Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – czwórka bez sternika mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

Wioślarstwo
Czwórka bez sternika mężczyzn
Złoty medal Wielka Brytania Wielka Brytania
Alex Gregory
Mohamed Sbihi
Constantine Louloudis
George Nash
Srebrny medal Australia Australia
Joshua Dunkley-Smith
William Lockwood
Josh Booth
Alexander Hill
Brązowy medal WłochyWłochy
Giuseppe Vicino
Matteo Castaldo
Matteo Lodo
Domenico Montrone

Rywalizacja w czwórce bez sternika mężczyzn w wioślarstwie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 rozgrywana była między 8 a 12 sierpnia na Lagoa Rodrigo de Freitas.

Do zawodów zgłoszonych zostało 13 osad.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny podane są w czasie brazylijskim (UTC-03:00).

Data Godzina
UTC-03:00
8 sierpnia 2016 13:00 Eliminacje
9 sierpnia 2016 12:00 Repasaże
11 sierpnia 2016 09:30 Półfinały
12 sierpnia 2016 09:40 Finały

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Nazwa Zawodnicy Kraj Rezultat Miejsce Data
Rekord świata[1] Peter Reed
Tom James
Andrew Triggs Hodge
Alex Gregory
Wielka Brytania Wielka Brytania 5:37,860 Szwajcaria Lucerna 25 maja 2012
Rekord olimpijski [2] William Lockwood
James Chapman
Drew Ginn
Joshua Dunkley-Smith
Australia Australia Wielka Brytania Londyn 5:47,060 30 lipca 2012

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Do półfinałów awansowały trzy pierwsze osady z każdego biegu. Pozostałe osady wzięły udział w repasażach.

Bieg 1
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 2 Joshua Dunkley-Smith
William Lockwood
Josh Booth
Alexander Hill
 Australia 5:54,84 Q
2. 1 Maximilian Korge
Max Planer
Anton Braun
Felix Wimberger
 Niemcy 5:59,74 Q
3. 3 Harold Langen
Peter van Schie
Vincent van der Want
Govert Viergever
 Holandia 6:00,55 Q
4. 4 Vlad-Dragos Aicoboae
Constantin Adam
Marius-Vasile Cozmiuc
Toader-Andrei Gontaru
 Rumunia 6:02,56
5. 5 Artiom Kosow
Anton Zarucki
Władisław Riabcew
Nikita Morgaczow
 Rosja 6:03,89
Bieg 2
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 4 Giuseppe Vicino
Matteo Castaldo
Matteo Lodo
Domenico Montrone
 Włochy 5:56,01 Q
2. 3 Will Crothers
Tim Schrijver
Conlin McCabe
Kai Langerfeld
 Kanada 5:58,26 Q
3. 2 Henrik Rummel
Matthew Miller
Charles Cole
Seth Weil
 Stany Zjednoczone 5:58,31 Q
4. 1 Wadzim Lalin
Dzianis Mihal
Mikałaj Szarłap
Ihar Paszewicz
 Białoruś 6:02,93
Bieg 3
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 4 Alex Gregory
Mohamed Sbihi
Constantine Louloudis
George Nash
 Wielka Brytania 5:55,59 Q
2. 1 Dionisis Angelopoulos
Janis Tsilis
Jorgos Dzialas
Janis Christu
 Grecja 5:59,65 Q
3. 2 Benjamin Lang
Mickaël Marteau
Valentin Onfroy
Théophile Onfroy
 Francja 6:00,72 Q
4. 3 David Hunt
Jonty Smith
Vincent Breet
Jake Green
 Południowa Afryka 6:01,64

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Trzy pierwsze osady awansowały do półfinałów. Pozostałe osady odpadły.

Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 2 David Hunt
Jonty Smith
Vincent Breet
Jake Green
 Południowa Afryka 6:34,97 Q
2. 3 Wadzim Lalin
Dzianis Mihal
Mikałaj Szarłap
Ihar Paszewicz
 Białoruś 6:36,50 Q
3. 1 Artiom Kosow
Anton Zarucki
Władisław Riabcew
Nikita Morgaczow
 Rosja 6:39,32 Q
4. 4 Vlad-Dragos Aicoboae
Constantin Adam
Marius-Vasile Cozmiuc
Toader-Andrei Gontaru
 Rumunia 6:39,64

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Trzy pierwsze osady z każdego z półfinałów awansowały do finału A. Pozostałe osady awansowały do finału B.

Półfinał 1
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 3 Joshua Dunkley-Smith
William Lockwood
Josh Booth
Alexander Hill
 Australia 6:11,82 FA
2. 6 David Hunt
Jonty Smith
Vincent Breet
Jake Green
 Południowa Afryka 6:15,22 FA
3. 4 Giuseppe Vicino
Matteo Castaldo
Matteo Lodo
Domenico Montrone
 Włochy 6:16,54 Q
4. 2 Henrik Rummel
Matthew Miller
Charles Cole
Seth Weil
 Stany Zjednoczone 6:19,08
5. 5 Dionisis Angelopoulos
Janis Tsilis
Jorgos Dzialas
Janis Christu
 Grecja 6:24,04
6. 1 Artiom Kosow
Anton Zarucki
Władisław Riabcew
Nikita Morgaczow
 Rosja 6:24,89
Półfinał 2
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 3 Alex Gregory
Mohamed Sbihi
Constantine Louloudis
George Nash
 Wielka Brytania 6:17,13 FA
2. 2 Will Crothers
Tim Schrijver
Conlin McCabe
Kai Langerfeld
 Kanada 6:20,66 FA
3. 5 Harold Langen
Peter van Schie
Vincent van der Want
Govert Viergever
 Holandia 6:21,04 FA
4. 6 Wadzim Lalin
Dzianis Mihal
Mikałaj Szarłap
Ihar Paszewicz
 Białoruś 6:22,46
5. 1 Benjamin Lang
Mickaël Marteau
Valentin Onfroy
Théophile Onfroy
 Francja 6:26,94
6. 4 Maximilian Korge
Max Planer
Anton Braun
Felix Wimberger
 Niemcy 6:35,90

Finały[edytuj | edytuj kod]

Finał B
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 4 Henrik Rummel
Matthew Miller
Charles Cole
Seth Weil
 Stany Zjednoczone 5:59,20
2. 5 Dionisis Angelopoulos
Janis Tsilis
Jorgos Dzialas
Janis Christu
 Grecja 6:00,56
3. 3 Wadzim Lalin
Dzianis Mihal
Mikałaj Szarłap
Ihar Paszewicz
 Białoruś 6:00,57
4. 1 Artiom Kosow
Anton Zarucki
Władisław Riabcew
Nikita Morgaczow
 Rosja 6:02,09
5. 2 Benjamin Lang
Mickaël Marteau
Valentin Onfroy
Théophile Onfroy
 Francja 6:02,21
6. 6 Maximilian Korge
Max Planer
Anton Braun
Felix Wimberger
 Niemcy 6:06,24
Finał A
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
Gold medal.svg 2 Alex Gregory
Mohamed Sbihi
Constantine Louloudis
George Nash
 Wielka Brytania 5:58,61
Silver medal.svg 4 Joshua Dunkley-Smith
William Lockwood
Josh Booth
Alexander Hill
 Australia 6:00,44
Bronze medal.svg 1 Giuseppe Vicino
Matteo Castaldo
Matteo Lodo
Domenico Montrone
 Włochy 6:03,85
4. 2 David Hunt
Jonty Smith
Vincent Breet
Jake Green
 Południowa Afryka 6:05,80
5. 6 Harold Langen
Peter van Schie
Vincent van der Want
Govert Viergever
 Holandia 6:08,38
6. 5 Will Crothers
Tim Schrijver
Conlin McCabe
Kai Langerfeld
 Kanada 6:15,93

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Statistics - World Best Time (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2017-12-17].
  2. Statistics - Olympic Best Time (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2017-12-17].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]