Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – czwórka podwójna kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Wioślarstwo
Czwórka podwójna kobiet
Złoty medal Niemcy Niemcy
Annekatrin Thiele
Carina Bär
Julia Lier
Lisa Schmidla
Srebrny medal Holandia Holandia
Chantal Achterberg
Nicole Beukers
Inge Janssen
Carline Bouw
Brązowy medal Polska Polska
Maria Springwald
Joanna Leszczyńska
Agnieszka Kobus
Monika Ciaciuch

Rywalizacja w czwórce podwójnej kobiet w wioślarstwie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 rozgrywana była między 6 a 11 sierpnia na Lagoa Rodrigo de Freitas.

Do zawodów zgłoszonych zostało 7 osad.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny podane są w czasie brazylijskim (UTC-03:00).

Data Godzina
UTC-03:00
6 sierpnia 2016 13:10 Eliminacje
8 sierpnia 2016 8:40 Repasaże
11 sierpnia 2016 10:24 Finały

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Nazwa Zawodnicy Kraj Rezultat Miejsce Data
Rekord świata[1] Annekatrin Thiele
Carina Bär
Julia Lier
Lisa Schmidla
Niemcy Niemcy 6:06,840 Holandia Amsterdam 30 sierpnia 2014
Rekord olimpijski [2] Tang Bin
Jin Ziwei
Xi Aihua
Zhang Yangyang
Chińska Republika Ludowa Chiny 6:11,830 Chińska Republika Ludowa Pekin 10 sierpnia 2008

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Do finału awansowała zwycięska osada z każdego biegu. Pozostałe osady wzięły udział w repasażach.

Bieg 1
Pozycja Tor Zawodniczki Reprezentacja Czas Uwagi
1. 1 Daryna Werchohlad
Ołena Buriak
Anastasija Kożenkowa
Jewhenija Nimczenko
 Ukraina 6:35,48 FA
2. 3 Jessica Hall
Kerry Hore
Jennifer Cleary
Madeleine Edmunds
 Australia 6:37,43
3. 2 Chantal Achterberg
Nicole Beukers
Inge Janssen
Carline Bouw
 Holandia 6:38,58
4. 4 Zhang Ling
Jiang Yan
Wang Yuwei
Zhang Xinyue
 Chiny 6:40,21
Bieg 2
Pozycja Tor Zawodniczki Reprezentacja Czas Uwagi
1. 3 Annekatrin Thiele
Carina Bär
Julia Lier
Lisa Schmidla
 Niemcy 6:30,86 FA
2. 2 Maria Springwald
Joanna Leszczyńska
Agnieszka Kobus
Monika Ciaciuch
 Polska 6:33,43
3. 1 Grace Latz
Tracy Eisser
Megan Kalmoe
Adrienne Martelli
 Stany Zjednoczone 6:40,78

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Cztery pierwsze osady awansowały do finału.

Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 1 Chantal Achterberg
Nicole Beukers
Inge Janssen
Carline Bouw
 Holandia 6:24,31 Q
2. 2 Maria Springwald
Joanna Leszczyńska
Agnieszka Kobus
Monika Ciaciuch
 Polska 6:25,49 Q
3. 5 Zhang Ling
Jiang Yan
Wang Yuwei
Zhang Xinyue
 Chiny 6:28,49 Q
4. 4 Grace Latz
Tracy Eisser
Megan Kalmoe
Adrienne Martelli
 Stany Zjednoczone 6:28,54 Q
5. 3 Jessica Hall
Kerry Hore
Jennifer Cleary
Madeleine Edmunds
 Australia 6:28,60

Finał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Tor Zawodniczki Reprezentacja Czas Uwagi
Gold medal.svg 4 Annekatrin Thiele
Carina Bär
Julia Lier
Lisa Schmidla
 Niemcy 6:49,39
Silver medal.svg 5 Chantal Achterberg
Nicole Beukers
Inge Janssen
Carline Bouw
 Holandia 6:50,33
Bronze medal.svg 2 Maria Springwald
Joanna Leszczyńska
Agnieszka Kobus
Monika Ciaciuch
 Polska 6:50,86
4. 3 Daryna Werchohlad
Ołena Buriak
Anastasija Kożenkowa
Jewhenija Nimczenko
 Ukraina 6:56,09
5. 1 Grace Latz
Tracy Eisser
Megan Kalmoe
Adrienne Martelli
 Stany Zjednoczone 6:57,67
6. 6 Zhang Ling
Jiang Yan
Wang Yuwei
Zhang Xinyue
 Chiny 6:59,45

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Statistics - World Best Time (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2018-01-02].
  2. Statistics - Olympic Best Time (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2018-01-02].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]