Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – dwójka bez sternika kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016

Wioślarstwo
Dwójka bez sternika kobiet
Złoty medal Wielka Brytania Wielka Brytania
Helen Glover
Heather Stanning
Srebrny medal Nowa Zelandia Nowa Zelandia
Rebecca Scown
Genevieve Behrent
Brązowy medal Dania Dania
Hedvig Rasmussen
Anne Andersen

Rywalizacja w dwójce bez sternika kobiet w wioślarstwie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 rozgrywana była między 8 a 12 sierpnia na Lagoa Rodrigo de Freitas.

Do zawodów zgłoszonych zostało 15 osad.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Wszystkie godziny podane są w czasie brazylijskim (UTC-03:00).

Data Godzina
UTC-03:00
8 sierpnia 2016 12:30 Eliminacje
9 sierpnia 2016 11:10 Repasaże
11 sierpnia 2016 08:30 Półfinały
12 sierpnia 2016 09:30 Finały

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Nazwa Zawodnicy Kraj Rezultat Miejsce Data
Rekord świata[1] Helen Glover
Heather Stanning
Wielka Brytania Wielka Brytania 6:50,610 Holandia Amsterdam 30 sierpnia 2014
Rekord olimpijski [2] Helen Glover
Heather Stanning
Wielka Brytania Wielka Brytania 6:57,290 Wielka Brytania Londyn 28 lipca 2012

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Do półfinałów A/B awansowały trzy pierwsze osady z każdego biegu. Pozostałe osady wzięły udział w repasażach.

Bieg 1
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 5 Helen Glover
Heather Stanning
 Wielka Brytania 7:05,05 Q
2. 1 Hedvig Rasmussen
Anne Andersen
 Dania 7:05,28 Q
3. 2 Kerstin Hartmann
Kathrin Marchand
 Niemcy 7:17,98 Q
4. 3 Jennifer Martins
Nicole Hare
 Kanada 7:22,99
5. 4 Aletta Jorritsma
Karien Robbers
 Holandia 7:23,10
Bieg 2
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 5 Rebecca Scown
Genevieve Behrent
 Nowa Zelandia 7:09,23 Q
2. 3 Lee-Ann Persse
Kate Christowitz
 Południowa Afryka 7:11,29 Q
3. 1 Zhang Min
Miao Tian
 Chiny 7:15,66 Q
4. 2 Noémie Kober
Marie Le Nepvou
 Francja 7:26,28
5. 4 Alena Furman
Ina Nikulina
 Białoruś 7:35,23
Bieg 3
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 3 Felice Mueller
Grace Luczak
 Stany Zjednoczone 7:05,14 Q
2. 1 Anna Boada
Aina Cid
 Hiszpania 7:12,00 Q
3. 4 Anna Wierzbowska
Maria Wierzbowska
 Polska 7:12,82 Q
4. 2 Alessandra Patelli
Sara Bertolasi
 Włochy 7:13,06
5. 5 Mădălina Bereș
Laura Oprea
 Rumunia 7:18,16

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Trzy pierwsze osady awansowały do półfinałów A/B. Pozostałe osady awansowały do finału C.

Repasaż
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 6 Mădălina Bereș
Laura Oprea
 Rumunia 7:55,25 Q
2. 2 Alessandra Patelli
Sara Bertolasi
 Włochy 7:58,89 Q
3. 3 Noémie Kober
Marie Le Nepvou
 Francja 7:59,44 Q
4. 4 Jennifer Martins
Nicole Hare
 Kanada 8:01,09
5. 1 Aletta Jorritsma
Karien Robbers
 Holandia 8:03,07
6. 5 Alena Furman
Ina Nikulina
 Białoruś 8:07,16

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Trzy pierwsze osady z każdego z półfinałów awansowały do finału A. Pozostałe osady awansowały do finału B.

Półfinał 1
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 3 Helen Glover
Heather Stanning
 Wielka Brytania 7:18,69
2. 4 Felice Mueller
Grace Luczak
 Stany Zjednoczone 7:20,93
3. 2 Lee-Ann Persse
Kate Christowitz
 Południowa Afryka 7:24,03
4. 1 Mădălina Bereș
Laura Oprea
 Rumunia 7:29,20
5. 5 Anna Wierzbowska
Maria Wierzbowska
 Polska 7:39,12
6. 6 Alessandra Patelli
Sara Bertolasi
 Włochy 7:45,44
Półfinał 2
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 4 Hedvig Rasmussen
Anne Andersen
 Dania 7:27,56
2. 3 Rebecca Scown
Genevieve Behrent
 Nowa Zelandia 7:29,67
3. 2 Anna Boada
Aina Cid
 Hiszpania 7:30,79
4. 1 Zhang Min
Miao Tian
 Chiny 7:30,90
5. 5 Kerstin Hartmann
Kathrin Marchand
 Niemcy 7:39,79
6. 6 Noémie Kober
Marie Le Nepvou
 Francja 7:44,81

Finały[edytuj | edytuj kod]

Finał C
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 1 Aletta Jorritsma
Karien Robbers
 Holandia 8:23,61
2. 2 Jennifer Martins
Nicole Hare
 Kanada 8:26,03
3. 3 Alena Furman
Ina Nikulina
 Białoruś 8:32,54
Finał B
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
1. 3 Zhang Min
Miao Tian
 Chiny 7:17,12
2. 2 Kerstin Hartmann
Kathrin Marchand
 Niemcy 7:18,57
3. 4 Mădălina Bereș
Laura Oprea
 Rumunia 7:19,63
4. 5 Anna Wierzbowska
Maria Wierzbowska
 Polska 7:21,53
5. 1 Alessandra Patelli
Sara Bertolasi
 Włochy 7:24,51
6. 6 Noémie Kober
Marie Le Nepvou
 Francja 7:26,55
Finał A
Pozycja Tor Zawodnik Reprezentacja Czas Uwagi
Gold medal.svg 3 Helen Glover
Heather Stanning
 Wielka Brytania 7:18,29
Silver medal.svg 2 Rebecca Scown
Genevieve Behrent
 Nowa Zelandia 7:19,53
Bronze medal.svg 4 Hedvig Rasmussen
Anne Andersen
 Dania 7:20,71
4. 5 Felice Mueller
Grace Luczak
 Stany Zjednoczone 7:24,77
5. 6 Lee-Ann Persse
Kate Christowitz
 Południowa Afryka 7:28,50
6. 1 Anna Boada
Aina Cid
 Hiszpania 7:35,22

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Statistics - World Best Time (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2018-01-03].
  2. Statistics - Olympic Best Time (ang.). worldrowing.com. [dostęp 2018-01-03].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]