Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Wioślarstwo
LW2x (dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet)
Złoty medal Wielka Brytania Katherine Copeland, Sophie Hosking
Srebrny medal Chińska Republika Ludowa Xu Dongxiang, Huang Wenyi
Brązowy medal Grecja Christina Jazidzidu, Aleksandra Tsiawu

Dwójka podwójna wagi lekkiej to jedna z konkurencji wioślarskich rozegranych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012, która odbyła się między 29 lipca a 4 sierpnia na obiekcie Dorney Lake.[1] W rywalizacji wystartowało 17 osad.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data[2] Godzina
29 lipca 2012 10:40 Eliminacje
31 lipca 2012 10:10 Repasaże
2 sierpnia 2012 10:30 Półfinały
4 sierpnia 2012 10:00 Finały

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Dwie pierwsze osady z każdego wyścigu awansowały do półfinałów, pozostałe zaś brały udział w repasażach[3]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Bieg 1
Pozycja Tor Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1. 6 Katherine Copeland
Sophie Hosking
 Wielka Brytania 6:56,97 Q
2. 4 Anne Lolk Thomsen
Juliane Rasmussen
 Dania 6:59,94 Q
3. 1 Louise Ayling
Julia Edward
 Nowa Zelandia 7:02,78
4. 3 Yoslaine Domínguez
Yaima Velázquez
 Kuba 7:12,99
5. 2 María Clara Rohner
Milka Kraljev
 Argentyna 7:33,37
6. 5 Sara Ashraf
Fatma Rashed
 Egipt 7:45,23
Bieg 2
Pozycja Tor Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1. 2 Christina Jazidzidu
Aleksandra Tsiawu
 Grecja 7:03,66 Q
2. 3 Hannah Every-Hall
Bronwen Watson
 Australia 7:05,30 Q
3. 5 Kristin Hedstrom
Julie Nichols
 Stany Zjednoczone 7:08,46
4. 1 Maaike Head
Rianne Sigmund
 Holandia 7:10,49
5. 6 Lindsay Jennerich
Patricia Obee
 Kanada 7:10,89
6. 4 Fabiana Beltrame
Luana Bartholo
 Brazylia 7:34,37
Bieg 3
Pozycja Tor Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1. 1 Xu Dongxiang
Huang Wenyi
 Chiny 7:15,57 Q
2. 5 Lena Müller
Anja Noske
 Niemcy 7:19,24 Q
3. 2 Atsumi Fukumoto
Akiko Iwamoto
 Japonia 7:30,29
4. 4 Kim Myungshin
Ji Kim-Sol
 Korea Południowa 7:31,98
5. 3 Phạm Thị Thảo
Phạm Thị Hài
 Wietnam 7:50,06

Repasaż[edytuj | edytuj kod]

Pierwsze trzy osady awansowały do półfinałów pozostałe do finału C[4]

Bieg 1
Pozycja Tor Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1. 2 Maaike Head
Rianne Sigmund
 Holandia 7:19,26 Q
2. 4 Louise Ayling
Julia Edward
 Nowa Zelandia 7:21,29 Q
3. 3 Atsumi Fukumoto
Akiko Iwamoto
 Japonia 7:23,79 Q
4. 1 Fabiana Beltrame
Luana Bartholo
 Brazylia 7:27,46
5. 5 Phạm Thị Thảo
Phạm Thị Hài
 Wietnam 7:37,64
6. 6 Sara Ashraf
Fatma Rashed
 Egipt 7:54,01
Bieg 2
Pozycja Tor Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1. 3 Kristin Hedstrom
Julie Nichols
 Stany Zjednoczone 7:13,82 Q
2. 1 Lindsay Jennerich
Patricia Obee
 Kanada 7:15,37 Q
3. 4 Yoslaine Domínguez
Yaima Velázquez
 Kuba 7:19,33 Q
4. 2 Kim Myungshin
Ji Kim-Sol
 Korea Południowa 7:27,95
5. 5 María Clara Rohner
Milka Kraljev
 Argentyna 7:40,72

Półfinały[5][edytuj | edytuj kod]

Trzy pierwsze osady z każdego półfinału awansowały do finału A pozostałe do finału B[5]

Półfinał 1
Pozycja Tor Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1. 3 Katherine Copeland
Sophie Hosking
 Wielka Brytania 7:05,90 Q
2. 4 Christina Jazidzidu
Aleksandra Tsiawu
 Grecja 7:09,01 Q
3. 2 Lena Müller
Anja Noske
 Niemcy 7:10,16 Q
4. 5 Kristin Hedstrom
Julie Nichols
 Stany Zjednoczone 7:12,61
5. 1 Louise Ayling
Julia Edward
 Nowa Zelandia 7:15,06
6. 6 Yoslaine Domínguez
Yaima Velázquez
 Kuba 7:21,86
Półfinał 2
Pozycja Tor Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1. 4 Xu Dongxiang
Huang Wenyi
 Chiny 7:10,39 Q
2. 3 Anne Lolk Thomsen
Juliane Rasmussen
 Dania 7:10,93 Q
3. 5 Hannah Every-Hall
Bronwen Watson
 Australia 7:12,35 Q
4. 6 Lindsay Jennerich
Patricia Obee
 Kanada 7:14,83
5. 2 Maaike Head
Rianne Sigmund
 Holandia 7:19,31
6. 1 Atsumi Fukumoto
Akiko Iwamoto
 Japonia 7:34,23

Finały[6][edytuj | edytuj kod]

Finał C
Pozycja Tor Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1. 3 Fabiana Beltrame
Luana Bartholo
 Brazylia 7:41,43
2. 2 Kim Myungshin
Ji Kim-Sol
 Korea Południowa 7:44,03
3. 4 María Clara Rohner
Milka Kraljev
 Argentyna 7:44,62
4. 1 Phạm Thị Thảo
Phạm Thị Hài
 Wietnam 7:51,82
5. 5 Sara Ashraf
Fatma Rashed
 Egipt 8:14,17
Finał B
Pozycja Tor Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1. 6 Lindsay Jennerich
Patricia Obee
 Kanada 7:17,24
2. 4 Maaike Head
Rianne Sigmund
 Holandia 7:20,36
3. 3 Louise Ayling
Julia Edward
 Nowa Zelandia 7:22,78
4. 1 Yoslaine Domínguez
Yaima Velázquez
 Kuba 7:23,25
5. 5 Kristin Hedstrom
Julie Nichols
 Stany Zjednoczone 7:23,31
6. 2 Atsumi Fukumoto
Akiko Iwamoto
 Japonia 7:32,12
Finał A
Pozycja Tor Zawodnicy Państwo Czas Uwagi
1. 6 Katherine Copeland
Sophie Hosking
 Wielka Brytania 7:09,30 Gold medal icon.svg
2. 5 Xu Dongxiang
Huang Wenyi
 Chiny 7:11,93 Silver medal icon.svg
3. 4 Christina Jazidzidu
Aleksandra Tsiawu
 Grecja 7:12,09 Bronze medal icon.svg
4. 3 Anne Lolk Thomsen
Juliane Rasmussen
 Dania 7:15,53
5. 2 Hannah Every-Hall
Bronwen Watson
 Australia 7:20,68
6. 1 Lena Müller
Anja Noske
 Niemcy 7:22,18

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Women's Lightweight Double Sculls - Competition format, london2012.com [dostęp 2013-01-25] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27] (ang.).
  2. Women's Lightweight Double Sculls - Timetable, london2012.com [dostęp 2013-01-25] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27] (ang.).
  3. Women's Lightweight Double Sculls - Heats, london2012.com [dostęp 2013-01-25] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27] (ang.).
  4. Women's Lightweight Double Sculls - Repechages, london2012.com [dostęp 2013-01-25] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27] (ang.).
  5. a b Women's Lightweight Double Sculls - Semifials, london2012.com [dostęp 2013-01-25] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27] (ang.).
  6. Women's Lightweight Double Sculls - Finals, london2012.com [dostęp 2013-01-25] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27] (ang.).