Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – czwórka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

Wioślarstwo
Czwórka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn
Złoty medal Szwajcaria Szwajcaria
Lucas Tramer
Simon Schürch
Simon Niepmann
Mario Gyr
Srebrny medal Dania Dania
Jacob Barsøe
Jacob Larsen
Kasper Winther Jørgensen
Morten Jørgensen
Brązowy medal Francja Francja
Franck Solforosi
Thomas Baroukh
Guillaume Raineau
Thibault Colard

Rywalizacja w czwórce bez sternika wagi lekkiej mężczyzn w wioślarstwie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 rozgrywana była między 8 a 12 sierpnia na Lagoa Rodrigo de Freitas.

Do zawodów zgłoszonych zostało 13 osad.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny podane są w czasie brazylijskim (UTC-03:00).

Data Godzina
UTC-03:00
6 sierpnia 2016 12:20 Eliminacje
8 sierpnia 2016 11:00 Repasaże
9 sierpnia 2016 10:50 Półfinały
12 sierpnia 2016 11:44 Finały

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Nazwa Zawodnicy Kraj Rezultat Miejsce Data
Rekord świata[1] Jacob Barsøe
Morten Jørgensen
Jacob Larsen
Kasper Winther Jørgensen
Dania Dania 5:43,160 Holandia Amsterdam 29 sierpnia 2014
Rekord olimpijski [2] Thomas Ebert
Morten Jørgensen
Mads Andersen
Eskild Ebbesen
Dania Dania 5:47,760 Chińska Republika Ludowa Pekin 17 sierpnia 2008

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Do półfinałów awansowały dwie pierwsze osady z każdego biegu. Pozostałe osady wzięły udział w repasażach.

Bieg 1
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 2 Stefano Oppo
Martino Goretti
Livio La Padula
Pietro Ruta
 Włochy 6:03,26 Q
2. 1 Jin Wei
Zhao Jingbin
Yu Chenggang
Wang Tiexin
 Chiny 6:03,43 Q
3. 4 Lucas Tramer
Simon Schürch
Simon Niepmann
Mario Gyr
 Szwajcaria 6:03,52 Q
4. 3 Franck Solforosi
Thomas Baroukh
Guillaume Raineau
Thibault Colard
 Francja 6:07,31
5. 5 Jan Vetešník
Ondřej Vetešník
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil
 Czechy 6:39,95
Bieg 2
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 3 Jacob Barsøe
Jacob Larsen
Kasper Winther Jørgensen
Morten Jørgensen
 Dania 5:58,21 Q
2. 1 Chris Bartley
Mark Aldred
Jono Clegg
Peter Chambers
 Wielka Brytania 6:01,27 Q
3. 4 Spyridon Giannaros
Panajotis Magdanis
Stefanos Ntouskos
Ioannis Petrou
 Grecja 6:05,27 Q
4. 2 Jonathan Koch
Lars Wichert
Tobias Franzmann
Lucas Schäfer
 Niemcy 6:14,87
Bieg 3
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 2 James Lassche
Peter Taylor
Alistair Bond
James Hunter
 Nowa Zelandia 6:03,34 Q
2. 3 Robin Prendes
Anthony Fahden
Edward King
Tyler Nase
 Stany Zjednoczone 6:05,61 Q
3. 4 Joris Pijs
Timothee Heijbrock
Jort van Gennep
Bjorn van den Ende
 Holandia 6:07,88 Q
4. 1 Maxwell Lattimer
Brendan Hodge
Nicolas Pratt
Eric Woelfl
 Kanada 6:19,44

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Trzy pierwsze osady awansowały do półfinałów.

Repasaż
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 3 Franck Solforosi
Thomas Baroukh
Guillaume Raineau
Thibault Colard
 Francja 6:01,18 Q
2. 1 Jonathan Koch
Lars Wichert
Tobias Franzmann
Lucas Schäfer
 Niemcy 6:03,29 Q
3. 4 Jan Vetešník
Ondřej Vetešník
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil
 Czechy 6:04,30 Q
4. 2 Maxwell Lattimer
Brendan Hodge
Nicolas Pratt
Eric Woelfl
 Kanada 6:05,35

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Trzy pierwsze osady z każdego z półfinałów awansowały do finału A. Pozostałe osady awansowały do finału B.

Półfinał 1
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 3 Stefano Oppo
Martino Goretti
Livio La Padula
Pietro Ruta
 Włochy 6:06,56
2. 6 Franck Solforosi
Thomas Baroukh
Guillaume Raineau
Thibault Colard
 Francja 6:07,32
3. 4 James Lassche
Peter Taylor
Alistair Bond
James Hunter
 Nowa Zelandia 6:08,96
4. 5 Chris Bartley
Mark Aldred
Jono Clegg
Peter Chambers
 Wielka Brytania 6:10,46
5. 2 Joris Pijs
Timothee Heijbrock
Jort van Gennep
Bjorn van den Ende
 Holandia 6:12,87
6. 1 Jonathan Koch
Lars Wichert
Tobias Franzmann
Lucas Schäfer
 Niemcy 6:18,43
Półfinał 2
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 6 Lucas Tramer
Simon Schürch
Simon Niepmann
Mario Gyr
 Szwajcaria 6:17,85
2. 4 Jacob Barsøe
Jacob Larsen
Kasper Winther Jørgensen
Morten Jørgensen
 Dania 6:19,62
3. 2 Spyridon Giannaros
Panajotis Magdanis
Stefanos Ntouskos
Ioannis Petrou
 Grecja 6:23,95
4. 3 Robin Prendes
Anthony Fahden
Edward King
Tyler Nase
 Stany Zjednoczone 6:26,82
5. 5 Jin Wei
Zhao Jingbin
Yu Chenggang
Wang Tiexin
 Chiny 6:27,27
6. 1 Jan Vetešník
Ondřej Vetešník
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil
 Czechy 6:33,43

Finały[edytuj | edytuj kod]

Finał B
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 4 Chris Bartley
Mark Aldred
Jono Clegg
Peter Chambers
 Wielka Brytania 6:31,54
2. 5 Jin Wei
Zhao Jingbin
Yu Chenggang
Wang Tiexin
 Chiny 6:32,78
3. 6 Jonathan Koch
Lars Wichert
Tobias Franzmann
Lucas Schäfer
 Niemcy 6:35,83
4. 3 Robin Prendes
Anthony Fahden
Edward King
Tyler Nase
 Stany Zjednoczone 6:36,93
5. 2 Joris Pijs
Timothee Heijbrock
Jort van Gennep
Bjorn van den Ende
 Holandia 6:37,28
6. 1 Jan Vetešník
Ondřej Vetešník
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil
 Czechy 6:43,52
Finał A
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
Gold medal.svg 3 Lucas Tramer
Simon Schürch
Simon Niepmann
Mario Gyr
 Szwajcaria 6:20,51
Silver medal.svg 2 Jacob Barsøe
Jacob Larsen
Kasper Winther Jørgensen
Morten Jørgensen
 Dania 6:21,97
Bronze medal.svg 5 Franck Solforosi
Thomas Baroukh
Guillaume Raineau
Thibault Colard
 Francja 6:22,85
4. 4 Stefano Oppo
Martino Goretti
Livio La Padula
Pietro Ruta
 Włochy 6:25,52
5. 1 James Lassche
Peter Taylor
Alistair Bond
James Hunter
 Nowa Zelandia 6:28,14
6. 6 Spyridon Giannaros
Panajotis Magdanis
Stefanos Ntouskos
Ioannis Petrou
 Grecja 6:36,47

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Statistics - World Best Time (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2017-12-19].
  2. Statistics - Olympic Best Time (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2017-12-19].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]