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1. 4 David Šain
Martin Sinković
Damir Martin
Valent Sinković
 Chorwacja 6:03,39 Finał A
2. 2 Christopher Morgan
Karsten Forsterling
James McRae
Daniel Noonan
 Australia 6:05,45 Finał A
3. 5 Stephen Rowbotham
Charles Cousins
Tom Solesbury
Matthew Wells
 Wielka Brytania 6:05,71 Finał A
4. 6 John Storey
Michael Arms
Matthew Trott
Robert Manson
 Nowa Zelandia 6:10,95 Finał B
5. 3 Władisław Riabcew
Aleksiej Swirin
Nikita Morgaczow
Siergiej Fiodorowcew
 Rosja 6:13,61 Finał B
6. 1 Florian Stofer
Nico Stahlberg
André Vonarburg
Augustin Maillefer
 Szwajcaria 6:19,64 Finał B
Półfinał 2
Pozycja Tor Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1. 3 Karl Schulze
Philipp Wende
Lauritz Schoof
Tim Grohmann
 Niemcy 6:05,85 Finał A
2. 2 Andrei Jämsä
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Kaspar Taimsoo
 Estonia 6:07,85 Finał A
3. 4 Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
 Polska 6:10,75 Finał A
4. 1 Benjamin Chabanet
Matthieu Androdias
Pierre-Jean Peltier
Adrien Peltier
 Francja 6:12,81 Finał B
5. 5 Wołodymyr Pawłowśkyj
Kostiantyn Zajcew
Serhij Hryń
Iwan Hryń
 Ukraina 6:16,23 Finał B
6. 6 Matteo Stefanini
Francesco Fossi
Pierpaolo Frattini
Simone Raineri
 Włochy 6:18,96 Finał B

Finały[edytuj | edytuj kod]

Finał B
Pozycja Tor Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1. 6 John Storey
Michael Arms
Matthew Trott
Robert Manson
 Nowa Zelandia 5:58,88
2. 3 Władisław Riabcew
Aleksiej Swirin
Nikita Morgaczow
Siergiej Fiodorowcew
 Rosja 5:59,17
3. 4 Wołodymyr Pawłowśkyj
Kostiantyn Zajcew
Serhij Hryń
Iwan Hryń
 Ukraina 6:01,23
4. 5 Benjamin Chabanet
Matthieu Androdias
Pierre-Jean Peltier
Adrien Peltier
 Francja 6:02,12
5. 1 Matteo Stefanini
Francesco Fossi
Pierpaolo Frattini
Simone Raineri
 Włochy 6:02,57
6. 2 Florian Stofer
Nico Stahlberg
André Vonarburg
Augustin Maillefer
 Szwajcaria 6:04,37
Finał A
Pozycja Tor Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1. 6 Karl Schulze
Philipp Wende
Lauritz Schoof
Tim Grohmann
 Niemcy 5:42,48 Gold medal icon.svg
2. 5 David Šain
Martin Sinković
Damir Martin
Valent Sinković
 Chorwacja 5:44,78 Silver medal icon.svg
3. 3 Christopher Morgan
Karsten Forsterling
James McRae
Daniel Noonan
 Australia 5:45,22 Bronze medal icon.svg
4. 4 Andrei Jämsä
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Kaspar Taimsoo
 Estonia 5:46,96
5. 2 Stephen Rowbotham
Charles Cousins
Tom Solesbury
Matthew Wells
 Wielka Brytania 5:49,19
6. 1 Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
 Polska 5:51,74

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Men's Quadruple Sculls - Timetable (ang.). london2012.com. [dostęp 2012-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-27)].
  2. Results - Heats (ang.). london2012.com. [dostęp 2012-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-27)].
  3. Results - Repechage (ang.). london2012.com. [dostęp 2012-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-27)].
  4. Results - Semifinals (ang.). london2012.com. [dostęp 2012-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-04-27)].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]